FB Beryl M22

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
piatek13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 285
Rejestracja: 03 września 2010, 23:35
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: piatek13 »

Miałem tylko przez kilka godzin lunetkę na Berylu więc akurat dużo Ci nie pomogę, ale jak każdy forumowicz swoje 0,03zł wtrącę :)

Mogę jedynie powiedzieć, że tani montaż za 15zł ze sklepu ASG i lunetka Leapers za 200zł dały radę przy rekreacyjnym strzelaniu.
Karabin jest ciężki sam w sobie a boczny zapłon daje minimalny odrzut, więc nawet taka budżetowa lunetka powinna trzymać nastawy (moja trzymała). Bałem się że odrzut pracującego zamka będzie rozstrajał lunetkę z badziewnym chińskim montażem, ale było OK. Niestety później lunetkę wymontowałem i nie wiem jak by się spisywała przy dłuższej eksploatacji.

Niestety z taniej lupki nie poszalałem. Na 50m gruby krzyż w pierwszym planie przesłaniał pół tarczy. Na dodatek na dużym powiększeniu robi się już w tanich lunetach droga mleczna, a nie czysty obraz.

Aha - wadą lupki na Berylu jest to, że nawet na niskim montażu całość siedzi strasznie wysoko. Przy fabrycznej kolbie po prostu trzeba wisieć twarzą w powietrzu żeby ustawić się w osi optycznej lunety.

Za to jeśli chodzi o "fun factor" - rewelacja.

Nie wiem co miałeś na myśli pisząc "economy class". Jeśli taką lunetkę za 200zł to trochę marnowanie możliwości karabinka. Ale już taki DOT 4-16X42 (używka za jakieś 700zł) byłby chyba w sam raz. Droższej już chyba nie ma sensu montować na ten karabinek, ale co kto lubi :)
7,62x39 12/70 .177 .22 .36 .44
pit65502
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2015, 21:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: pit65502 »

Szynę mam oryginalną od Beryla więc powinna być stabilna.
"Economy class" w moim przypadku znaczy do 700-800zł.
Myślałem o Vortex Crossfire II 3-9x40.
Powiększenie 3-9 powinno wystarczyć ???
Wstrząsy też nie powinny być większe niż na wiatrówce więc powinna wytrzymać. Dodatkowo dają dożywotnią gwarancje.
Awatar użytkownika
piatek13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 285
Rejestracja: 03 września 2010, 23:35
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: piatek13 »

pit65502 pisze:Powiększenie 3-9 powinno wystarczyć ???
A do czego i na jakie odległości chcesz strzelać?
7,62x39 12/70 .177 .22 .36 .44
magnum441
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 września 2015, 10:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: magnum441 »

Mam pytanie, szynę jak montowałeś , masz tą szynę szybko demontowalną nad komorą zamkową . ???

Nasi żołnierze w Afganistanie , radzili sobie z wysokim montażem w ten sposób ,ze na kolby berylowskie teleskopowe mocowali za pomocą pasków zaciskowych zestaw osobisty opatrunkowy .
pit65502
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2015, 21:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: pit65502 »

Planuje strzelać do tarczy na odległość do 100m.
Jeżeli chodzi o szynę to kupiłem z demobilu i montuje się ją nad komorą. Była chyba nie używana. Co do wysokości montażu zobaczę jak to będzie wyglądało w realu. Może rzeczywiście doświadczenia z Afganistanu będą pomocne. :-D
Awatar użytkownika
piatek13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 285
Rejestracja: 03 września 2010, 23:35
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: piatek13 »

Wydaje mi się, że Vortex Crossfire II 3-9x40 ma jednak zbyt małe powiększenie na te 100m.
No chyba że będziesz strzelał do tarczy "uśmiechnięty żołnierz" gdzie 10-tka jest wielgachna.
7,62x39 12/70 .177 .22 .36 .44
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Re: FB Beryl M22

Post autor: Old Cadet »

Wielkość "10-ki" nie ma znaczenia. Ważna jest wielkość punktu celowania.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
pit65502
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2015, 21:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: pit65502 »

Teraz myślę o Leapers UTG 3-12X44 AO. Powiększenie do 12 powinno mnie zadowolić myślę.
Awatar użytkownika
piatek13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 285
Rejestracja: 03 września 2010, 23:35
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: piatek13 »

pit65502 pisze:Teraz myślę o Leapers UTG 3-12X44 AO. Powiększenie do 12 powinno mnie zadowolić myślę.
Powiększenie 12x może wystarczyć, pod warunkiem że na maksymalnym powiększeniu obraz będzie dobrej jakości.
Ja miałem posadzoną na Berylu Leapers 3-12x40 UTG 1" (czyli parametrami niby podobną) i niestety na maksymalnym powiększeniu robiło się już mleko. Dało się celować, ale trzeba było naprawdę dokładnie ustawić się w osi optycznej lunetki by zminimalizować ten efekt. W Berylu, gdzie nie masz "normalnej" baki (o takim luksusie jak regulowana baka nie wspominając) jest to bardzo trudne. Zaletą mojej lunetki był fakt, że kupiłem ją za 200zł (używaną od kolegi z forum) i w tej cenie jest to bardzo dobry wybór (szczególnie do rekreacji). Niestety zachciało mi się wystartować w konkurencji bocznozapłonowej "mini snajper" i musiałem kupić coś lepszego.

Co do lunetek to proponuję popytać w dziale wiatrówkowym. Jeśli tam jakaś lunetka wytrzymuje na sprężynowej wiatrówce, to i na bocznym zapłonie da według mnie radę.
Jeśli ma być niskobudżetowo, to proponowałbym kupić na forum jakąś używaną lupkę (choćby i tego Leapersa), wtedy przy odsprzedaży niewiele stracimy. Używane Leapersy potrafią kosztować 50% ceny nowej lunetki, szkoda przepłacać jeśli okaże się, że to nie będzie nasza docelowa lunetka.
7,62x39 12/70 .177 .22 .36 .44
pit65502
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2015, 21:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: pit65502 »

W końcu zdecydowałem się Leapers UTG 3-12x44. Myślę, że jeszcze większa luneta wyglądałaby trochę nieproporcjonalne.
Już teraz cały Beryl wygląda masywnie.

Teraz muszę to sprawdzić na strzelnicy. Dzięki za pomoc.
Ps. Mam nadzieje, że teraz będę miał szanse z CZ.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FB Beryl M22

Post autor: Leśny Dziadek »

A dziś nasz Berylek numer 0027 zaliczył pierwszą awarię - po około 20.000 strzałów wyskoczył i już nie powrócił pazur wyciągu...
Awatar użytkownika
Kiwi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 06 marca 2009, 23:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Wejherowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: Kiwi »

No więc, po wielu miesiącach oczekiwania aż broń wróci z serwisu i kolejnych zawodach Beryl wraca do producenta, a zwrócone mi pieniądze przeznaczę na coś innego. Z jednej strony szkoda-kupiłem giwerkę świadomie przepłacając tylko po to, aby mieć broń rodzimej produkcji i docenić producenta za gest w stronę cywili i się srogo na tym zawiodłem. Przy najbliższych zakupach zostanę przy tym kalibrze, ale producent będzie zupełnie inny.
Jesteśmy Polakami, szanujmy swój język:
NIE "OV", tylko "OW"!
KałasznikOW, SimonOW, DragunOW...
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: Snipper_is »

Kiwi
Chyba po prostu trafiłeś na pechową sztukę .Ja na mojego nie narzekam. strzelam krótko ale intensywnie. Szkoda że się nie spotkaliśmy na strzelnicy
Snipper
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FB Beryl M22

Post autor: Leśny Dziadek »

No kurczę ja też narzekać nie mogę, raz na dwadzieściadwatysiące może się taki uraz zdarzyć, prócz tego pazurka zero zacięć czy awarii. Nie łyka tylko winchestera z dziurką, resztę trawi
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7510
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FB Beryl M22

Post autor: LARPAK »

Nie mam już tego Winchestera X-coś tam (ten HP), ale z tego co pamiętam to np. z Margolina nie dało się zbytnio nim strzelać bo ciągle się coś zacinało.
Z tego co udało mi się ustalić to jest on typowo "karabinowym" nabojem i od pistoletowych jest minimalnie dłuższy i to powodowało zacięcia. Skrócenie poprzez ścięcie czubka nożem sprawiało, że Margolin działał poprawnie.

Także sprawdź jak możesz długość tych Winchester'ów względem innych naboi, które działają poprawnie oraz skróć je minimalnie (ok. 1 mm o ile mnie pamięć nie myli) i sprawdź działanie M22.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”