CZ SCORPION EVO 3 S1

Moderator: Moderatorzy WBP

braun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 18:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

CZ SCORPION EVO 3 S1

Post autor: braun »

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję trzymać w rękach i strzelać bronią z tematu.
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

Miał. Co Cię interesuje?
braun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 18:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: braun »

Wszystko :) Tak serio to szukam karabinka na 9 PARA do strzelań dynamicznych i myślałem o BRS-99 ale jakoś mi nie leży. Jak z celnością Scorpiona, ewentualne wady i zalety.
9MM: CZ 75 SHADOW, .223: POF P415 Gen.4 10,5"
I. Regulamin ogólny 1. Użytkownik ma prawo:
d) umieścić własną sygnaturę tekstową bądź graficzną w podpisie, o maksymalnej, łącznej wielkości odpowiadającej 3 linijkom tekstu,
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maniusel »

Wrażenia z A1 też Cię interesują
Compro...
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

Za dużo to Ci nie napiszę ale:
strzelałem z Evo 3 - ale nie wiem której wersji (o ile jakieś są).
Wizualnie - wieje tandetą. Strasznie plastikowa broń i to z takiego plastiku
niezbyt solidnego w dotyku.
Celność - strzelałem na 50m raczej na szybkość niż na celność ale z czarnego nie wychodziłem (tarcza TS-2).
Potem rozmawiałem ze znajomym który kupił EVO i po przebiegu 1000 kulek zaczął siać po tarczy niemiłosiernie.
Serwis CZ go olał i o ile wiem (stan na październik) kolega przez kilka miesięcy odbijał się od ściany próbując wyegzekwować gwarancję od producenta. O ile pamiętam nie był jedyny (znaczy opowiadał jeszcze o jednej osobie z podobnymi problemami).
Coś też wspominał o problemach z magazynkami ale totalnie nie pamiętam o co chodziło (czy o ich dostępność, czy trwałość, czy o cokolwiek innego).
Podsumowując: broń która na zdjęciach wygląda super, na żywo już taka super nie była.
braun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 18:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: braun »

No dzięki za informację. Bałem się tandetnego plastiku w tej cenie. No i dalej nie wiem co kupić :cry:
9MM: CZ 75 SHADOW, .223: POF P415 Gen.4 10,5"
I. Regulamin ogólny 1. Użytkownik ma prawo:
d) umieścić własną sygnaturę tekstową bądź graficzną w podpisie, o maksymalnej, łącznej wielkości odpowiadającej 3 linijkom tekstu,
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tom-Gun »

Od niedawna jestem posiadaczem broni jak w temacie. Przymierzałem się do zakupu HK94 lub B&T 96, ale raz że z dostępnością ciężko, a dwa że cena zbyt wygórowana. No i padło na Evo3.
Jakość wykonania: dużo polimeru (praktycznie cały szkielet wraz z oszynowaniem picatinny) - co może co po niektórych odstraszać. Ale nie nazwałbym tego tandetą. Dużą zaletą z kolei zastosowania polimeru jest zredukowanie masy całkowitej. Wrzucę parę fotek z bliska przy najbliższej okazji to sami ocenicie jak to wygląda. Jedna rzecz, która mnie poirytowała to rączka przeładowania: mały, chwiejący się na boki wypierdek :) Idzie się do tego przyzwyczaić, ale wolałbym coś bardziej solidnego, np. z wytrzymałego stopu aluminium.
Spust mógłby być duuuużo lżejszy. Nie mierzyłem siły nacisku, ale jak na moje oko to ~3,5 - 4.0kg. Pewnie to kwestia jednej, może dwóch sprężynek ale nie widziałem za wiele dedykowanych do Evo3 tuningowych części zamiennych. Celność: jak dla mnie na tą chwilę bardzo dobra. Na temat żywotności lufy się nie wypowiem bo za mało przez nią przeszło. Wystrzelałem zaledwie kilka paczek 9tki (S&B, Fiocchi, Winchester White Box) i najlepiej wypadła amunicja WWB 115gr. Na 25m broń podparta na torbie, aimpoint micro - na tarczy TS2 same dziesiątki. Na 50m broń podparta na torbie, aimpoint micro - już większy rozrzut ale nie wychodzę z czarnego i z tego co pamiętam to chyba nawet poza ósemki. Muszę odszukać tarcze i zrobić parę fotek. Wiadomo, że tego typu broń została stworzona do CQB i nie wymaga się od niej nie wiadomo jakiej celności na dłuższych dystansach i raczej nikt nie strzela z tego na 100m :)
Z bronią w pudełku dostajesz magazynki 20 nabojowe półprzezroczyste (2 sztuki), ja dokupiłem dodatkowo 4 magi 30 nabojowe i specjalne dedykowane łączniki do połączenia dwóch ze sobą.
Wrażenia ze strzelania: pozytywne, jakby nie ten spust napisałbym, że super. Podrzut i odrzut praktycznie nieodczuwalny, kontroluje się bardzo dobrze, do dynamiki w sam raz.
BTW
CZ Scorpion Evo 3 A1 - pistolet z możliwością strzelania ogniem pojedynczym, serią potrójną i full auto.
CZ Scorpion Evo 3 S1 - pistolet z możliwością strzelania tylko ogniem pojedynczym.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2014, 01:18 przez Tom-Gun, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
KBo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 12:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: KBo »

Tom-Gun pisze:Od niedawna jestem posiadaczem broni w temacie. ............
Witaj Tomq,
gratuluję zakupu, znaczy się jesteś drugim w klubie posiadaczem tej broni na nabój pistoletowy ;)
Pozdrawiam KBo.
.177 / .22LR / .223REM / .32 S&W / 9x19 / .357mag / .38spec / 12/76
gaston17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 29 listopada 2008, 15:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gaston17 »

Strzelałem z Evo 3 i nie potwierdzam że jest to plastikowa tandeta. Jeśli mówimy o stosunku plastiku do ceny to HK-UMP jest tandetą.Porównanie BRS do Evo 3 jest jakąś kpiną.Strzelanie z tego typu pistoletu z 50 m do niczego nie prowadzi, bo taka broń nie do tego jest przeznaczona.Moim zdanie przeprowadzanie testów celności nie ma sensu tym bardziej przy zastosowaniu celownika kolimatorowego z wysokim montażem ponieważ różnica śpb na dystansie 25-10m wynosi ok 10 cm.Do strzelań precyzyjnych, należałoby kupić sobie karabin z lunetą a nie PM-a.
Miałem bardzo pozytywne wrażenie strzelając z tej broni, tym bardziej że strzelałem z również z MP-5,UMP,UZI,PM-95 więc mam do czego porównać.
Odnośnie reklamacji i niewątpliwej wady materiałowej lufy, nie będę się wypowiadał.Dla mniej wtajemniczonych dodam, że najlepsze lufy są z środka długości materiału, i na etapie fabryki lufy są selekcjonowane(lepsze,gorsze) bo niewątpliwie jest różnica w celności i trwałości lufy w zależności z jakiej części materiału dostaniemy lufę do swojego pistoletu.
Tu jest PM 21 wieku
http://www.kriss-arms.com/index.php
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

gaston17 pisze: Strzelanie z tego typu pistoletu z 50 m do niczego nie prowadzi, bo taka broń nie do tego jest przeznaczona.
Mógłbyś tę myśl rozwinąć?
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
Awatar użytkownika
Mateusz Deja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2788
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, 16:56
Tematy: 57
Lokalizacja: Radom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Mateusz Deja »

Tom-Gun pisze:na dłuższych dystansach i raczej nikt nie strzela z tego na 100m :)
z takich zabawek daje radę trafić na 100m

Obrazek

tarcza 100m z podpórki, kolimator, S&B 5 strzałów

Obrazek

pzdr
4.5/.36/.44/.45/22LR/6.35brow/7.65brow/9x18/9x19/38spec/357mag/45ACP/223rem/7.62x39/308win/12ga....
surval
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 29 marca 2012, 13:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: surval »

gaston 17 - z BRS99 nie strzelałem ale z PM 98 Glauberyt ( a to właściwie to samo ) z 25m ogniem pojedynczym osobiście wycinałem koniczynki w dziesiątkach tarczy TS-2 , z 50 m nie wychodziłem z głowy "francuza" a ze 100m z podparciem broni 10/10 strzałów mieściło sie w tej "butelce" na francuzie wszystko na standardowych przyrządach celowniczych a wiadomo że ani BRS ani PM 98 ergonomią konstrukcji i subtelnością przyrządów celowniczych nie grzeszą więc nie przesadzaj z tym brakiem celności w PM-ach zwłaszcza przy ogniu pojedynczym. Jak na PM-ie zamontujesz kolimator i dobierzesz amunicję to nawet na 100 – 150 m można całkiem ładne skupienie osiągnąć oczywiście ogniem pojedynczym.


Pozdr. Surval
kanpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 132
Rejestracja: 22 września 2011, 11:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kanpa »

S. Rysiński, 1618: Daj, Boże, dobrą broń mieć, a nigdy jej nie użyć.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tom-Gun »

Mateusz Deja pisze:z takich zabawek daje radę trafić na 100m
Oczywiście, że można całkiem celnie strzelić na 100m. Ja pisałem, że raczej nie strzela się z tego rodzaju broni na 100m, bo nie do takich strzelań została ona zaprojektowana.

Tak jak pisałem wcześniej strzelałem na 25 i 50m, broń podparta na torbie, używałem Aimpoint Micro H1 4MOA:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
gaston17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 29 listopada 2008, 15:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gaston17 »

Nie twierdzę że się nie da strzelić z 50-100 m z PM, tylko że nie do tego on służy. Jeśli mówimy o wynalazkach i udowodnianiu czy się da, to prezentuje wam super celny,sportowy pistolet precyzyjny typu Bersa 23. Strzelałem z 25m nie z 10 :)
http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/kro ... 62bc6290ad
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”