Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: LARPAK »

Zależy jakie masz magazynki to możesz kupić gumowe stopki.
https://www.brownells.pl/epages/Polska. ... ctID=60450
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: poeta »

Dla potomnych: spusty Rise, nie potrzebują specjalnych pinów jest tam fajny patent z dwoma małymi śrubami które rozpierają cały spust blokując fabryczne piny. A sam spust melodia :)
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: ubejane »

poeta pisze:Dla potomnych: spusty Rise, nie potrzebują specjalnych pinów jest tam fajny patent z dwoma małymi śrubami które rozpierają cały spust blokując fabryczne piny. A sam spust melodia :)
Podobne rozwiązanie jest w spustach marki Triggertech
SP7MM
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Leczo »

Ma ktoś Rugera MPR i problemy z ciągłym (raz na 10 strzałów) double feed'em? Double Feed występuje zarówno na PMAGU jak i aluminiowych magach od M16. Co może być przyczyną? Amunicja BN :-?
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2019, 13:09 przez Leczo, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Ponieważ termin "double feed" jest czasem używany mylnie to dla sprecyzowania:
a) zamek podaje dwa nowe naboje jednocześnie (prawdziwy DF) - praktycznie zawsze problem magazynka
b) zamek podaje nowy nabój w łuskę poprzedniego (tzw. FTE) - najczesciej problem z wyciągiem, ale nie zawsze
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Piotrek_114 »

Leczo pisze:Ma ktoś Rugera MPR i problemy z ciągłym (raz na 10 strzałów) double feed'em? Double Feed występuje zarówno na PMAGU jak i aluminiowych magach od M16. Co może być przyczyną? Amunicja BN :-?

BN chyba nie robi specjalnej segregacji łusek 223, często zdarzają się takie które kryzę mają już zniszczoną. Na ostatnim treningu 3 łuski utknęły tak,że musiałem wypychać wyciorem bo pazur nie miał już czego złapać.Jak dla mnie całkowicie wykluczą tą amunicję na jakiekolwiek zawody.
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Leczo »

montrala pisze:Ponieważ termin "double feed" jest czasem używany mylnie to dla sprecyzowania:
a) zamek podaje dwa nowe naboje jednocześnie (prawdziwy DF) - praktycznie zawsze problem magazynka
b) zamek podaje nowy nabój w łuskę poprzedniego (tzw. FTE) - najczesciej problem z wyciągiem, ale nie zawsze
No to w takim razie 100% FTE
Piotrek_114 pisze:
Leczo pisze:Ma ktoś Rugera MPR i problemy z ciągłym (raz na 10 strzałów) double feed'em? Double Feed występuje zarówno na PMAGU jak i aluminiowych magach od M16. Co może być przyczyną? Amunicja BN :-?

BN chyba nie robi specjalnej segregacji łusek 223, często zdarzają się takie które kryzę mają już zniszczoną. Na ostatnim treningu 3 łuski utknęły tak,że musiałem wypychać wyciorem bo pazur nie miał już czego złapać. Jak dla mnie całkowicie wykluczą tą amunicję na jakiekolwiek zawody.
Też się zgodzę, kryzy wyraźnie zmęczone. FedArm łykał jednak wszystko, MPR już wybredny :)
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: APS »

Leczo pisze:Ma ktoś Rugera MPR i problemy z ciągłym (raz na 10 strzałów) double feed'em? Double Feed występuje zarówno na PMAGU jak i aluminiowych magach od M16. Co może być przyczyną? Amunicja BN :-?
Jakże znajomo to brzmi..

Problemem nie są magazynki, tylko kontrola jakości w firmie Ruger. Nie od razu znalazłem przyczynę. Przez pierwsze 100 strzałów MPR niemiłosiernie się ciął, double feedy (edit: FTE) , suwadło nie zostawało w tylnym położeniu po ostatnim strzale. Przy drugiej setce przestał się ciąć, ale suwadło dalej nie zostawało z tyłu.

Przyczyna? Proszę bardzo:

Obrazek

Gas key nie jest w osi w stosunku do suwadła i stawia za duży opór, nie trafia też idealnie w rurkę gazową.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2019, 18:28 przez APS, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Danilo1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 28 grudnia 2006, 23:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Danilo1984 »

Koledzy, czy Norinco CQA ma chromowaną lufę ?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Tak lufa jest chromowana i wnętrze suwadła tam gdzie pracuje zamek też. Generalnie bardzo dobry sprzęt bardzo sobie chwalę.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2019, 18:53 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Danilo1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 28 grudnia 2006, 23:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Danilo1984 »

kuras999 pisze:Tak lufa jest chromowana i wnętrze suwadła tam gdzie pracuje zamek też. Generalnie bardzo dobry sprzęt bardzo sobie chwalę.
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Ile warto zapłacić za ten sprzęt jako NOWY ? Skok gwintu 1:9 czy 1:7 ?
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Leczo »

APS pisze:
Leczo pisze:Ma ktoś Rugera MPR i problemy z ciągłym (raz na 10 strzałów) double feed'em? Double Feed występuje zarówno na PMAGU jak i aluminiowych magach od M16. Co może być przyczyną? Amunicja BN :-?
Jakże znajomo to brzmi..

Problemem nie są magazynki, tylko kontrola jakości w firmie Ruger. Nie od razu znalazłem przyczynę. Przez pierwsze 100 strzałów MPR niemiłosiernie się ciął, double feedy (edit: FTE) , suwadło nie zostawało w tylnym położeniu po ostatnim strzale. Przy drugiej setce przestał się ciąć, ale suwadło dalej nie zostawało z tyłu.

Przyczyna? Proszę bardzo:

Obrazek

Gas key nie jest w osi w stosunku do suwadła i stawia za duży opór, nie trafia też idealnie w rurkę gazową.
U mnie Gas Key o dziwo jest prosto. Zamek zostaje w tylnym położeniu bez problemów. Nalotu mam dopiero 200 sztuk, więc może przyczyną jest jeszcze ciasna komora, którą musiałem przelecieć przed pierwszą wizytą wyciorem 9mm bo naboje się blokowały tak, ze trzeba było je wyciagać pęsetą.
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Danilo1984 pisze: Ile warto zapłacić za ten sprzęt jako NOWY ? Skok gwintu 1:9 czy 1:7 ?
Skok gwintu 1:9. Ile warto dać? Nie wiem każdy wycenia indywidualnie, dla mnie jest to znacznie lepsza broń niż budżetowe ar ale kto inny może się z tym nie zgodzić. Chciałem mieć broń jak najbardziej wojskową i taka kupiłem. Sam płaciłem około 3300zł łącznie ze wszystkimi kosztami związanymi z zakupem w Czechach.
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: biggman »

APS pisze: Problemem nie są magazynki, tylko kontrola jakości w firmie Ruger.
Niestety muszę to potwierdzić, też mam podobne wrażenie że kontrola jakości w firmie Ruger chyba nie istnieje. Ja kupowałem 2 pistolety od Rugera i musiałem oba zwrócić.
Stracone dużo czasu i trochę kasy... Obiecałem sobie omijać tą firmę.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2019, 10:39 przez biggman, łącznie zmieniany 2 razy.
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mike33 »

biggman pisze:
APS pisze: Problemem nie są magazynki, tylko kontrola jakości w firmie Ruger.
Niestety muszę to potwierdzić, też mam podobne wrażenie że kontrola jakości w firmie Ruger chyba nie istnieje. Ja kupowałem 2 pistolety od Rugera i musiałem oba zwrócić.
Stracone dużo czasu i trochę kasy... Obiecałem sobie omijać tą firmę.
Jakie pistolety to były?
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”