pistolety hukowe cal.8i9mm

Moderator: Moderatorzy WBP

Pastor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 24 lipca 2003, 11:43
Tematy: 10
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pastor »

Witam! Kiedyś jak byłem jeszcze w ogólniaku kupiłem od kolegi pistolet startowy - replikę Walthera PPK/S. W świetle ustawy zrobiłem to nielegalnie bo kaliber tego pistoletu to 8mm. Nastepnie poszedłem do jednego sklepu z bronią i poprosiłem sprzedawcę o ślepaki 8mm, podał mi odliczoną ilość aminicji i skasował pieniądze. Z duszą na ramieniu zapytałem go czy jest szansa na naboje CS. Ten mily pan popatrzył na mnie przeciągle i zapytał mnie ile mam lat. 16- odpowiedziałem. Podrapał sie po glowie wyją z opakowania CS-ów karteczkę z reklamą i adresem jego sklepu i sprzedał bez żadnego problemu!!! Nie prubowałem powtarzać tego numeru wiec nie wiem czy robi tak do tej pory... :lol:
Pistoletu już nie mam-kiedyś upadł na beton i pękł w nim zamek. Oczywiście w swojej naiwności poszedłem do rusznikarza który pytał mnie o pozwolenie-odparłem że to broń mojego taty ktory jest na delegacji i bardzo sie zezłości kiedy zastanie zepsuty pistolet :oops: ...I ten miły pan podrapał się w głowę ale jednak nic nie dało się zrobić...Może czasy się zmieniły i teraz jest trudniej o takie numery ale myśle że zawsze znajdzie sie jakiś miły pan :lol: Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

Tylko że w tym wypadku nie mówimy o miłym panu który pod ladą sprzedaje naboje gazowe, ale o oficjalnej ofercie handlowej.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Byłem u jednego gościa co sprzedawał takie pistolety. Sprzedał kilka sztuk i omal go nie zamkneli.Musiał odebrać wszystkie klientom i odesłać dystrybutorowi i grzecznie obiecać iż się to więcej nie powtórzy,. Okazała się iż spzredawane one są na podstawie jakiejś dziwnej decyzji komendy policji w Bytomiu i faktu że Urząd Celny dokonał odprawy. Papiery , które warte są tyle co papier toaletowy. Lokalna komenda policji stwierdziła iż jest możliwość rozwiercenia przewęże nia w lufie i mamy gazówkę. Sprawa zrobiła się dość nieprzyjemna. Dlatego jeżeli któs kupuje to cudo to musi się liczyć z kłopotami.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

Przewężenia w lufie występują nie tylko w broni alarmowej, ale również i w gazowej. Przewężenia nie zabezpieczają przed odpalaniem naboji gazowych czy ślepych, ale zabezpieczają przed odpalaniem naboji ostrych. Teoretycznie przewężenia można przewiercić (lub w inny sposób usunąć), ale lufy gazówek (i alarmowych) wykonane są z miękkiego metalu, natomiast przewężenia i przegrody z dużo twardszej stali (w Niemczech, w konstrukcjach gazówek stalowe mogą być tylko sprężyny i właśnie przeszkody w lufie, reszta to słabsze stopy np. aluminium). Przeszkody te muszą być tak ustawione, aby uniemożliwić (czyt. maksymalnie utrudnić) usunięcie ich bez znacznego uszkodzenia lufy. Funkcja tych przewężeń jest głównie psychologiczna. Nawet gdyby nie występowały takie przewężęnia (albo gdyby je usunięto nie uszkadzając lufy) to przy pierwszej próbie odpalenia naboju ostrego ciśnienie najwyczajniej rozerwie lufę.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
Opus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2400
Rejestracja: 21 sierpnia 2003, 14:01
Tematy: 20
Lokalizacja: NewFish
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Opus »

...
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2005, 12:57 przez Opus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

witam
ad Opus Dei
Mozna przerobić coś takiego, dlatego są w ustawie zapisy o zakazie takich przeróbek.
Jeszcze kilkanaście lat temu przestępcy posługiwali sie taką bronią, teraz mają czesto lepszą od policjantów.
Phanta rei ...
nara
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Opus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2400
Rejestracja: 21 sierpnia 2003, 14:01
Tematy: 20
Lokalizacja: NewFish
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Opus »

...
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2005, 13:00 przez Opus, łącznie zmieniany 1 raz.
zbooj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 04 września 2003, 16:06
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zbooj »

Czy może ktoś autorytatywnie i z pełną odpowiedzialnością potwierdzić hipotezę, że do popularnych pistoletów hukowych, dostępnych np. w sklepach internetowych, można BEZ ŻADNYCH PRZERÓBEK stosować anumicję gazową?? (chodzi mi o 6mm).
zbooj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 04 września 2003, 16:06
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zbooj »

Czy może ktoś autorytatywnie i z pełną odpowiedzialnością potwierdzić hipotezę, że do popularnych pistoletów hukowych, dostępnych np. w sklepach internetowych, można BEZ ŻADNYCH PRZERÓBEK stosować anumicję gazową?? (chodzi mi o 6mm).
Misiaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 908
Rejestracja: 05 października 2003, 20:49
Tematy: 18
Lokalizacja: Front Wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Misiaczek »

według Wemara:
Pistolety startowe (przynajmniej te, które widziałem) miały w przewodzie lufy pionowy trzpień. Tymczasem naboje gazowe mają zaślepkę z tworzywa. Zaślepka ta częściowo przysłoni przewód lufy i strumień gazu nie będzie miał takiego kształtu jaki powinien. Strzelićmoże będzie można, ale gaz pozostanie wokół strzelającego. Efekt raczej niepożądany.[/quote]
według mnie:
pistolety gazowe też mają taki trzpień- daje to opór konieczny do przeładowania, natomiast plastikowy "korek" przy strzale się otwiera i pozostaje przyczepiony do łuski. nigdzie nie wylatuje, niczego nie zatyka. pozdrówka- M
Albo się ma IQ albo nie...
Misiaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 908
Rejestracja: 05 października 2003, 20:49
Tematy: 18
Lokalizacja: Front Wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Misiaczek »

sorry- nie doczytałem i się wygłupiłem- ktoś już odpowiedział M
Albo się ma IQ albo nie...
zbooj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 04 września 2003, 16:06
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zbooj »

No właśnie waliza o to chodziło. TAK i koniec a nie chyba tak. A czy do pistoletu (rewolweru) na amunicje short też są naboje gazowe?
zbooj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 04 września 2003, 16:06
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zbooj »

I jaki skuteczny zasięg mają takie zabawki (short i long)?
Awatar użytkownika
Omo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 513
Rejestracja: 27 grudnia 2002, 00:31
Tematy: 33
Lokalizacja: wyspy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Omo »

GDZIE JEST K...WA MODERATOR :?: :!:
WEMAR, YARO SKASUJCIE TEN TEMAT :!: :!: :!:


Ta rozmowa poszła nie w tym kierunku co trzeba, pamiętajcie że nie tylko my czytamy to forum.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Omo pisze:GDZIE JEST K...WA MODERATOR :?: :!:
WEMAR, YARO SKASUJCIE TEN TEMAT :!: :!: :!:

Ta rozmowa poszła nie w tym kierunku co trzeba, pamiętajcie że nie tylko my czytamy to forum.
No i czemu krzyczysz ?
Nikt nikogo nie namawia do przerabiania hukowych bo to łamanie prawa.
Wątek jest o budowie hukowych, ja go nie wytnę, niech reszta decyduje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”