Colt M4, czy warto przepłacać?

Moderator: Moderatorzy WBP

Szczyper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: Szczyper »

Witam serdecznie forumowiczów!
Szykuję się do zakupu broni. Wpadł mi w oko COLT DEFENSE M4 "Classic Series" 14.5" (nie expanse), a na szali jako drugi stoi Stag Arms model 1. Oba karabiny mają pozytywne opinie, lecz o Colcie jedynie artykuły i fora zagraniczne wchodzą w grę. Moje pytanie brzmi: czy warto dopłacić i kupić oryginalnego Colta, czy różnica między nim a Stagiem jest na tyle niewielka, że nie warto przepłacać?
Serdeczne dzięki za odpowiedź :wink:
Awatar użytkownika
PROGRES
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 15 marca 2013, 13:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie/Polska
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: PROGRES »

Do końca roku mamy jeszcze promocję na COLTa -10%
Obrót bronią, amunicją i artykułami koncesjonowanymi.
Możliwość dostawy zamówionego towaru do klienta.
www.progres-bron.pl / tel.509 255 490 / progres.bron@wp.pl
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: lto »

Ciekawy temat.

@Szczyper, podstawowe pytanie jest następujące: do czego potrzebujesz tego karabinu?

Jeśli do klona M4, czyli uzyskania broni maksymalnie zbliżonej do wojskowego modelu, to z Coltem będziesz miał mniej roboty. To co trzeba tam zrobić to wymienić łoże na Knight's Armament RAS i dokupić boczne mocowanie pasa nośnego. Nie wiem jakie suwadło jest w tych Coltach (M16 czy AR-15) - może PROGRES będzie nam w stanie podpowiedzieć.

Stag model 1 ma w zestawie wspomniane mocowanie, natomiast musiałbyś zorganizować sobie wymianę lufy, która jest w oryginale 16" i ma zły skok gwintu (1/9" zamiast 1/7"). Stag ma też nieprawidłowy end-plate, ale to akurat parę klików na brownells.com, a później samodzielna wymiana. Do wymiany jest też kolba na coltowską (znowu brownells.com i trochę $ + czekanie).

Od siebie dodam, niech PROGRES mnie ewentualnie poprawi, że te Colty są trochę nietypowe. Jest to model 'M4 COMMANDO', produkowany przez Colta typowo na eksport (stąd prawidłowe lufy 14,5"), dystrybuowane w Europie przez włoskie Prima Armi. Z tym też wiąże się subiektywny mankament - karabiny posiadają włoskie bicia, delikatne, ale widoczne:

Obrazek

Interesowałem się tematem, bo mam właśnie takiego Staga 1 i rozważałem upgrade do Colta. Z karabinu jestem bardzo zadowolony, natomiast jest jasne, że Colt byłby bliższy temu co można nazwać 'real deal', a więc M4(A1). Ma ładne literki 'C' na komponentach i logo Colta na komorze spustowej. Co do wytrzymałości/niezadowodności natomiast bardzo ciężko się wypowiedzieć. Subiektywnie Stag wygląda na kawał karabinu, nie ma się do czego przyczepić.

@PROGRES, ile teraz kosztują u Was te Colty z uwzględniem zniżki 10%?
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2017, 18:17 przez lto, łącznie zmieniany 2 razy.
Szczyper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: Szczyper »

Dzięki za odpowiedź. W czasie, gdy czekałem na wyrobienie pozwolenia szukałem czegoś najbardziej zbliżonego do wojskowego m4. Przez chwilę chodził mi też po głowie M16A1, ale jednak trochę przydługi. Karabinu będę używał w większości do strzelań dynamicznych, więc bardzo ważna jest dla mnie niezawodność :wink: Zapoznawałem się z ofertą Progresu i akurat ten oryginalny 14.5" prezentuje się najlepiej. Z kolei jest bardzo wiele opinii słyszałem o Stagu i stąd to zakłopotanie
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2017, 18:22 przez Szczyper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: lto »

Nie znam się na dynamice, ale intuicyjnie czuję, że można wybrać coś lepszego do takiego zastosowania. Sam Stag ma chyba np. model 3T.

IMHO zarówno Stag 1 jak i te Colty mają sens jak chce się robić klon M4 i to mając lekkie OCD. ;)
W innym przypadku pewnie większy sens ma kupno czegoś z płaskim łożem i lufą pływającą.

M16A1 bym nie kupował do strzelania zdecydowanie. Zwłaszcza, że to co jest sprzedawane w Polsce jest brzydko przerobione (wystający kołek) oraz pozbawione oryginalnego zespołu spustu (FCG). Do strzelania można kupić lepsze rzeczy, a kolekcjonersko nie ma wielkiej wartości poprzez w/w ingerencje.
Awatar użytkownika
PROGRES
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 15 marca 2013, 13:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie/Polska
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: PROGRES »

Ostatnie dwa 14,5" właśnie zostały zarezerwowane po rozpoczęciu dyskusji :-)
Kolejna dostawa w styczniu. Cena po rabacie to 5900zł.
W chwili obecnej zostały jeszcze

COLT DEFENSE M4 Commando "Classic Series" 12" 5,56mm/.223Rem – 6500zł (promocja 5900zł)
COLT DEFENSE M4 Carbine Magpul 16" 5,56mm/.223Rem – 5500zł (promocja 5000zł)
COLT DEFENSE M4 NAVY SEALS DEVGRU 16" 5,56mm/.223Rem – 9900zł (promocja 9000zł)

Tak, broń pochodzi z dystrybucji na rynek Europejski.
Obrót bronią, amunicją i artykułami koncesjonowanymi.
Możliwość dostawy zamówionego towaru do klienta.
www.progres-bron.pl / tel.509 255 490 / progres.bron@wp.pl
Szczyper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: Szczyper »

No to będzie trzeba poczekać do stycznia. Szkoda, bo gdyby został jeszcze jeden, to w przyszłym tygodniu byśmy się zobaczyli :wink:
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: z99 »

lto pisze:Stag ma też nieprawidłowy end-plate, ale to akurat parę klików na brownells.com, a później samodzielna wymiana. Do wymiany jest też kolba na coltowską (znowu brownells.com i trochę $ + czekanie).
Mógłbyś dokładniej wyjaśnić, albo pokazać czym się różnią te elementy?
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: lto »

z99 pisze:
lto pisze:Stag ma też nieprawidłowy end-plate, ale to akurat parę klików na brownells.com, a później samodzielna wymiana. Do wymiany jest też kolba na coltowską (znowu brownells.com i trochę $ + czekanie).
Mógłbyś dokładniej wyjaśnić, albo pokazać czym się różnią te elementy?
Endplate - Stag ma dodatkowe zaczepy po bokach, widoczne na zdjęciu:

Obrazek

Natomiast standard to to co widać w Colcie na zdjęciu w moim pierwszym poście w tym wątku.

Kolby - Stag ma kolbę wzorowaną na Colcie, ale różniącą się w szczegółach. Ten sam typ, ale jednak co innego.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2017, 19:28 przez lto, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: lto »

del
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2017, 19:28 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: krzychu22lr »

lto pisze:te Colty są trochę nietypowe
Nietypowe, bo Włosi wprowadzili modele z dodatkowym wyposażeniem, a wszystkim innym nadali własne nazwy. To co Progres sprzedaje jako M4 "Classic Series" Carbine/Commando to coltowskie modele Law Enforcement Carbine LE6921 i Commando LE6933. To co Włosi ochrzcili jako M4 Navy SEALS DEVGRU (poezja tej nazwy wymyka się moim konserwatywnym gustom) to nic innego jak Colt Advanced Law Enforcement Carbine LE6940 - model z monolityczną komorą zamkową.

Z kolei modele M4 Navy i Commando (bez dopisków) to już radosna twórczość Prima Armi. O ile Commando jeszcze "ujdzie" (dodatki Magpula są w "amerykańskiej" ofercie Colta, choć na broni z dłuższymi lufami), to Navy z szyną SWT moim (kolekcjonerskim) zdaniem zakrawa o pomstę do nieba :) To ja już wolę "zakołkowane" M16A1!
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Szczyper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: Szczyper »

No to chyba jednak zostaniemy przy Colcie :) Rozumiem, że cena = jakość? Miał ktoś to w rękach? :-D
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: lto »

krzychu22lr pisze:O ile Commando jeszcze "ujdzie" (dodatki Magpula są w "amerykańskiej" ofercie Colta, choć na broni z dłuższymi lufami), to Navy z szyną SWT moim (kolekcjonerskim) zdaniem zakrawa o pomstę do nieba :) To ja już wolę "zakołkowane" M16A1!
Wszystko prawda. Niemniej szynę można wymienić, więc mnie tak realnie bolą te bicia.

W ogóle najbardziej zadowalałby mnie karabin z lufą 14,5" o profilu M4 SOCOM, z oznaczeniem M4A1 na komorze spustowej. W Stanach takie coś chyba da się kupić, więc może i u nas się doczekamy. W temacie, to muszę ozezwać się ponownie do Cenzinu - we wrześniu zapowiadali dostawę od Colta "najwcześniej na grudzień". Nie wiedzieli nawet co będą mieli w sprzedaży. Może już coś się wyjaśniło.
Awatar użytkownika
Adrian_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 10:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: Adrian_ »

Jakby kogoś interesowały dodatkowe bicia na komorze spustowej to proszę: Obrazek
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt M4, czy warto przepłacać?

Post autor: lto »

A mógłbyś jeszcze pokazać drugą stronę karabinu, tak żeby przy otwartym oknie wyrzutowym było widoczne suwadło i okolica nad oknem?

Z tego co kojarzę tam też były jakieś dodatkowe oznaczenia, ale dysponuję tylko słabymi zdjęciami.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”