Stag Arms Model 6

Moderator: Moderatorzy WBP

abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: abersfelderami »

wierzba pisze:W Stagach small base rozwiązuje problem definitywnie. Od kiedy używam nie zdarzył mi się już powrót do domu z "żywym" nabojem w komorze ...
Tez tak mysle, chociaz prawdziwy full format tez pewnie sprawe zalatwi.

Dzisiaj przyjzalem sie "upper" troche lepiej i jest kilka rzeczy ktore mi sie nie podobaja.
Nie chodzi o celnosc, poniewaz z tego co widze doswiadczenie mi mowi, ze to napewno utrzyma .5 MOA.
Co mi sie nie podoba jest wykonczenie lufy, np: rampy i komora, trzeba je wypolerowac.
BCG jest naprawde tania i ma zle spunktowane sruby- predzej czy pozniej sie odkreca, "charging handle" uchwyt jest zamaly i tepy, niskiej jakosci iglica.
Na dolnym zdjeciu gorna BCG jest ze Staga, dolna mil-spec FN.

Obrazek[/img]
Obrazek
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

abersfelderami pisze: BCG jest naprawde tania i ma zle spunktowane sruby- predzej czy pozniej sie odkreca,
Się czepiasz! "Staking" i tak dużo lepszy niż kilka "wiodących" na polskim rynku ofert. I nie, nie mam na myśli chińczyków, bo tam nie sprawdzałem.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: abersfelderami »

montrala pisze:
abersfelderami pisze: BCG jest naprawde tania i ma zle spunktowane sruby- predzej czy pozniej sie odkreca,
Się czepiasz! "Staking" i tak dużo lepszy niż kilka "wiodących" na polskim rynku ofert. I nie, nie mam na myśli chińczyków, bo tam nie sprawdzałem.

Chyba na starosc robie sie za bardzo zrzedliwy :shame:
Awatar użytkownika
caballarius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 listopada 2011, 16:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: caballarius »

Norinco CQ-A:

Obrazek
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Wygląda na porządnie zapunktowane. Tylko ta śruba z prawej coś dziwna (gniazdo klucza). Ciekawe czy się dała dokręcić odpowiednim momentem.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
caballarius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 listopada 2011, 16:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: caballarius »

Zwróciłem uwagę na tę śrubę dopiero przy okazji robienia zdjęcia. Z ciekawości włożyłem do gniazda klucz, aby sprawdzić jak pasuje i muszę powiedzieć, że klucz siedzi porządnie. Dlatego nie obawiam się o moment dokręcenia. Na zdjęciu gniazdo wygląda trochę gorzej niż w rzeczywistości, co spowodowane jest cieniem.
Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: P_iter »

No i zagościł już w moim domu Stag Model 6. Jak na razie czasu starczyło na od konserwowanie i nasmarowanie mechanizmów, bo trzeszczał aż zęby bolały. Teraz chodzi ładnie, bez dziwnych hałasów i przytarć. Teraz wypad po montaż i obsadzenie lunety.
Pozdrawiam
P_iter
Antonlraf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 04 sierpnia 2012, 19:54
Tematy: 2
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Stag Arms

Post autor: Antonlraf »

Witam kolegów. Przeczytałem bardzo uważnie wpisy w tym wątku. Noszę się z zamiarem zakupienia takiego karabinu. Co mi doradzicie po już zgoła rocznym użytkowaniu. Wyszły jakieś mankamenty, na co trzeba uważać, jaką dobrać amunicje ( co lubi czego raczej nie toleruje) Czy faktycznie z perspektywy czasu warto w niego zainwestować.
ps. Przerzuciłem już bardzo dużo broni lecz byłby to mój pierwszy kontakt z platformą AR. oprócz różnych macanek na targach. pozdrawiam
Capitan
Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: P_iter »

Napiszę tak. Mój Stag mimo gwintu 1:8 lepiej strzela pociskami 50-55 gr. Z ciężkimi z przedziału 62-69 dogadać się nie mogę. Podeszły mu molibdenowane Vmaxy #22271. Dosyć ciężki na "ryj". więc albo trzeba mieć parę w łapie albo strzelać z podpórki. Przy strzelaniach statycznych lufa po strzale prawie się nie rusza. Można przez to szybko i celnie strzelać. Automatyka świetna. Na strzelnicy pytali się mnie czy mam full auto. Z usterek miałem kłopot z iglicą. Zbierała pokrycie z powierzchni spłonki i po większym strzelaniu zapchał się otwór igliczny powodując niewypały. Ten model nie jest tak czuły na zbyt długą łuskę jak inne Stagi. Piszę tu o amunicji elaborowanej. Do strzelania statycznego uczciwie mogę polecieć. Do biegania i strzelania rekreacyjnego lepiej kupić coś z krótszą i cieńszą lufą.
Pozdrawiam
P_iter
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms Model 6

Post autor: Wyspiarz »

Mam pytanie, czy można tą przednią część za okrągłą szyną, wymienić na taką z szyną, żeby móc zamontować muszkę ??

Coś takiego, tylko nie wiem jak tego szukać i jakie będzie odpowiednie do tego modelu, i czy w ogóle w tym modelu można coś takiego zamontować.

https://www.rainierarms.com/media/produ ... ms-cb8.jpg ( fotka z neta ).


pzdr. Łukasz
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms Model 6

Post autor: sirocco »

Odkopuję temat Stag-a 6. Jakie da się uzyskać realne skupienie z elaborowanej amunicji? Czy ktoś uzyskał 0,5 MOA? Czy da się z tego karabinu powalczyć (z powodzeniem) w zawodach w klasie semi-auto 300-600-800?
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms Model 6

Post autor: tytus160 »

Na ostatnim LR Euro Cup w Drawsku nikt nie miał Staga. Można zerknąć kto z czego strzelał.
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms Model 6

Post autor: sirocco »

Wiem, startowałem w tych zawodach :-D Ale chciałem się upewnić czy jest to karabin niedoceniany czy raczej nie nadaje się na tego typu imprezy. Kaliber raczej może być bo wygrał właśnie .223 choć nie wiem jak by to wyglądało na dystansie 800m.
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms Model 6

Post autor: tytus160 »

Pewnie można próbować strzelać z .223 na 800 metrów ale po co się męczyć?
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms Model 6

Post autor: Alfik »

Czy ktoś z użytkowników Staga 6:

1. Zakładał kompensator?
2. Wymieniał blok gazowy ne regulowany?
3. Zmieniał suwadło na lekkie od JP?

Dokonywał innych modyfikacji pozwalających zmniejszyć odczuwalny odrzut tego karabinu?
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”