NEA-15

Moderator: Moderatorzy WBP

thorpkw5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 09 listopada 2011, 23:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: thorpkw5 »

Każdy egzemplarz NEA który oglądałem tak ma. Mniej lub bardziej ma tak każdy AR15.

Mój tak nie ma :-D
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: REMOV »

scottlrt pisze:Na magazynkach Pmag, których używam na co dzień ani razu nie zauważyłem podobnej uciążliwości. Podobnie zwykłe stalowe wojskowe magazynki działają doskonale.
Taka jedna uwaga - jeżeli mowa o Stanach Zjednoczonych, to standardowe magazynki wojskowe są aluminiowe, a nie stalowe ;-)
scottlrt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 00:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scottlrt »

Remov, a gdzie Ty u mnie w tekście doszukałeś się Stanów Zjednoczonych?
No chyba, że Ty już nie tylko wiesz więcej, ale również widzisz więcej niż autor tekstu... :-D

Standardowy magazynek to taki który spełnia normę STANAG. Ona z kolei określała raczej wymiary niż materiał wykonania...
szaser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 22:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szaser »

Ciekawy artykuł na "kangurzej" stronie :-D
http://www.allaboutenfields.co.nz/not-j ... ea-15-dmr/
"Peace is that brief glorious moment in history when everybody stands around reloading".
--Thomas Jefferson
www.kskryza.pl
Matt 84
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 29 października 2016, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: Matt 84 »

Witam
Czas może odświeżyć temat.
Poprosił bym o opinie użytkowników karabinków NEA-15.
Interesuje mnie przede wszystkim niezawodność i żywotność powyższej jednostki?
Ale chętnie wysłucham wszystkich opinie osób które użytkować lub użytkują karabinki NEA.
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam
scottlrt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 00:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: scottlrt »

Mój NEA ma się na tyle dobrze, że kupiłem w międzyczasie następną sztukę tym razem z lufą 7,5".
Też daje radę.
Cena jest wciąż atrakcyjna, szczególnie dla tych którzy planują doinwestowanie swojego AR-a...(spust, selektor, dźwignia przeładowania, itp.)
Matt 84
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 29 października 2016, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: Matt 84 »

oki dzięki wielkie. Uważam że wielką zaletą jest gwarancja na lufę- w Kanadzie dożywotnia a w Polsce 20 tys. strzałów. Mała który producent daje taka gwarancję.
Czekam na dalsze opinie.
Pozdrawiam
DANEK2912
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 października 2017, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: DANEK2912 »

Witam, karabinek kupiony niespełna m-c temu , nea 15 , 18'' lufa 2-gen. 1-sza wizyta na strzelnicy celem ustawienia przyrządów , amunicja ggg 3,6gr
geco target 3,6 , oraz geco target 4,1 gr. Powiem tak: karabinek bardzo celny, natomiast nie chciał współpracować z amunicją ggg 3,6 gr, co 3-5 strzał zacięcie, geco bezproblemowo, być może zacięcia powodowane były docieraniem się nowych części , dzisiejszy pobyt na strzelnicy , amunicja 3,6 gr fmj S&B na 200 oddanych strzałów z 6 zacięć , (nie usunięta do końca łuska z komory ) , i na próbę amunicja 3,5 gr hornady steel match, tragedia, to samo co w ggg co 3-5 strzał zacięcie. To tyle po 2 wizytach na strzelnicy, może ktoś miał podobne doświadczenia z doborem amunicji , lub z podobnym działaniem nowego karabinka proszę pisać , chętnie poznam opinie na ten temat.
Pozdrawiam.
DANEK2912
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 października 2017, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: DANEK2912 »

Witam ponownie , po zgłoszeniu problemu z zacięciami w postaci "nie usuwania łusek z komory" importerowi NEA, firmie Milicon, dowiedziałem się że problemem jest zbyt miękka sprężyna pazura wyciągu, błyskawicznie wysłali nową i po problemie!!
Dzisiaj karabin przetestowany na różnej amo. , zero zacięć!!
baxter80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: baxter80 »

Witam.
Ja mam nea 12,5 cala gen.2 w wersji mlc(milicon) karabinek zakupiony w sierpniu. po ostatnim strzale zamek nie zostaje w tylnym położeniu na magazynkach pmag gen.2 i stalowych od staga, ale to nic. Nagle po około 500 szt. przebiegu zaczeły występować zacięcia. wymieniłem sprężnę pazura, wyrzutnika ,sam wyrzutnik i sprężyne buffera i dalej zacięcia.
Karabin zwracam do dystrybutora. Koledzy mają stagi 3 i mp15, wszystkie dużo tańsze od nea i śmigają jak złoto. ogólnie nie polecam. a do tego wszystkiego aluminium z którego jest wykonany upper i lower jest tak miękkie że.....nie będę się denerwował(zmarnowana kasa)
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: arcus »

Mam NEA 15 w 22 lr więc to zupełnie inna bajka, ale co do wrażeń to dla mnie NEA = Never Ever Again... Ładnie wygląda, solidnie wykonany, ma tylko jedną wadę - nie strzela. Kiedyś w przypływie lepszego humoru w wątku o AR w kalibrze 22 opiszę swoje przeboje z tym karabinkiem.
Awatar użytkownika
robak1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 04 grudnia 2009, 00:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Ilawa/Toronto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: robak1 »

Pozdro z Kanady!
NEA to taka nasza lokalna firma i niestety nie cieszy sie dobra opinia. Ja osobiscie mialem dwie wersje (7.5" i 14.5") i nie mialem zadnych problemow ale tez duzo z nich nie strzelalem. Ogolnie sie mowi ze NEA ma slaba kontrole jakosci, i czesto ich bron sie rozpada z powodu niedokreconych elementow (barrel nut, castle nut etc)
Dla ciekawostki powiem ze z powodu slabego PR, firma NEA wlasnie zmienila nazwe na BCL (Black Creek Labs)
DANEK2912
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 października 2017, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: DANEK2912 »

Niby 21 wiek , nowoczesne maszyny CNC, stopy lotniczego aluminium , procesy produkcji kontrolowane przez komputery , a tu masz! , sprzęt za nie małą kasę , ten się tnie , ten w ogóle nie strzela!, ręce opadają! , nic nie rozumiem!,
Moja NEA , po wymianie sprężyny pazura wyciągu zaczęła strzelać normalnie , przebieg ok 400 szt, zobaczymy dalej...
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: NEA-15

Post autor: betoniarz08 »

No właśnie cieła sie, a nie mogła za te pieniadze od początku sprawnie działać?
Matt 84
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 29 października 2016, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: NEA-15

Post autor: Matt 84 »

Witam
Odnośnie karabinu NEA 15 chętnie podzielę się swoją opinia jako posiadacz powyższej jednostki broni. Posiadam karabin NEA 15 gen 2 z 12,5 calowa lufą.
Niestety po zakupie miałem awarię mechanizmu spustowego- było to spowodowane "słabą jakością materiału" [ Ukruszeniu uległa jedna z części , co spowodowało iż po oddaniu strzału w trakcie "kasowania resetu" padał kolejny strzał.
Awaria nastąpiła po około 400 strzałach. Na pochwała zasługuje jednak reakcja dystrybutora firmy Milicon- błyskawicznie został mi dosłany nowy mechanizm spustowy.
Obecnie broń spisuje się bez żadnych zastrzeże. Niestety powyższa sytuacja trochę mnie zniechęciła do karabinów powyższej firmy.
Obecnie przymierzam się do zakupy kolnego AR ale z systemem tłoka więc na starcie karabinki NEA odpadają.

Uważam iż przy zakupie karabinku do kwoty 5500 PLN można śmiało rozważyć zakup karabinu NEA, w szczególności jeżeli ktoś planuje modyfikację.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”