Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Dominik77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 08 października 2014, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Dominik77 »

3 dni temu oglądałem Recona w Hubertusie ul. Ptasia 4A mieli ostatnią wolną sztukę, reszta zarezerwowana.
Mnie osobiście się nie spodobał, chwyt, kolba i przyrządy mechaniczne kwalifikują się od razu do wymiany, łoże fajne lekkie, spust wiadomo słaby

W Colt Krotoszyn był po 5100 i chłopaki dowożą do Warszawy :piwo:
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: marianakms »

marcinwarrior pisze:Mam prośbę o poradę, jakiego AR polecicie przy budżecie do 5000zl najlepiej do 4500zl. W sklepie doradzali mi astre ale to cena prawie 7 , wiec nie dam rady finansowo. Chodzi mi , żeby z tej dolnej półki wybrać najbardziej solidny karabin.Myslalem o mossbergu MMR ale mi odradzili.
A ja Ci zamieszam w głowie i Ci go polecę. W klubie do którego należę jest to "etatowy" AR. Mija rok odkąd klub go zakupił - jest używany na treningach, na zawodach, a także działa komercyjnie jako AR na strzelnicy. Nie podam Ci dokładnego przebiegu tego karabinka, ale jak obserwuję jego wykorzystanie to myślę, że te 10 000 sztuk amunicji musiał wypluć i... nadal działa. Lubię z niego strzelać, karabin ten nie jest po jakiś modyfikacjach - wszystko jak wyszło z fabryki. Praktycznie tylko czyszczenie i dalej pracuje na siebie :) Sam myślałem o czymś w okolicy 6-7k jak Nuova Jager, ale nie wiem, czy zwyczajnie wydać tyle samo, czyli 7k, ale już z MMR, kolimatorem i amunicja.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Rimski »

Uważam, że dywagowanie nad wyższością karabinka za 5500 nad karabinkiem za 4500 nie ma większego sensu. W tych cenach "baza" jest zawsze ta sama, nic wyróżniającego się - jeden będzie mieć lufę chromowaną inni melonite, jeden będzie mieć gwint 1/9 inny 1/8... reszta praktycznie taka sama.
Różnica w cenie wynika z różnicy zastosowanego osprzętu - ten droższy będzie mieć może lepsze/ładniejsze łoże, może chwyt i kolbę magpul (taki fetysz :-), jakieś inne przyrządy celownicze i tyle.

Więc kwestia wydania 1000 czy 1500zł więcej to nie jest kwestia wejścia w posiadanie jakiegoś dużo lepszego karabinka a jedynie otrzymania w komplecie osprzętu, którego może od razu nie będziemy wymieniać...

Mimo wszystko przy wyborze kierowałbym się jakąś bardziej znaną marką - mossberg, colt, ruger, stag...
Sporo osób chwali savage recona bo melonite, wylde, skok gwintu ale narzekają na cienki handguard i kiepskie przyrządy - rozwiązanie jest proste - jak ktoś chce savage, kupuje wersję patrol za chyba 1000zł mniej - w "bazie" ma to samo co recon a zaoszczędzoną kasę może wydać na wymianę gratów na fajniejsze (subiektywnie). Podobnie będzie z innymi budżetowymi karabinkami.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 54
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: strk »

Koledzy, a ktoś z Was posiada STAG model 1?
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Marcellus13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 15:46
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Marcellus13 »

A może w końcu zastanowicie się i zakupicie polski produkt GH 15 ? Mam od ponad roku i tfu tfu żadnego problemu nigdy nie miałem do tego karabinek bardzo celny.Żadna reklama firmy z Krakowa tylko przestudiowałem temat od początku i tylko gdzieś tam było wspomniane o nim...A moim zdaniem warto się zastanowić.
Ostatnio zmieniony 07 października 2017, 20:19 przez Marcellus13, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

A jaki on tam polski? Lower, zamek i suwadlo? W cenie uznanych marek z USA, krainy AR-ow? Lubie polskie, kalache wezme polskiego, mosina, pepesze, tt-ke, makarysza, ale AR-a to jednak wole od hamburgierow:)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: lto »

strk pisze:Koledzy, a ktoś z Was posiada STAG model 1?
Ja mam Staga 1. W segmencie klonów M4 moim zdaniem bardzo, bardzo ciekawy karabinek.

W dodatku cena zrobiła się mocno zachęcająca - kupiłem go za 4500 zł w zestawie z odpinanym uchwytem transportowym (część za jakieś 300-400 zł) i kufrem do przenoszenia (150+ zł). Stag 1 ma też boczny uchwyt do pasa (o takie coś), co też kosztuje minimum $40. Podliczywszy to wszystko moim zdaniem cena jest rewelacyjna. A jeśli komuś te dodatki akurat nie są potrzebne to można je sprzedać i odzyskać parę złotych.

Co do jakości wykonania to jestem bardzo zadowolony. Nie ma luzów góra-dół, wszystko jest tak jak powinno być. Z takich bonusów które mało kogo interesują, to ma też suwadło pełne (M16) - jeszcze niedawno wstawiali wykastrowane. Tak jak wspomniałem jest to karabin typu klon M4, bardzo dużo części ma w związku z tym "poprawnych". Lufa tam jest trochę mało wybitna, bo 1/9" ze stali 4140. Można dopłacić do plus pakietu, ale jak pytałem wiązało się to z długim oczekiwaniem.
Ostatnio zmieniony 07 października 2017, 20:17 przez lto, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: epaa »

Czy w GH 15 jest jakaś polska część? Choć jedna- pin jakiś?
Marcellus13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 15:46
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Marcellus13 »

epaa pisze:Czy w GH 15 jest jakaś polska część? Choć jedna- pin jakiś?
Lower system made in GH :) miała być jedna część resztę doczytaj...
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: epaa »

Widzę że coś mi umknęło, polskie aluminium to już coś
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Gebel »

http://gunshelp.com/bron/10-5-karabinek ... om=listing

-> opis

"GH-15 składane są z części wytworzonych przez naszą rusznikarnię oraz markowych części amerykańskich i niemieckich producentów.

Cechy karabinu:

komora spustowa GH Upper System wykonana z aluminium 7075T6 CNC
komora zamkowa GH Lower System wykonana z aluminium 7075T6 CNC
10,5 calowa lufa niemieckiej firmy Lothar Walther
skok gwintu: 1/9
niskoprofilowy blok gazowy
hamulec wylotowy Dragon DGN556B amerykańskiej firmy LANTAC
10" calowe łoże GH-15 free float w systemie KeyMode firmy Gunshelp
chwyt pistoletowy z lini Magpul Original Equipment
kolba z lini Magpul Original Equipment
2-stopniowy mechanizm spustowy korzystnie wpływający na precyzyjne strzelania
suwadło AR-15
powiększony zaczep rękojeści przeładowania ułatwiający przeładowanie
polimerowy magazynek PMAG, 30 naboi amerykańskiej firmy Magpul."
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: chief-moonshine »

Skoro wrócił temat karabinka w okolicy 4k, to ja odkopię Armalite M15 DSR, o którym parę ekranów temu pisali koledzy @gregg i @andrev. Całkowicie zgadzam się z ich opiniami. Sam zrobiłem dość dokładny przegląd rynku przed kupnem, na tyle na ile mój brak doświadczenia pozwolił. Armalite sprawiał wrażenie znacznie lepiej wykonanego od konkurencji w podobnej cenie.
Zalety:
- Bardzo dobrze wykonana, chromowana lufa z porządnej stali (dodatkowo wygładzana przed chromowaniem, o ile ma to jakieś znaczenie).
- Większe niż u konkurencji chromowane powierzchnie na suwadle
- Idealne spasowanie wślizgów na łączeniu uppera i "barrel extension" (btw, wie ktoś jak się ta cześć poprawnie po polsku nazywa?) - konkurencja miała z tym problem
- Lepsze optyczne i mechaniczne spasowanie uppera z lowerem (tzn. brak przesadnego chlebotania).
- Blaszana osłona pod plastikowym łożem (tutaj piję do S&W który jej nie ma)
- Szyna na bloku gazowym normalnej wysokości

Wady:
- Brak przyrządów celowniczych w standardzie
- Gwint 1:7 (uznałem że mogę z tym żyć, bo przy rekreacji i dynamice i tak nie ma to znaczenia, a do tarczy mogę kupić cięższe pociski i wtedy wada robi się zaletą)
- Wspomniany już spust, niestety żaden konkurent w tej cenie nie miał zauważalnie lepszego
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

chief-moonshine pisze: - Idealne spasowanie wślizgów na łączeniu uppera i "barrel extension" (btw, wie ktoś jak się ta cześć poprawnie po polsku nazywa?) - konkurencja miała z tym problem
Wezel ryglowy (by Montrala TM) :)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
playy
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 00:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: playy »

Panowie pytanie trochę z innej beczki - czy HK MR223 występuje na cywilnym rynku jako HK 416? widziałem dzisiaj na zawodach 3gun w Parzęczewie jak jeden z zawodników strzelał z HK 416 z 10 calową lufą, miał na lowerze wybite ewidentnie 416 a nie mr223, nie miał z tego co zauważyłem wyboru ognia ciągłego tylko semi dlatego zdziwiło mnie to trochę
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1320
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: sql »

Źle zobaczyłeś - miał wszystkie 3 tryby, tylko FA zakołkowany.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”