Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: montrala » 2015-01-20, 15:42

Lepiej wydaj kasę na amunicję do tego co już masz. To bardziej podniesie Twoje wyniki, niż nowy pistolet.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

Awatar użytkownika
miess
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: miess » 2015-01-20, 16:17

montrala pisze:Lepiej wydaj kasę na amunicję do tego co już masz. To bardziej podniesie Twoje wyniki, niż nowy pistolet.

W ramkę to i nad łóżeczko :) A dla Marcina gratulacje :-D

Montrala: I zaraz będzie krawacik, za nieprzestrzeganie regulaminu forum. Proponuje zajrzeć do rzeczonego i przeczytać listę tego, czego nie wolno robić. Zwłaszcza ostatni punkt.
Ostatnio zmieniony 2015-01-20, 16:36 przez miess, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Michał.
KSK PRETOR Gorzów / 3GUN LIGA ZACHODNIA

de Fresz

Postautor: de Fresz » 2015-01-20, 17:07

montrala pisze:Jak zrobili zagłębioną koronę lufy, to jasne że im milimetr ubyło. Przecież nie robią specjalnych luf, tylko zwykłą i robią nową koronę na tokarce.

Owszem, jest to możliwe, tylko że:
– jak się pojawiły pierwsze informacje na jesieni o wersji Speed, miał on podawaną długość lufy 128 mm, pamiętam, bo pokpiwałem sobie z tej sportowości przy braku spełnienia wymogów najpopularniejszej klasy IPSC.
– Zwykły SO od początku miał wszędzie podawaną długość 128 mm.
– Obecnie oba mają podawaną długość lufy 127 mm, przy Speedzie z magiczną, zapewne "never seen before" koroną, przy zwykłym SO bez.

Może faktycznie zmodyfikowali pistolet, bo w końcu do nich dotarło, że w sporcie jest coś takiego jak przepisy, które marketingowi się nie kłaniają (zbyt tanio), a może to tylko nowy, kreatywny marketingowo sposób podawania długości lufy, nie wiem, może ktoś będzie miał możliwość porównania "starego" i nowego. Jeszcze niech tylko IPSC się dowie, że jest taki świetny sprzęt i umieści go na stosownej liście.

Awatar użytkownika
szogun

Postautor: szogun » 2015-01-20, 17:30

montrala pisze:I zaraz będzie krawacik, (...)

No prosze, jak to punkt widzenia zależny jest od punktu siedzenia. Andrzej, jeszcze chwila i dostaniesz ksywkę - Pinto :P :wink:

Ad rem - zastanawia mnie, dlaczego w tym temacie wypowiadają się wszyscy, snując bardziej lub mniej prawdziwe tezy, a nie Nasz Przedstawiciel? Rozumiem, że Jacek jako szef firmy nie musi się znać (choć się zna) i sie nie wypowiada, ale Marcin powinien tu rozwiewać watpliwości i dzielić się wiedzą. Miejmy nadzieję, że tu zaglądnie w przerwach między wojażami po świecie :-D
Pozdrawiam
Robert
www.ligasportera.pl

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2015-01-20, 22:47

Jak bym był kierownikiem jeziora w stylu Vinca Pinto, to zamiast uwagi na zielono to od razu byłby zakazik pisania na miesiąc ;laughing:
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

Awatar użytkownika
miess

Postautor: miess » 2015-01-20, 23:24

Pozwoliłem sobie zacytować poprzedni post ale tak na prawdę to nie był zwykły cytat to... sentencja :-D I dlatego chciałem żeby była w ramce :-D
Pozdrawiam, Michał.
KSK PRETOR Gorzów / 3GUN LIGA ZACHODNIA

Awatar użytkownika
BRON.VISMAG
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Grupa: Sponsor Forum
Kontaktowanie:

Postautor: BRON.VISMAG » 2015-01-20, 23:33

Zostałem wywołany do odpowiedzi to powiem co wiem :-D

Niestety Marcin nie może się teraz wypowiedzieć bo ciężko pracuje na Shot Show - właśnie przed chwila z nim rozmawiałem i prosił aby Was wszystkich pozdrowić :)

Otóż pierwsze partie Strike One faktycznie miały lufy 128 mm - były przygotowane dla służb różnego typu. Kolejna partia (która również dotarła do Polski) i każda kolejna to lufy 127 mm.

Na ostatnich Mistrzostwach Świata IPSC pistolet Strike One (z którego strzelał zawodnik z Francji) został bardzo dokładnie zbadany czy na pewno odpowiada przepisom - postarała się o to konkurencja... Bardziej niż o długość lufy chodziło o kwestie związane z bezpiecznikiem w języku spustowym - jest to inna konstrukcja niż np. w Glocku i sam język spustowy jest bezpiecznikiem bez dodatkowych, wystających i widocznych elementów. Zakończyło się to pomyślnie dla pistoletu i zawodnik mógł bez problemów strzelać dalej.

Najświeższa informacja sprzed chwili - przedstawiciele IPSC byli dzisiaj na stoisku Arsenal Firearms na Shot Show, ponownie potwierdzili, że pistolet spełnia wymagania klasy Production.

Niestety ze względu na ciagłe wyjazdy służbowe rzadko zaglądam na forum więc w razie kolejnych pytań - dzwońcie, piszcie.

GrzegorzP

Postautor: GrzegorzP » 2015-01-21, 01:00

de Fresz pisze:... o przeznaczeniu Speeda do produkcyjnej IPSC, a samo IPSC nic o tym najwyraźniej nie wie, ...

... może dla tego, że IPSC niczego nie produkuje, więc nie ma o czym wiedzieć :evil:
Pozdrawiam
Grzegorz

Awatar użytkownika
FranekDolas

Postautor: FranekDolas » 2015-01-21, 10:06

montrala pisze:Lepiej wydaj kasę na amunicję do tego co już masz. To bardziej podniesie Twoje wyniki, niż nowy pistolet.

I po co ten sarkazm ? Jak uciułam to i tak kupię dla samego "mienia". Podoba mi się i już.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl

de Fresz

Postautor: de Fresz » 2015-01-21, 10:42

Skoro kolega rozpoczął sezon czepiactwa niezwiązanego z tematem...

GrzegorzP pisze:... może dla tego,

Ale tak właściwie to dla którego? I dlaczego dla tego, a nie dla tamtego? Pytam dlatego, że nie wiem o którego chodzi?

A pasję puryzmu językowego sugerowałbym realizować przy redakcji polskiego tłumaczenia oficjalnych przepisów IPSC. Szczególnej uwadze kolegi polecam stronę 54 – byłoby to znacznie (nomen omen) produktywniejsze niż czepiactwo na forum, ale też i pewnie bardziej męczące.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2015-01-21, 12:47

Myślę, że zastrzeżenia co do jakości tłumaczenia przepisów IPSC na polski skierowane są pod niewłaściwym adresem.

Do tego warto zauważyć, że polskie przepisy IPSC są nieobowiązujące, ponieważ zgodnie z oryginalnymi przepisami, tylko oryginalne przepisy w języku angielskim mogą stanowić podstawę prowadzenia rywalizacji w ramach IPSC.

Co do samej terminologii, to mnie też drażni niepomiernie "dywizja produkcyjna". Poczynając od "dywizji" - słowo "division" w języku angielskim jest wieloznaczne i nie oznacza jedynie dużego oddziału wojska. Oznacza również klasę czy kategorię. Natomiast polskie słowo "dywizja" jest jednoznacznie i oznacza wyłącznie dywizję wojska. Stąd właściwsze jest tłumaczenie division->klasa (bo kategoria jest wykorzystane dla "category").

A co do potworka "produkcyjna", to słowo "production" też jest wieloznaczne, ale w tym kontekście w tłumaczeniu na polski odpowiada mu najlepiej termin "fabryczna", w rozumieniu że chodzi o sprzęt "w stanie fabrycznym", czyli takim w jakim został wyprodukowany w fabryce. Co odpowiada duchowi przepisów opisujących "Production Division". Niestety wieloznaczność i kontekstowość języka angielskiego powoduje że próba tłumaczeń słownikowych rodzi takie właśnie potworki jak "dywizja produkcyjna" czy legendarne już niemal "gliniane gołąbki" ("clay pigeons" - rzutki).

I proszę nie rozkręcać dyskusji ad personam, bo to się źle skończy.

de Fresz

Postautor: de Fresz » 2015-01-21, 13:28

To nie były zastrzeżenia, to była tylko sugestia na co możnaby lepiej spożytkować pasję do czystości językowej.

Co do słownictwa – ja "dywizji" czasem używam żartobliwie, właśnie z racji kompletnej bzdurności tego określenia po polsku w kontekście tłumaczenia angielskiego znaczenia (w tym wątku nie użyłem). Wśród moich znajomych powszechne jest używanie określenia "produkcyjna", podobnie jak w mniej czy bardziej oficjalnym tłumaczeniu przepisów na język polski (polecam udać się na jakieś seminarium sędziowskie dynamiki i zwrócić uwagę która wersja językowa jest omawiana). Ponoć w języku głównie chodzi o komunikację (ale to może tylko plotki i przeinaczenia), a stawiam, że bodaj wszyscy którzy choćby otarli się o IPSC, doskonale rozumieją o jakiej klasie sprzętowej się mówi używając określenia "produkcyjna".
Przy okazji – słowo fabryka to zapożyczenie z łaciny (zupełnie jak produkcja, produkować), którego jacyś językowi wandale nadużywali zamiast rdzennie polskiego słownictwa i tak już weszło do użycia. Może koledzy wysilą się na znalezienie w pełni rodzimego odpowiednika?

Dodam, że wedle mojej wiedzy, z racji faktu, że to słownictwo specjalistyczne, w dodatku raczej niszowe, nie istnieje żaden oficjalny normatyw, w związku z czym twierdzenie, że jedna wersja jest poprawniejsza od drugiej nie ma żadnego uzasadnienia poza czyimś widzimisiem. Ale może się mylę i Rada Języka Polskiego zabrała już w tej sprawie stanowisko lub może któryś z autorów słowników...

alien

Postautor: alien » 2015-07-30, 19:13

Panowie znacie może jakąś strzelnicę w Warszawie, która ma Strike One.
Pistolet bardzo mi się podoba aczkolwiek bez oddania przynajmniej 5 strzałów nie chciałbym go kupować bo już wcześniej napaliłem się na HK USP i mocno się rozczarowałem po wystrzeleniu magazynka.

r9999

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Postautor: r9999 » 2015-10-18, 20:24

Czy ktoś strzelał z obu wersji i może opisać wrażenia? Czyli ze Speeda i z nie-Speeda...

akagi66

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Postautor: akagi66 » 2015-12-21, 14:57

nie wiem z której wersji strzelałem, ale co strzał wypadał magazynek :-) A właściciel skarżył się, że odpadła mu niedawno szczerbinka. Może taki egzemplarz, ale w moim walterku nic takiego się nie wydarzyło, pomimo przepuszczenia przez niego kilku tysięcy kulek.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”