Stag Arms 8 (.223 rem / 5,56 NATO)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms 8 (.223 rem / 5,56 NATO)

Post autor: Spitfire24 »

Bo wszystko zależy od tego na kogo trafi się w BH. I jaki ma nastrój. ;laughing:
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms 8 (.223 rem / 5,56 NATO)

Post autor: vantv8 »

pszemek musiał trafić na właściciela
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms 8 (.223 rem / 5,56 NATO)

Post autor: Matthius »

Miałem w rękach Staga 8T i PWS 114. Różnica w wadze była dla mnie nieodczuwalna, podobnie jak różnica w odrzucie i pracy spustu.
Ale bez wahania wybrałbym PWS ze względu na wygodniejsze łoże, kolbę i chwyt, więc mniej wydałbym na późniejsze wymiany. Od budżetu uzależniłbym tylko, czy byłaby to wersja Mod-1 czy Mod-2.

Krótki PWS wydaje mi się też fajniejszy do dynamiki - zawsze łatwiej naprowadzać na cel krótką lufę.
Ale jak chcesz powalczyć na dystansie powyżej 200m, to przyda się lufa 18+, dająca większą prędkość początkową.

A skoro temat sklepu został poruszony, to też dorzucę swoje 3 grosze.
Fakt, czasami w Besthunters można odnieść wrażenie, że jest się traktowanym z gory i to trochę zniechęca.
Ale są też plusy. W moim przypadku to producent olał temat. Podobno obiecał wysłać część zamienną razem z nowymi zamówieniami, czyli nie wiadomo kiedy.
Sprzedawca zaproponował, że zamontuje mi łoże innego producenta, biorąc w rozliczeniu uszkodzone. Mając w perspektywie miesiące trzymania karabinka w szafie, zdecydowałem się na upgrade. Może nie byłem zachwycony wydaniem kilkuset PLN, ale nowe łoże okazało się wygodniejsze i stabilniej zamocowane, więc uznałem wymianę za korzystną.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2016, 09:45 przez Matthius, łącznie zmieniany 1 raz.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
Sunray
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 546
Rejestracja: 08 września 2008, 12:30
Tematy: 0
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms 8 (.223 rem / 5,56 NATO)

Post autor: Sunray »

Sunray pisze:
Sebastian pisze:Klasyka, WD40 na noc a potem lekko mlotkeczkiem (przez mosiezny precik). Ruch jest tylko w jedna strone. Istnieje ryzyko ze jezeli juz wejdzie a zatarl sie np. przez korozje lub zabrudzenia to moze juz nie wyskoczyc pod wplywem sprezynki :).
A więc tak, faktycznie poszło... i faktycznie nie wyskakuje z powrotem :cry:
Konia z rzędem temu, kto poradzi, jak to naprawić. Niestety instrukcja karabinka nie opisuje tego :-D
Podgrzać? Wydmuchać? Czymś to złapać i wyciągnąć? :583:
Udało się naprawić :one:
Potrzebne było źródło ciepła, wybicie pina poprzecznego, dużo ballistolu i stukanie młoteczkiem w pin, aż zaczął się cofać. Teraz normalnie wchodzi i wychodzi :-D
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2016, 21:45 przez Sunray, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea
Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms 8 (.223 rem / 5,56 NATO)

Post autor: oscyp »

Jakieś nowe opinie "po latach"?
Coś tam się komuś jeszcze wydarzyło?
Są "niezniszczalne"

Stoję właśnie przed wyborem.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stag Arms 8 (.223 rem / 5,56 NATO)

Post autor: oscyp »

--- edit ---

Wygląda na to, że w BH ósemki są już niedostępne i nie zanosi się aby były.... ktoś coś?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”