Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jedrula »

KrisKK pisze:
Jedrula pisze:Magazynki Oberland Arms, brać nie brać, polecacie?? :583:

Na portalu allexxxx znajdziesz oberlandy z wloskiego rynku w spoko cenie. Maja ograniczoną pojemność do 29 kulek nitem wbitym u podstawy. Jakbyś musiał mieć koniecznie 30tki to w sumie minuta z wiertarka i zrobione. Do ligi sportera jak znalazł wtedy nawet nitu nie trzeba usuwać. Działaja rownie dobrze jak magpule w sume to to samo...

Dzięki, pytam bo właśnie znalazłem te Włoskie :one:
Pozdrawiam
Jędrzej
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Skupiony »

m2c pisze:wkręciłem karabin w taki solidny uchwyt do przystrzeliwania na strzelnicy FSO
A to nie jest tak, że sztywny uchwyt potrafi zmienić średni punkt trafienia?
Lufa nie drga inaczej niż przy trzymaniu broni przez strzelca?
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: m2c »

Nie wiem, nie znam się ;) Po przystrzelaniu na 50m wszystko ładnie weszło w środek także na 200m więc chyba nie jest tak źle.
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mr_neox »

montrala pisze:
mr_neox pisze:Podpowie ktoś mądry zanim pojadę na strzelnicę? :one:
Jeżeli masz "M4" i chcesz mieć po wojskowemu, to zrób tak jak to jest opisane na tym celu. Ale jak chcesz mieć rozwiązanie uniwersalne to proponuję poczytać tutaj: https://www.ar15.com/forums/ar-15/-/18-328143/?page=1

Mam obecnie karabinek ustawiony po wojskowemu 25/300m, ale tak poczytałem to co zaproponowałeś i wychodzi na to, że najbardziej uniwersalnie było by mieć jednak zero 50/200 - jest najbardziej optymalny tor lotu pocisku :one:

Są do tego tarcze, ale trochę się pogubiłem i poprosiłbym o niewielką pomoc - czy jeżeli chcę ustawić zero na 50/200m i mieć tylko takie ustawienie to mam zrobić -4 kliknięcia z nastawy "6/3" i zerować czy nic nie kręcić i z tego poziomu "6/3" strzelać w środek sylwetki tak aby przestrzeliny ułożyły się w środku okręgu poniżej punktu celowania?


Obrazek
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 2
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: cyraniusz »

a nie lepiej pojechać na tor 50m i z leżenia sobie ustawić przyrządy na te 50m? Masz wtedy 100% pewności że masz zero dla 50m :one: Torów 50m nie brakuje także bez wymówek.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
mr_neox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: LJA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mr_neox »

Na 25m jest prosciej ustawic - mniejszy blad strzelca, ostatnio ustawilem 25/300 i sprawdzajac na 100m co wyszlo niezbyt zachwycala mnie perspektywa zbyt niskiego strzelania pod cel zeby weszlo... Te tarcze sa na prawde okej i podpytuje tylko o ustawienie wysokosci przeziernika ;-)
.22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 12/76
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: just »

Przy przystrzelaniu karabinka na 25m bardzo ważna (moim zdaniem) jest wysokość przyrządów celowniczych, przekładająca się na kąt pomiędzy linią celowania a linią strzału. Jak ma się wysokie przyrządy, to na 100m można się zdziwić.
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: PaRa09 »

Mam teraz poprawne skupienie na 100 m ( biorąc pod uwagę moje możliwości ), chcę sprawić swoje umiejętności na 200 i 300 metrów to muszę mocno kombinować z ustawieniami lunety Vortex Strike Eagle 1-6x24 ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matthius »

A znasz prędkość wylotową amunicji, której chcesz użyć?
Nie mam na myśli tej wypisanej na pudełku - musisz dokonać pomiaru z użyciem swojego karabinka (lub podobnego).
Przykładowo - elaborowany nabój, z pociskiem 55gr CMJ, w moim AR-15 z 16" lufą daje 874 m/s. Ta sama amunicja w Berylu - 910 m/s.
Opad na 300m dla ARa to 44,6cm (zero na 100m).
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kszymon »

Luxor pisze: ...Po za tym pocisk AK osiąga dużo niższe prędkości niż .223. Natomiast obawiam się że lufa cywilnego budżetowego AR15 o niższych parametrach zbudowana z przeznaczeniem na semi auto nie przetrwa katowania rosyjską "stalówką" nawet 5000 strzałów w przyzwoitej celności i bez skośniaków (zależy od intensywności strzelan i osiąganych temperatur). Sam używam AR15 Sig Sauer który "robi" skupienia 1 moa na 200 metrów na elaborowanej ammo a nie strzelam tylko precyzyjnie ...
Mam pytanie dotyczące celności konstrukcji Ar-15... bardzo ciężko mi znaleźć informacje na ten temat.
Część osób twierdzi, że uzyskują 1MOA na 200m (tak jak w zacytowanym) a inna część , że z ARów to raczej okolice 2-3 MOA / 100m.
Oczywiste jest, że karabiny z zamkiem czterotaktowym będą celniejsze, ale pytanie o ile ?
Zakładam, że skoro część ludzi twierdzi, że ARami da się zrobić takie wyniki to pewnie się da, tylko pytanie którymi ?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Przy bezwietrznej pogodzie jak strzelasz 1 MOA na 100m to też jest 1 MOA na 5m, 50m i 200m :one: odległość nie ma tu znaczenia.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, 08:31 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kszymon »

heh, w debilny sposób to napisałem pomimo , że wiem czym są minuty kątowe...
Wracając do tematu... 1MOA jest realne w ARach (przy dobrej amunicji) , jeśli tak to w jakich ? :)
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: m2c »

W moim się da jak się go zapnie w imadło (czyli jak się wyeliminuje jego największy problem - mnie :P ) i użyje się cięższych kulek które lubi, a to w końcu budżetowy sprzęt z 16" lufą.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: SpaceDog »

Np. w takich...

Obrazek

Lancer L15 Patrol 10,5" lufa

Obrazek

100m, Hornady Steelmatch 55gr

Obrazek

Moim wcześniejszym DD regularnie strzelałem 0,5-0,7MOA

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, 13:55 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: PMB »

kszymon pisze:Wracając do tematu... 1MOA jest realne w ARach (przy dobrej amunicji) , jeśli tak to w jakich ? :)
A dla grupy złożonej z ilu strzałów tą MINUTĘ na tarczy chce Kolega wycisnąć z AR-a?

Dla 5-cio strzałowej grupy powiedzmy, że jestem coraz bliżej uzyskania tego wyniku 1 MOA z fabrycznej amunicji ale to musi być dobra sesja na strzelnicy - kilka razy można rzec "otarłem" się o minutę :). Gdy chodzi o regularność, jak pisze o sobie SpaceDog, to niekoniecznie - u mnie regułą jest raczej 1,5-2 MOA. Mówimy jak rozumiem o strzelaniu z optyką?

Jakiś czas temu, ale na Zawodach a nie na spokojnym treningu, w II serii wystrzelało mi się to najbliższe "otarcie" o MINUTE - wynik punktowy marny ale skupienie niczego sobie :
Z piątym "odskokiem" jest prostokąt 34mmx30mm po krawędziach przestrzelin, bez "odskoku" jest prawie "koniczynka" 20mmx15mm, po krawędziach.
Konkurencja : snajper 100m, strzelnica Suchodół, amunicja fabryczna American Eagle 55gr, FMJ, karabin : AR-15 Schmeisser M5, lufa 16", skok gwintu 1:9, luneta 10x42
Obrazek
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”