Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Moderator: Moderatorzy WBP

mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: mkw »

kubaepa, wydaje mi się że musisz się po prostu przejechać po tych miejscach i zdecydować "organoleptycznie" ;-)
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
kubaepa
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 19 listopada 2015, 18:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: kubaepa »

Tak właśnie zrobię.
Dziękuję za podpowiedzi i opinie!
bibik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 274
Rejestracja: 23 maja 2011, 22:14
Tematy: 52
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: bibik »

Witam jestem członkiem zarządu wspomnianego klubu shooting-academy.pl.W imieniu naszego zarządu serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w czwartek godz!10-14 piątek 14 30 do zmroku sobota 10 00-14
wpisowe 200 zł,składka miesięczna 50 zł,pistolety cz Shadow,glock 17,19,walther,ruger, bull 1911,trening ipsc w ramach abonamentu prowadzi osobiście prezes
pozdrawiam
przemol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 04 marca 2008, 12:47
Tematy: 6
Lokalizacja: brzeziny
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: przemol »

Witam
Odbiegając troche od tematu, jedzie ktoś zarejestrowany na forum na egzamin na patent strzelecki 26 listopada do Kamieńska ?
solari
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 23 listopada 2015, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: solari »

Cześć,

Czy może ktoś podpowiedzieć gdzie w Łodzi można bez pozwolenia postrzelać z 9mm ?
Interesują mnie strzelnice tylko w Łodzi (nie TG, nie SA).

pozdr
.solari
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: Chochla »

Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: Mr.Pete »

@kubaepa - kolego miałem identyczny problem rok temu. Jak zauważyłeś sam napisałem ten wątek. :)
Jestem członkiem Shooting-Academy i nie żałuję. I Tobie też serdecznie polecam ten klub. Ma tylko jedną wadę, ale to i tak zależy od tego gdzie mieszkasz. Jest oddalony od centrum Łodzi ok 30km. Mieszkam na Widzewie, więc mam 37km, ale warto. Pytanie ile jesteś w stanie zrobić/poświęcić dla strzelectwa? Ja...bardzo dużo. :) Reszta to same zalety:
-najlepszy obiekt w województwie bez dwóch zdań. I dla mnie pora roku nie robi różnicy. Mogę strzelać przy -30 stopniach. :)
-bodajże 5 osi od 25 do 100 m (sic!), dodatkowo kilka torów do dynamiki.
-dużo sprzętu i dobrej jakości. Najlepszy jak na nasze mizerne łódzkie warunki, bo wiadomo, że są taki cudne przybytki jak Dawidy pod Warszawą.
-jak będziesz członkiem (bez własnego sprzętu) to płacisz tylko za ammo. Cała reszta gratis. :wink: Jak już się dochrapiesz własnej broni (mnie to zajęło rok, a robiłem wszystko jak najszybciej się dało), to nie płacisz za nic. Przyjeżdżasz, witasz się z Prezesem i kolegami, rzucasz jeden żarcik (Prezes ma szerokie poczucie humoru ;laughing: ) i możesz iść sobie spokojnie strzelać.
-jak dla mnie świetni gospodarze - Artur i sam Prezes. Zawsze doradzą, pomogą. Serdecznie ich przy okazji pozdrawiam.
-masa innych członków (kolegów i koleżanek) z bardzo różnorakim sprzętem, który w większości przypadków jak ładnie poprosisz będziesz mógł obejrzeć z bliska a nawet wypróbować, a to jest bardzo cenne doświadczenie.
Zajrzyj na naszą stronę: http://shooting-academy.pl/. Napisz/zadzwoń do Prezesa, a najlepiej przyjedź i sam się przekonaj jak fajnie jest. Czw/Sb 10:00- 14:00. Będę w tę sobotę od ok 10:00, jeśli chcesz, przyjedź pogadamy, pokażę Ci co i jak.

Co do innych klubów, to w ŁDZ jest tzw "bida". Pelikan ma te kosmiczne ceny i ograniczenia obiektowe. Społem to raczej kadra i statyka/precyzja. Strzelmistrz nie polecam - typowe cwaniactwo. Orzeł jest ok, znam dwóch chłopaków stamtąd fajni goście. Tylko tam mają jakieś ciągle jakieś problemy gospodarczo-logistyczne z obiektem. Kabar - nic nie wiem, jak próbowałem coś więcej się dowiedzieć (rok temu), to nie przyjmowali nowych członków do klubu. Dziesiątka - fajni ludzie, z pasją, pomocni, ale tam tylko BZ w zasadzie. Z czegoś mocniejszego to chyba tylko można postrzelać od 10 do 12 na tygodniu, kiedy większość z nas pracuje. :)
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: Mr.Pete »

@Solari: do Pelikana i Shooting masz kawałek, ale jak chcesz fajnie postrzelać, to warto poświęcić te kilka min i kilka litrów paliwa i przyjechać do nas, do Parzęczewa.
W Strzelmistrzu wyniesie Cię to bardzo drogo, jeśli nie masz uprawnień, pozwolenia i broni. Jak pytałem ich, to bodajże coś około 130zł/h bez ammo wychodziło. :/ No może się coś zmieniło...na lepsze.
jasko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 06 września 2013, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: jasko »

gdzie jest ta oś 100m ? przez drogę
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: lukasz25 »

jasko pisze:gdzie jest ta oś 100m ? przez drogę
Dokładnie... Przecież to jakaś tragedia a nie oś na 100m. A skąd wiemy że oś 100m jest zajęta? Można poznać po tym że stoi wzdłuż drogi auto, lub jest zakaz wejścia.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
segoy
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 01:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: segoy »

jeśli chodzi o Społem to wpisowe 400zł, składka miesięczna 35zł - stan na rok 2015
kadra strzela swoje na pneumatyku na swoich torach a tzw. grupa powszechna strzela swoje obok - na treningach dostępny wyłącznie boczny zapłon (Margolin)
jeśli chodzi o o centralny zapłon to też jest dostępny, ale głównie na zawodach.. jeśli ktoś chce poza nimi - to we wtorki i czwartki - pod kontrolą kierownika.. trochę to kłopotliwe - dostępnych jest kilka rewolwerów (wifama, rossi, astra)
karabin dostępny tylko podczas zawodów
strzelba organizowana dla członków w innych klubach
strzelać mogą tylko członkowie klubu (nie można przyjść, ot tak, sobie spróbować), płatna jest tylko amunicja - reszta już zawarta w cenie składki
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: stalker77 »

Kabar o ile wiem nie robi żadnych problemówow z przyjmowaniem nowych członków. Strzelają co miesiąc zawody na Okręglicy, można się tam też zapisać od razu. Klub ma kilka pistoletów centralnego zapłonu, karabiny i strzelby. Nie mają tylko z tego co pamiętam boczego zapłonu na stanie. Na stronie Kabara jest kalendarz i opis konkurencji.
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: slepe_oko »

Mr.Pete pisze:@kubaepa - kolego miałem identyczny problem rok temu. Jak zauważyłeś sam napisałem ten wątek. :)
Jestem członkiem Shooting-Academy i nie żałuję. I Tobie też serdecznie polecam ten klub. Ma tylko jedną wadę, ale to i tak zależy od tego gdzie mieszkasz. Jest oddalony od centrum Łodzi ok 30km. Mieszkam na Widzewie, więc mam 37km, ale warto. Pytanie ile jesteś w stanie zrobić/poświęcić dla strzelectwa? Ja...bardzo dużo. :) Reszta to same zalety:
-najlepszy obiekt w województwie bez dwóch zdań. I dla mnie pora roku nie robi różnicy. Mogę strzelać przy -30 stopniach. :)
-bodajże 5 osi od 25 do 100 m (sic!), dodatkowo kilka torów do dynamiki.
-dużo sprzętu i dobrej jakości. Najlepszy jak na nasze mizerne łódzkie warunki, bo wiadomo, że są taki cudne przybytki jak Dawidy pod Warszawą.
-jak będziesz członkiem (bez własnego sprzętu) to płacisz tylko za ammo. Cała reszta gratis.
Zajrzyj na naszą stronę: http://shooting-academy.pl/. Napisz/zadzwoń do Prezesa, a najlepiej przyjedź i sam się przekonaj jak fajnie jest. Czw/Sb 10:00- 14:00. Będę w tę sobotę od ok 10:00, jeśli chcesz, przyjedź pogadamy, pokażę Ci co i jak.

:)
jaka cena za szt ammo 9mm,22, .45 może??
:512:
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: mkw »

segoy pisze: jeśli chodzi o o centralny zapłon to też jest dostępny, ale głównie na zawodach.. jeśli ktoś chce poza nimi - to we wtorki i czwartki - pod kontrolą kierownika.. trochę to kłopotliwe - dostępnych jest kilka rewolwerów (wifama, rossi, astra)
karabin dostępny tylko podczas zawodów
Chcę trochę uściślić, jak się ma własny sprzęt (i strzela samemu) to nie ma problemu. Jak się zgada kilku chętnych (bez własnego sprzętu) to nie ma problemu ani z CZ ani z karabinem. Jak się ma papier prowadzącego to już w ogóle nie ma problemu. Jako że są to 3 odrębne strzelnice i to zupełnie od siebie odseparowane to dla 1 osoby faktycznie jest problematycznie - tu się zgadzam. Warto dodać że cena amunicji dla zawodników jest po kosztach np. paczka .22 - 14 pln / 38 po 1,10 pln. Startowe + ammo psp20+pcz10 =55pln. Jest też dla grupy "geriatrycznej" dedykowany trener, który może nie tylko nauczyć podstaw i styIu ISFF ale ma doświadczenie misjonarza więc o strzelaniu bojowym może nauczyć więcej niż "teoretycy ze strzelnicy".
Złota zasada - bądź uprzejmy a spotkasz się z uprzejmością świetnie się sprawdza, Jak ktoś wejdzie z ulicy i jest nastawiony roszczeniowo to na 100% się rozczaruje. Trzeba pamiętać że jest to klub sportowy z zawodnikami na poziomie mistrzostw świata, olimpijskich, europy, polski to już nawet nie wspominam.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
peter_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 06 sierpnia 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łódź: Pierwszy klub strzelecki. Który wybrać?

Post autor: peter_ »

slepe_oko pisze: jaka cena za szt ammo 9mm,22, .45 może??
W Shooting-Academy, dla klubowiczów:
9mm - 1.25
kałach - 2.4
strzelba - 1.6

chyba się nie pomyliłem...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”