Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

ferb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 09:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: ferb »

A czy w takim wypadku nie lepiej popytać po kolegach/sąsiadach/szwagrach, czy nie mają kawałka pianki, do tego ostry nożyk do tapet i gotowe.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: oscyp »

shapi pisze:Czy ktoś wie gdzie w dobrej cenie można kupić piankowe uchwyty na broń, takie jak poniżej:
a może taniej i solidniej....?

Szerokość kolejno: 405mm, 330mm, 258mm
Cena 7-9 USD
i jeszcze ma dodatkowe otwierane haczyki :)

Obrazek

Ew. takie, za ok 7 USD za 5 szt., ale chyba brzydsze i gorzej z montażem:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 10:42 przez oscyp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: oscyp »

ok, w PL też znalazłem: hasło kluczowe "wieszak grabie" albo "wieszak szpadel" :D:D:D

Ceny nawet spoko, do wyboru do koloru.
Ogólnie zwykle w różnych dziedzinach tak jest, że jak coś się nazywa "na broń" to kosztuje x5, a jak przejdziesz się po markecie budowlanym i znajdziesz to samo ale "na mopa czy szpadel" - to nagle jest nawet solidniejsze i tańsze :P Polecam szukać też w rozwiązaniach magazynowych do kuchni/łazienki :)

Obrazek
Krol Zloty
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 29 października 2017, 01:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Krol Zloty »

Było wspomniane, że z szafy Konsmetal można wszystko łatwo wyciągnąć (skarbczyk, drzwi, półki). Jak to wygląda w szafach innych producentów? Najbardziej zależy mi na demontażu drzwi żeby łatwiej było szafę przenieść.
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: z99 »

oscyp pisze: a może taniej i solidniej....?
Należy się tylko zastanowić nad przeznaczeniem.
Wieszaki, które proponujesz są jak słusznie już napisano wyżej, przeznaczone na miotły, łopaty i generalnie narzędzia. Są wykonane z elementów metalowych, często ostro zakończonych i wystających. O ile nikt nie będzie płakał jak sobie obdrapie szpadel, lub kij od miotły, to gdy przy częstym wyciąganiu broni z szafy kilka razy zahaczysz o taki wieszak lufą, albo osadą w pięknym drewnie to już odczucia będą trochę inne.
Nie bez powodu w szafach na broń uchwyty są wykonane w całości z pianki.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Rimski »

Skontaktuj się z jakiś wytwórcą szaf na broń, może sprzeda taką piankę. Jeśli nie, to trzeba pokombinować samemu.

Te plastikowe i metalowe uchwyty na szczotki i łopaty zupełnie się nie nadają do broni. One są skonstruowane do "łapania" rurek o średnicy około 2cm i tyle. Cieńsze się nie trzymają, grubsze nie wejdą - już nie mówię o wsparciu w okolicach osady.

Jeśli szukasz szafy, którą da się rozebrać to musisz już sam sprawdzić. Kupowałem konsmetal i byłem prawie pewny, że drzwi się ściągnąć nie da (tak pisano na forum) - okazało się, że przy odrobinie pokombinowania można to zrobić... Co do skarbczyka też miałem info, że jest przyspawany - znó okazało się inaczej. Pewnie w innych szafach może być podobnie.
Ostatnio zmieniony 31 października 2017, 13:35 przez Rimski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: oscyp »

Nie do końca tak jest jak piszesz.
Wszystko co zalinkowałem posiada gumowe miękkie elementy w miejscu chwytu, a w przypadku plastikowych uchwytów - nie sądzę aby dało się tym zarysować stalową lufę. Zresztą zerknij sobie na opisy tych przedmiotów, wręcz szczycą się tym, że nawet miotły czy szpadla nie zarysujesz :P. A dany materiał można zarysować tylko twardszym materiałem więc plastik + guma niczego tu nie popsuje. A jeśli ktoś się obawia to przecież można to lekko zmodyfikować, na rynku jest mnóstwo pianek, mat gumowych itp o wszelakich grubościach.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Rimski »

Miałem takie uchwyty w domu i garażu. Wszystkie poszły do kosza bo nawet dobrze miotły nie trzymały.

W szafie, broń stoi oparta na kolbie a pianka ma tylko stabilizować aby nie przewróciła się na boki.

Jeśli ktoś by chciał dobre sprawdzone wieszaki samozaciskowe, które faktycznie nie rysują i faktycznie trzymają a dodatkowo mają bardzo dużą tolerancję na grubość sprzętu, to dajcie znać - odszukam w necie i podrzucę link.
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: z99 »

oscyp pisze:Nie do końca tak jest jak piszesz.
Wszystko co zalinkowałem posiada gumowe miękkie elementy w miejscu chwytu, a w przypadku plastikowych uchwytów - nie sądzę aby dało się tym zarysować stalową lufę. Zresztą zerknij sobie na opisy tych przedmiotów, wręcz szczycą się tym, że nawet miotły czy szpadla nie zarysujesz :P. A dany materiał można zarysować tylko twardszym materiałem więc plastik + guma niczego tu nie popsuje. A jeśli ktoś się obawia to przecież można to lekko zmodyfikować, na rynku jest mnóstwo pianek, mat gumowych itp o wszelakich grubościach.
Nie muszę zerkać na opisy, bo mam w domu taki uchwyt na miotły. Kawał pogiętej blachy, który po czasie zaczyna się luzować.
A zarysować lakierowaną osadę można nawet plastikiem.

Ale to tylko moje zdanie. Róbta co chceta.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: adnikauto »

Przepraszam, czy Koledzy juz zupelnie maja "dwie lewe" do roboty i "pustostan" w glowie?
:roll:

Kupuje sie... "Gun Case Foam" grubosci jakiej nam potrzeba, mierzy sie nasze sprzety, zaznacza sie i... wycina. I jest tak na zdjeciu ponizej...

Obrazek

Mozna taka pianke przykleic na pionowo, poziomo, w poprzek i wzdluz... dociac do posiadanych niekiedy bardzo unikalnych sprzetow... trzeba tylko troche pomyslunku... :one:

Wiekszosc gotowych rozwiazan sprawdza sie tylko przy standartowych sprzetach... nie przy Customach.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: oscyp »

hmmm Twój avatarek jest pomysłowy :)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: adnikauto »

To tez... :one:

A rozwiaznie problemu z pianka polecam wszystkim... mozna tez powycinanc z drewna takie mini stojaczki jak mam w awatarku ale to raczej do ekspozycji... nie do szafy.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
merkant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 27 marca 2017, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: merkant »

Własnie w temacie pianki... Na Alledrogo można tanio kupić panele akustyczne z pianki PG1. Niestety sprzedawca rzecz jasna skupia się na pochłanianiu dźwięku a nie na sztywności. Czy ktoś miał do czynienia z taka pianką/panelami? Wystarczająco toto sztywne?
Crossman Copperhead, HW40, CZ SP-01 Shadow 9x19, Star FR Sport .22LR
szczelam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 11 października 2017, 21:06
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: szczelam »

witam.
jestem na etapie zakupu szafy.Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim? http://allegro.pl/szafa-do-przechowywan ... 06029.html
rzecz która mnie niepokoi w przypadku tych szaf to zamek.Ryglowany góra/dół a nie tak jak jest w nowych szafach, bolce z boku.Wg mnie zamki w tych szafach z alle wyglądają dość chałowo.Klucze do tych zamków wyglądają jakby można je było na podwórku odlać z ołowiu,w sensie kształtu wydają się mało skomplikowane.Czy ten system zamykania kwalifikuje się do normy s1 tak jak rzekomo pisze sprzedawca.Czemu o to wszystko pytam?Szafka trochę tańsza i znając wczesne lata kapitalizmu na pewno solidniejsza.Mam się tam wybrać do tego gościa i obejrzeć na żywo ale chciałem zapytać bo być może ktoś już to kupował/widział.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

Szafa ma legalny certyfikat S1 i nic więcej nie ma znaczenia.

Tu chodzi wyłącznie o spełnienia warunków ustalonych w rozporządzeniu, bo:
1. S1 tak naprawdę, to żadne zabezpieczenie. Taką szafę otwiera się w kilka minut.
2. Generalnie rzecz biorąc, broni nie kradną -> za dużo kłopotu... A jeśli ktoś przyjdzie specjalnie po Twoją broń -> patrz p. 1
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”