Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: ArtP »

Mariusz888 pisze: A porównywałeś na jakiej lekkiej amunicji? Czy może właśnie lekka i tania vs ciężka i droższa? Głównie chodzi mi o różnice w zakresie amunicji takiej jak np popularne GGG.
Z DD strzelałem jak na razie tylko tanią, lekką - GGG 55gr i tanią, ciężką - Hornady Steel Match 75gr (z poprzedniego karabinka jeszcze tanią, lekką S&B). Z ciekawości wziąłem parę dni temu tanią American Eagle 55gr (teoretycznie gorsza, z tego co piszą, od GGG), ale jeszcze nie strzelałem. Droższej, powiedzmy "wyczynowej" nie sprawdzałem, bo owa tania, ciężka Hornady lata mi bardzo dobrze.
DD mam M4 w wersji PRO, macałem też MK12, zadecydował spust - ten w PRO znacznie lepiej nadaje się do szybkiego strzelania, w MK12 masz dwustopniowy. Ten w PRO ma bardzo krótki reset - minus przy strzelaniu precyzyjnym jest taki, że jak się za delikatnie ściąga spust, to może pójść dublet.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Klony AR-15

Post autor: Shooter7 »

montrala pisze: A co do G11 to po zakończeniu Zimnej Wojny okazało się po prostu że nikt już nie chce tak drogiej broni, bo przecież jest cudownie i już żadnych wojen nie będzie. Ale po dziś dzień to jedyna działająca bezłuskowa broń automatyczna, która doszła do etapu rozwoju, w którym można już było mówić o produkcji.
Nie wiem jaki mial by byc koszt G11 bo generalnie poza technologia to nic takiego w niej niema co moglo b ygenerowac koszty.

Z tego co wiem to niejaki Helmut K. sprzedal H&K bo tej broni nie zamowil i Firma poszla z torbami a Technologie podzielili miedzy siebie wielcy zwyciezcy II WS - bez Rosji. Z tego co mi wiadomo, to powod do zaprzestania myslenia o tej broni byl zupelnie inny.

G11 wyglada co Prawda jak kupa, ale jest rewelacyjna !

:wink:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Shooter7 pisze:Z tego co wiem to niejaki Helmut K. sprzedal H&K bo tej broni nie zamowil i Firma poszla z torbami
Helmut nie sprzedał, bo to nie było jego. Ale nie mając zamówień ani na G11, ani na G41, który był bardziej klasycznym spojrzeniem na następcę G3 firma faktycznie była bardzo słaba finansowo i w 1991 została kupiona przez British Aerospace. Zaraz potem Niemcy sobie przypomnieli że koniec historii, czy nie, ale czymś G3 zastąpić trzeba. I tak rozpoczęły się prace nad HK50 (anegdota głosi, ze najpierw stworzono działający magazynek na 5.56 NATO a potem na około dobudowano karabin), który w 1995 stał się G36.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Klony AR-15

Post autor: Shooter7 »

montrala pisze: Helmut nie sprzedał, bo to nie było jego. Ale nie mając zamówień ani na G11, ani na G41, który był bardziej klasycznym spojrzeniem na następcę G3 firma faktycznie była bardzo słaba finansowo i w 1991 została kupiona przez British Aerospace.
Kak zwal tak zwal, niemniej nie przejmujac tej bro´ni sprzedla nieswoja wlasnosc czyli rozlozyl H&K na lopatki, i za to kij mu w oko ! Wszystko na zasadzie, Jak spelnil swa powinnosc, Jan moze odejsc !

:wink:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Władze niemieckie od lat robią co mogą żeby zlikwidować HK. Była nawet inicjatywa polityków lewicy żeby zzrzucać na fabrykę beton z helikopterów i w ten sposób zbudować sarkofag jak nad reaktorem w Czernobylu. Za każdym razem jak w telewizji pokazują się PMC z bronią HK (lub licencyjną), to wkracza prokuratura. Jak meksykańska policja federalna użyła broni HK do tłumienia powstania indiańskiego - prokuratura wkroczyła do HK. W pewnym momencie zakazano HK eksportu broni wojkowej. Teraz eksport broni wojskowej ograniczono im do krajów NATO, co odcina HK od dużej bazy klientów w Azji Południowo-Wchodniej. Czasami mam wrażenie że traktują HK jakby to była polska firma ;)

Dlatego między innymi HK buduje fabrykę oraz oddzielne w USA, gdzie także ma być dział projektowy. Wtedy produkty z tej fabryki będą wyjęte spod niemieckiej jurysdykcji.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: zoom2 »

@montrala,
to bardzo ciekawe co piszesz. A czy możesz napisać jakie są przyczyny tej "miłości" Regierung do HK?
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

HK jest "fabryką śmierci", zaopatruje "psy wojny". Generalnie zwalczane jest przez Die Linke i Zielonych. Lewicowa Minister Obrony nawet oskarżyła HK o fałszowanie znaków inspekcji wojskowej G36 i dostarczanie karabinów niskiej jakości. Użyto do testów nie spełniającej norm jakościowych amunicji żeby się podeprzeć. Na szczęście sądy tego nie kupiły i rząd przegrał z kretesem. Ale prasa jechała po HK na całym świecie (u nas też branżowi przepisywacze plotek powielali bzdury). Litwa wstrzymała wtedy odbiór karabinów, zrobiła swoje testy, stwierdziła że nie wie o co chodzi i przywróciła zakupy.

Tu pamiątka po jednej z kampanii czarnego PR w stosunku do HK (nie to nie dowcip, ani parodia):

Obecna nagonka rozpętana przez Die Welt, to po prostu ciąg dalszy wojny z HK. Biznes as usual.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Christoph »

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu krótkiego ARa (lufa 10 – 10,5 cali). Po wstępnej analizie zakończyłem na 2 opcjach:

- zakup gotowego karabinka z krótką lufą lub złożenie takiegoż z dostępnych na rynku komponentów
– zakup samego uppera z krótką lufą i wykorzystanie lowera S&W MP15 Sport 2, którego posiadam.

Za opcją z zakupem samego uppera przemawia niższy koszt oraz to, że trenuję na tym samym lowerze niezależnie od długości lufy. Tutaj pojawia się jednak moja wątpliwość – czy upper z lufą 10,5 cali zagra z lowerem, który fabrycznie był przygotowany pod lufę 16 cali? Czy, żeby wszystko płynnie działało, nie buchało ogniem i nadmiernie podrzucało, konieczna byłaby wymiana też innych komponentów (np. buffer tube, sprężyna, suwadło…)? Gorąca prośba o poradę o poradę, jaka jest najlepsza droga do krótkiego Ara.
Sandersbravo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 04 sierpnia 2018, 22:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Sandersbravo »

Jak lower jest w milspec to każdy upper w milspec do niego podejdzie oczywiście.
Ostatnio zmieniony 30 października 2018, 17:53 przez Sandersbravo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matthius »

Z tego co pamietam, zaleca się, aby lower dla krótkich luf miał nieco cięższy bufor i/lub twardszą sprężynę powrotną.

Osobna kwestia, czy zabawa w dwa uppery i jeden lower jest opłacalna. Co zrobisz, jak coś się w nim zepsuje?
PAC-15 kosztuje 4300, nie wiem za ile można kupić sam krótki upper.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Sandersbravo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 04 sierpnia 2018, 22:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Sandersbravo »

Buffer nie ma w praktyce znaczenia. Poza tym jak sie ktoś uprze to wymiana buffora i sprężyny to 30 sekund roboty. A co sie ma w lowerze zepsuc?:)) budowa lowera jest prosta jak budowa cepa :) sredniorozgarnięty użytkownik wymieni i naprawi w nim wszystko przy użyciu wujka googla:)
inna sprawa, że lepiej mieć kompletny karabin z lowerem z ekonomicznego punktu widzenia - zawsze łatwiej sprzedać kompletny karabin niż znaleźć amatora na samego uppera.
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Christoph »

Matthius pisze:Z tego co pamietam, zaleca się, aby lower dla krótkich luf miał nieco cięższy bufor i/lub twardszą sprężynę powrotną.
Właśnie o takie niuanse pytam. Że będzie pasował to wiem, ale czy będzie działało jedno z drugim bez problemów?
Matthius pisze: Osobna kwestia, czy zabawa w dwa uppery i jeden lower jest opłacalna. Co zrobisz, jak coś się w nim zepsuje?
PAC-15 kosztuje 4300, nie wiem za ile można kupić sam krótki upper.
Sam upper wyjdzie połowę taniej. Do tego nie muszę podwójnie inwestować w obustronny bezpieccznik, lepszy chwyt, kolbę, itd...Nie chcę tylko zaoszczędzić, a potem pluć sobie w brodę.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

W AR-15 będzie działał. Sprawdzałem kombinacje na następujących sprzętach Ruger Ar556, PWS Mk107, Hardened Arms. Będzie działać.
Christoph pisze:Sam upper wyjdzie połowę taniej. Do tego nie muszę podwójnie inwestować w obustronny bezpieccznik, lepszy chwyt, kolbę, itd...Nie chcę tylko zaoszczędzić, a potem pluć sobie w brodę.
I to jest argument. Dołożyłbym do tego spust.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matthius »

Sandersbravo pisze:A co sie ma w lowerze zepsuc?
Nigdy nie widziałem na własne oczy uszkodzonego ARa, ale 5 minut z Google pokazuje niejedno.
Rozumiem jednak argument ekonomiczny.
Gdyby nie fakt, że sam upper też zjada promesę, pewnie miałbym już w szafie kolejne w różnych kalibrach.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: poeta »

A kupował ktoś sam upper, w moim karabinie upper nie ma numerów, jak się go rejestruje na policji?
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”