Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
dulare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:26
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków (mniej więcej)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: dulare »

-_Arturo_- pisze:Dzięki za odpowiedź,
A powiesz mi jeszcze jak często trenujesz albo zamierzasz trenować ? Oraz ile amunicji idzie na trening ? Oraz trening jest 1 na 1 z instruktorem czy zbiera się parę osób nad którymi czówa instruktor ?
Ja jestem z Prokocimia i jeżdżę Autem wiec to co mnie ogranicza to gównie czas i ewentualne korki na autostradzie albo mieście, bo jak się pracuje 9-17 to mi prawie cały dzień ucieka :evil:
To może ja Ci odpowiem. W Arsenale strzelam od ponad roku, regularnie w każdym tygodniu.

- W około godzinę treningu strzelasz 50 naboi z pistoletu ALBO 50 naboi z karabinka ALBO 25 do rzutków (rzutki idą szybciej, chyba że strzelacie w parę osób), możesz zrobić sobie kilka treningów pod rząd, na przykład przed egzaminem niektórzy robią w dwie godziny maraton 50 pistolet + 50 karabin + 25 rzutki. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby się z trenerem umówić na postrzelanie nawet 200 kulek z pistoletu (jeśli wytrzymasz) :) ale standardowy trening to 50.
- Ilość osób na treningu - teraz zimą jest pustawo, ja chodzę w tygodniu i dość wcześnie, w ostatnią środę było nas dwie osoby na 12:00 a później już nikogo. Bliżej egzaminów robi się większy tłok i wtedy trener ma pod opieką na przykład cztery osoby jednocześnie (więcej raczej nie, chyba że ktoś już jest po egzaminie i strzela tylko "pod opieką" ale nie potrzebuje żeby trener ciągle na niego patrzył, wtedy zdarza się więcej osób). Margolinów mamy w klubie bodajże cztery, więc i tak więcej osób na raz z bocznego nie postrzela. Treningi są porządne, jak się słucha trenera to postępy widać gołym okiem.
- Można trenować też z centralnego (są klubowe Shadowki, Glock i jeszcze jakieś inne ale nie pamiętam, ja strzelam z Shadowki) zarówno do tarcz pod kątem konkurencji PCZ20 jak i można umówić się na trening dynamiki - ale trzeba to wyraźnie zaznaczyć przy umawianiu się, bo zdecydowana większość ludzi idzie trenować do egzaminu więc strzela typową tarczówkę. Ja umawiałem się na przykład na postrzelanie dynamicznej strzelby w ramach treningu przed zawodami.

Edit: dodano treści, poprawiono błędy :)
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 10:19 przez dulare, łącznie zmieniany 2 razy.
-_Arturo_-
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: -_Arturo_- »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A jeszcze teoretycznie w jakich godzinach są możliwe treningi ? I czy ewentualnie też weekendy czy tylko w tygodniu ?
Awatar użytkownika
Bartek78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 14 lutego 2016, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: Bartek78 »

Jeżeli chodzi o terminy treningów to kwestia ustalenia w klubie. Ogólnie nie polecam weekendów ze względu na tłok na strzelnicy i ew zawody. W tygodniu strzelanie, jeżeli dobrze pamiętam, jest możliwe od godzin południowych do wieczora. Strzelnica 25 m jest oświetlona i dzisiaj np. o 17-18 bez problemów można było trenować. Właściwie zero ludzi. Oczywiście temperatura robiła swoje :D
Awatar użytkownika
dulare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:26
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków (mniej więcej)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: dulare »

Bartek78 pisze:Jeżeli chodzi o terminy treningów to kwestia ustalenia w klubie. Ogólnie nie polecam weekendów ze względu na tłok na strzelnicy i ew zawody. W tygodniu strzelanie, jeżeli dobrze pamiętam, jest możliwe od godzin południowych do wieczora. Strzelnica 25 m jest oświetlona i dzisiaj np. o 17-18 bez problemów można było trenować. Właściwie zero ludzi. Oczywiście temperatura robiła swoje :D
Zasadniczo treningi faktycznie zaczynają się o 12:00 od poniedziałku do piątku, kończą 17-18 w zależności od tego jak trener ma czas i jak się ludzie umówią, wyjątkowo można umówić się na 11:00 albo wcześniej. Osie na 50 metrów na karabin też są oświetlone :) Teraz zimą jest niewielkie obłożenie w tygodniu i można się umawiać niemal z dnia na dzień, tłoczniej zacznie się robić od marca a tuż przed terminami egzaminów ciężko się dopchać do broni. W weekendy godziny są bardziej płynne bo czasem trenerowi pasuje tak a czasem inaczej, i faktycznie jak pisze Bartek78 zazwyczaj jest sporo ludzi i co rusz są jakieś zawody więc jest spora szansa że nie będzie się dało wcale postrzelać.
Wilkuu
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: Wilkuu »

Witajcie!
Mam krótkie pytanie w długiej formie,
Przeprowadziłem się do Krakowa, mam patent, broń, itp, Jestem zapisany w klubie na południu polski (i chciałbym żeby tak zostało). Chciałbym tutaj rozwijać swoje umiejętności strzeleckie, a zwłaszcza spróbować strzelania dynamicznego IDPA.
Gdzie mogę się zgłosić? Szukać nowego klubu czy Instruktora? Organizuje ktoś ciekawe szkolenia?
Awatar użytkownika
dulare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:26
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków (mniej więcej)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: dulare »

Wilkuu, z IDPA może być problem - jeśli znajdziesz klub albo kogoś kto działa wg wytycznych IDPA w Krakowie to chętnie się dowiem :)

Jeśli chodzi o IPSC to możesz zajrzeć do Związku Strzelectwa Dynamicznego, http://www.zsdkrakow.pl/ z tego co wiem nie musisz być w pełni klubowiczem (przepisywać się do nich z licencją) żeby brać udział w treningach.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: Maciej.N »

Czy będąc w Arsenale płacicie za korzystanie ze strzelnicy tak dla treningu? Czy macie za darmo?
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: rzufik1 »

Arsenał na wejście w cenie :) więc płacisz tylko opłatę roczną dla klubu.
Ale też tak ma Srebrny Kur.... czy też NTS.

I teraz dostajesz identyfikator z któym się wpisujesz do ksiązki.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
dulare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:26
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków (mniej więcej)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: dulare »

Arsenał i Srebrny Kur mają wejścia za darmo dla swoich opłaconych na dany rok członków.

Edit: O, widzę że kolega mnie ubiegł. O NTS nie wiedziałem :)
Ostatnio zmieniony 01 marca 2017, 11:11 przez dulare, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszColt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 03 października 2017, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: TomaszColt »

Polecam ZSD Kraków. Tez ma wstęp na Pasternik, świetny sprzęt do ćwiczeń, wspaniałych instruktorów, a w klubie pełno chętnych do pomocy kolegów.
W klubie panuje przyjacielska atmosfera. Nie ma problemu z patentem, a potem strzelanie dynamiczne to już sama przyjemność.
Ostatnio zmieniony 05 października 2017, 17:47 przez TomaszColt, łącznie zmieniany 1 raz.
rafl100
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 lutego 2018, 12:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: rafl100 »

Czy ktoś wie jakie są opłaty członkowskie w 2018 roku? Czy nadal nie ma wpisowego? Można prosić o jakiś kontakt do osoby przyjmującej zapisy?
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2018, 12:57 przez rafl100, łącznie zmieniany 1 raz.
beegie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2017, 14:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: beegie »

rafl100 pisze:Czy ktoś wie jakie są opłaty członkowskie w 2018 roku? Czy nadal nie ma wpisowego? Można prosić o jakiś kontakt do osoby przyjmującej zapisy?
Nie wiem o który klub pytasz, ale jeśli chodzi o KKS Arsenał to składka członkowska w tym roku 300 zł + wpisowe 300 zł. Kontakt jest dostępny na stronie klubu: https://kks-arsenal.pl/o-nas/
Awatar użytkownika
Bartek78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 14 lutego 2016, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: Bartek78 »

https://kks-arsenal.pl/2017/12/28/zakon ... rt-w-2018/
Składka członkowska pozostaje bez zmian –300 zł (w tym opłacona jest strzelnica do celów treningowych);

Opłata startowego pierwszy osobo start – 40 zł, pozostałe osobo starty – 30 zł;

Ustala się kwotę wpisową (jednorazową) dla nowych członków – 300 zł,
oraz dla członków przechodzących z innych klubów – 500 zł.
igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: igor77 »

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów

Jako że od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zapisaniem do klubu strzeleckiego, postanowiłem przeczytać ten temat.
Między innymi zastanawia mnie jedna niespójność. W jednym miejscu jest napisane że aby starać się o patent strzelecki, trzeba wziąć udział w co najmniej w sześciu zawodach w ciągu roku, zaś potem czytam że od momentu zapisania się do klubu wystarczy być w nim 3 miesiące.
Czyli rozumiem że zawody są tak często że w trzy miesiące ogarnie się zarówno naukę strzelania, oraz sześć zawodów? Kurcze, to chyba raczej nie jest możliwe, chyba że ja coś źle zrozumiałem :wink: Niemniej moje pytanie jakie chciałem Wam zadać to czy rzeczywiście aby starać się o patent strzelecki, musi się obowiązkowo stawić na zawodach? Jeżeli tak, to czy może ktoś napisać kto uczestniczył w takowych jak to wygląda tzn, czy jest się obserwowanym przez jakąś grup kibiców, czy jest to duży stres itd? ;laughing: Pytam ponieważ należę do osób nazwijmy to trochę nieśmiałych ;) Nie pytam o to czy stresem jest egzamin, bo wiadomo że każdy nim jest ;laughing: Z góry bardzo dziękuję za pomoc ;)
Serdecznie pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2018, 12:11 przez igor77, łącznie zmieniany 1 raz.
adacho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 13:09
Tematy: 2
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: adacho »

Te trzy miesiące o których mówisz, to wymóg niezbędny do podejścia do egzaminu na patent (3 miesiące karencji w PZSS). Liczba startów to coś potrzebne do podtrzymania licencji sportowej i przez to - pozwolenia na broń sportową. Formalnie starty w zawodach możesz zacząć gdy masz już licencję, ale wielu organizatorów zawodów pozwala startować ludziom z patentem. Nie słyszałem żeby starty w zawodach były potrzebne do patentu.
Co do ilości startów - na jednych zawodach możesz opędzić starty w kilku konkurencjach. Ja w 3 miesiące miałem 26 startów.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2018, 12:21 przez adacho, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ Shadow 2, DD V11 S2W, S&W 2214, IŻ Sporting, HW-100, Steyr EVO 10, Walther GSP 22LR/32SW, 19X, Savage BVSS .223
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”