Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: PaRa09 »

Szukając taniego AR-15, myślałem do tej pory o S&W M&P15, popularna i sprawdzona konstrukcja. Teraz pojawiło się w ofercie coś takiego :

https://www.armalite.com/product/15eavs ... ing-rifle/
https://besthunters.pl/karabinek-armali ... 5-vsr.html
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jedrula »

Koledzy szukam AR w wersji przypominającej zdaje się M16A4.
Lufa 20 cali, stała kolba, szczerbina "carry handl" blok gazowy z muszką, szyna pod "carry handle"
Czy jest na rynku w kraju po za Stag Arms Retro??
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: REMOV »

Jedrula pisze:Koledzy szukam AR w wersji przypominającej zdaje się M16A4. Lufa 20 cali, stała kolba, szczerbina "carry handl" blok gazowy z muszką, szyna pod "carry handle"
O ile mi wiadomo, za miesiąc będzie dostępny polski AR z PAC, w takiej konfiguracji. Przy okazji, żaden M16A4 nie ma celownika szczerbinowego, jedynie przeziernik. Polecałbym też używać pojęcia chwyt transportowy oraz komora gazowa, a nie kalek językowych czy błędnych określeń. Generalnie rzecz biorąc, dobrze jest znać techniczne nazwy dotyczące broni. To tak, jakbyś chciał rozmawiać o samochodach i na hamulec mówił brake, a na kierownicę wheel.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: woytas »

Remov miód na uszy :)
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jedrula »

Dzięki za odpowiedź, te PACe to jakaś pewna informacja? Sam o nich słyszałem/czytał kilaka miesięcy temu i też już za chwilkę miały być, sam PAC jakoś nie miał ochoty mi odpowiedzieć co i kiedy.
Co do słownictwa, tak wiem że można było ładnie itd, tylko jestem prawie pewien że natychmiast pojawiłby się post "a co to za uchwyt i gdzie to jest". Uważam że forma angielska jest często bardziej precyzyjna i szybsza w "potocznej mowie technicznej", tak w samochodach też są zwroty, które wolę po angielsku.
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: REMOV »

Jedrula pisze:Dzięki za odpowiedź, te PACe to jakaś pewna informacja? Sam o nich słyszałem/czytał kilaka miesięcy temu i też już za chwilkę miały być
Z tego, co mi przekazał producent to tak. Cena też dosyć atrakcyjna, jak na nowy karabinek robiony w Polsce.
Co do słownictwa, tak wiem że można było ładnie itd, tylko jestem prawie pewien że natychmiast pojawiłby się post "a co to za uchwyt i gdzie to jest". Uważam że forma angielska jest często bardziej precyzyjna i szybsza w "potocznej mowie technicznej", tak w samochodach też są zwroty, które wolę po angielsku.
Nie wiem, jak u Ciebie ale podstawowym elementem patriotyzmu jest używanie języka polskiego. Ostatnio, jak sprawdzałem to było forum na którym komunikuje się z sobą w języku polskim a nie jakimś tubylczym "polskawym". Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich.

Poddawanie się zaś kolonizacji kulturowej i udawanie lepszych to już przeżywaliśmy w polskiej historii, określenie "makaronizmy" wzięło się z tych samych powodów. Kompleksu niższości i przekonania, że jak się napisze w języku obcym to zabrzmi "mądrzej", a autor będzie uchodził za "znawcę". I oczywiście to wszystko z dumą nosząc wdzianko z serii "Red is Bad" (co też pokazuje, jaki stosunek do patriotyzmu mają twórcy). To przez co przetrwała polskość - a to szczególnie powinno się przypominać na stulecie niepodległości przypadające w tym roku - to język. Tym się odróżniamy od innych. Przypomnę Reja: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2018, 10:35 przez REMOV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

 ! Message z: montrala
Nasze forum jest miejscem wymiany specjalistycznej wiedzy. Chcemy aby w dyskusji używać języka polskiego (jak ktoś chce dyskutować po angielsku mogę polecić kilka dobrych miejsc w USA). Również w ramach stosowania polskiej terminologii starajmy się używać poprawnych określeń. Na przykład broń samopowtarzalna nie powinna być określana terminem "broń półautomatyczna" (która jest czymś kompletnie innym niż myślą korzystający z tej kalki językowej - najczęściej jest to broń artyleryjska, nie strzelecka), etc. @REMOV ma całkowitą rację.

Dyskusja na tematy językowe jest zamknięta. Dalsze posty na ten temat będą usuwane, jako niezgodne z tematem wątku.
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2018, 11:08 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: PaRa09 »

Od jakiegoś czasu śledzę temat i zastanawiam się jaki budżetowy karabin kupić, dziś kupiłem Armalite Eagle Arms EAGLE-15 VSR w popularnym warszawskim sklepie. Podobno ten mój był ostatni w promocyjnej cenie 3999 zł. Czy to dobry wybór ? Czas pokaże.

https://www.armalite.com/product/15eavs ... ing-rifle/

W związku z zakupem mam pytanie :

- nie mam urządzenie wylotowego, co możecie mi polecić ? Co będzie lepsze tłumik płomienia czy kompensator ? Jaki budżetowy produkt możecie polecić ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: sql »

Do ukrywania pozycji po zmroku lepszy będzie oczywiście tłumik płomienia. Do sportu kompensator. Do budżetowego AR budżetowy:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7116616563
Działa super.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: PaRa09 »

Dzięki za informacje, mam z tej firmy gong. A jest coś mniejszego / krótszego w podobnie atrakcyjnej cenie ?
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 12:32 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto zbędny cytat
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: sql »

A co Ci rozmiar przeszkadza?
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: m2c »

Jest jakaś zauważalna różnica między tym TWS a kompensatorem Cerbera?
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: sql »

W kałachu ogromna (na plus na TWS, a w zasadzie Puskara, ale to wygląda na kopię). W ARze to nie wiem.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
RKjordi85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: RKjordi85 »

Jeszcze masz kompensator od POF za 299 , 3-komorowy godny polecenia
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Kilka osób było zainteresowane skupieniem Norinco CQ-A. Dzisiaj przetestowałem z nowym FACOGiem i dwójnogiem poprzednie testy z mechanicznych leżąc pokazują tylko jak słabym jestem strzelcem.
Obrazek

Skupienie na zdjęciach poniżej, nie sugeruje się lokalizacja względem czarnego bo regulowałem lunetę. To są tarcze wiatrówkowe czarne ma 50mm. Wszystko strzelane na 50m. Karabinek ma potencjał bo to jest moje pierwsze poważniejsze strzelanie z optyką i muszę jeszcze sporo potrenować i łapy mi się z zimna trzęsły trochę. Amunicja standardowa ggg 55gr.

Obrazek

Średnia z tych 6 tarcz to 1,6 MOA.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2018, 20:23 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”