Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Norinco M305 (M14)

Moderator: Moderatorzy WBP

Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Norinco M305 (M14)

Postautor: Pataj » 2018-04-22, 19:47

Koledzy, czy ktoś z Was testował taki adapter na koniec lufy zamiast fabrycznego tłumika płomienia?
Obrazek
Znalazłem go TUTAJ. Montaż banalnie prosty przynajmniej w/g producenta. Wykorzystujemy bruzdy na lufie i oryginalny gwint z fabryczną norincową nakrętką więc nie ma kombinowania, że coś nie halo ze skokami gwintów. Do tego na końcu w miarę popularny gwint 5/8-24 do którego można już znaleźć sporo fajnych i jeszcze fajniejszych urządzeń :621: . A na pewno więcej niż tych dedykowanych tylko dla M14.
Co Wy na to? Ma ktoś - może innej firmy? Jak to widzicie?

Awatar użytkownika
Zlewozmywak

Postautor: Zlewozmywak » 2018-04-23, 18:00

Ja to jestem zdecydowanie na nie :) Oryginalny tłumik w M14 jest niemalże jego wizytówką. Wygląda bardzo kozacko, Szczególnie jak się ma oryginalny a nie jak w niektórych M305 atrapę.

-Michal-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: -Michal- » 2018-04-24, 21:21

Wiecie gdzie można dostać to Norinco M305 nowe lub używane w dobrym stanie? Najlepiej okolice trójmiasta.

passiv

Postautor: passiv » 2018-04-25, 17:47

Tu adapter jest od ręki i taniej.

krzychu22lr

Postautor: krzychu22lr » 2018-04-25, 21:52

Ostrzeżenie zza Oceanu dla potencjalnych kupców na nowe Nornice!

W ostatnich partiach M14-tek Norinco sprzedawanych w Kanadzie użytkownicy stwierdzili niekorzystną zmianę metody produkcji zamków i komór zamkowych. Broń starych partii produkowano (tak jak to było z wojskowymi M14) z elementów wykonywanych metodą kucia. W najnowszych egzemplarzach używane są odlewane komory zamkowe oraz zamki wytworzone metodą formowania wtryskowego (metal injection molding). O ile odlewane komory nie muszą stanowić problemu po poprawnym utwardzeniu (współczesne komercyjne M1A od Springfield Armory mają takie komory), o tyle zamki w najnowszych Norinco mają tendencję do bardzo szybkiego pękania - nawet po mniej niż stu nabojach. Problem dotyczy zarówno M305/M305B kal. 7,62x51mm jak i M305A kal. 7,62x39mm.

Wątek na ARFCOM gdzie widać zdjęcia porównujące nowe i stare komory zamkowe, oraz pokazujące zniszczone zamki. Zdjęcia pochodzą z forum Canadian Gun Nutz gdzie temat jest dyskutowany szczegółowo, ale żeby cokolwiek tam przeczytać trzeba się wcześniej zarejestrować (ja nie mam konta na CGN).

Pataj

Postautor: Pataj » 2018-04-26, 21:58

@Zlewozmywak: Zgadam się w 100% że tłumik płomienia wizualnie robi robotę i nawet w "pełnej wersji" mam na swoim. Jako że zapadła decyzja o mutacji w EBR czy nawet startach w konkurencjach dynamicznych to kompensator przyda mi się do dubletów. Nie wiem tylko o jakim zysku mogę myśleć. Porównywałem u kolegów zabawki w .223 i 7,62x39 z hamulcem i bez, ale tu mamy więcej energii. Pożyjemy zobaczymy 8-)

@passiv: dzięki wielkie - bardzo ciekawa propozycja i choć zakładałem że zostawię sobie back-up w mechanicznych to cena zachęcająca, nawet bardzo. O ITARach i ew. cle nie wspominając. :piwo:

@krzychu22lr: No i wyszło znowu, że nowsze jest wrogiem dobrego. Teraz tylko czekać, aż polscy importerzy łykną kontener po taniości a nam zrobią promocję, bo towar chodliwy. Widziałem te zamki z Twojego linka - to masakra jakaś. Ciekawe czasy nam nastały. Przynajmniej wiadomo na co zwracać uwagę.

Chochla

Postautor: Chochla » 2018-04-27, 11:46

Pataj pisze:Jako że zapadła decyzja o mutacji w EBR czy nawet startach w konkurencjach dynamicznych

Jednoczesnie? No to kolege chcialbym na zawodach zobaczyc :P

Pataj pisze:O ITARach i ew. cle nie wspominając. :piwo:

Pamietaj, ze w ITAR jest wyjatek 100$. Czyli nawet jesli cos jest na liscie ale kosztuje mniej niz 100$ to nie trzeba uzyskiwac licencji eksportowej.

Pataj

Postautor: Pataj » 2018-04-27, 12:40

Nie chwaląc się sezon 2016 na ZKS w konkurencji karabin dynamiczny w klasyfikacji generalnej na pudle. Właśnie z Norinco M305, tyle tylko że z mechanicznych. A że brakuje trochę precyzji na 300-600 metrów to chcę osadzić biegówkę Vortexa. x6 czy x8 to dla mnie w zupełności wystarczy na średnim dystansie. Do tego bipod, frontgrip i osada ale która to jeszcze nie wiem.
Niestety większość nawet małych dupactw boli powyżej 100$, nawet głupia muszka światłowodowa.

Chochla

Postautor: Chochla » 2018-04-27, 13:58

Ja nie neguje idei uzywania M305 w dynamice. W koncu iles tam wojen wojacy amerykanscy uzywali i Garanda i M14 biegajac z nimi po polach bitew wprowadzajac demokracje. Mowie o uzywaniu tego w wersji EBR. Stoi to u mnie w szafie i nie wyobrazam sobie innej dynamiki niz przebiegniecie miedzy dwoma stanowiskami lezacymi :P
Przesadzam troche, ale nie az tak duzo. Osada EBR wazy zdecydowanie wiecej niz standardowy plastyk. Moge oczywiscie strzelac z wolnej reki ale nie jest komfortowe.

Awatar użytkownika
torel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: torel » 2018-04-28, 12:43

Pataj pisze:Nie chwaląc się sezon 2016 na ZKS w konkurencji karabin dynamiczny w klasyfikacji generalnej na pudle. Właśnie z Norinco M305, tyle tylko że z mechanicznych. A że brakuje trochę precyzji na 300-600 metrów to chcę osadzić biegówkę Vortexa. x6 czy x8 to dla mnie w zupełności wystarczy na średnim dystansie. Do tego bipod, frontgrip i osada ale która to jeszcze nie wiem.
Niestety większość nawet małych dupactw boli powyżej 100$, nawet głupia muszka światłowodowa.

Jak już Kolega złoży EBR to prośba o foto i szczegóły co i za ile.
Znajomy będzie jechał do USA we wrześniu i może jakieś osady itp gadżety wyśle paczką.

passiv

Postautor: passiv » 2018-04-29, 11:25

Na swoją nałożyłem ten kompensator niestety zauważyłem, że zaczęły się trafiać odskoki między kulkami w serii. A amunicja hornady daje delikatnie mówiąc żenujące wyniki. Ktoś się orientuje czy we Wrocławiu/okolicach można kupić S&B z pociskiem PTS? To mi latało najlepiej.

KudrigY

Postautor: KudrigY » 2018-05-23, 23:06

W przeciągu dołączę do klubu posiadaczy nornicy. Moja już/jeszcze jest w rezerwacji (akurat promesy mi się skończyły...), ale ponieważ chcę ją zrobić pod siebie, to samą broń biorę po taniości, czyli idę w używaną wersję w (kijowym, nie ukrywajmy) drewnie. Osada oczywiscie bedzie do zmiany, i w sumie to już ogarnąłem Archangela. Teraz dotarło do mnie, że pewnie będę jeszcze musiał dokupić czarną "top barrel cover" (sama osada archangel to w sumie jeden element, nie ma w zestawie tej osłony).

Może ktoś z posiadaczy zdemontował fabryczne czarne syntetyczne ubranka, i ma na sprzedaż górną pokrywę? Czy też nie warto wydawać kasy i iść w malowanie fabrycznego drewna? A może w plastik z ASG?

Z tego co widuje na strzelnicach, to ta osada jest całkiem popularna, ale nigdy nie wpadło mi do głowy dopytać, jakie jest pochodzenie górnego ?plastiku? :/
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

Awatar użytkownika
Tato

Postautor: Tato » 2018-06-10, 16:57

Było mnie zapytać jak brałeś archangela, jak masz górę brązową to sie mogę zamienić na czarną.

KudrigY

Postautor: KudrigY » 2018-09-04, 17:20

Dobra, nornica jest, używana, ale z bardzo dobrym skupieniem jak na pierwsze podejście do tego typu strzelania z nowej (dla mnie broni). Osadę i nakładkę mam ogarnięte, została tylko sensowna szyna (zdecydowałem się na CASM 2.0) i kompensator / flash hider, bo to co dają chinole w standardzie to jakaś porażka...

Stąd pytanie - ma ktoś oryginalny Flash Hideer do M14 na sprzedaż? Może ktoś akurat założył bardziej zaawansowany kompensator, i mu standard issue został :) Z chęcią przygarnę. Jak nie wyjdzie, to znowu, e-gun i paskarskie ceny wysyłki do Polski...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

past

Postautor: past » 2018-09-05, 08:10

KudrigY pisze:Dobra, nornica jest, używana, ale z bardzo dobrym skupieniem jak na pierwsze podejście do tego typu strzelania z nowej (dla mnie broni). Osadę i nakładkę mam ogarnięte, została tylko sensowna szyna (zdecydowałem się na CASM 2.0) i kompensator / flash hider, bo to co dają chinole w standardzie to jakaś porażka...

Stąd pytanie - ma ktoś oryginalny Flash Hideer do M14 na sprzedaż? Może ktoś akurat założył bardziej zaawansowany kompensator, i mu standard issue został :) Z chęcią przygarnę. Jak nie wyjdzie, to znowu, e-gun i paskarskie ceny wysyłki do Polski...

brownells.de

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”