Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

MyffasaSFPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 23:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MyffasaSFPL »

Kup sobie mp-15
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

Piołun pisze:W swoim zmieniłem FMOS na LMOS, kompensator na 3-komorowy też JP a w silent sparingu założyłem najsłabszą sprężynę. Strzela teraz jak wiatrówka PCP, ale to już moja fanaberia i zupełnie nie ma potrzeby robić takich zmian. Prosto z pudełka też jest super.
Ok. Nie chcę cię przekonywać na siłę :) skoro masz i jesteś zadowolony to super.

Ja poszedłem inną drogą.
Kupiłem Rugera AR556, wymieniłem blok gazowy na regulowany niskoprofilowy za 500 zł, suwadło LMOS i buffer na JP SCS kupiłem w BUOS na promocji (wyszło ok 60% tego co w Besthunters 8-) ) oraz łoże NC i kompensator Cerbera i mam zabawkę co śmiga jak ta lala za ok. 8k pln. Dodam, że ten karabin wystrzelał już parę dyplomów, więc jest zarąbisty jak mu się nie przeszkadza ;laughing: .

Nie pisałem o takim pomyśle wcześniej, bo kolega zdaje się chce mieć coś fajnego z pudełka, natomiast przy takiej modernizacji trzeba mieć trochę wiedzy o działaniu ARa i kilka narzędzi w warsztacie.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matthius »

Matthius pisze:Napisałem do CMMG zapytanie, czy to normalne, aby zamek pękł przy tak małym przebiegu.
Dzisiaj dostałem odpowiedź, że chętnie wyślą mi nowy. Proszą tylko o informację, w jakim sklepie kupiłem swój karabinek - spróbują wszystko przez niego załatwić.
Bardzo miłe podejście. Ciekawe co na to BH, czy będą chcieli współpracować.
No i już po sprawie. Początkowy, bardzo miły kontakt z CMMG urwał się z końcem sierpnia.
Podejrzewam, że nie chciało im się bawić w papierologię związaną z wysyłaniem części do Europy.
Nowy zamek kupiłem w Brownells.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

Postawiłbym inną tezę. Ciekawe czy Best Hunters chciało się w to bawić, skoro ostatnio było sporo informacji o tym, że owszem zamki są gwarancyjnie, ale ich wymiana jest za kasę :502:
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matthius »

Wydaje mi się, że temat mógł nawet nie dojechać do BH. CMMG nawet nie słyszało o takiej firmie.
Sprawdzili numery mojego karabinka i okazało się, że odbiorcą było Brownells Europe. Do nich obiecali wysłać nowy zamek. I to był ostatni mail, jaki otrzymałem od producenta.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

A to ciekawe :-? .
Tak się kończy kupowanie broni w BH.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
BBshooter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 11 lutego 2004, 20:41
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: BBshooter »

Czy posiada może ktoś albo przynajmniej ma jakieś doświadczenia z karabinkiem Zev Technologies Core 223 Rem/5.56x45 mm NATO? Zawsze kojarzyłem tę firmę z tuningowymi częściami do Glock a najwyraźniej weszli na rynek AR-ów.
marco0375
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 17 lutego 2018, 23:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: marco0375 »

S@W MP 15 II spokojnie daje radei w dynamice i na 300 metrów. Oczywiscie wypada w nim wymienic podstawowe rzeczy tj chwyt A2 na bardziej ergonomiczny i przedni chwyt. Celność jest wiecej niz zadowalajaca
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jerry.45 »

Tak powoli dojrzewam do kupienia pierwszego AR-a. W temacie AR-ów jestem raczej laikiem.
Ze względu na ograniczone zasoby finansowe zacząłem się zastanawiać nad jakąś budżetową opcją, którą z czasem dałoby się poprawić i otrzymać coś fajnego. To pozwala rozłożyć koszty w czasie. Potrzebna by była zatem jakaś w miarę przyzwoita baza na początek. I biorąc pod uwagę to, że przy tanim zakupie późniejsze modyfikacje byłyby nieuniknione, to wykluły mi się następujące dwa kluczowe parametry tej "bazy":

- Lufa 16”, zwykła mil-spec (nie cienki „pensil”) – wydaje się, że w zupełności wystarczy. Byle była porządnie wykonana i nie trzeba było jej wymieniać po 10 tys. strzałów...

- Układ gazowy DI, z niskim blokiem, mid-length (bo w przyszłości warto byłoby wymienić blok gazowy na regulowany). A może wystarczy jak by był pośredni (mid-length), ale nie koniecznie niski, skoro i tak miałbym go wymieniać po jakimś czasie na regulowany? Nie wiem, czy jedno nie wyklucza drugiego, w sensie, czy można przerobić karabin z wysokim blokiem gazowym na taki z pływającą lufą. :?:

A wtedy do wymiany: handguard na 15” w standardzie M-lok, albo Troy Industries, szczególnie Alpha 15" –BLK. Wiem, że to nie w standardzie M-lok, ale tak mi się podoba, że bym mógł z tym żyć.
Zdaję sobie sprawę, że tania opcja zwykle oznacza co najmniej „trigger job”, albo po prostu wymianę na coś lepszego.

Całkiem sensowną tanią opcją wydawał mi się FedArm, ale doczytałem, że ma krótki układ gazowy („carabine”) co raczej stawia pod znakiem zapytania przyszłą modyfikację bloku gazowego na regulowany (czy się nie mylę?), więc przez ten element odpadł, a szkoda. Uznałem, że nie ma sensu kupować czegoś, co nie nadaje się na modyfikację tego jak się wydaje dość istotnego elementu.

Pytanie zatem brzmi: czy znacie na rynku przyzwoitego AR-a, żeby się zmieścić w ok. 4k zł na początek? I który by spełniał powyższe założenia?

Cel posiadania: oprócz oczywistej rekreacji – jakieś początki dynamiki (sąd pomysł na moda bloku gazowego, co by to bardziej ucywilizować – czyli wyłagodzić odrzut).

I takie pytanie trochę z boku: a może lepszą opcją jest trochę podnieść budżet początkowy i kupić Rugera AR-556 MPR? Tak, wiem, 18” lufa (nie przeszkadza mi to :-D ), ale cena fajna i system gazowy „rifle”… Spust też OK. Wyposażenie ma na tyle dobre z pudełka, że wygląda na to, iż nie potrzebuje modów. Recenzje ma niby dobre, ale tu na forum kilka osób donosiło o problemach z jakością w tej firmie, więc już sam nie wiem…

Sorry za lekki chaos, ale trudno wybrać właściwą drogę, i tak się radzę kolegów. :roll:
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

AR-a z 16" i mid-lenght w cenie 4k to chyba nie kupisz.
Na "carbine" da się spokojnie zamontować niski regulowany blok, sam tak mam zrobione, więc spokojnie możesz tego Fed Arma rozpatrywać, zwłaszcza, że ma pochlebne opinie i na dodatek jest freefloat.
Trigger job lub wymiana minimum sprężynek czeka cię w każdym AR w cenie poniżej 6k :-D .

Co do Rugera MPR to mam wcześniejszą wersję z 16" lufą i krótkim układem gazowym i jestem zadowolony, Jak teraz z jakością to nie wiem.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2019, 20:16 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: de Fresz »

Blok regulowany jest niezależny od długości systemu gazowego, można taki założyć nawet do "pistol", do dowolnego DI.
Z najtańszych "medium" masz Savage (Patrol i Recon) oraz Aero Precision.
Ruger MPR jest super opcją, ale całkiem sporo egzemplarzy ma problem z zatrzymywaniem zamka po ostatnim strzale, problem zdarzał się i za Wielką Wodą i u nas - coś tam chyba schrzanili w wymiarami lowera, bo sama wymiana bolt catcha nie rozwiązuje często problemu.
Wszystko tak naprawdę zależy od podejścia do modzenia. Jeśli ktoś lubi i chce się w to bawić, to brać najtańszą opcję, czyli Fedarma lub tańszego Savage (system gazowy) - i z czasem sobie wymieniać graty na fajniejsze, ten system jest jak klocki Lego. A jak chce się kupić i nic nie zmieniać, poza jakimiś pierdołkami, to chyba Aero jest jedną z najciekawszych opcji. Lub Ruger i wiara, że się będzie miało szczęście. Lub Stag 3G (bywają fajne promki, jeden fajny i niedrogi tu wisi na giełdzie od jakiegoś czasu).
Z tanich długich systemów jest jeszcze nasz niby krajowy SVRN, ale to bym jednak omijał.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2019, 20:24 przez de Fresz, łącznie zmieniany 1 raz.
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: maciek199815 »

Pośredni system ma też SVRN PAC 15. Przy lufie 16 jak i 14,5 cala. Tylko to powyżej 4k. Co do zakładania regulowanego bloku gazowego. Przy niewielkim doświadczeniu nie odczujesz znaczącej różnicy. Będzie ona, ale nie wykorzystasz jej przez długo. Dlatego lepiej zainwestować w trening.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jerry.45 »

OK, dzięki za podpowiedzi. FedArma nie ma, a jak będzie to pewnie krótko...
To może Diamondback DB15 CCLMB? Też ma na tutejszym forum dobre opinie (jak na broń w tej klasie cenowej oczywiście).
Przynajmniej jest dostępna...

Rozważam też tego Savage Patrol - i tak bym to upgade'ował, więc chyba nie ma sensu płacić za Recona i i tak go doinwestowywać, szczególnie, że łoże w nim mi nie leży.. :)
Muszę go pomacać.

Czy uważacie że Savage jest lepiej wykonany niż DB lub FedArm? Według Was warto dołożyć i kupić Savage? Chodzi mi o takie rzeczy, jak:
- system gazowy mid (w kontekście info, ze dużej różnicy nie ma, a regulowany blok i tak da radę później założyć) - warto za to dopłacać?
- powłoka Melonite - czy rzeczywiście to wygląda lepiej i robi robotę?
- czy tylko w Savage (z tych 3-ch) jest lufa 5-bruzdowa i czy to w ogóle ma jakiekolwiek praktyczne znaczenie? Rzeczywiście poprawia celność/skupienie?
- spust Blackhawk - jest wyraźnie lepszy niż DB i FedArm? Czy i tak jest do wymiany lub przynajmniej polerka i sprężynki (a i tak później do wymiany :wink: )?
Szwagier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 14:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Szwagier »

Ale na FedArma w Magazynie Uzbrojenia można się przecież zapisać - a nie czekać i liczyć na fuksa, że akurat dla nas zostanie...
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jerry.45 »

Szwagier pisze:Ale na FedArma w Magazynie Uzbrojenia można się przecież zapisać - a nie czekać i liczyć na fuksa, że akurat dla nas zostanie...
Faktycznie - jakoś nie pomyślałem o takiej opcji. :piwo:
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”