Norinco M305 (M14)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: lasooch »

Strzelnica Bellony w miejscowości Marynino, koło Serocka. W lecie strzelałem tam na 300m, ale teraz ponoć już 500m jest czynne ;)
nooner
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 22 stycznia 2019, 20:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: nooner »

Koledzy, czy ktos ma Archangela używke do odsprzedania? Ewentualnie calego m305 z archangelem albo i bez w rozsadnych pieniadzach :-) poszukuje pierwszego nabytku dla siebie :-) jak cos to prosze o priv
Heilsberg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 3
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Heilsberg »

Nie wie ktoś gdzie w Europie kupić stalową szynę pod montaż - Sadlak, Springfield w normalnych pieniądzach? W Stanach tego leży ale nie wysyłają do Europy. A może ktoś ma na zbyciu? Wiem, że najlepsza to CASM i na dodatek niedroga i wysyłają z Kanady ale chciałbym przeziernik zachować.
WKS 10 Olsztyn
Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Pataj »

Ale CASM ma przecież przeziernik. Zobacz w necie zdjęcia centralnie od strony oka. Linia celowania przechodzi przez ten mały otwór i potem pod dolną linią montażu lunety bo CASM jest wzdłużnie wyfrezowany. Wadą jest, że nie poregulujesz sobie poprawek, bo jest na stałe. Nie wiem, czy na etapie osadzania można zrobić lekką korektę, ale coś takiego obiło mi się o uszy. Wtedy go sobie ustawiasz np na 100m a optykę wieżyczkami. Średnica przeziernika jest mniejsza niż fabrycznego, ale to akurat poczytuję sobie za plus bo przez fabryczny gapię się jak przez okno.
Zresztą robisz sobie backup z mechanicznych z których jeśli przyjdzie Ci korzystać, to na dystansach mniejszych niż optyka. Do 300m jeszcze ma to sens. To karabin bojowy i muszka jest tak szeroka że zapomnij o precyzji. To rozwiązanie nie służy jako backup do optyki podczas zawodów tarczowych ale jako backup na polu walki.

Jak się na niego zdecydujesz z Kanady to daj znać na PW - też bym go wziął i podzielimy się kosztami przesyłki :052:
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

Mam CASMa, już w wersj i2.0, czyli w obecnie sprzedawanej, z otworem.Wcześniej nie było. Nic nie możesz sobie ustawić, no chyba że chcesz mieć cały montaż oparty nie o blok metalu w montażu, tylko o dwie małe śrubki - ale tego nie polecam.

Aha, ostatnio ich twórca nie odpowiada na maile, wg jednego z forów całkiem ma spory backlog zamówień, tak więc bym poczekał, bo może coś się stało niedobrego :/ Sam mam jeden gadget na który czekam, i zero komunikacji mailowej od miesiąca :/
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Heilsberg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 3
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Heilsberg »

Zdecydowaną większość czasu będę strzelał z mechanicznych i ta dziurka w CASM raczej mi nie wystarczy. A za każdym razem ściągać szynę i zakładać przeziernik mi się nie uśmiecha. Niezmienna i nieustawna dziurka przy zmianie amunicji może się okazać zupełnie nieprzydatna.
WKS 10 Olsztyn
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: past »

Heilsberg pisze:Nie wie ktoś gdzie w Europie kupić stalową szynę pod montaż - Sadlak, Springfield w normalnych pieniądzach? W Stanach tego leży ale nie wysyłają do Europy. A może ktoś ma na zbyciu? Wiem, że najlepsza to CASM i na dodatek niedroga i wysyłają z Kanady ale chciałbym przeziernik zachować.
a brownells nie ma??
Niektórzy ze sprzedawców w USA przesyłają do Polski posprawdzaj na amazonie
Heilsberg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 3
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Heilsberg »

W Brownellsie ostatnio czekałem 4,5 miesiąca więc na razie mam dosyć. Z Amazona nikt nie wysyła.
WKS 10 Olsztyn
Awatar użytkownika
Tato
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 13 lipca 2016, 18:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Tato »

Wszystko co ze stanów możecie sobie łatwo ściągnąć poprzez serwisy wysyłkowe. Jest ich trochę, najbardziej znany to Polamer. Sa tez osoby prywatne, które ślą do Polski graty za prowizję. Wady: koszt przesyłki droższy, zalety: prawie zawsze udaje się ominąć cło i podatek, ale co najważniejsze można kupować rzeczy z serwisów, które są wysyłane tylko wewnątrz USA. Od kilku lat amerykanie mają świra z ITARem i wiele sklepów nie wysyła za granicę nawet sznurówek od wojskowych butów, metaforycznie rzecz ujmując. Jakby ktos potrzebował, to na PW podam kontakt do osoby, która się takim pośrednictwem po stronie USA zajmuje i przez którą brałem już różne rzeczy m.in części do broni (oczywiście legalne czyli takie które nie są "istotnymi częściami broni").
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

Dotyczy wytwórcy CASMa i tego czy nadal funkcjonuje - wreszcie, po kilku reminderach, doczekałem się od niego odpowiedzi na maila, że czekam prawie dwa miesiące na op rod, i niech mi podda tracking number, to powalczę z moim dostawcą pocztowym jak zagubił mój towar. Napisał mi, cytuję:

Sir
There is no shipment number, it is sent via stamped envelope.

I za taką wysyłkę wziął jakieś 25 CAD.

Ogólnie nie polecam. Na szczęście towar był kupiony via paypal, to dostanę zwrot. Tam jednym z punktów obrony przez sprzedawcę, jest udowodnienie, że towar w ogóle został wysłany i odebrany...

PS. Co ciekawe, jak coś jest zwracane do niego, to wymagany jest "tracked shipping", ale jak widać to obowiązuje tylko w jedną stronę.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Bubel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 29 lutego 2012, 00:36
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Bubel »

Jak tam sytuacja z m305, istnieje cień szansy na zakup nowej sztuki w sklepie? Pomacałem dziś na strzelnicy i jestem zauroczony :-D
xxsowaxx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 10:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: xxsowaxx »

Na nową nie ma szans, bo w tej wersji, która się u nas pojawiała już się ich nie produkuje. Te, które pojawiły się w ramach nowej serii mają odlewane części i dochodzi do pęknięć. Nie wiadomo czy i jak myfriendy sobie z tym poradzą. Gdyby ktoś był zainteresowany w dziale sprzedam jest jeden egzemplarz z archangelem.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: kuras999 »

Zobacz tytaj:
https://www.zbraneliberec.cz/en/weapons ... rinco-m305

Ja od nich brałem CQ-A i jestem bardzo zadowolony. Właściciel sklepu mówi po polsku więc nie ma problemu.
JanekJ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: JanekJ »

Mógłby ktoś napisać coś więcej o tych nowszych modelach, które pękały?
Od którego roku zmieniła się technologia produkcji?
Wydaje mi się, że polscy dystrybutorzy to od dawna m305 na stanie nie mają i jedyny sposób zakupu to egzemplarze używane.
Heilsberg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 3
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Heilsberg »

Ponieważ za paczkę fajek trafił się chiński boczny montaż, który nawet spasowany jest bardzo dobrze do karabinu to sobie go przetestuję. Niestety śrubkę boczną 12-32 UNEF muszę sobie dorobić bo jej kupienie graniczy z cudem to jak już będę dorabiał to mogę zrobić kilka sztuk. Jak ktoś jest zainteresowany takową to proszę PW.
WKS 10 Olsztyn
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”