Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

raptor_xxl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Klony AR-15 - część I

Post autor: raptor_xxl »

Niedługo będę kupował karabinek i chcę kupić klon AR-15. Jestem z Warszawy, więc zacząłem od oglądania dostępnych w warszawie. Znalazłem na razie dwa:
SIG 516 PATROL http://4shooter.com/karabinek-sig-516-p ... 3-rem.html
PAR Mk3 Proarms Armory https://www.kaliber.pl/bron-sportowa/11 ... rmory.html

Czy ktoś miał z nimi do czynienia i ma jakąś opinię o nich? Lub ktoś coś poleca?
ObrazekWarszawa
misiekc77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 13 października 2010, 10:33
Tematy: 19
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: misiekc77 »

Moj kolega miał ten sa dylemat ogladal oba te karabiny i ostatecznie wybrał Proarmsa stwierdzil ze jest lepiej wykonanay od Siga
JanekJ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JanekJ »

Zdecydowanie radziłbym kupno Sig Sauera 516.

Miałem Mk3 były z nim same problemy, ciągłe zacięcia. Nie pomogły naprawy w serwisie w Warszawie oraz w fabryce w Czechach. Mój karabin nie był jedynym Mk3 z takimi problemami. Oczywiście są w Polsce też takie, które działają bez zarzutów, więc masz szansę trafić na dobry egzemplarz.
Ostatecznie dostałem zwrot pieniędzy i kupiłem Siga 516 u Szustera. Super wykonanie i zero problemów.

Sig jest też tańszy oraz w komplecie masz przyzwoite przyrządy celownicze oraz plastikową walizeczkę.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tom-Gun »

Polecam H&K MR223A1 8-)
sq5jou
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 lipca 2011, 09:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sq5jou »

Czy ktoś z was może się wypowiedzieć na temat NEA-15 ?
t101
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 502
Rejestracja: 14 czerwca 2004, 14:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: t101 »

Mam PAR MK3, poszło już jakieś 600 sztuk.
Na początku faktycznie był problem z zacinaniem, potrafił nawet się tak zablokować, że musiałem użyć dużej siły, aby odciągnąć zamek.
Ale po przesmarowaniu, zmiany nastawy regulatora gazu, wydaje się, że działa i jest w porządku.
Co do wykonania, jest rewelacyjne, precyzja porównywalna chyba tylko do HK.
No i ten design, nie ma takiego na rynku :)
Natomiast te „przyżądy” na szynie magpula, P O R A Ż K A! Same się rozlatują! Kupiłem kolimator StrikeFire.
Na forach znajdziesz informacje że SIG ma też problemy, np. źle wyrzuca i źle dopasowuje, nie zostaje po ostatnim , itp. Mój PAR MK3 też miał takie problemy.
http://sigtalk.com/sig-sauer-rifles/385 ... ssues.html

Jest jeszcze kwestia rodzaju amunicji, ja używam Barnaul :shame:
Generalnie nie ma większych różnić, pytanie, co Ci lepiej leży.

tu jak strzela
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2013, 16:47 przez t101, łącznie zmieniany 2 razy.
lekomin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 09 listopada 2009, 21:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lekomin »

Przede wszystkim zastanów się, czy potrzebny ci jest tłok i tłoczysko, czy system DI w zupełności ci wystarczy. Po drugie, zastanów się do czego chcesz ten karabin używać, i czy serio potrzebne ci są 2 hektary szyn z przodu i ruchoma kolba.

Napisz sobie na kartce jak miałby wyglądać Twój optymalny karabin. A potem sobie kup coś to się nazywa Oberland Black Label Kit, dokup elementy które sobie wcześniej na kartce spisałeś, złóż (co zajmuje maksymalnie 2h). A co się nauczysz o broni tym sposobem to już Twoje.

I zrobisz to o kilka tysięcy PLN taniej niż kupując SIGa o HK nie wspominając.
raptor_xxl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: raptor_xxl »

Wykorzystywał go będę do strzelectwa dynamicznego, np. ligi sportera, klasa taktyczna - szyna na kolimator i rączkę z przodu potrzebne. Co do nieoszynowanych AR-15 znalazłem w shargu Astra Arma model STG-04 http://www.sharg.pl/karabin-astra-arma- ... -2726.html a cena niższa tylko o 750zł od oszynowanych karabinków
ObrazekWarszawa
misiekc77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 13 października 2010, 10:33
Tematy: 19
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: misiekc77 »

sq5jou pisze:Czy ktoś z was może się wypowiedzieć na temat NEA-15 ?
z tego co wyczytalem na forach u usa karabinek ma niezla opinie i jest wysokiej jakosci
tyle tylko ze jest na systemie DI natomiast wiekszosc srzelcow ktorzy mieli do czyniemia z DI i systemem tłokowym zdecydowanie poleca ten drugi
Moze ktorys z kolegow ma wiedze na ten temat i moglby opisac dzialenie sysyemu Di jego wady i zalety
lekomin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 09 listopada 2009, 21:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lekomin »

Ja swój karabinek robiłem też pod Ligę Sportera, ale uznałem, że pierwszy rok to warto nauczyć się strzelać z mechanicznych, a dopiero później pójść w kolimator. W efekcie wyszło mi coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Dla mnie było istotne, żeby była jak najdłuższa linia celowania, bo jeździmy też po zawodach "statycznych". Lufa ma 16,75 cala; dzięki temu że jest handguard taki a nie inny, karabinek jest bardzo lekki i wygodnie trzyma się go z prawie wyprostowaną słabą ręką. No i kosztuje około 50% taniej niż MR223 :)

Naprawdę zachęcam ludzi do składania karabinów pod siebie, bo kupowanie gotowych karabinów i później wrzucanie do szafy połowy akcesoriów i kupowanie "docelowych" to strata kasy.
Awatar użytkownika
Sokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 26 września 2010, 23:29
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sokal »

a gdzie się kupuje takie zestawy?
lekomin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 09 listopada 2009, 21:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lekomin »

W zestawie masz upper, lower, lufę, suwadło z zamkiem, rurę gazową, węzeł gazowy, rękojeść przeładowania i rekojeść.
Masz do wyboru jedną z 4 długości luf: 7,5 cala, bodaj 10 cali, 16,75 cali i 20 cali. Musisz dokupić:
handguard, kolbę, przyrządy celownicze, kompensator, buffer, buffer tube, buffer spring.

Kupuje się to w Niemczech, dystrybutorów jest kilkudziesięciu. Sam zestaw kosztuje 995 euro bodaj. Tanie jak bardzo w porównaniu z innymi.
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

misiekc77 pisze:
sq5jou pisze:Czy ktoś z was może się wypowiedzieć na temat NEA-15 ?
z tego co wyczytalem na forach u usa karabinek ma niezla opinie i jest wysokiej jakosci
tyle tylko ze jest na systemie DI natomiast wiekszosc srzelcow ktorzy mieli do czyniemia z DI i systemem tłokowym zdecydowanie poleca ten drugi
Moze ktorys z kolegow ma wiedze na ten temat i moglby opisac dzialenie sysyemu Di jego wady i zalety
NEA określa się jako segment AR poniżej 1000usd - czyli raczej niższa półka.
Wysokiej jakości tego sprzętu nie zauważyłem (a macałem). Porównując
do europejskich klonów to najgorzej wykonany AR jaki oglądałem. Co nie znaczy, że to jakiś szrot - ot po prostu duże luzy między upperem a lowerem, jakość pokrycia lufy i szkieletu wieje tandetą, kolba i uchwyt pistoletowy to najtanszy fab defence. Ale to w sumie ma strzelać, a nie wyglądać.
Faktycznie ludzie piszą, że strzela to przyzwoicie. Problemem jest stosunkowa niewielka ilość relacji - NEA robi swoje karabinki coś od roku.
Niewiele drożej można mieć np. Schmeissera M4- a tu jakoś wykonania jest na bardzo wysokim poziomie - prawie jak u HK.
Zresztą - cokolwiek autor kupi (poza ProArmsem) będzie zadowolony, a każdy sprzęt ma swoje zalety i wady (nawet HK MR223).
t101
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 502
Rejestracja: 14 czerwca 2004, 14:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: t101 »

co macie do ProArms?, ja jak na razie jestem zadowolony.
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

t101 pisze:co macie do ProArms?, ja jak na razie jestem zadowolony.
To, że ich najnowsze produkty mają spore problemy. Możesz trafić na taki egzemplarz jak Twój - gdzie szybko je naprawiono, a można i na takie gdzie nic się nie da zrobić poza zwrotem broni. Głupio trochę wydać 9000pln na karabin i potem przez 6 miesięcy się bujac z serwisem.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”