Sig Sauer P226 LDC 9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Bomb_Squad »

Tego nie sprawdzałem, skupiłem się na spuście, pazurze wyciągi i manipulatorach...
Myślę że takie ciasne spasowanie ma swoje zalety ale i wady przy dużym zabrudzeniu już nie pracuje tak płynnie (zamek zaczyna zwalniać podczas strzelania)...
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Piotrasun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 17:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Piotrasun »

Chciałbym odświeżyć temat pytaniem do posiadaczy LDC czy nie żałują że go zakupili?
Dziś byłem w sklepie z bronią z chęcią obejrzenia, dotknięcia, dopasowania do dłoni pistoletu Arex Rex Zero 1 (był to mój pomysł na zakup pierwszego egzemplarza broni) i jak się już cieszyłem że w końcu go trzymam w dłoni sprzedawca przyniósł Sig Sauera 226 LDC (nie ukrywam, że już dużo wcześniej sobie powiedziałem że pierwszym pistoletem jaki kupie to będzie właśnie Sig dopóki nie zobaczyłem ceny, trochę ostudziło to moje chęci ) i jak "TO" wziąłem do ręki to poczułem że to właśnie "ten". Różnica w cenie 2 tyś, kolega namawia że nie mam co się zastanawiać i "brać" właśnie Siga. Wiem jaką renomę ma marka Sig a Arex jest jego małą namiastką. Działanie zamka, spust to po prostu petarda, chwyt broni no szyty jak dla mnie, waga spora ale podobało mi się (nie strzelałem z niego).
Czy to prawda, że większa waga pistoletu wpływa lepiej na strzelanie tzn mniejszy odrzut, ręce i nadgarstki się mniej męczą?
Po cichu też obstawiam, że sprzedawca wykonał na mnie chwyt marketingowy bo musiał coś czuć że cholernie podobają mi się Sigi i coś sądzę że ten zabieg z jego strony się udał.
Na zawody nie planuje jeździć może kiedyś na próbę bym się wybrał zobaczyć jak to jest, ale ogólnie to przewiduje rekreacyjne strzelanie.
Tym postem chyba szukam usprawiedliwienia Swojej decyzji, że jednak bez Rex wróciłem i niestety muszę różnice ceny dalej zbierać.
Pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi i upewnienie mnie w dokonanej decyzji.
Sig Sauer P 226 LDC
migeater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 07 października 2016, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: migeater »

LDC to bardzo przyjemna broń. Polecam. Chyba najtaniej w Polsce są w Raju dla Myśliwego - za 4650 zł.
http://skleprajdlamysliwego.pl/bron/876 ... -9mmp.html
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Hubert »

Sig jak to Sig, kawał dobrze wykonanej stali. Ja strzelam z różnych modeli statycznie, rekreacyjnie, czasem namiastkę samoobrony do jakiejś tarczy francuza czy idpa. Generalnie to ciężar pistoletu ze stali nierdzewnej znakomicie pochłania odrzut czy podrzut. Inna sprawa, że tych rzeczy nie możesz się obawiać bo będziesz zrywał strzały. Jak Ci się zachce sportu dynamicznego to ten model przez Ciebie wymieniony został do tego m.in. stworzony.
Życie jest zbyt krótkie by strzelać z brzydkiej broni.
A propos spustu to zapewne nie miałeś w ręku X five czy six. Ceny nawet nie sprawdzaj, około x2 ceny LDC.
Sprawdź tylko czym różnią się wersje 1 i 2 bo tego nie rozgryzałem.
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2017, 21:16 przez Hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Piotrasun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 17:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Piotrasun »

Witam, czy moglibyście polecić kaburę do LDC.
Oglądałem kabury IMI Defence i Safariland (jest do p 226 nie wiem czy by pasowała do LDC?) chciałbym porównać z tym co moglibyście Wy polecić.
Dzięki.
Sig Sauer P 226 LDC
Arakis
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 lipca 2013, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Arakis »

Piotrasun pisze:Witam, czy moglibyście polecić kaburę do LDC.
Oglądałem kabury IMI Defence i Safariland (jest do p 226 nie wiem czy by pasowała do LDC?) chciałbym porównać z tym co moglibyście Wy polecić.
Dzięki.
Kabury do p226 raczej nie pasuja do p226 LDC. W LDC nie masz wycięcia pod lufą i bardziej odstaje zrzut zamka i dekoker. Ja swoją kaburę kupiłem razem z klamką w Szusterze w Wawie.
Arakis
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 lipca 2013, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Arakis »

Piotrasun pisze:Chciałbym odświeżyć temat pytaniem do posiadaczy LDC czy nie żałują że go zakupili?
....
Pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi i upewnienie mnie w dokonanej decyzji.
W porównaniu do klasycznego p226 masz pistolet w pełni stalowy z grubą lufą, ciężki i z bardziej odstającymi manipulatorami. Dodatkowo masz zamontowany short reset, muszkę światłowodową i w pełni regulowaną szczerbinkę LDA. Reset w tym pistolecie nie ma sobie równych. Sprężyna powrotna pęka po 5tys kulek. Lepiej mieć zapas.
Do mienia i strzelania to fajna broń.
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Hubert »

Druga generacja ma pełen kurek, pierwsza miała odchudzony szkieletowy. LDCII ma bardzo dobre wykonanie, gruba lufa matchowa wzięta z linii x five. Krótki reset. Powiększone manipulatory. Jak ktoś ma średniej wielkości łapę to chwyt powinien przypasować. Rewelacyjny pistolet. Nie ustępuje xfive all round a jest lepiej wyposażony za niższą cenę.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Piotrasun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 17:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Piotrasun »

Arakis jaki model kabury dopasowałeś do LDC?
Sig Sauer P 226 LDC
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: ArtP »

Arakis pisze:
Piotrasun pisze:Witam, czy moglibyście polecić kaburę do LDC.
Oglądałem kabury IMI Defence i Safariland (jest do p 226 nie wiem czy by pasowała do LDC?) chciałbym porównać z tym co moglibyście Wy polecić.
Dzięki.
Kabury do p226 raczej nie pasuja do p226 LDC. W LDC nie masz wycięcia pod lufą i bardziej odstaje zrzut zamka i dekoker. Ja swoją kaburę kupiłem razem z klamką w Szusterze w Wawie.
LDC ma również bodajże o 1.5 mm szerszy zamek. Ja do swojego metodą prób i błędów trafiłem jakiś model IMI - podstruganie nożem w niepasujących miejscach (niewidoczne z zewnątrz) zajęło około 10 minut.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Arakis
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 lipca 2013, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Arakis »

Piotrasun pisze:Arakis jaki model kabury dopasowałeś do LDC?
Kabura nie ma żadnej nazwy wytłoczonej. Kupiona razem z pistoletem w Szusterze w Wawie.
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: janek777 »

Hubert pisze:Druga generacja ma pełen kurek, pierwsza miała odchudzony szkieletowy. LDCII ma bardzo dobre wykonanie, gruba lufa matchowa wzięta z linii x five. Krótki reset. Powiększone manipulatory. Jak ktoś ma średniej wielkości łapę to chwyt powinien przypasować. Rewelacyjny pistolet. Nie ustępuje xfive all round a jest lepiej wyposażony za niższą cenę.
Odkopałem temat bo kupiłem LDC 2 Tacops. Kolega pisał ze druga generacja ma pełny kurek, ja nie mam pełnego a tez mam druga wersje. Nigdzie nie mogę znaleść konkretnego opisu jakie są różnice między 1 a 2
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Hubert »

Na początku nie było chyba żadnych wersji TAC Ops. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że LDC są z dwóch różnych fabryk i mogą się między sobą różnić. Mamy wersję amerykańską o ile dobrze pamiętam to z Exeter i wersję Made in Germany.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: mr_neox »

Hubert pisze:Druga generacja ma pełen kurek, pierwsza miała odchudzony szkieletowy. LDCII ma bardzo dobre wykonanie, gruba lufa matchowa wzięta z linii x five. Krótki reset. Powiększone manipulatory. Jak ktoś ma średniej wielkości łapę to chwyt powinien przypasować. Rewelacyjny pistolet. Nie ustępuje xfive all round a jest lepiej wyposażony za niższą cenę.
Hej, a są jeszcze jakieś inne znaczące różnice? Na necie ciężko wyszukać porównanie pierwszej i drugiej generacji :-/ Po zdjęciach ciężko ustalić który jest który - okładki może, pierwszy miał E2, drugi teoretycznie przykręcane? Pazur wyciągu dalej tak wrażliwy na zabrudzenia po strzelaniu?

Obrazek

Obrazek

I tak z ciekawości, czysto hipotetycznie - będą do niego pasowały inne przyrządy celownicze np. takie od Legiona?

Obrazek
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 LDC 9x19

Post autor: Hubert »

W LDCII można bodajże przykręcić lejek jaki występuje w All Round, X5 i X6. Z lejkiem możesz wówczas zastosować magi z inną stopką.
Nie pamiętam czy występują inne różnice.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”