Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: sprengkapsel »

Kolego . To co wrzucił Larpak masz na tym filmie jak to zrobić



Przy okazji . czy ktoś z kolegów ma / strzelał /coś wie - na temat STAG1R ?
Karabin potrzebny do rekreacyjnego strzelania , czasami do startowania w klubowych zawodach .
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: lemuchr »

koledzy bardzo dziękuję za odpowiedź.
A z jakiej publikacji taka ładna grafika jest?
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
wolfhound
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: wolfhound »

Panowie, w styczniu chce już finalnie kupić pierwszego AR15 - przeznaczenie: zaznajomienie z platformą, dobra jakość wykonania, jak najlepsza niezawodność, w zawodach startować nie będę, snajperem też nie chcę być, poprostu szlifowanie skilla, a potem to się okaże czy nadaje się do czegoś więcej i czy będzie mnie na to stać.

1. S&W MP15 SPORT II
2. Armalite Defensive Sporting Rifle.

Jak widzicie budżet to okolice 4tyś zł. Ja skłaniam się do Armalite, A Wy? Dziękuję za opinie.
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mpv2 »

Mając podobne założenia zdecydowałem się na Mossberga MMRa
Po przewertowaniu wielu opinii doszedłem do wniosku że w tym budżecie to nie ma wielkich różnic jakościowych. Można tydzień czytać na tym forum co wybrać.
Jeżeli tak jak ja nie wiesz do końca co będziesz strzelał to musisz zastanowić się nad uniwersalnością, jaki celownik, tylko mechaniczny, kolimator, czy będziesz chciał zakładać mocną lunetę żeby się pouczyć dalszy dystans, czy też jakąś biegową.
Podobał mi się S&W MP15 SPORT II ale jakbym chciał zakładać lupkę to miło mieć opcję założenia składanych przyrządów a tu jakoś tak więcej kombinacji z muszką. :-?
Armalite to chyba golas? Jeśli się nie mylę to trzeba dokupić przyrządy celownicze.
Taplać się w błocie nie zamierzam więc brak osłony zamka czy dopychacza to nie tragedia.
Kup co się Tobie podoba w miarę uniwersalnego i już.

Ps. Miałem rożne ambitne plany ale póki co brak w pobliżu dłuższej osi i do wiosny pewnie zostanie klubowe 50m. MMR z marszu i z mechanicznych to na 50m ciężko w 10 nie trafić bo z rozklekotanego klubowego kałacha to tarcza pistolet 25m założona. Z podpartego to strzelamy do tarczy karabinka sportowego bo nudno. Wierz mi strzelec ze mnie jak z koziej d... trąba więc co bym nie wybrał długo będzie lepsze niż ja. Zakładam że wszystkie klony ARA powinny być podobne. A dalszy dystans na poważniejszych zawodach to budżet chyba większy potrzebny :piwo:
gercio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 08 marca 2016, 15:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Września
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: gercio »

Mam ten sam problem jak koledzy wyżej.
Na samym początku miał być Savage Msr Patrol, później DiamondBack ze względu na pływające łoże, ale się rozeszły. Teraz pojawił się S&W w okazyjnej cenie. Biorę jeszcze pod uwagę MMR, ale tak goło trochę bez klapki i dopychacza. Do tego ifo poszło o Grocie(pewnie i tak mnie nie będzie stać), a i do służbowego Beryla jest pociąg. Ostatecznie zarezerwowałem M&P15, ale głowa i tak niespokojna i wszystkie wymienione ARy gdzieś tam są. Wiem, że to wszystko praktycznie ta sama liga ale.... Jak żyć? :-D
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2017, 21:36 przez gercio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: aquater »

Rozważ patrola ;)

Bardzo fajnie wykonany
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2017, 21:45 przez aquater, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Dla oszczędnych i miłośników rozwiązań bardziej wojskowych polecam zainteresować się norinco cq-a od naszych sąsiadów Czechów. W różnych sklepach mają w cenach około 3000zl minusem są magazynki trwałe ograniczone do 5 nabojów. W tej cenie dostajemy prosty zestaw do czyszczenia pojemnik na olej, pas którego obsługa mnie przerasta i dwa ograniczone magazynki. Karabinek jeden z bardziej zgodnych z wojskowymi m4a1 z tych dostępnych na rynku. Nieliczny posiada odpowiednią długość lufy. Przystosowany dla leworęcznych - zwalnianie magazynka, bezpiecznik obustronne. Tani, działa i nawet trafia. Mi osobiście bardziej podobają się te militarne wersje od sportowych.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2017, 22:04 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

Ale co znaczy ze trwale ogranicznie? Wspawane sa tam czy co? Czy zwyczajnie ktos pin ograniczajacy do dodawanego magazynka wsadzil? Serio pytam, bo mi kalifornijskie ograniczenia staja przed oczami ale nawet tam jest to odwracalne, a Czesi przeciez takich faz nie miewaja...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Te karabinki pierwotnie nie były na czeski rynek bo tam nie mają takich ograniczeń nie wnikam. Sprzedawca nie wiedział dla czego takie są ale wiedzialem że taki kupuje. Magazynki ograniczone już w fabryce. Magazynki mają wgrzane dwie blaszki ograniczające. Da się je od biedy usunąć ale magazynek w tym miejscu ma tylko jedną warstwę blachy - są wycięcia i naboje mogłyby haczyć czubkami. Może można to wypełnić jakimś epoksydem ale Chińczycy wyjątkowo się postarali dodatkowo z jednej strony magazynka jest wycięcie na całą szerokość magazynka zaraz pod piątym nabojem. Gra nie warta świeczki jak na rynku jest tyle magazynków do wyboru.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

A czyli zwyczajnie wymiana magazynka zalatwia sprawe? Podaj linka do tych nornic pliz.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Moje norinco cq-a jest ze sklepu http://www.zbraneliberec.cz/obchod/zbra ... nco-cq-a1-
Właściciel mówi po polsku a pracownik odpowiada na maile po angielsku więc nie ma problemu żeby się dogadać. Koszt karabinka 18500 koron cała papierologia po stronie czeskiej w tym sklepie to dodatkowe 1800 koron. Zakup karabinka połączyłem z jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Pradze więc i ja i żona była zadowolona ;)
W opisie jest błąd bo karabinek ma lufę 1:9 nie 1:10 zmierzyłem.
Jest to normalny AR więc każdy magazynek pasuje.

W jakimś wątku jeden z bardziej obeznanych kolegów pisał
krzychu22lr pisze:
Warto też poszukać na rynku wtórnym chińskiej M4-ki - Norinco CQ-A (ceny nowych są średnio zachęcające). Norinco ma lufę o odpowiedniej długości i profilu, choć też nie jest idealne: ma stary wzór dopychacza (elipsoidalny, znany z M16A1 - w M4 dopychacz jest okrągły), a łoże, choć jest odpowiedniej grubości, ma tylko jedną osłoną termiczną. Da się to jednak zmienić, jak komuś zależy na najdrobniejszych detalach. Gorzej będzie z lufą i komorą zamkową, które nie mają powiększonego wślizgu nabojowego (cecha charakterystyczna M4 w porównaniu do odmian M16), podstawa muszki też jest identyczna z tą w M16 (M4 ma nieco wyższą podstawę muszki, oznaczoną literą "F") - z drugiej strony, o ile wiem, Stag i Expanse też mają te dwa "problemy".
Dopychacz w moim Norinko jest już z M4 - okrągły faktycznie gdzieś w sieci krążą zdjęcia tego karabinka ze starym dopychaczem jak widać zmienili. To co Krzychu napisał o komorze zamkowej to prawda - karabinek nie miał powiększonego wślizgu nabojów na aluminiowym upperze - 5 minut pilniczkiem i wszystko jest tak jak powinno być. Na forach amerykańskich polecają dremela w takim przypadku. Generalnie karabinek bardzo fajny, nie jest tak wykończony i spasowany jak sprzęty za 6000zł ale działa bardzo dobrze. W Kanadzie zbiera bardzo pochlebne recenzje. W USA jest ban na te karabinki więc nie ma za dużo rzetelnych opinii.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

Szkoda, ze Incorsa cos sie opuscila z Nornicami, ale jesli bede planowal wyjazd do Czech, to powaznie rozwaze zakup. Dzieki za urla.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

LARPAK pisze:Cywilne wersje AR15 tak mają, że nie da się ich zabezpieczyć bez przeładowania broni.
Wojskowe też. Tak samo jak pistolet 1911. Amerykanie bezpieczniki, które pozwalają zabezpieczyć broń ze zwolnionym kurkiem nazywają "europejskimi". U nich po prostu tak się przyjęło.

Jedyne ARy które znam, gdzie fabrycznie można zabezpieczyć przy spuszczonym kurku to HK416/MR223 i Haenel CR223.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: LARPAK »

Strzelałem z jednego M16A1 lub A2 - nie pamiętam dokładnie i normalnie można było go zabezpieczyć przy spuszczonym kurku (nieprzeładowanym/odstrzelonym).
Czytałem też gdzieś porównanie pomiędzy cywilną, a wojskową wersją i właśnie to było podane jako jedna z różnic, ale to było dość dawno temu.

Chociaż u nich to wszystko jest możliwe bo różnych wersji i kombinacji mieli wiele. Dobrze dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bomb_Squad »

Jeśli można zabezpieczyć M16, M4, HK 416A1 itp. z nienapiętym kurkiem to najczęściej oznacza zużycie komory spustowej...
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”