Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: lotnik »

Jakiej informacji potrzebujesz?
Awatar użytkownika
PROGRES
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 15 marca 2013, 13:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie/Polska
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: PROGRES »

Promocja na cały asortyment broni marki NUOVA JAGER do -20%

NUOVA JAGER

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2017, 23:07 przez PROGRES, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrót bronią, amunicją i artykułami koncesjonowanymi.
Możliwość dostawy zamówionego towaru do klienta.
www.progres-bron.pl / tel.509 255 490 / progres.bron@wp.pl
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Parabellum »

Czy istnieje wariant AR15 z możliwością składania na bok kolby, z systemem gazowym Stonera i sprężyną powrotną suwadła/zamka mieszczącą się komorze zamkowej dla łatwego demontażu (nie tak jak w np. ZM-LR300, gdzie ta sprężyna na rurce gazowej suwadła)?
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Smoczy »

lotnik pisze:Nie ma problemu z dostępnoiscią tanich krotkich upperów 300blk. Niestety nie po 200 $ ale za 1690 zl juz można kupić z lufą 8,5"
Tak słodko chyba nie jest - żeby upper był upperem to trzeba do niego dołożyć i kompletny zamek i napinacz. Jakoś średnio sobie wyobrażam przekładanie bebechów miedzy upperami. Nie to że to niemożliwe i trudne , tylko że po co.
Natomiast sama idea jest fajna - można sobie zrobić dobrze na każdą okazję, do szybkiego, wolnego, na długo, krótko i w jakim tam celu się chce.

Pozdrawiam,
Smoczy
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Piotrek_114 »

Parabellum pisze:Czy istnieje wariant AR15 z możliwością składania na bok kolby, z systemem gazowym Stonera i sprężyną powrotną suwadła/zamka mieszczącą się komorze zamkowej dla łatwego demontażu (nie tak jak w np. ZM-LR300, gdzie ta sprężyna na rurce gazowej suwadła)?
Sprawdź propozycję Sig Sauera - MCX , nawet dostępny w Polsce

http://sklep.semperfi.pl/bron-dluga/40- ... le-16.html
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Parabellum »

MCX znam, ale nie ma on systemu Stonera (czyli suwadlo-cylinder i zamek-tlok), pytam bardziej z ciekawosci, nie musi to byc dostepne w Polsce:)
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: lotnik »

Smoczy pisze:
lotnik pisze:Nie ma problemu z dostępnoiscią tanich krotkich upperów 300blk. Niestety nie po 200 $ ale za 1690 zl juz można kupić z lufą 8,5"
Tak słodko chyba nie jest - żeby upper był upperem to trzeba do niego dołożyć i kompletny zamek i napinacz. Jakoś średnio sobie wyobrażam przekładanie bebechów miedzy upperami. Nie to że to niemożliwe i trudne , tylko że po co.
Natomiast sama idea jest fajna - można sobie zrobić dobrze na każdą okazję, do szybkiego, wolnego, na długo, krótko i w jakim tam celu się chce.

Pozdrawiam,
Smoczy
Jak chcesz to kup z „zamkiem” jest taka możliwość , ja mam bez bo przełożenie zajmuje mi jakieś 2-3 minuty.
Mirox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 lutego 2004, 19:28
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Mirox »

Witam kolegów. Na początek zaznaczę, że strzelec ze mnie rekreacyjny i startuje około 10 razy w roku w parafialnych zawodach dynamicznych. Mój zakres strzelectwa z MP 15 to dystans do 150m incydentalnie, 100m od czasu do czasu, reszta w zakresie 30 do 100m. Zakupiłem S&W MP 15 lufa 16 clali gwint 1 do 9. Taki chciałem i proszę o nie wstrzynanie dyskusji, czy należało dać coś więcej i kupić coś innego. Taki jest i tyle. Jedyna zmiana jaka planuję to wymiana handguard na 15 calowy. Uprzedzam uwagi: tak przeczytałem cały wątek plus wątki o wymianie lufy i parę innych. Dokształciłem się też na youtube. Co do uwag, że może lepiej MMR bo ma już długi handguard to napiszę tak, mam strzelbę z tej stajni i teraz chciałem coś z S&W.
No to teraz czego dokonałem. Po pierwsze zdemontowałem blok gazowy z muszką, „żagiel”. Na marginesie piny z bloku żagla wymagają naprawdę dobrych wybijaków i odpowiednich podstawek, przynajmniej w moim MP 15 naprawdę musiałem uderzać mocno aby popuściły pomimo zastosowania bardzo dobrego penetratora i oczywiście pomiaru pinów w celu ustalenia w którą stronę wybijać. Pin z rurki gazowej poszedł bez wysiłku. No i teraz najlepsze, po wypowiedziach na forum przygotowałem cały mój arsenał narzędzi i innych gadżetów podchodząc do odkręcania nakrętki lufy. Trzy dni aplikowałem penetrator i kiedy przygotowałem się na wojnę z nakrętką popuściła po założeniu zwykłej żabki do hydrauliki. Praktycznie puściła po mocniejszym pociągnięciu jedną ręką, drugą asekurowałem komorę suwadła w imadle. Trzeba jednak przyznać, że po odkręceniu penetrator był widoczny na całej powierzchni gwintu. Brak śladów kleju.
Teraz do rzeczy. Mam do kolegów parę pytań. Zamówiłem blok gazowy https://3gun.pl/czesci-broni/ar15-upper ... lock-clamp. Wydaje się, że będzie pasował, średnica lufy w miejscu mocowania bloku to 1,9mm i tak jest w opisie tego zamówionego. Wiem,że mogę zaadoptować żagiel, ale to zrobię tylko w przypadku gdy coś pójdzie nie tak i nie dopasuję żadnego innego bloku.
Pytanie 1: Czy hanguard z gwintem opisanym Barrel Nut Nici spec.: 1-1/4-18 UNC jest tożsamy z gwintem w moim MP15. Po odrobieniu lekcji z gwintów calowych wydaje si, że tak. Zewnętrzna średnica gwintu zewnętrznego w karabinie to właśnie około 31,75mm co daje 1,25in, ale co z tym 18 czy to oznaczenie odpowiada gęstości gwintu w moim MP 15 ?.

Pytanie 2: Czy magazynek z tego linku będzie pasował do mojego MP 15 ? . http://gunshelp.com/magazynki/polimerow ... om=listing

Pytanie 3: Jaką muszkę składaną polecacie na ten uchwyt ? Przeziernik (tak to się chyba nazywa) ma z MAGPULA. Szukam też muszki z tej firmy , ale nie znalazłem. Jestem otwarty na inne propozycje co do firmy.

Oczywiście będzie miło jak koledzy podeślą ciekawe linki, no i chętnie wysłucham rad kolegów, którzy są bardziej sprawy świadomi.
Pozdrawiam i zbieram się do pracy, także będę odcięty od świata na następne 10h.
Pozdrawiam MIROSŁAW
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bomb_Squad »

Jeśli łoże jest dedykowane do AR-15 to gwint będzie pasował, magazynek też a muszkę od kompletu masz chociażby tu:
http://www.besthunters.pl/magpul-mbus-i ... sight.html
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
pawel breslau
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2017, 21:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: pawel breslau »

franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: franek »

montrala pisze:Myślę że 10 nabojowe magazynki do AR15 kalibru .50 Beowulf będą niedługo bardzo popularne w Unii Europejskiej.
To w Europie nie nazywa się AR tylko SVT-40 , Hakim albo Ljungman m/42 i amunicja dostepna jest na "wiadra"

.50 Beowulf 400gr ; 1800 ft/s ; 2878 ft-lbs ( 26g ; 550m/s ; 3900 J)
6.5x55 140gr ; 2650 ft/s ; 2540 ft-lbs ( 9g ; 808 m/s ; 2960 J)
7.62x54R 181gr ; 2600 ft/s ; 2760 ft-lbs ( 11,7g ; 800 m/s ; 3740 J)
8x57JS 198gr ; 2600 ft/s ; 3020 ft-lbs ( 12,8g ; 800 m/s ; 4096J)

w dyskusjach .50 Beowulf vs 12ga slug przewaga .50 wynika z gwintowanej lufy i wiekszej precyzji na dalszym dystansie ...
tutaj .50 Beowulf przegrywa ze starszymi panami wymienionymi powyżej.
Na krótki dystans ... Chyba wybrałbym Saigę. Przynajmniej amunicja jest typowa ...

Mój wybor wynika z tego, że nie mam 20 lat doświadczenie "z pracy" na platformie AR ... :-)
a cokolwiek jest nietypowe w Europie powoduje niezdrowe podekscytowanie przy próbie zakupu w USoA
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: just »

montrala miał na myśli chyba coś innego.
Jeżeli wejdzie w życie ograniczenie pozwalające na posiadanie max 10-cio nabojowych magazynków w EU, to magazynki do kalibru .50 Beowulf będą ciekawą opcją.
Zwłaszcza dla posiadaczy ar-15 w kalibrze .223.
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
Mirox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 lutego 2004, 19:28
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Mirox »

Dzięki za odpowiedzi. Żona zadowolona bo nie musi kombinować co mi kupić pod choinkę, dostała listę i będzie zamawiać (oczywiście pod kontrolą). Taka sobie praktyczna zabawa w dawanie prezentów.
Muszę się przyznać, że kupując AR 15 byłem kompletnie nieświadomym kupującym. Dopiero teraz odkryłem tę ogromną otoczkę związaną z bronią na platformie AR 15 i muszę przyznać, że bardzo to mi się podoba.
Pozdrawiam MIROSŁAW
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Revolut »

Docierać jakoś lufę w MP15 Sport II? Czy dać sobie spokój? :D
Wiatr, CP, Nitro.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: Sebastian »

Revolut pisze:Docierać jakoś lufę w MP15 Sport II?
W jakim celu ? To nie dwusuwowy silnik tlokowy
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”