Norinco M305 (M14)

Moderator: Moderatorzy WBP

wojtas018
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 13 lutego 2013, 11:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Norinco M305 (M14)

Post autor: wojtas018 »

Czy ktoś może nabył to co w temacie i może podzielić się refleksjami? Głównie chodzi mi o celność broni na 100 m. Domyślam się jaka jest jakość, ale chętnie zapoznam się ze wszelkimi uwagami odnośnymi tej broni.
Awatar użytkownika
Maciucha
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Odezwij się do użytkownika miess Obrazek.
Z tego co pamiętam to na dobrej amunicji skupienie miał przyzwoite.
Boczny, centralny, gładka.
wojtas018
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 13 lutego 2013, 11:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wojtas018 »

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

Zdobądź
Broń i amunicja
5/6 2012
Tam masz obszerny artykuł właśnie porównujący Sajgę z M305
Snipper
wozzi
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2013, 20:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: wozzi »

wojtas018 pisze:Czy ktoś może nabył to co w temacie i może podzielić się refleksjami? Głównie chodzi mi o celność broni na 100 m. Domyślam się jaka jest jakość, ale chętnie zapoznam się ze wszelkimi uwagami odnośnymi tej broni.
Nie jestem pewny, czy dobrze się kolega domyśla... :-/ Mam M305 od pol roku i nie mogę narzekać. O ile może wykończenie zewnętrzne nie jest powalające, to wszystko inne pasuje. Do tej pory strzelałem bez szkiełka na 300m, a wiec nie mogę nic powiedzieć o celności na 100m, ale jak na moje możliwości (+14 dioptrii i brak soczewek) trafiałem dobrze. Spotkałem się z wieloma opiniami, ze pomijając wygląd, w niczym nie ustępują M1A... no może jeszcze cena, bo ta jest "trochę" niższa... :-D Dla wyjaśnienia: mieszkam w Niemczech, a opinie te słyszałem zarówno od Niemców, jak i od kolegów ze Stanów.

Właśnie jestem w trakcie instalowania optyki, wiec za niedługo będę mógł coś więcej na temat celności na 300m powiedzieć. Co może muszę dopowiedzieć: kupiłem dość tani montaż do lunety i jak się okazuje, muszę tu i ówdzie podpiłować, aby go wpasować. Nie wiem niestety, czy jest to wina niedokładności ze strony chińczyków robiących M305, czy chińczyków robiących montaż... :-D

Edytka kazała mi jeszcze coś dodać: W wypadku, gdy jest to bron z osadą drewnianą, to należy się liczyć z wydaniem jakiejś sumy na inna osadę. Podobno drewno używane przez chińczyków na osadę jest dużo za miękkie. Ze moja bron kupiłem używaną i poprzedni właściciel wymienił osadę na plastykowa, to nie miałem tego problemu.
Lepiej trafić z .22lr, niż spudłować z .45 ACP.
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zlewozmywak »

Czekam na info odnośnie strzelania z lunetą, bo też się przymierzam do tego karabinu. Oryginalny M14 jest trudno dostepny, cena też nie zachęca, myślę że taki "chińczyk" do rekreacyjnego strzelania byłby fajny, w każdym razie cena jest bardzo fajna :)
Awatar użytkownika
Wesley01
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 22 lutego 2013, 15:05
Tematy: 0
Lokalizacja: New Jersey
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wesley01 »

Poszukiwalem mounting system do mego M1A.Zwiedzilem wiele for hamerykanskich aby dojsc do wniosku ze Bassett Machine bedzie najbardziej odpowiedni.Latwy do zamontowania i zdemontowania.Jedna sruba dokrecana sila ciezaru broni :)
http://www.bassettmachine.com/index.htm

Obrazek
wozzi
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2013, 20:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wozzi »

@Wesley01
Obawiam się, ze nie będziesz zadowolony... Gdyby ten montaż wykorzystywał wpust na jaskółczy ogon, który widać na jego prawem rogu, wyglądało by to dużo lepiej, a przede wszystkim trzymało. Tak jak jest może dojść do przechylania się szkła w prod, lub w tył.

Jeśli uda mi się przypasować mój montaż, to będę mógł w przyszłą sobotę coś powiedzieć o strzelaniu z luneta. Musze przypiłować trochę ten element, który ma wejść w jaskółczy ogon...
Lepiej trafić z .22lr, niż spudłować z .45 ACP.
Awatar użytkownika
Wesley01
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 22 lutego 2013, 15:05
Tematy: 0
Lokalizacja: New Jersey
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wesley01 »

Podzielam Twoje obawy co do niezawodnosci tego rozwiazania.Tez nie jestem do konca przekonany dla tego typu montazu, choc zbiera wiele pochlebnych opinii.Nie moge rozwiac moich watpliwosci poniewaz strzelalem z tym montazem tylko raz (80 pociskow-docieranie lufy dla zasady :-D).Zostawilem to na pozniej dla bardziej interesujacych zajec, ale sprawdze czy utrzymuje zero po ponownym zainstalowaniu.Pocieszaja mnie te wpusty w komorze zamkowej :-D:

Obrazek

Wspominales o tym wpuscie:

Obrazek

Na pewno to dodatkowy punkt mocowania...juz sam nie wiem co jest lepsze.W praktyce wszystko sie wyjasni.

Tak wyglada dociskanie sruby na swobodnie wiszacym karabinie:

Obrazek
wozzi
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2013, 20:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wozzi »

Tak, ten wpust miałem na myśli. Spróbuj coś samemu dorobić, jakby się okazało, ze miałem racje...
Lepiej trafić z .22lr, niż spudłować z .45 ACP.
Awatar użytkownika
Wesley01
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 22 lutego 2013, 15:05
Tematy: 0
Lokalizacja: New Jersey
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wesley01 »

Jak sie nie sprawdzi to zamienie na "sadlaka" :-D
http://www.desertwarriorproducts.com/M1 ... ounts.html
Awatar użytkownika
miess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 19:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: miess »

Na pytanie dotyczące celności na 100m odpowiem tak: mam AR15 ProArms z lufą 16" LW, oczywiście w kalibrze .223 i jest to broń celniejsza na dystansie 100-300m. Jest to być może opinia zbyt pośpieszna bo z Norinco wystrzelałem tylko 160 kulek i sam zastanawiam się nad porównaniem .223 i 308 na 100-300m. Wielu mówi, że do tarczy na tych odległościach lepszym wyborem jest .223. O kosztach ammo nawet nie wspominam. W Norinco najlepiej lata SAKO (8g/123gr). Testowałem jeszcze GECO 11g/170gr (przyzwoite) i S&B 11,7/180gr (kiepskie). Z Norinco udało mi się wczoraj zająć II miejsce w fajnym trójboju w Międzyrzeczu (100, 200 i 300 metrów) ale gdy strzeliłem na koniec zawodów z AR15 na 300m (do tarczy 23p) to z marszu nabiłem 85 pkt. (Hornady 55gr HP). Wykonanie Norinco M305 jest całkiem przyzwoite. Kilka rzeczy trzeba wymienić ale kanadyjczycy je chwalą i to nie tylko ze względu na cenę.

Wszystko co napisałem powyżej dotyczy strzelania bez optyki.


Obrazek
Pozdrawiam, Michał.
KSK PRETOR Gorzów / 3GUN LIGA ZACHODNIA
Awatar użytkownika
Wesley01
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 22 lutego 2013, 15:05
Tematy: 0
Lokalizacja: New Jersey
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wesley01 »

Super wyniki!...znaczy sie, kopia sie sprawdza.Jestem tylko ciekawy niezawodnosci w dluzszym okresie czasu, ale pewnie sie dowiemy...
Awatar użytkownika
miess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 19:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: miess »

Nie takie super wyniki bo te 85 pkt na 300m to z AR15 było:) Natomiast z Norinco miałem 85pkt na 100m i 77pkt na 200m (tarcza to pistoletowa pierścieniówka). Na 300m poszło już gorzej (moja wina) tzn 46pkt do popiersia (23p). Nie są to oczywiście wyniki miarodajne bo: moje błędy + małe doświadczenie z M14 i 308 WIN. + ammo ze sklepu. Więcej na temat możliwosci Norinco będzie można powiedzieć po zamontowaniu optyki bo strzelanie z mechanicznych obarczone jest zbyt dużym błędem strzelającego. Poza tym założyłem oszynowanie mocowane do lufy więc jest to kolejny czynnik do sprawdzenia. Wg hamburgerowych ludków możliwości M14 to 1/2-1 MOA na 100y. Jeżeli ktoś z Was strzelał z M14 lub M305 to chętnie poczytam:)
O niezawodność bym się nie martwił bo kanadyjczycy od lat strzelają z Norinco M305 i nic się nie dzieje. Pod tym względem jest to konstrukcja kałachowa, znaczy prosta i solidna.
Pozdrawiam, Michał.
KSK PRETOR Gorzów / 3GUN LIGA ZACHODNIA
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zlewozmywak »

W każdym razie wygląda kozacko :) Oj ale mnie nakręciłeś....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”