Nieinwazyjna szyna pod optykę do AK

Moderator: Moderatorzy WBP

skuterowy23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 20 lutego 2012, 17:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skuterowy23 »

Nie wiem czy kolegów zainteresuje, ale znalazłem ciekawy system szyn do AK za wielką wodą o bardzo ciekawej nazwie CHAOS ;)
Wizualizacja komputerowa

Demonstracja na żywo

Strona producenta, z której można zamówić szynę
http://www.chaosus.com/
Myślę, że da się zamówić, jak sklep nie wyśle to jest wiele "firm" oferujących zakupy z USA.
Może cenowo rozwiązanie drogie ale myślę, że warte swojej ceny (270$ za zestaw)
Szybko rozkładalne i trzyma "zero"
Obrazek
Obrazek
Naczelnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 498
Rejestracja: 08 czerwca 2005, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Naczelnik »

Tortellini pisze:Zastanawiam się nad montażem kolimatora do AK i naszło mnie pytanie: czy istnieje montaż, którego nie trzeba zdejmować przed każdym czyszczeniem broni? Jedyne co mi przychodzi na myśl to montaż w miejsce szczerbinki, np wspomniany już wyżej "Strike industries rear sight rail", ale w tym miejscu miałbym kilka pytań do użytkowników:

1. Czy mając zamontowany ten montaż da się zdjąć rurę gazową? W jednej z recenzji (dotyczyła ona wprawdzie Saigi 5.45, ale przypuszczam że dotyczyć to będzie i zwykłych AK) przeczytałem, że dźwignia służąca do jej demontażu blokuje się o tę szynę.


2. Montaże Strike Industries sprzedawane są u nas w sklepach z częściami ASG. Czy w związku z tym traktować je jako nienadające się na broń palną? W recenzji do której odniosłem się w pkt 1 autor wystrzelił 200 sztuk amunicji i nie zauważył przestawienia się optyki. Przeglądając "amerykański" Internet zauważyłem, że te szyny (zarówno v1 jak i v2) są tam używane na broni palnej, stąd moje zdziwienie czemu u nas dostępne są tylko w sklepach z asg?

3. Zaleca się stosowanie małej optyki. Zastanawiam się nad czymś pokroju PWS KZ013 (waga 120g) lub PWS KO-15 (60g), czy te kolimatory można uznać za odpowiednio lekkie do tego montażu?
1. Rurę gazowa zdjąć się da ale szynę musiałem potraktować od czoła pilnikiem(podróbka strike industrie) około 1 mm i musiałem też podebrać krawędź tak aby pin dzwigni rury gazowej nie kolidował z szyna przy jej otwieraniu. Kałasz Kałaszowi nie równy

2. Kupując (24$) moja podróbke na amerykańskim e-buy'u zapytałem sprzedawcy i potwierdził że nawet podróbka jest na "firearms". Jakośc obróbki materiału i śrubek to potwierdza. Próby na strzelinicy co prawda wstępne też. Po około 300 patronach nic się nie przestawiło i nie poluzowało. Ważne jest jednak żeby pozioma śruba dobrze siadła w otworach pod mocowanie szczerbinki. Kolega ma identyczną i jemu się poluzowała. Prawdopodobnie przy "dociąganiu" pionowych kretów nie zauważył że pozioma śruba nie siadła dobrze w otworach w korpusie i po kilkudziesięcie strzałach znalazła sobie miejsce głebiej luzując cały układ. Może poprostu trzeba liznąć otwory iglakiem tak aby śruba przechodziła lekko. Wtedy nie będzie problemu żeby krety nie spozycjonowały jej na samej górze.

3. Po porównaniu mojego Sparxa i Bushnella TRS kolegi drugi raz bym oszczędził pare groszy i kupił Bushnella.
308 Win; 30-06; 12/70; 12/76; 7,62x39
Awatar użytkownika
loosac
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 31 stycznia 2013, 11:45
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa (powiedzmy)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: loosac »

LARPAK pisze:Przy TRAX-1 to nie jest aż tak uciążliwe jak przy powyższym rozwiązaniu z FAB'a.
Do tego jeszcze przy okazji tą szmatką wpychasz trochę syfu do komory gazowej.
TRAX1 w praktyce dyskwalifikuje demontaż rury gazowej w celu czyszczenia. Wyobrażacie sobie ciągłe rozkręcanie oszynowania po każdym strzelaniu?

Ale mam swoje rozwiązanie:

Wprowadzam wycior do SAMEGO KOŃCA. Szmatka nawinięta na wycior dobija do krawędzi przewodu skośnego. Tam obracając się wygarnia nagar. Parę razy powtarzam operację. Nie uzywam do tego wyciora od AKMS, tylko szczotki do mycia butelek kupionej w jakimś markecie, gabarytowo przypominającej wycior od Glocka, ale z dłuższą rączką.

Sam nagar nie przeszkadza ruchom tłoka. W koncu to AKMS, gdzie tłok zaledwie ociera się o ścianki. Chodzi natomiast o to, aby rura gazowa nie korodowała, bo efekty spalania gazów prochowych są agresywne w stosunku do metalu.
3*.22LR + .223 + 7.62x39 + 2*9x19 + 2*12ga=muchos plink plink plink
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

Nie obawiasz sie zabrudzenia "przewodu skośnego"?
Przy jego czyszczeniu używwm specjalnego przecieraka do tego - nie przy każdym czyszczeniu, ale co jakiś czas i troche syfu zawsze się tam zbiera.
Awatar użytkownika
Kaczorpk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 25 września 2014, 12:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kaczorpk »

skuterowy23 pisze: Szybko rozkładalne i trzyma "zero"
Szybko rozkładalne to tak, ale czy trzyma zero to nie mam pewności - chyba, że przykręcisz jakoś pokrywę komory (ale wtedy już nie będzie szybko rozkładane :-D ).

Jakoś nie mam zaufania do szyn na jednak "ruchomej" pokrywie komory.
Awatar użytkownika
loosac
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 31 stycznia 2013, 11:45
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa (powiedzmy)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: loosac »

LARPAK pisze:Nie obawiasz sie zabrudzenia "przewodu skośnego"?
Przy jego czyszczeniu używwm specjalnego przecieraka do tego - nie przy każdym czyszczeniu, ale co jakiś czas i troche syfu zawsze się tam zbiera.
Nie obawiam. Przy kazdym strzale przewod zostaje przedmuchany. Kalach to kalach. Na wiekszy syf i gorsze traktowanie byl przystosowany.
3*.22LR + .223 + 7.62x39 + 2*9x19 + 2*12ga=muchos plink plink plink
Lodówa1977
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 15 maja 2012, 16:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lodówa1977 »

loosac pisze:
LARPAK pisze:Nie obawiasz sie zabrudzenia "przewodu skośnego"?
Przy jego czyszczeniu używwm specjalnego przecieraka do tego - nie przy każdym czyszczeniu, ale co jakiś czas i troche syfu zawsze się tam zbiera.
Nie obawiam. Przy kazdym strzale przewod zostaje przedmuchany. Kalach to kalach. Na wiekszy syf i gorsze traktowanie byl przystosowany.
Widziałem Beryla z nieczyszczonym przewodem skośnym i kłopotami z przeładowywaniem. Właściciel czyścił wszystko ale właśnie poza przewodem skośnym. Nie wiem jak długo tam nie zaglądał ale chyba od nowości :) Wg mnie na dłuższą metę czyszczenie rury gazowej bez demontażu w sposób opisany przez Ciebie może spowodować "dopychanie" śmieci do jej końca i właśnie zapychanie przewodu. Może się jednak okazać że wystarczy raz na pół roku tam zajrzeć i przeczyścić. Trzeba empirycznie sprawdzić.
We are three. Smith, Wesson and me.
C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: C3PO »

loosac pisze:
LARPAK pisze: TRAX1 w praktyce dyskwalifikuje demontaż rury gazowej w celu czyszczenia. Wyobrażacie sobie ciągłe rozkręcanie oszynowania po każdym strzelaniu?
A po co chcesz rozkręcać? Przewód się sam przedmucha. Zalej brunoxem, przetrzyj szczotką na ile sięga i się nie przejmuj. Resztę doczyścisz przy "sezonowym".
mavros122
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 11:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mavros122 »

witam
proszę o pomoc opinie czy ta szyna będzie pasować i czy da się ją zamontować do AK
http://allegro.pl/c08-metalowa-szyna-ri ... 79843.html

dzięki :)
Awatar użytkownika
loosac
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 31 stycznia 2013, 11:45
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa (powiedzmy)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: loosac »

mavros122 pisze:witam
proszę o pomoc opinie czy ta szyna będzie pasować i czy da się ją zamontować do AK
http://allegro.pl/c08-metalowa-szyna-ri ... 79843.html

dzięki :)
Szyny do replik bym nie kupował. Do TRAX 1 kupiłem Dolną szynę w standardziej Keymod (rzekomo). Z racji przeznaczenia (chwyt przedni), nie potrzebowałem precyzji. Koszt nieznaczny, 35zl. Wykonane z aluminium. (Oryginalny TRAX jest z lotniczego aluminium).

Pierwszą szynę zepsułem, za mocno skręcając sruby doprowadziłem do uszkodzenia aluminium. No to kupiłem drugą. Potem spędziłem 2 godziny na szlifowaniu tulejek gwintowanych, bo oczywiscie grubosc szyny byla za mala i nie dalo sie zamontowac. Z tego powodu pierwszą zepsułem ;).

Z początku wszystko było ok. Natomiast po 2 intensywniejszych strzelaniach zauważyłem luzy mocowania. Okazało się, że fragmenty szyny, które miałem za integralne z resztą były zwyczajnie przyklejone klejem.

Dlatego NIE POLECAM zakupu sprzętu pod repliki ASG. Dostaniesz paździerz, która sprawi ci masę stresu a będzie g... warta.

Teraz wiem, że dokupię sobie TRAX2. Trudno, AKMS będzie ciut brzydszy. Wyjątkiem mogą być np chwyty przednie ale trzeba się luiczyć, że ich wytrzymałość nie będzie profesjonalna.
3*.22LR + .223 + 7.62x39 + 2*9x19 + 2*12ga=muchos plink plink plink
Antonlraf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 04 sierpnia 2012, 19:54
Tematy: 2
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

vz 58

Post autor: Antonlraf »

Szukam czegoś nie inwazyjnego do vz 58 ( jakiś montaż np na celownik ramieniowy) za małe pieniądze. Ma może z kolegów jakiś patent?
Capitan
Naczelnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 498
Rejestracja: 08 czerwca 2005, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Naczelnik »

LARPAK pisze:Przy jego czyszczeniu używwm specjalnego przecieraka do tego - nie przy każdym czyszczeniu, ale co jakiś czas i troche syfu zawsze się tam zbiera.
Larpak możesz zapodać jak to wygląda lub gdzie kupić.
308 Win; 30-06; 12/70; 12/76; 7,62x39
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: vz 58

Post autor: franek »

Antonlraf pisze:Szukam czegoś nie inwazyjnego do vz 58 ( jakiś montaż np na celownik ramieniowy) za małe pieniądze. Ma może z kolegów jakiś patent?
Zadziwiające, wczoraj dłubałem za tym samym :)


montaże inne niż na przednim chwycie do CZ-858
- samoróbka - url1
- niski montaż boczny url1 amazon

- dust cover - url fajny ale to 600PLN

- adapter między karabin a kolbę url do forum
na tej stronie
poszukaj "NEA Cantilever Mount with Railed Stock Adapter:"

- jeszcze jeden adapter między karabin a kolbę. Ładny ale ta cena :-( słowacki sklep

- typowy boczny montaż (obowiązkowo z shell deflector dla Sa-58/SKS bo łuski idą prosto w górę) montaż szyna

Chciałbym wypróbować to, co jest montowane między kolbę a karabinek.
1) przedłuża kolbę
2) nie koliduje z łuskami
3) zero zadrapań na karabinku
4) powinno dać się zrobić w lokalnym warsztacie
przedłużka jak tutaj plus brzydki pasek grubej blachy z dokręconą szyną.
jeżeli dobierze się wysokość jak trzeba, to można dać diopter zgrany z oryginalną muszką.
np. składany od AR?
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2015, 01:03 przez franek, łącznie zmieniany 2 razy.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Spitfire24 »

To jest już nas trzech :).
Ja zamówiłem to:
http://www.kinggun.cz/index.php/cs/kate ... tne-pruzin
123 EUR +12,5 za transport. Trochę drogo ale wygląd i funkcjonalność najlepsza.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Antonlraf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 04 sierpnia 2012, 19:54
Tematy: 2
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

vz58

Post autor: Antonlraf »

Pierwszy odpada ze względów estetyczno użytkowych. Pozostałe nie wiem jak z trzymaniem zera po wyjęciu zamka i ponownym założeniu. Byłem do tej pory skłonny na boczny montaż, W komorze zamkowej jest dużo miejsca na wkręty. Ale najbardziej przypadł mi do gustu BC mały na węzeł przyrządów celowniczych. Jak ktoś bedzie zamawiał do sie dołącze.
Capitan
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”