Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Moderator: Moderatorzy WBP

PrzemekL
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Postautor: PrzemekL » 2014-05-24, 12:40

szogun pisze:To teraz Glock wygrywa zawody trzybroniowe? Acha :shock: :P

aaaaa trzybroniowe, to oczywiście nie będzie to tylko G17 ale dołączą jeszcze: XDm i G21 :)

Awatar użytkownika
FranekDolas

Postautor: FranekDolas » 2014-05-24, 13:08

Może w jakimś piśmie np. Strzał ukaże się jakiś test tego pistoletu bo też się przymierzam do tego pod kątem dynamiki (czekam na kwity) . Co prawda w Strzale jak się ukaże recenzja to na następnej stronie będzie reklama Vismaga ale miło byłoby poczytać co tam p.J.Lewandowski wyduma na temat.

P.s. Jest coś w nowym numerze Broń i Amunicja .
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2014-05-29, 11:24

Dobra recenzja. Napisz więcej, jak trochę postrzelasz. Problem ze zbijaniem spłonki to mógł być smar konserwujący. Zasadniczo należy go przed strzelaniem dokładnie usunąć, kanał iglicy ma być suchy, sama iglica może być lekko błyszcząca od oleju. W przypadku iglicy i kanału iglicy obowiązuje zasada - im mniej tym lepiej.

Ale, żeby się czegoś przyczepić, to do jakich "jednostek" porównujesz SO? Pancernych, zmotoryzowanych, czy powietrzno-desantowych? Bo rozumiem z kontekstu, że nie chodziło o "jednostki miary" ;laughing:
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

Python

Postautor: Python » 2014-05-29, 12:44

Recenzja mnie bardziej przekonała niż wszystko dotychczas. Jakby gdzieś była okazja z tego strzelić to z chęcią bym go porównał do mojego HK. :-)

Python

Postautor: Python » 2014-05-29, 17:10

P30L

JAC72

Postautor: JAC72 » 2014-05-29, 23:40

Niech Najwyższy wynagrodzi Tobie w kolejnych promesach, wysiłek włożony w porządny opis i piękne fotki. Dobra robota :piwo:
JAC72

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2014-05-30, 10:45

frencci pisze: Mialem wrazenie 'lekkiej gumy' czy w ostatniej fazie jego drogi...jakby cos bylo przeginane i dopiero pozniej padal strzal. Jesli moge prownywac to Strike ( oczywiscie jesli mozna porownywac ), to SO ma spust bardzo 'crisp' ( jak to okreslaja w US ).

Spusty w HK są zwykle robione z myślą o maksymalnej niezawodności działania oraz spełnianiu wymagań niemieckich norm dla pistoletu policyjnego 9mm (dla przykładu Walther PPQ czy Arsenal SO nie spełniają tych wymogów). Sama charakterystyka zwalniania spustu w HK jest bardziej "breaking the carrot" niż "breaking glass rod" - żeby się posłużyć terminami Bila Geiselle. Jednym to odpowiada, innym nie ale nic się tam nie przegina - możesz mi wierzyć na słowo :-D

Na IWA rozmawiałem z kilkoma osobami w HK i dostałem informacje, że nowy HK SFP9 (pistolet bijnikowy) będzie robiony w 2 wersjach - jednej policyjnej (ze spustem spełniającym normę) i drugiej cywylinej, ze spustem określonym jako "competition", czyli wyczynowym. Widziałem prototyp wersji policyjnej, ale niestety nie miałem okazji go "pomacać".

A wracając do SO, to jak już wczesniej pisałem spust faktycznie jest dość przyjemny a charakterystyka pracy z silnym ale krótkim impulsem odrzutu w tył mi przynajmniej odpowiada. Teraz pytanie jak się będzie sprawował po 1000, 5000, 10000, 20000 strzałów :027:
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2014-06-12, 00:21

frencci pisze:nie chce mi sie czekac na dotarcie elementow i wypolerowalem wszystkie newralgiczne miejsca.
Na zdjeciu brakuje jednego 'pina' szyny spustowej.
Dorabiac troszke slabsze sprezyny i dam znac co wyszlo.

Mam nadzieje, że nie zamierzasz wykorzystywać tego pistoletu na zawodach IPSC w klasie Fabrycznej.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2014-06-12, 11:12

frencci pisze:Oczywiscie, ze nie.

Tak się tylko upewniałem, ale widzę że wiesz co robisz.

Tylko nie przesadź z tym polerowaniem - zwykle tego typu elementy w broni produkowanej masowo są utwierdzane powierzchniowo. Naruszenie tej warstwy powoduje potem błyskawiczne zużycie elementów. Ale to pewnie też wiesz.

danielsc1

Postautor: danielsc1 » 2014-07-24, 08:00

witam. mam takie małe pytanko? potrzebuje dokładny wymiar (w mm)magazynka do beretty 92f. bo nigdzie nie moge znaleść. i jeszcze magazynka kal.380.

Awatar użytkownika
Snipper_is
Status: Online

Postautor: Snipper_is » 2014-07-24, 11:19

Nawet jak dostaniesz odpowiedź to ..... i tak nic z tego nie będzie bo długość magazynka zależy od jego pojemności. Inny będzie 15naojowy, inny 17 a jeszcze inny 20.. No i zależnie jak go mierzyć. No i jeszcze sprawa ..stopki" magazynka ( jest wiele modeli i wykonawców )Długość całkowita czy tylko do ,,szczęk" Uważam że zbyt wiele zmiennych . Ale podam Ci tu jeden z przykładów
szer 20,5mm
głębokość31,80mm
Wys 122 mm ( mierzone przy stojącym na stole )
Magazynek 15 nabojowy
Snipper

danielsc1

Postautor: danielsc1 » 2014-07-24, 16:18

snipper dziekuje:) dla mnie to cenna informacja :)

Awatar użytkownika
Snipper_is

Postautor: Snipper_is » 2014-07-25, 00:51

Nie ma sprawy :)
Tylko zapomniałem napisać że szerokość i głębokość zawsze będą takie same bo tego wymaga budowa gniazda magazynka ( rękojeści ). Zmienna będzie tylko wysokość. Mam nadzieje że piszę ze zrozumieniem. Wymiary były podawane jak by był włożony do ,,wyimaginowanego pistoletu" :)
Snipper

danielsc1

Postautor: danielsc1 » 2014-07-25, 17:36

Snipper_is pisze:Nie ma sprawy :)
Tylko zapomniałem napisać że szerokość i głębokość zawsze będą takie same bo tego wymaga budowa gniazda magazynka ( rękojeści ). Zmienna będzie tylko wysokość. Mam nadzieje że piszę ze zrozumieniem. Wymiary były podawane jak by był włożony do ,,wyimaginowanego pistoletu" :)
Snipper
co masz na myśli mówiąc wyimaginowany pistolet?
tzn. czyli kaliber .380 długości ma 25mm to magazynek musi mieć +/- 27,5mm ?
A niewiem czy beretty 92f były robione w takim kalibrze?

Awatar użytkownika
Snipper_is

Postautor: Snipper_is » 2014-07-25, 17:41

To są wymiary jednego z moich magazynków od beretta 92fs. Widzę że sam skomplikowałem sprawę. Chodziło mi o że jak pisałem wymiary to magazynek był w pozycji jak do strzelania :) Czyli wysokość a nie długość, no i enigmatyczna głębokość. :)
Snipper

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”