Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

mickel98 pisze:Czyli nie da rady kupić nic uniwersalnego? a np z lufą 16"? Strasznie duży wybór i nie wiem na co się zdecydować.
To kup HK MR223A3 16,5" :)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Klony AR-15

Post autor: Shooter7 »

Powiem cos na temat uniwersalnosci.

Nawet podpaski nie sa uniwersalne !

:wink:
mickel98
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 12:58
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mickel98 »

Przepatrzyłem propozycje od was i wpadły mi w oko dwa modele: gh 16.5" za ok. 7k i HK 16.5" za 10k. Jak wypadają w tym porównaniu? warto dołożyć do HK? Czy może wziąć gh i lepiej go doposażyć, bo podobno w gunhelp jest taka możliwość.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

Serce mowi GH ale rozum niestety HK...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jedrula »

Jeśli masz tyle luźniej kasy do wydania bez bólu to bym kupił DD, a jeśli tylko typowo do sportu to JP.
Osobiście w naszych warunkach nie widzę sensu targać ciężkiego HK z tłokiem.
To tylko sport w sterylnych jak dla broni warunkach
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2019, 23:51 przez Jedrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jędrzej
mickel98
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 12:58
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mickel98 »

To poczytam jeszcze o dd. Głównie to chodzi mi o zabawę, sport też ale na drugim miejscu. Nie chce wydawać tez fortuny na amunicję. Z tego co wyczytałem, to do tych wyczynowych nie można pchać byle jakich kulek.
W tej kwestii jestem całkowicie zielony, nawet za bardzo nie wiem o co dokładnie pytać.
widziałem ze rozbieżności w cenach amunicji są spore. Np. bernaul za 1,3 a laupa za ok 7.
Chce po prostu uniknąć sytuacji, że zapałce krocie za karabin a potem nie stać mnie na kulki. Myśle ze do 1,7 za szt byłyby dla mnie na akceptowalnym poziomie. Wiem ze do strzelania na skupienie kupuje się lepsza, ale mowie o takim typowo rekreacyjnym. Pewnie pisze głupoty, ale jak już mówiłem :516:
Awatar użytkownika
mgmg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 13:18
Tematy: 0
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mgmg »

Moja rada. Nie spiesz się. To spora kupka pieniędzy.
Moim zdaniem niepotrzebnie mierzysz do rekreacji w tak drogie modele ale nie moja kasa.
pulawiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 07 października 2017, 13:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Stolica/UK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: pulawiak »

Kup aera za 3k i strzelaj.
Kup aera za 12k i strzelaj.

Mam nadzieje, że pomogłem.

A tak serio - to dla mnie te karabiny nie roznią sie niczym. Kazdy jest tak samo celny i kazdy da sie poskłądać jak klocki lego.
9x19=171
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mpv2 »

Powtarzałem to już wielokrotnie tak samo jak wielu innych na tym forum: Jeżeli masz dużo wolnej kasy kup coś z górnej półki HK, DD, Jp itp. itd...
Jeżeli w jakikolwiek sposób miało by to wpłynąć negatywnie na twój budżet, to kup coś najtańszego w miarę uniwersalnego. Z całym szacunkiem jeżeli nie jesteś jakimś fenomenem i supertalentem strzeleckim to minimum przez rok, dwa nie zauważysz różnicy na tarczy. Pokupuj najtańsze akcesoria i postrzelaj różne konkurencje. Przekonasz się co chcesz strzelać,a tani karabinek odsprzedasz bez wielkiej straty.
Wiele razy słyszałem opinie że nie warto kupować tanich rzeczy bo i tak będziesz musiał kupić coś dobrego. Podpiszę się pod tym i rękoma i nogami, ale pod warunkiem że wiesz co chcesz trenować tak na 100%
Jeżeli nie, to kupując zarąbisty np. kolimator, lunetę, lunetę biegową itp... (lista jest długa) wydasz majątek. A większość tych maneli potem będziesz używać sporadycznie.

Ps. Poza wyczynem najwyższej półki to naprawdę karabinek ma drugorzędne znaczenie.
Adam1983
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 231
Rejestracja: 04 października 2017, 22:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Adam1983 »

Zrobiłem swego czasu bardzo głęboki research dotyczący ARów, wychodzi z niego, że generalna zasada jest taka: im droższy karabin, tym mniejsza szansa pomyłki. Innymi słowy, jeśli chcesz kupować ARa za 3-5tys,trzeba bardzo uważnie prześledzić recenzje, rynek, opinie użytkowników. Od ok. 8tys większość karabinków jest zbliżonej jakości, choć ja bym obstawiał renomowane firmy, tj. BCM, DD, JP. Uważam, że jeśli kupuje się droższe ARy, warto kupić z chromowanym przewodem lufy, czyli zasadniczo zostają określone BCMy i DDy. Moim zdaniem jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny ma BCM Recce - taki osobiście planuję kupić.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matthius »

Wczoraj, po kilku miesiącach, zabrałem się wreszcie do wyczyszczenia swojego CMMG Mk4 T.
Biorąc do ręki zamek zauważyłem, że jego trzon ma pęknięcie obok otworu na krzywkę sterującą (cam pin).

Z jednej strony fajnie, że usterka wyszła podczas czyszczenia. Ale z drugiej... ten zamek miał niewielki przebieg - około 4000 nabojów.

W internecie czytam, że niektórzy dokonują prewencyjnej wymiany między 8-10k.
Inni piszą, że robią to nawet po 3-5k.
Osobiście nie znam ani jednej osoby, która wymieniłaby już w swoim karabinku zamek. Ciekawi mnie jednak, czy trafił mi się zamek z wadą materiałową, czy też CMMG nie robi specjalnie wytrzymałych zamków.

Jak to wygląda w sprzęcie innych producentów? Ktoś już wymieniał i po jakim przebiegu?
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 762
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: JAC72 »

Wstaw dobre zdjęcie uszkodzenia - ciekawa sprawa.
JAC72
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Matthius pisze:ma pęknięcie obok otworu na krzywkę sterującą (cam pin).
Tam właśnie najczęściej pękają od zmęczenia materiału zamki w AR15. Zerwanie rygli jest rzadsze i zwykle jest spowodowane zbyt wysokim ciśnieniem w komorze.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matthius »

Zrobiłem zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

Widzialem gdzies zespol zamka przekonstruowany, nie ma otworu na wylot, tylko do polowy i zmidyfikowany cam pin ale nie pamietam juz jaka firma to robila. Warto sie zainteresowac.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”