Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: modoc »

LARPAK pisze:A tutaj jak zwykle twierdzenie, że dokładacie do interesu.
Jakby cena u producenta była wyższa to nie było by to opłacalne dla nikogo więc coś tutaj nie gra w tej całej wypowiedzi.
Wietrzenie spisków dla niektórych to cel życia. Rynek zweryfikuje i tyle.
MU robi dobrą robotę . Chcesz ich przebić sprowadź i sprzedawaj taniej.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2018, 18:43 przez modoc, łącznie zmieniany 1 raz.
draco757
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: draco757 »

LARPAK pisze:A tutaj jak zwykle twierdzenie, że dokładacie do interesu.

Jakby cena u producenta była wyższa to nie było by to opłacalne dla nikogo więc coś tutaj nie gra w tej całej wypowiedzi.
A mogę zapytać czego ty od nich wymagasz? Przecież to sklep. Czy też czepiasz się Biedronki czy Tesco ile zarabiają na sprowadzaniu ser Gruyere? Muszą zarobić na prowadzenie sklepu, czynsz za lokal, pensje dla pracowników, na życie dla właściciela i na rozwój sklepu (nowe towary, rozszerzanie działalności). Poza tym zapominasz, że dziki musi za taki import zapłacić całość kasy z góry. Czasem nawet jeszcze przed wyprodukowaniem zamówionego egzemplarza. Ryzykuje swoimi pieniędzmi, więc ustala też cenę. Jest ona i tak niższa niż w innych sklepach. I ma lepszą obsługę sprzedażową i serwisową niż większość konkurencji.
Pytam więc jeszcze raz. Czego od nich chcesz? Wiedzieć ile zarabiają na jednej sztuce? Po co ci ta wiedza? Będziesz od niej szczęśliwszy, czy piękniejszy? Nie. Chcesz mieć podstawę do obcięcia ceny w negocjacjach. Cena i tak jest dobra, więc nie kombinuj, bo nikt na tym nie skorzysta na dłuższą metę. Bo niższa cena, to mniej środków na rozwój działalności, a co za tym idzie mniej nowej, świeżej broni na Polskim rynku. Zostaw ten temat w spokoju, dla naszego wspólnego dobra jako strzelców w Polsce.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: LARPAK »

modoc pisze:
LARPAK pisze:A tutaj jak zwykle twierdzenie, że dokładacie do interesu.
Jakby cena u producenta była wyższa to nie było by to opłacalne dla nikogo więc coś tutaj nie gra w tej całej wypowiedzi.
Wietrzenie spisków dla niektórych to cel życia. Rynek zweryfikuje i tyle.
MU robi dobrą robotę . Chcesz ich przebić sprowadź i sprzedawaj taniej.
oraz @draco757:
Widać, że nie przeczytałeś mojej wcześniejszej wypowiedzi, do której odniósł się @dziki_pl, a ona odnosiła się do tekstu @MarcinD, który w swojej wypowiedzi do wyliczeń wziął pod uwagę cenę detaliczną w sklepie, a nie cenę producenta.

A co do "wietrzenia spisków" to jedni sprzedawcy na forum twierdzili, że nie ustalają cen, a później ładnie i pięknie works11 napisał, że ustalił z innymi sklepami iż cena Galila nie będzie niższa niż...

Do tego twierdzenie też przez niektóre sklepy, że niemalże dokładają do interesu jest nieco śmieszne, a to wynikało z ich wypowiedzi na temat cen amunicji co było na forum też napisane.
draco757
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: draco757 »

Przeczytałem. I ta cena jest bardzo niewiele wyższa niż to co płaci dziki sprowadzając broń. Przy imporcie można spokojnie przybliżyć cenę zakupu od producenta w USA do MRSP w sklepie w teksasie. Jeśli nie podoba ci się narzut do ceny, to zagłosuj przeciwko temu portfelem i nie kupuj od nich tego karabinka.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: LARPAK »

Ja p$%^&*le - czy ja coś mam do ich ceny?
Nie.
Napisałem tylko, aby @MarcinD nie brał w obliczeniach ceny karabinka ze sklepu, a cenę od producenta, która jest niższa o zarobek sklepu amerykańskiego.
Nie doliczaj też do tej ceny producenta cła, transportu itd. bo to się dolicza do ceny u nas w sklepie dopiero, a mowa jest o koszcie samej broni u producenta.
Rozumiesz?
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matrix33 »

Swego czasu Saguaro arms narobiło pozytywnego zamieszania w broni czarnoprochowej oferując nową po bardzo przystępnych cenach. Inni sprzedawcy i allegrowi handlarze musieli obniżyć ceny. Teraz mam wrażenie, że magazynuzbrojenia chce kroczyć tą drogą, co bardzo mi się podoba. Gdybym nie miał już Mossberga MMR to naprawdę mocno bym się zastanawiał nad tym Fedarmem z MU.
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mr_neox »

Pytanie mam o przystrzelanie AR15 z przeziernikiem w chwycie transportowym przykręconym do szyny - jak YT długi i szeroki to są dwie szkoły - zerować na nastawie wysokości "6/3" i zerować na nastawie "Z" (już nie wspomnę że jedni na dużym przezierniku, drudzy na małym) - jak to powinno być poprawnie, zgodnie z instrukcją na tarczy? Podpowie ktoś mądry zanim pojadę na strzelnicę? :one:


Obrazek
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jedrula »

Oglądał ktoś może nowego Stagarms 3 Gun?
Cena moim zdaniem świetna jak na to co w zestawie
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

mr_neox pisze:Podpowie ktoś mądry zanim pojadę na strzelnicę? :one:
Jeżeli masz "M4" i chcesz mieć po wojskowemu, to zrób tak jak to jest opisane na tym celu. Ale jak chcesz mieć rozwiązanie uniwersalne to proponuję poczytać tutaj: https://www.ar15.com/forums/ar-15/-/18-328143/?page=1
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
malopolski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 marca 2012, 13:55
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: malopolski »

Mam od roku Staga 3T - już nie produkują.
Ale nowa seria Stagów wygląda interesująco. Jak do tej pory mój Stag mnie nie zawiódł i bardzo sobie go chwalę - całkiem solidnie wykonany AR w przystępnej cenie.
.22 , 5.56 , 9
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Officer_199 »

Panowie, może trochę w temacie pobocznym, ale poszukuję aluminiowych magazynków do AR, np firmy ASC (30 nab.).
Widzę, że np na allegro teraz są wystawione- czy cena rzędu 100,00 zł za lekko używany jest ok, czy można gdzieś dostać taniej ?
malopolski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 marca 2012, 13:55
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: malopolski »

w besthunters niby 69 zl ale na zamówienie...
.22 , 5.56 , 9
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Officer_199 »

Widziałem, ale jak klikniesz w "na zamowienie" to nie ma i nie wiadomo kiedy będą.
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: AlphaStr »

Officer_199 pisze:Widziałem, ale jak klikniesz w "na zamowienie" to nie ma i nie wiadomo kiedy będą.
Zadzwoń i spytaj. Jeszcze niedawno były (szkoda, że sam nie wziąłem). Teraz czekają na dostawę karabinków, więc i pewnie akcesoria do nich mogą się pojawić.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Officer_199 »

Pytałem- obecnie nie wiadomo kiedy będą, prosili o tel po majówce.

Tutaj są np takie:
Mag
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”