Norinco M305 (M14)

Moderator: Moderatorzy WBP

Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Pataj »

Koledzy, czy ktoś z Was testował taki adapter na koniec lufy zamiast fabrycznego tłumika płomienia?
Obrazek
Znalazłem go TUTAJ. Montaż banalnie prosty przynajmniej w/g producenta. Wykorzystujemy bruzdy na lufie i oryginalny gwint z fabryczną norincową nakrętką więc nie ma kombinowania, że coś nie halo ze skokami gwintów. Do tego na końcu w miarę popularny gwint 5/8-24 do którego można już znaleźć sporo fajnych i jeszcze fajniejszych urządzeń :621: . A na pewno więcej niż tych dedykowanych tylko dla M14.
Co Wy na to? Ma ktoś - może innej firmy? Jak to widzicie?
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Zlewozmywak »

Ja to jestem zdecydowanie na nie :) Oryginalny tłumik w M14 jest niemalże jego wizytówką. Wygląda bardzo kozacko, Szczególnie jak się ma oryginalny a nie jak w niektórych M305 atrapę.
-Michal-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 02 marca 2018, 17:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: -Michal- »

Wiecie gdzie można dostać to Norinco M305 nowe lub używane w dobrym stanie? Najlepiej okolice trójmiasta.
passiv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 04 listopada 2011, 14:07
Tematy: 2
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: passiv »

Tu adapter jest od ręki i taniej.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: krzychu22lr »

Ostrzeżenie zza Oceanu dla potencjalnych kupców na nowe Nornice!

W ostatnich partiach M14-tek Norinco sprzedawanych w Kanadzie użytkownicy stwierdzili niekorzystną zmianę metody produkcji zamków i komór zamkowych. Broń starych partii produkowano (tak jak to było z wojskowymi M14) z elementów wykonywanych metodą kucia. W najnowszych egzemplarzach używane są odlewane komory zamkowe oraz zamki wytworzone metodą formowania wtryskowego (metal injection molding). O ile odlewane komory nie muszą stanowić problemu po poprawnym utwardzeniu (współczesne komercyjne M1A od Springfield Armory mają takie komory), o tyle zamki w najnowszych Norinco mają tendencję do bardzo szybkiego pękania - nawet po mniej niż stu nabojach. Problem dotyczy zarówno M305/M305B kal. 7,62x51mm jak i M305A kal. 7,62x39mm.

Wątek na ARFCOM gdzie widać zdjęcia porównujące nowe i stare komory zamkowe, oraz pokazujące zniszczone zamki. Zdjęcia pochodzą z forum Canadian Gun Nutz gdzie temat jest dyskutowany szczegółowo, ale żeby cokolwiek tam przeczytać trzeba się wcześniej zarejestrować (ja nie mam konta na CGN).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Pataj »

@Zlewozmywak: Zgadam się w 100% że tłumik płomienia wizualnie robi robotę i nawet w "pełnej wersji" mam na swoim. Jako że zapadła decyzja o mutacji w EBR czy nawet startach w konkurencjach dynamicznych to kompensator przyda mi się do dubletów. Nie wiem tylko o jakim zysku mogę myśleć. Porównywałem u kolegów zabawki w .223 i 7,62x39 z hamulcem i bez, ale tu mamy więcej energii. Pożyjemy zobaczymy 8-)

@passiv: dzięki wielkie - bardzo ciekawa propozycja i choć zakładałem że zostawię sobie back-up w mechanicznych to cena zachęcająca, nawet bardzo. O ITARach i ew. cle nie wspominając. :piwo:

@krzychu22lr: No i wyszło znowu, że nowsze jest wrogiem dobrego. Teraz tylko czekać, aż polscy importerzy łykną kontener po taniości a nam zrobią promocję, bo towar chodliwy. Widziałem te zamki z Twojego linka - to masakra jakaś. Ciekawe czasy nam nastały. Przynajmniej wiadomo na co zwracać uwagę.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Chochla »

Pataj pisze:Jako że zapadła decyzja o mutacji w EBR czy nawet startach w konkurencjach dynamicznych
Jednoczesnie? No to kolege chcialbym na zawodach zobaczyc :P

Pataj pisze:O ITARach i ew. cle nie wspominając. :piwo:
Pamietaj, ze w ITAR jest wyjatek 100$. Czyli nawet jesli cos jest na liscie ale kosztuje mniej niz 100$ to nie trzeba uzyskiwac licencji eksportowej.
Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Pataj »

Nie chwaląc się sezon 2016 na ZKS w konkurencji karabin dynamiczny w klasyfikacji generalnej na pudle. Właśnie z Norinco M305, tyle tylko że z mechanicznych. A że brakuje trochę precyzji na 300-600 metrów to chcę osadzić biegówkę Vortexa. x6 czy x8 to dla mnie w zupełności wystarczy na średnim dystansie. Do tego bipod, frontgrip i osada ale która to jeszcze nie wiem.
Niestety większość nawet małych dupactw boli powyżej 100$, nawet głupia muszka światłowodowa.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Chochla »

Ja nie neguje idei uzywania M305 w dynamice. W koncu iles tam wojen wojacy amerykanscy uzywali i Garanda i M14 biegajac z nimi po polach bitew wprowadzajac demokracje. Mowie o uzywaniu tego w wersji EBR. Stoi to u mnie w szafie i nie wyobrazam sobie innej dynamiki niz przebiegniecie miedzy dwoma stanowiskami lezacymi :P
Przesadzam troche, ale nie az tak duzo. Osada EBR wazy zdecydowanie wiecej niz standardowy plastyk. Moge oczywiscie strzelac z wolnej reki ale nie jest komfortowe.
Awatar użytkownika
torel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 października 2017, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: torel »

Pataj pisze:Nie chwaląc się sezon 2016 na ZKS w konkurencji karabin dynamiczny w klasyfikacji generalnej na pudle. Właśnie z Norinco M305, tyle tylko że z mechanicznych. A że brakuje trochę precyzji na 300-600 metrów to chcę osadzić biegówkę Vortexa. x6 czy x8 to dla mnie w zupełności wystarczy na średnim dystansie. Do tego bipod, frontgrip i osada ale która to jeszcze nie wiem.
Niestety większość nawet małych dupactw boli powyżej 100$, nawet głupia muszka światłowodowa.

Jak już Kolega złoży EBR to prośba o foto i szczegóły co i za ile.
Znajomy będzie jechał do USA we wrześniu i może jakieś osady itp gadżety wyśle paczką.
passiv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 04 listopada 2011, 14:07
Tematy: 2
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: passiv »

Na swoją nałożyłem ten kompensator niestety zauważyłem, że zaczęły się trafiać odskoki między kulkami w serii. A amunicja hornady daje delikatnie mówiąc żenujące wyniki. Ktoś się orientuje czy we Wrocławiu/okolicach można kupić S&B z pociskiem PTS? To mi latało najlepiej.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

W przeciągu dołączę do klubu posiadaczy nornicy. Moja już/jeszcze jest w rezerwacji (akurat promesy mi się skończyły...), ale ponieważ chcę ją zrobić pod siebie, to samą broń biorę po taniości, czyli idę w używaną wersję w (kijowym, nie ukrywajmy) drewnie. Osada oczywiscie bedzie do zmiany, i w sumie to już ogarnąłem Archangela. Teraz dotarło do mnie, że pewnie będę jeszcze musiał dokupić czarną "top barrel cover" (sama osada archangel to w sumie jeden element, nie ma w zestawie tej osłony).

Może ktoś z posiadaczy zdemontował fabryczne czarne syntetyczne ubranka, i ma na sprzedaż górną pokrywę? Czy też nie warto wydawać kasy i iść w malowanie fabrycznego drewna? A może w plastik z ASG?

Z tego co widuje na strzelnicach, to ta osada jest całkiem popularna, ale nigdy nie wpadło mi do głowy dopytać, jakie jest pochodzenie górnego ?plastiku? :/
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
Tato
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 13 lipca 2016, 18:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Tato »

Było mnie zapytać jak brałeś archangela, jak masz górę brązową to sie mogę zamienić na czarną.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

Dobra, nornica jest, używana, ale z bardzo dobrym skupieniem jak na pierwsze podejście do tego typu strzelania z nowej (dla mnie broni). Osadę i nakładkę mam ogarnięte, została tylko sensowna szyna (zdecydowałem się na CASM 2.0) i kompensator / flash hider, bo to co dają chinole w standardzie to jakaś porażka...

Stąd pytanie - ma ktoś oryginalny Flash Hideer do M14 na sprzedaż? Może ktoś akurat założył bardziej zaawansowany kompensator, i mu standard issue został :) Z chęcią przygarnę. Jak nie wyjdzie, to znowu, e-gun i paskarskie ceny wysyłki do Polski...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: past »

KudrigY pisze:Dobra, nornica jest, używana, ale z bardzo dobrym skupieniem jak na pierwsze podejście do tego typu strzelania z nowej (dla mnie broni). Osadę i nakładkę mam ogarnięte, została tylko sensowna szyna (zdecydowałem się na CASM 2.0) i kompensator / flash hider, bo to co dają chinole w standardzie to jakaś porażka...

Stąd pytanie - ma ktoś oryginalny Flash Hideer do M14 na sprzedaż? Może ktoś akurat założył bardziej zaawansowany kompensator, i mu standard issue został :) Z chęcią przygarnę. Jak nie wyjdzie, to znowu, e-gun i paskarskie ceny wysyłki do Polski...
brownells.de
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”