Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: maciek199815 »

Proszę, raportuj na bieżąco o tej konstrukcji i o tym co się z nią dzieje. Bardzo chętnie poczytam.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Inku »

maciek199815 pisze:AR-15 w cenie AK? Właśnie upadł ostatni argument za kałasznikowem. Przydało by się tylko dłuższe łoże. Nic tylko brać i strzelać.
Akurat cena broni nie powinna być podstawowym argumentem. Spróbuj rąbnąć z takiego papierowego ARa 20-30 tys. kulek. Powodzenia.
Ps. Nie jestem żadnym fanem kałachów ale wytrzymałości i niezawodności nie można im odmówić. Gorzej z celnością ale nie każdy musi (lubi) koniczynki wycinać.
Ceezz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 października 2017, 10:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Ceezz »

Mój też już odwiedził strzelnicę, następnego dnia po zakupie zmieniona kolba bo ten luz był okropny. Tymczasowo założone plastikowe przyrządy mechaniczne więc o celności nic nie da się powiedzieć poza tym, że jakaś jest i wstydu na zawodach może nie będzie.
Faktycznie na lufie jest 1:9 ale wyciorem mi wychodziło 1:10, zmierzę jeszcze kilka razy, może to mój błąd.
W rękach nic się nie rusza i nie terkocze, żadnych "luzów technologicznych", praca bufora jakoś przyjemnie cicha, może sporo smaru jest, tak czy inaczej kultura pracy wzorowa.
draco757
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: draco757 »

Inku pisze:
maciek199815 pisze:AR-15 w cenie AK? Właśnie upadł ostatni argument za kałasznikowem. Przydało by się tylko dłuższe łoże. Nic tylko brać i strzelać.
Akurat cena broni nie powinna być podstawowym argumentem. Spróbuj rąbnąć z takiego papierowego ARa 20-30 tys. kulek. Powodzenia.
Ps. Nie jestem żadnym fanem kałachów ale wytrzymałości i niezawodności nie można im odmówić. Gorzej z celnością ale nie każdy musi (lubi) koniczynki wycinać.
Oj tu się nie zgodzę. Kałachy pionieera: tłok gazowy dostał parchów, lufa zgubiła gwint i nie trzyma kalibru. A to w kałachu z przebiegiem 5-6 k naboi Barnaul. Kalibromierz 7,66 wchodził w lufę z luzami. Więc kałach, to nie jest wytrzymała i niezawodna broń. Kałach to po prostu tania w produkcji broń. I tyle. Konstrukcja AR15 jest bardziej niezawodna od kałacha, jeśli wykonana prawidłowo, bez oszczędzania.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: LARPAK »

draco757 pisze:Kałachy pionieera: tłok gazowy dostał parchów, lufa zgubiła gwint i nie trzyma kalibru. A to w kałachu z przebiegiem 5-6 k naboi Barnaul. Kalibromierz 7,66 wchodził w lufę z luzami. Więc kałach, to nie jest wytrzymała i niezawodna broń. Kałach to po prostu tania w produkcji broń. I tyle.
Tutaj akurat przyrównujesz najgorszego AK w historii zarówno Polski jak i chyba świata bo chińskie WASR10 już tutaj chyba lepiej wypadają, a przez Amerykanów nie są specjalnie wysoko cenione. Ot tani kałach.
draco757 pisze:Konstrukcja AR15 jest bardziej niezawodna od kałacha, jeśli wykonana prawidłowo, bez oszczędzania.
Bardziej niezawodna w jakim sensie?
Słowo klucz "wykonana prawidłowo, bez oszczędzania" czyli można powiedzieć, że przyrównujesz drogiego AR15 do najtańszego AKM.
draco757
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: draco757 »

Nie. Ja porównuję tego pionieera do Fedarma. Podobna klasa cenowa. I w tym porównaniu kałach wypada słabo.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

LARPAK pisze:chińskie WASR10
WASR wg internetu pochodzi z Rumunii, aż mi się nie chciało wierzyć w tą złą jakość chińskiej broni - mam 4 sztuki Norinco i jestem bardzo zadowolony na pewno nie jest to broń nietrwała. Chiński kałacha w stanach był nazywany MAK-90 i chyba był bardzo polecany.
A co do PAC to pełna zgoda nigdzie nie widziałem karabinka ak z tak złymi opiniami. Nie wzięło się to z nikąd.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2018, 18:41 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: AlphaStr »

draco757 pisze:Nie. Ja porównuję tego pionieera do Fedarma. Podobna klasa cenowa. I w tym porównaniu kałach wypada słabo.
hola hola, życzę swojemy fedarmowi jak najlepiej, ale daj nam je jeszcze trochę potestować. Nie słyszałem u nas o żadnym egzemplarzu z przebiegiem 5-6k ;)
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: LARPAK »

Masz rację, nie wiem dlaczego WASR-10 utkwił mi w pamięci jako chinol.
Tak czy inaczej model WASR-10 uważany był za niezbyt udany model AK, którego i tak wielu miało bo był tani.

A PAC choćby nie wiem jakby go zaklinali na FB i gdzie mu fotki robili z jakich to niby super taktycznych szkoleń to jakoś opinii dobrej nie ma i tak jak mówisz znikąd się nie wzięła.
draco757 pisze:Nie. Ja porównuję tego pionieera do Fedarma. Podobna klasa cenowa. I w tym porównaniu kałach wypada słabo.
Zaraz, zaraz bo w tym przedziale cenowym masz również AKM/S od WBP, który PAC'a to bije na głowę.
Fedarm jak na razie u nas jest nowością, a niska cena też nie bierze się z niczego więc poczekajmy za jakimiś testami i jak się będzie sprawował po wystrzeleniu takiej samej ilości amunicji co PAC czy WBP.

Użyłeś badziewia jako wzoru za wszystkie AKM w odniesieniu do nie do końca znanego produktu - może się okazać, że owy Fedarm to taki PAC wśród AR15.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Inku »

draco757 pisze:Nie. Ja porównuję tego pionieera do Fedarma. Podobna klasa cenowa. I w tym porównaniu kałach wypada słabo.
Spróbuj zajechać lufę po 5-6 tys. w Jacku. Ta sama półka cenowa. Wybrałeś sobie najgorszą firmę, która produkuje kompletne badziewie, podszywając się jeszcze pod ZM Łucznik/FB Radom, po to żeby udowodnić swoją tezę. W cenie ok. 3 tys. i sporo mniej jesteś w stanie kupić AKM wojskowej jakości i o takim tutaj mowa. Ale zbaczamy z tematu.

ps. Larpak mnie uprzedził.
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Xtz »

LARPAK pisze:Użyłeś badziewia jako wzoru za wszystkie AKM w odniesieniu do nie do końca znanego produktu - może się okazać, że owy Fedarm to taki PAC wśród AR15.
Oby nie...
A PAC ma swoją szansę na poprawę - właśnie w maju mają ruszyć ze sprzedażą swojego PAC-15. Pozostaje liczyć na to, że z ich "AR-em" będzie lepiej niż z "AKM".
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: biper »

Pytanie kto po takiej antyreklamie, jaką sobie PAC zafundowało wypuszczając badziew-AK, zaryzykuje z kupnem AR-15 od nich w sytuacji, gdzie nawet na naszym rynku wybór różnych platform AR jest jest zdecydowanie większy niż AK.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

kuras999 pisze:WASR wg internetu pochodzi z Rumunii,
Z tego co pamiętam to kałach od PAC też jest... rumuński (tzn. złożony z rumuńskich części, ponoć na własnej komorze). Tak przynajmniej było z tymi importowanymi do USA przez I.O. (ci sami co Beryle importowali).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jedrula »

Magazynki Oberland Arms, brać nie brać, polecacie?? :583:
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: betoniarz08 »

Jak droższe niż 99 pln to daj spokój.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”