Mossberg 930 Jm Pro

Moderator: Moderatorzy WBP

Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: Wyspiarz »

Gówno burzę zacząłeś akurat ty, ja po prostu spytałem po co komu na dynamice śrut 32g, gdyż z moich doświadczeń i właściwie obserwacji ludzi na IPSC strzelbowym na którym byłem prawdopodobnie NIKT nie strzelał z 32g, przynajmniej nikt z mojej grupy, stąd moje zdziwienie i stąd też pytanie, mało tego, każdy strącał cele z 24 czy 28 na dowolnej odległości, co tym bardziej uświadczyło mnie w konieczności spytania.

Podałem argument pt NS, argumenty pt mniej kopie na słabszej ammo do tego skuteczniej strzela, strzela celniej, pare osób też ma takie odczucia a ty stwierdzasz że czoki to są dobre na ptaki...

Otóż masa masą, nie widzę związku jakoby masa własna miała wpływ na działanie broni, jedynie możesz być trudniejszy do "przewrócenia".... jakbyś jeszcze powiedział ćwicz siłę, żebyś utrzymał pewnie broń to jeszcze choć ani to ani masa nie zmieni sposobu działania broni i jak jedna i ta sama osoba strzeli z 24 a 32 to ta sama osoba odczuje proporcjonalnie co kopie mocniej.

Celowanie hmmm śmiem twierdzić, że w ferworze walki celowanie w ptk jest prostsze i szybsze niż po krawędziach, bo w PTK to nie masz wielu zmiennych masz walnąć w PTK i koniec, natomiast jak nie masz czoka i masz NS na jakieś tam dalszej odległości to musisz się skupić na ile walić po krawędzi, i masz tu 3, opcje, albo walniesz za daleko w bok i muśniesz cel ale go nie strącisz, albo walniesz na tyle w bok, że to co doleci starczy, albo walniesz za bardzo i walniesz coś czego byś nie chciał walnąć, a wraz ze wzrostem odległości margines błedu maleje w każdej z opcji, bo chmura coraz większa.


pzdr. Łukasz
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: stangret »

Co kraj to obyczaj :-D W UK wszyscy walą z 32g i pełnych czoków . W Practical Shotgun jest pewna zasada : szybko, celnie i skutecznie :)
Ostatnio zmieniony 29 września 2016, 16:30 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: Sebastian »

Wyspiarz pisze:w ferworze walki celowanie w ptk jest prostsze i szybsze niż po krawędziach, bo w PTK to nie masz wielu zmiennych masz walnąć w PTK i koniec, ....
musisz się skupić na ile walić po krawędzi, i masz tu 3, opcje, albo walniesz za daleko w bok i muśniesz cel ale go nie strącisz, albo walniesz na tyle w bok, że to co doleci starczy, albo walniesz za bardzo i walniesz coś czego byś nie chciał walnąć ..... bo chmura coraz większa.
Jakie celowanie po krawedziach !? O czym ty piszesz?
Wlasnie o to chodzi ze chmura wieksza.
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: Wyspiarz »

Mam wrażenie, że w tym temacie to ty czytasz niedość, że wybiórczo posty to jeszcze wybiórczo ich treść ....


pzdr. Łuasz
adamos111
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 września 2016, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: adamos111 »

Koledzy, dzisiaj otrzymałem czok dedykowany do strzelania slugami z naszych Mossbergów - "CYLINDER".

Jak wskazał Ralphi czok teoretycznie jest do dostania w besthunters.pl ale takiego jak chcialem (kończącego sie razem z lufą) nie mieli juz na stanie, a sprowadzają czoki firmy Briley, ktorych dostawa bedzie podobno juz po nowym roku. Nic straconego, wiedząc że pasują czoki Browning'a - kupiłem w Krakowie w firmie "Knieja" - przyszedł dziś rano.

Założenie "CYLINDRA" powoduje, że slug przedostaje sie jakby był idealnie spasowany z otworem, pracuje jak strzykawka..., minimalna siła i slug przesuwa sie po cylindzre.

Wybaczcie że nie uwierzyłem i nadal nie wierze w to że slug powinien sie przeciskać przez czok z taka siłą, że ręcznie nie jestem w stanie go przepchnąć przez czoka. Oglądałem to co piszą w Mossbergu, znam angielski i rozumiem że twierdzą, że IC jest okay do slugów... A ja sie z tym nie zgadzam...

Slug ma po to nacięcia, żeby nabierał rotacji, a jak na koncu lufy rozdyma ją na potęgę żeby mógł lecieć dalej to cały misterny plan rotacji diabli biorą... Więc slug nie powinien "walczyć" o wydostanie się z lufy, lecz z niej precyzyjnie wylecieć.

Możecie mnie zbesztać, że tworze własną rzeczywistość.. Owszem często kwestionuje rzeczy, które widzę i czytam, i tak jest tym razem.
Kto zechce niech strzela dalej z IC, a nawet ktoś sie wypowiadał, że strzela z "M" czy nawet "F".. Zazdroszcze odwagi!

Dla tych co myslą zeby było tak jak ja to sobie wymyślilem polecam czok INVECTOR (ważne - tylko INVECTOR - bez dodatków po tym słowie).

Pozdrawiam,
Adam.
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: JohnyWalker »

Strzeliłem dziś brenekami przez imp. cyl do TS20 na 25 m i wszystkie były w czarnym. Dla mnie to wystarczy.
adamos111
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 września 2016, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: adamos111 »

Dziś zrobiłem pierwszy test...
Nobel Sport Italia - C-Slug 28, Czok "INVECTOR" - Cyliner, dystans 25m, rozrzut 3cm :)

Jestem przeszczęśliwy :-D

Pozdrawiam!
Adam.
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: Wyspiarz »

Nom czyli jednak cylinder ;), a powiedz jeszcze jak celowałeś ??

pzdr. Łukasz
adamos111
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 września 2016, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: adamos111 »

Strzelnica myśliwska w Suchodole k. Tarczyna (może ktoś zna - to podaje)
Są tam dwa stanowiska do strzelania na długie dystanse. Krzesełka, stoliczki, na stoliczkach worki żeby wygodnie oprzeć broń. Więc testowanie broni - marzenie...
Celowałem z oparcia, muszka dokładnie w centrum tarczy.

Strzelałem też "Trapa", zgodnie ze wskazówkami instruktora założyłem czoka "M". Nie liczyłem ile dokładnie razy "nie trafiłem" ale sądzę że nie więcej jak 20% (poszły dwie paczki amo) wiec z tego powodu tez jestem szczęśliwy.. Do tej pory strzelałem wyłącznie bronią ze strzelnicy (zamkniętej) i tylko do tarczy na 25m.

Podsumowując.. cały fun jeszcze przede mną. Dzisiaj przegrałbym ze wszystkimi co tutaj są na tym forum.., ale jednocześnie będę miał najwięcej radochy z progresu :-D A mam poważne zamiary strzelać dynamicznie...

Aha... muszę trochę usprawnić procedurę czyszczenia bo spodnie i podłoga w tłustych plamach :-D :-D :-D
pozdrawiam, Adam.
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: reaper1 »

Kto mi podpowie dokąd mam rzezać?

Obrazek
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: xxxam »

Pooglądaj sobie, przy zdjęciach są kometarze - masz inaczej ustawione napisy niż u mnie więc ...
Ja piłowałem do krawędzi rury magazynka - można i dalej ale to zostawiam sobie na długie zimowe wieczory

https://app.box.com/s/1zzwjptrn5js3etju7qcnhfc621781xh
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: Wyspiarz »

kwestia fantazji xD


Obrazek


u kolegi zrobiłem tak


Obrazek

u niego można by zebrać bardziej przy followerze.


pzdr. Łukasz
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: reaper1 »

Bój się boga, w tym pierwszym wyżarłeś prawie pół strzelby :651:
Ostatnio zmieniony 06 października 2016, 11:47 przez reaper1, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: Wyspiarz »

nie nie :) ta pierwsza to nie ja robiłem :) to z neta to bodaj JM Bartka Szczęsnego :).

Ja z "rozsądkiem" rezałem tylko swoją i kolegi tą z fotki wyżej ;), ale jak widzisz po 1 fotce :) mozesz MOCNO rezać, tylko on ma zmieniony follower na dłuższy, bo ten org w JM jest króciutki w sumie.


pzdr. Łukasz
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mossberg 930 Jm Pro

Post autor: xxxam »

Wyspiarz pisze:mozesz MOCNO rezać, tylko on ma zmieniony follower na dłuższy, bo ten org w JM jest króciutki w sumie.
Ma też prawdopodobnie skrócona rurę magazynka, bo ona kończy się m.więcej tak jak u mnie na fotkach
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”