Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bleys »

Chcę kupić nowy bore guide. Mam Lymana, ale po nim wszystko jest usyfione. Szukam takiego, którego końcówka naprawdę odpowiadałaby wymiarom komory ARa. Jakby miał dodatkowe uszczelki, to byłaby pełnia szczęścia :one:

Wstępne typy:
https://www.brownells-deutschland.de/SP ... -749002979

https://www.ebay.com/itm/Wheeler-Delta- ... SwHwZaEFnk

A może ktoś widział coś podobnego w Polsce. Byłoby szybciej...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: adnikauto »

@Bleys

Ten drugi link, ktory podales jest realizowany przez Optics Planet jak doczytasz nizej w ogloszeniu "przedmiot aukcji" moze byc regulowany przepisami ITAR przy wysylce za granice... radze sie upewnic zanim wplacisz kase.

Pare dni temu kupowalem od nich poprzez eBay stock Hoque do Ruger 10/22 ta sama spiewka- przedmiot regulowany przez ITAR, chcesz jakas optyke od nich to samo... nie wiem, ile w tym prawdy oraz czy nie zabezpieczaja sie na "wyrost" co troche dziwi bo stac ich na kupno licencji eksportowej...

P.S. Ponizej masz linka odnosnie ich polityki eksportowej i dalej nie wiadomo z tego czy "item" podlega pod ten nieszczesny ITAR czy tez nie...
https://www.opticsplanet.com/export.html

..."By proceeding with a transaction to purchase any items from OpticsPlanet, Inc., the Customer certifies that it will comply with all requirements imposed by all applicable laws, regulations and administrative policies.".... no tak to TY musisz udowodnic, ze nie bedziesz zabieral przedmiotu za granice US... j
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2017, 12:20 przez adnikauto, łącznie zmieniany 2 razy.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bleys »

Dziękuję, masz rację. Sprawdziłem i na liście są

Generation 2, 3, or 4 Night Vision Equipment and Night Vision Accessories
Thermal Imaging Equipment and Heat Seekers
Optical Sighting Equipment and Tactical Lights (both Hand-Held and Weapon-Mountable), Accessories, and Mounting Hardware
Tactical Gear and Weapon Accessories
Knives
Military Apparel including Body Armor, Helmets and Helmet Accessories, and Shields
Some Laboratory Equipment
Some Electronic Equipment


Jeśli akcesoriów do czyszczenia nie podciągną pod 'Tactical gear and Weapon Accessories', to mam nadzieję, że uda się ściągnąć.
Ale nadal mam nadzieję, że ktoś podpowie jakiś odpowiednik w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

 ! Message z: montrala
2. Na Forum niedopuszczalne jest:
j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2017, 14:39 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

Parabellum pisze:Czy istnieje wariant AR15 z możliwością składania na bok kolby, z systemem gazowym Stonera i sprężyną powrotną suwadła/zamka mieszczącą się komorze zamkowej dla łatwego demontażu (nie tak jak w np. ZM-LR300, gdzie ta sprężyna na rurce gazowej suwadła)?
Najszybciej to Law Tactical, jest na stronie Miliconu. Oczywiście sprężyna jest w buforze a nie w komorze zamkowej, ale działa. Z takiego zestawu wystrzeliłem ok 500 szt i jest ok.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: poeta »

 ! Message z: montrala
2. Na Forum niedopuszczalne jest:
j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2017, 14:39 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: tomek89 »

Bleys pisze: A może ktoś widział coś podobnego w Polsce. Byłoby szybciej...
Można samemu zrobić - łuska, może być mosiądz, może być stal, wiertło 8 mm, kawałek rurki - materiał do wyboru, do koloru, o średnicy zew 8 mm, klej lub np cyna do złapania jednego z drugim i korek gumowy do gąsiora fi 28 mm z biowinu żeby trzymało się centralnie w upperze.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2017, 14:55 przez tomek89, łącznie zmieniany 1 raz.
zawebe
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 12 listopada 2016, 17:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: zawebe »

Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bleys »

Dziękuję, ten z Besthuntera wygląda fajnie.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Mariusz888 »

Przeczytałem ten wątek 3 razy od początku do końca i nie wydaje mi się żeby rozwiał moje wątpliwości. Początkowo napalałem się na coś wypasionego. Później stwierdziłem, że nie ważne z czego się strzela - ważne żeby strzelać i naprawdę trenować, a nie wzdychać do katalogów, więc postanowiłem kupić coś taniego i teraz pytanie do Was jako znacznie bardziej doświadczonych (choćby dlatego że mam strzelbę i pistolet a karabinu żadnego)...

Z tego całego bogatego asortymentu na rynku wybrałem S&W MP15 Sport II. Tani, podobno dobry (zwłaszcza jak na cenę), w zestawie całkiem niezłe przyrządy celownicze. Z tego co czytałem to raczej nie czyta się o problemach z nim. Obejrzeałem też filmy w tym Hickok45, który niedawno nagrywał o nim film i też chwalił. Obecnie odpuszczam DD ze względu na cenę podobnie jak JP o których tu wiele osób się rozpisywało jakoby były super do sportu. W USA jednak bardzo pozytywne recenzje zbierają karabiny BCM, które już można u nas dostać - problem jedynie taki że 6,5k kosztuje najtańszy, a na coś ciut lepszego trzeba wydać 8k czyli dwa tanie ARy. Warto?

Czy lepiej to olać i jednak kupić tego S&W Sport 2 a za różnicę w cenie (poza oczywiście amunicją na treningi) go tuningować? Licząc że ma się 4000zł różnicy to za nawet 1500zł mamy spust, z 1000 na łoże, z 500 na kolbę co da nam 3k czyli wciąż mamy zapas. W przypadku zakupu S&W chyba bym zostawił muszkę "na patyku" - nie podoba mi się natomiast to oryginalne łoże. Czy w naszym kraju jest się skazanym na te brzydkie Magpule? Wyszukałem, że takie krótkie łoża robi Midwest Industries, ale nic od nich nie można kupić w PL (przynajmniej szukając w necie) - widzię że BUOS mam 1 rzecz od nich to może bym do nich napisał w przypadku zakupu -----> Czy łoża można zakupić wysyłkowo z USA? Bo jeżeli tak to można by zamówić bezpośrednio w MI, z tym, że na stronie pisze, że dopiero po założeniu konta będzie wiadomo czy mieszkam w kraju do którego wysyłają (a dodatkowo naczytałem się tutaj że niektóre rzeczy i tak są objęte obostrzeniami prawnymi).

Nie wiem czy w miarę jasno zapytałem, ale w telegraficznym skrócie: S&W Sport 2 czy coś lepszego (wspomniany BCM), z tym że w przypadku Sporta 2 dopuszczam modyfikacje z czasem, no i czy/i gdzie kupić fajne łoże do Sporta 2 ;)

Zastosowanie karabinu? Konkurencja "karabin samopowtarzalny 100m" i początki dynamiki w karabinie. Chcę trenować, a nie napalam się na mistrzostwa świata więc szukam dobrej solidnej konstrukcji która mi to umożliwi i posłuży dłuższy czas.
PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Klony AR-15

Post autor: PAWCIO69 »

Mariusz a Savage Patrol?
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: adnikauto »

Mariusz888 pisze: -----> Czy łoża można zakupić wysyłkowo z USA? Bo jeżeli tak to można by zamówić bezpośrednio w MI, z tym, że na stronie pisze, że dopiero po założeniu konta będzie wiadomo czy mieszkam w kraju do którego wysyłają (a dodatkowo naczytałem się tutaj że niektóre rzeczy i tak są objęte obostrzeniami prawnymi)
Nie moge mowic w imieniu wszystkich producentow ale produkty Hoque sa objete restrykcjami eksportowymi. Kupowalem pare tygodni temu - dostalem taki komunikat przed zaplaceniem.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Mariusz888 »

PAWCIO69 pisze:Mariusz a Savage Patrol?
Patrola odrzuciłem wstępnie z tego powodu że jest 700zł droższy od S&W, a przyrządy ma gorsze - ten słupek z tylu to moim zdaniem z miejsca do wymiany ;) Pytanie czy będzie lepszą bazą do modyfikacji niż S&W - wydaje mi się że chyba nie, chociaż zaletą (przynajmniej teoretycznie) Savage jest pośredni system gazowy a nie karabinkowy...
marektzu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 18 lutego 2017, 17:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: marektzu »

Strzelałem z S&W Sport 2 znajomego. Miał zmienione łoże, założony fajny kompensator i założony nowy słupek przeziernika blitzkieg. I może to był błąd. Od razu wiedziałem że chce mieć taki sam. S&W Sport 2 to według mnie dobry początek i możliwość rozbudowy. Poniżej masz przykład jeden z wielu jak może wyglądać S&W Sport 2 ;) wybór zależy tylko od właściciela co i jak ma zmienić
reaper1 pisze:S&W MP15 Sport II ze zmianami:
- dźwignia przeładowania Strike Industries
- przełącznik ognia Strike Industries
- kolba do ASG
- chwyt magpul
- spust Hypertouch 24C
- bad lever
- łoże marki Aliexpress
- kompensator m4-72 severe-duty
- kolimator vortex strikefire II

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Mariusz888 »

Największą uwagę przyciąga łoże, której po odczytaniu co to i skąd to powoduje następnie największe zdziwienie ;)
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”