Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: betoniarz08 »

Raczej 3,2 MOA . Ten dwójnóg sprawdza się przy prowadzeniu ognia ciągłego z AK a nie przy strzelaniu na skupienie. Skupienie standardowe jak dla tanich AR rowniez i mojego :621:
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2018, 21:32 przez betoniarz08, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

betoniarz08 pisze:Raczej 3,2 MOA
No mój kalkulator daje inny wynik
1 MOA na 50m to
Sin(1/60)*50m = 14,5mm

Okrąg 23mm to 23mm/14,5mm=1,59MOA

Skoro dwójnóg się nie nadaje i strzelec jeszcze nie wprawiony to pewnie da się zejść spokojnie do 1MOA :one:
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: betoniarz08 »

Masz racje źle spojrzałem to 30 mm przeczytałem jako 50 :621:
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2018, 22:22 przez betoniarz08, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: PaRa09 »

Po zakupie przyszedł czas na modyfikacje mojego nabytku - https://besthunters.pl/karabinek-armali ... 5-vsr.html

- wymiany kolba -będzie Magpul MOE SL-K Carbine Stock – Mil-Spec
- montaż kompensatora, wacham się pomiędzy TWS a Cerber
- zamówiłem wcześniej spust https://besthunters.pl/spust-hipertouch-24-3g.html
- lunetę Vortex Strike Eagle 1-6x24 30mm i montaż miałem już wcześniej, przyrządów celowniczych na razie nie planuje
- może jakaś krótka szyna montażowa pod bipod

Czy warto wymieniać piny mocujące spust ? Na coś jeszcze zwrócić uwag, czy po prostu korzystać i jak coś będzie drażnić to rozwiązywać problem ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
SouthMan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 15 marca 2013, 20:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: SouthMan »

Generalnie przy spustach standardowej konstrukcji gdzie sprężyny same z siebie blokują wychodzenie pinów - tzw. anti-rollout pins, są zbędne. Zwykle są one polecane do modułów spustowych tzw. drop-in, gdzie nie ma owych sprężyn dociskających piny montażowe a jakoś trzeba zabezpieczyć się przed tym że mogą wypaść.
Awatar użytkownika
denver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 12 lipca 2007, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: denver »

Ostatnio porównywałem nowego Stag Arms 3R i Mossberga MMR z małym przebiegiem i tak się zastanawiam dlaczego MMR jest krytykowany. Ja nie widzę różnic w spasowaniu.
Gdyby MMR miał klapkę i dosyłacz to pewnie jego bym wybrał (wiem że to zbędne dodatki ale mi się podobają takie detale)

Komory i ich spasowanie. Nie widzę różnic w tych modelach.
Kolba - niby taka sama ale w MMR wygląda solidniej
Łoże - MMR na plus - pływająca lufa
Dźwignia zamka - w nowym Stagu wyraźne zarysowania, w MMR wyglądała znacznie lepeiej
Zamek - w MMR cicho, płynnie w Stagu słychać chrobotanie jak o tartkę. Może z czasem się dotrze (to mój pierwszy nowy AR)
Lufa - w MMR wyraźnie zarysowane bruzdy w Stagu ledwo widoczne prawie jak w moim starym Walterku GSP - Czy to normalne ?

W Stagu zmieniłem sprężynki spustu na JP, teraz chodzi znacznie przyjemniej ale co 10 Barnaul nie odpala, natomiast na 30 szt GGG żadnego zacięcia.

A wszyscy mówią że Stag jest klasę wyżej od Mossberga ... ja tego nie widzę.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: adnikauto »

Ruger AR-556 MPR 5.56mm Semi-Automatic Multi-Purpose Rifle przeznaczony z zalozenia do polowania, 3-Gun competition, home defense. Wyposazony fabrycznie w two-stage 452 trigger.

Atutem niska cena - za wielka woda do dostania za ok. 600- 620 USD - wiecej info:
http://blog.cheaperthandirt.com/range-r ... 2f0b95c2f1

W detalu:
https://www.sportsmansoutdoorsuperstore ... pose-rifle
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: REMOV »

A jaki ma sens podawanie Polakom cen na amerykańskim rynku? Doliczasz koszt transportu, cła, zgody transportowej, plus jakaś marża dla pośrednika? ;-)
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

W sumie niewielki, ze względu na fakt, że dystrybutor Rugera na Polskę jest fatalny. Ale zawsze można popatrzeć, że jest coś więcej niż MMR i M&P15.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Luxor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 marca 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Luxor »

Szczerze nie rozumiem potrzeby kupowania rosyjskiej amunicji w kalibrze .223. Nie chodzi mi wcale o wspieranie Putina ale o logikę optymalnego wyboru. Wszyscy wiedzą (chyba, że jednak nie) że rosyjska cywilna amunicja z rosyjskimi pociskami ma "magiczne" właściwości ponad przeciętnego "zużycia" gwintu w lufie, ponad przeciętnego "zużycia" środków czyszczących do broni oraz zapewnia darmowe "atrakcje" w postaci niezbitych spłonek, zacięć i innych niewypałów. Ekonomicznie też lepiej jest kupić w miarę przyzwoite GGG lub Fiocchi i później ewentualnie łuski sprzedać lub samemu elaborować. Niech ktoś mnie oświeci :583: . Kiedyś miałem znajomego który sprzedawał na swojej stacji "bardzo dobry i tani ON". W końcu sam uwierzył w swoją reklamę, zatankował i... wymienił komplet wtrysków w nowym Passacie...
Gunfun223
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 16 października 2014, 10:00
Tematy: 3
Lokalizacja: Legia Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Gunfun223 »

Luxor pisze: ......GGG lub Fiocchi i później ewentualnie łuski sprzedać lub samemu elaborować. Niech ktoś mnie oświeci :583: . Kiedyś miałem znajomego który sprzedawał na swojej stacji "bardzo dobry i tani ON". W końcu sam uwierzył w swoją reklamę, zatankował i... wymienił komplet wtrysków w nowym Passacie...
Z ta Fiocchi to ostrożnie, wczoraj dwa pociski utkwiły w lufach, w dwóch różnych karabinach w odstępie mniej więcej godziny. Ammo z tej samej paczki, zielone pudełka. Na szczęście bez uszkodzeń sprzętu i strat w ludziach :)
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2018, 02:59 przez Gunfun223, łącznie zmieniany 1 raz.
BCM RECCE11/S&W MP9/BCMRECCE16/SterlingL2A3
Luxor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 marca 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Luxor »

W środę miałem "przygodę" ze starym myśliwskim barnaulem HP ale w kalibrze 5,45x39 pocisk został w lufie Tantala. Na szczęście byłem czujny. Jakie naboje Fiocchi sprawiły problemy 50 czy 55gr? FMJ? z nowo kupionej partii? Kiedyś była taka partia z pociskami 50gr (parę lat temu i została wycofana) i Fiocchi uznało winę amunicji. Jeśli był teraz taki przypadek na nowej amunicji to należy natychmiast zgłosić dystrybutorowi aby tą partię wycofali z rynku żeby nie było nieszczęścia.
Pamiętaj nie wszyscy czytają to forum.
W .223 to ufam wyłącznie własnej elaboracji...
Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: longer »

Jest problem z Fiocchi chodzi o dużą partię, która była zutylizowana w USA (to nie jest błąd językowy). Jednak trafiła do nas. Oficjalnie producent za nią nie dopowiada ponieważ nigdy nie powinna trafić do sprzedaży. Reklamacje należy zgłaszać do sprzedawcy, a następnie pozostaje droga sądowa w przypadku uszkodzeń ciała lub sprzętu.
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: wsteczniak »

Ja tam elaboruję i mi dobrze z tym. Gdyby tania amunicja była dobra to by była droga, ot cała folozofia. Także warto zaiwestowaćw elaborację nie tylko ze względu na taniość ale w najlepszym wypadku tylko pokaleczoną gębę.
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
leciak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 26 maja 2014, 12:41
Tematy: 11
Lokalizacja: W-wa | ZKS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: leciak »

Luxor pisze:Szczerze nie rozumiem potrzeby kupowania rosyjskiej amunicji w kalibrze .223...
Jak masz przemial 1000 szt rocznie to pewnie nie ma. Barnul jest po 1.15, ggg po 1.50. Jak wystrzelisz 10k to oszczedzisz 3.5k zl. A to koszt nowej lufy (lub jak w moim przypadku calego ARa ;laughing:.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”