Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Moderator: Moderatorzy WBP

glockman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 06 grudnia 2010, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: glockman »

Gratuluję Regulus pomysłu na prowadzenie kanału w YT
Nareszcie coś po polsku i na poziomie
Na Twoim miejscu nie przejmowałbym się uwagami typu "używaj poprawnej polszczyzny", "unikaj eeee czy yyyy", bo każdemu może się przytrafić przejęzyczenie czy zawiecha a ten, co nigdy nie występował w roli instruktora zawsze będzie się czepiał pierdół. Moim zdaniem powinieneś bardziej przywiązywać uwagę do metodyki przekywania informacji. Chodzi mi o filmik dotyczący zarządzania amo i wymian magazynków.
Pierwsze podpięcie maga do klamki w tym filmiku rozpoczynasz od pierwszego z brzegu magazynka, co już się kłóci z zarządzaniem amo.
Przy posiadaniu 3 i więcej magów (i tyle samo ładownic), podczas pierwszego ładowania klamki zawsze pierwszy mag bierzemy ten "bliższy du***". Podłączamy go, przeładowujemy, press check, bierzemy "kolejny od kupra", wykonujemy taktyczną (mamy wtedy o jeden nabój więcej przy klamce) i ten pierwszy mag ląduje znów jako ostatni magazynek. Klasyczne ładowanko jak na zawodach. Nic kosmicznego.
Po szybkiej wymianie zabrakło mi sięgnięcia po magazynek, który upadł i zagospodarowania go od nowa. W nim też jest przecież amo. Taki posterunkowy policjant, który ma w sumie dwa magazynki, jak upuści ten pierwszy i dołączy do klamki ten drugi, to tym bardziej ten pierwszy, w którym jest amo musi odzyskać.
Mówisz, że po taktycznej w pistolecie nie umieszczamy magów w ładownicach tylko w worku na odzysk. Nie do koñca się z tym zgodzę. Bez względu na rodzaj ładownicy (szybka/odkryta czy zamykana/parciana) magi pistoletowe łatwiej jest do nich schować niż np. magi karabinkowe do ładownic karabinkowych. Nie mogę sobie wyobrazić tego, że mając 4 magi, wykonuję podczas działań/strzelanin 3 taktyczne/szybkie (z odzyskaniem) wymiany a magazynki po każdej z nich lądują w worku na odzysk i ja podczas prowadzenia ognia opróżniam ten czwarty magazynek do końca i zostaję KIA lub WIA z trzema cześciowo załadowanymi amunicją magazynkami w worku na odzysk, bo gdy sięgałem po nowego maga do ładownic to te były puste. Jeżeli odzyskane magi są cześciowo doładowane to, zanim wejdę znów do działania, to muszą się znależć w ładownicach zaraz za magiem pełnym od strony dupska, bo podczas awaryjnej wymiany wolę sięgnąć do ładownicy po maga cześciowo załadowanego niż szukać go pomiędzy kilkoma pustymi w worku na odzysk. Kolejnym rozwiązaniem jest przeładowanie z kilku cześciowo załadowanych magów amunicji tak, żeby uzyskać jak największą ilość załadowanych na maxa magów.

Reasumując, jeżeli wymiany przebiegałaby zgodnie ze swoim sensem to awaryjna powinna się kończyć pustym magiem w odzysku/kieszeni lub zostawieniem maga na glebie=zapomnij.
Taktyczna/szybka, w pierwszej pustej ładownicy bliższej kuprowi po tym jak ewentualnie musiałem schować go przedtem do odzysku.
Jak mamy 3+ magi to posiadanie 3+ ładownic robi robotę przy taktycznej.

Nie chcę tutaj się wymądrzać ale próbując oglądać ten filmik obiektywnie ja tak ten filmik odebrałem, więc pozwoliłem sobie na pewną krytykę. Skoro Golo dostałeś podziękowania dotyczące tego filmu, to albo dostałeś je od lajkoników albo od doświadczonych osób, które niedopatrzyły się tych błędów (ja też za pierwszym razem nie wyłapałem wszystkich szczegółów), ponieważ uważam, że wiesz jak poprawnie zarządzać amo i wykonywać wymiany ale po prostu zakręciłeś się.

Może powinieneś wytłumaczyć i pokazać jak zarządzać amo, jak mamy 2 magi i jak zarządzać gdy mamy 3+ magi.
Wymiany w kolejności: awaryjna, szybka, taktyczna.

Ja osobiście czekam na kolejne filmy, bo uważam, że robisz dobrą robotę a tym bardziej, że jest w polskim języku.
Pozdro
Regulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 29 listopada 2011, 19:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: Regulus »

Dzieki za konstruktywną krytykę. Taką zawsze chętnie przyjmę. Niestety kilka rzeczy sie poknociło przy montażu o 3ciej nad ranem.Większość z nich wyprostowałem odpowiadając na komentarze do filmiku.

Co się tyczy zaś "administrative load", to faktycznie się z tym często spotykam na zawodach (wymiana magazynka po wprowadzeniu naboju do komory) - przynajmniej tam gdzie jest to dozwolone, jednak weź pod uwagę że sporo służb nosi broń z pustą komorą. Czas takiego filmu wymusza pewne skróty myślowe i ograniczenia. Przy omówieniu wszystkiego dokładnie zabrakło by godziny na film, a od tego są szkolenia gdzie przekazuje się każdemu odbiorcy co ma sens dla jego realiów

To raczej materiał majacy naświetlić zagadnienia, niż poradnik jak krok po kroku zostać zawodowcem, dlatego zdecydowałem że może pozostać tak jak jest.
glockman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 06 grudnia 2010, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: glockman »

Robótki nocne mają to do siebie :wink:
Faktycznie z pozoru prosty temat "machania magami" staje się sztuką ze sporą oprawą teoretyczną, jeżeli wejdziemy w szczegóły ale w nich właśnie tkwi diabeł. Szczegóły są w sumie najważniejsze, bo na nich buduje się całe systemy posługiwania się klamką, czy to Magpul czy izraelski czy inny. Byłem na jednym ze szkoleń którego prowadzący na samym początku kursu zachwalali swój system za prostotę. Okazało się, że trzeba było stosować trzy rodzaje chwytu za zamek (podczas przeładowania przed sobą, przeładowania przy biodrze/kaburze i usuwaniu niewypału). Dla mnie system ma być prosty i jak najmniej zawodny bez pokazów cyrkowych dlatego prowadzący nie przekonali mnie do siebie.
Kiedyś wydawało mi się, że wystarczy wymieniać szybko, żeby było OK ale temat jest głębszy. Tego, o czym teraz piszemy (m.in. admin load) właśnie zabrakło w filmiku a w sumie to od tego - nie mówiąc już o doborze i rozłożeniu ładownic - zaczyna się cała jazda z administrowaniem.
Faktycznie filmik pokazuje różne techniki wymiany maga i to jest OK ale to trochę moim zdaniem za mało, bo oderwane jest od tego najważniejszego czyli kontekstu.

Jeszcze raz szacun za robotę
Pozdro
Regulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 29 listopada 2011, 19:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: Regulus »

Zapomniałem powiadomić, więc nadrabiam zaległości...

Wczoraj pojawił się nowy film na kanale. Temat typowo techniczny, a odcinek długi. Jeżeli dotrwacie do końca znaczy, że jeszcze nie zanudzam na śmierć. Tak czy inaczej odwykłem od nagrywania, co wyszło przy montażu - często musiałem wycinać "eeee" :wink:

Miłego oglądania LINK :


Pozdrawiam
Golo
 ! Message z: montrala
Zasady wklejania linków dotyczą każdego. Ostatni raz coś takiego Ci puszczam. Potem będę po prostu usuwał, zgodnie z ogłoszeniem.
BigBartBS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 23 października 2015, 13:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: BigBartBS »

Wreszcie :)

Wiem że czasu brak! ale byłbym bardzo wdzięczny za wstawianie filmów częściej niż raz na parę miesięcy :)


PS.
Świetna robota z kanałem !
Zachu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2015, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Kołobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: Zachu »

Przemeblowanko widzę było. Biurko inne, szafeczka zniknęła.
Odcinek długo wyczekiwany, jak zwykle łapka w górze.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: xxxam »

Fajny odcinek - dzięki ! :one:
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: Wyspiarz »

Nie wiedziałem, nawet żę kolega z forum tutaj ma ten kanał ;), od siebie mogę dodać, że obejrzałem chyba wszystko, nauki pt, chwyt strzelanie praca na spuście ogladałem X razy, zestaw do czyszczenia jak i samo czyszczenie również zaczerpnąłem 1:1 z twoich filmików. Jak dla mnie jeden z ciekawszych polskojęzycznych kanałów o tematyce broni.


pzdr. Łukasz
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: Spitfire24 »

Tak trzymaj :piwo: ... tylko częściej ;laughing:
Brakuje mi takich filmików typu ZTS/DIY.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: Mr.Pete »

@Golo aka Regulus: co się stało chłopie z twoim kanałem? Kurde taką dobrą robotę robiłeś, oglądałem każdy odcinek po kilka razy, a tu prawie od roku posucha i cisza. Zamierzasz go reaktywować? Myślę, że nie ja jeden na to czekam. Czynny zawodowo widzę jesteś, bo artykuły do BiA piszesz. ;)
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: biper »

Kurcze.. materiały publikowane od początku stycznia, a taka fajna stronka tak słabo zareklamowana?
Trochę marketingu! :)

Choćby krótki filmik na kanale YT z informacją o uruchomieniu tego serwisu.. Pomimo, że kanał mam subskrybowany, to gdyby nie wpis Putorana, to bym o tej stronce pewnie dowiedział się za rok ;)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: LordKitaKul »

U mnie to samo, a trzeba promować!
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: Mr.Pete »

@Putoran - dzięki stary, tak jak koledzy, nie miałem pojęcia o istnieniu tego serwisu.
Reklamować, propagować. :)
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: TeGies »

Serwis dobry, ale materiały na kanale też by się przydały.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gunpoint TV - nowy polski kanał na Youtube.

Post autor: montrala »

 ! Message z: montrala
Polityka właścicieli forum w zakresie działalności komercyjnej użytkowników nie jest przedmiotem dyskusji na forum. Wszelkie sprawy z tego zakresu należy zgłaszać bezpośrednio do administracji lub właściciela forum.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”