Celność CZ TS-2.

Moderator: Moderatorzy WBP

Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Celność CZ TS-2.

Post autor: Krzysztof60 »

Może ktoś ma CZ TS-2 i powie coś jak układają się strzały na 25m.Ostatnio testowałem z podpórki i,,,celując pod czarne wszystkie idą w dół( jakieś 15cm) poniżej czarnego. Cel na górę czarnego idą idealnie w czarne.Wniosek, że szczerbina musi być podniesiona a nie ma możliwości regulacji góra dół tylko na boki. :piwo:
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: mari0 »

Jakbyś wstawił zdjęcie tej szczerbinki byłoby łatwiej. Z tego co pamiętam to TS2 fabrycznie miała szczerbinkę w pełni regulowaną.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Maciej.N »

Ts2 ma nieregulowaną szczerbinkę. Jak byś chciał ustawić ją w punkt centralnie to będziesz musiał zmienić muszkę albo założyć regulowaną szczerbinkę. Jak tak zrobiłem tzn zmieniłem szczerbinkę i teraz mogę sobie regulować jak mi się podoba.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Maciej.N »

Szczerbinka regulowana CZ 75 TS/TS2, Zendl ja kupiłem u Halinki i jest ok kliki pewne i powtarzalne.
Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Krzysztof60 »

Dowiedziałem się, że TS-2 na 25 jest ustawiona w punkt. Zobaczę jeszcze raz jak się ułożą strzały z podpory. Jak żle to tylko wymiana szczerbiny. Wstyd żeby za 7000zł nie zrobić regulacji na szczerbinie. :516:
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 713
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: muczacz »

Krzysztof60 pisze: 13 kwietnia 2024, 14:48 Dowiedziałem się, że TS-2 na 25 jest ustawiona w punkt. Zobaczę jeszcze raz jak się ułożą strzały z podpory. Jak żle to tylko wymiana szczerbiny. Wstyd żeby za 7000zł nie zrobić regulacji na szczerbinie. :516:
no cóż wiedziałeś co i za ile kupujesz :-D , ja kupiłem 75B Omegę za 3500 i do tego szczerbinkę LPA za 300 i mam bardzo celny pistolet za połowę ceny :gun2:

a nie odbiegając od tematu daj ją komuś komuś kto dobrze strzela do przestrzelenia może to nie wina pistoletu tylko oka , niedawno jak wczoraj strzelałem sobie z P83 kolegi , w tarczy wszystko pod czarnym dużo , kolega właściciel strzelnicy wziął go w łapki i wszystko w dziesiątce :shock:

i jak kolega poniżej sugeruje nie strzelaj z podpórki ,spróbuj z wolej ręki ,tu wyniki mogą być z goła inne :one: , CZ-ty z tej półki mają dobrze dobrane wysokości przyrządów celowniczych
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2024, 15:29 przez muczacz, łącznie zmieniany 3 razy.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Maciej.N »

Ja bym aż tak nie ufał strzelaniu z podpory. Przy takim strzelaniu też są błędy i może nie oddawać w pełni rzeczywistości. A skupienie jak wyszło?
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Maciej.N »

Ja posiadam ten pistolet i uważam że jest celny. Ale wydaje mi się że ts2 nie była stworzona do strzelania tarczowego. Choć da się z niej strzelać celnie do tarczy tylko trzeba trenować.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 713
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: muczacz »

nie mam TS-2 trochę za droga ale jak bym zakupił to w pierwszej kolejności dokupił bym regulowaną szczerbinkę
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1127
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Mateusz70 »

Ciekawy temat powinien cieszyć się większym zainteresowaniem, ale trudno coś stwierdzić. TS-2 przygotowano do IPSC, więc powstaje pytanie o "zasięg celności" tego modelu. Z obserwacji, co ludzie osiągają z niego na osi 25 metrów, potwierdza się kolejny przypadek, że coś tu nie wychodzi.
Czemu? Może mechanizm współpracuje z pewnym wąskim przedziałem amunicji o specyficznych parametrach? Oczywiście, przeszła mi myśl o broni przystosowanej do strzelania na krótsze dystanse, ale co wtedy robi tam długa lufa? - Factor? Większa energia przy dłuższej lufie jest czymś naturalnym.
Może jest to "szczególnie wredna broń", która pełnię swego potencjału ujawnia jedynie w rękach mistrzów? Ne współpracuje z amatorem.

Strzelanie z podpórki, podobnie jak niektórzy wyżej, uważam za zbędne. Podpórka jest dobra do karabinów. Najlepiej będzie każdemu strzelać tak, jak zwykle to robi.

Regulowana szczerbinka przy nabyciu wprawy zapewne pozwoli ustalić jedno ustawienie. Dlaczego takie? To dziwne, ale może jakieś wady wzroku lub nawyk określonego trzymania broni sprawia, że niektórzy celują nie tam, gdzie trafiają. Skupienie i średni punkt trafienia trzeba byłoby ocenić. Przy czym, liche skupienie właściwie czyni niepotrzebnym to drugie. W praktyce, polecam strzelić 10 razy na określonym dystansie i sprawdzić, czy przestrzeliny są w kole 15 centymetrów.
Warto byłoby zacząć strzelać na 10-15 metrów z tzw. "wolej ręki", czyli może być oburącz.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: PANPADRE »

muczacz pisze: 13 kwietnia 2024, 15:21...no cóż wiedziałeś co i za ile kupujesz :-D , ja kupiłem 75B Omegę za 3500 i do tego szczerbinkę LPA za 300 i mam bardzo celny pistolet za połowę ceny :gun2:
Absolutnie się z kolegą nie zgadzam. Sądzę też, że z takiego podejścia się wyrasta. Ja nigdy nie kupuję tego typu rzeczy jak broń - bo taniej. Jak akurat nie mam na tyle wolnych środków, to wolę dozbierać czy kupić na raty, ale kupić, to co chcę i co mi się podoba. Wtedy dopiero będę naprawdę zadowolony z zakupu. Miałem CZ 75B, sprzedałem bo mi się nie podobała i to z czasem coraz bardziej. Mam CZ TS. Ten pistolet, a mam już go kilka dobrych lat strasznie mi się podoba i jego posiadanie, strzelanie z niego sprawia mi duża przyjemność.

Ostatnio stały się tu modne analogie motoryzacyjne. Otóż ja nie muszę jeździć Mercedesem czy Audi, wiem jednak, że świadomie i dobrowolnie nigdy nie będę jeździł Dacią, nawet najnowszą i najlepszą. Nie bo nie i koniec. Po co mam się męczyć i frustrować jak pomiędzy takim przysłowiowym Mercedesem czy Audi a Dacią jest ogromna ilość innych marek i samochodów 8-)
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8516
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: duber »

PANPADRE pisze: 14 kwietnia 2024, 12:07 wiem jednak, że świadomie i dobrowolnie nigdy nie będę jeździł Dacią, nawet najnowszą i najlepszą. Nie bo nie i koniec. Po co mam się męczyć i frustrować jak pomiędzy takim przysłowiowym Mercedesem czy Audi a Dacią jest ogromna ilość innych marek i samochodów 8-)
Z takiego podejścia też się wyrasta :roll:
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Krzysztof60 »

Strzelało dwóch instruktorów i tak samo . Z podpory czy bez nie ma znaczenia. Obliczę jeszcze o ile podnieść szczerbinę. Odkręcę i podłożę pasek z wkładki teflonu i zobaczymy. Jak będzie Ok to wymiana na regulowaną.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Dexter »

O co chodzi z wkładką z teflonu? Przecie tak nie podniesiesz muszki.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 713
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: muczacz »

PANPADRE pisze: 14 kwietnia 2024, 12:07
muczacz pisze: 13 kwietnia 2024, 15:21...no cóż wiedziałeś co i za ile kupujesz :-D , ja kupiłem 75B Omegę za 3500 i do tego szczerbinkę LPA za 300 i mam bardzo celny pistolet za połowę ceny :gun2:
Absolutnie się z kolegą nie zgadzam. Sądzę też, że z takiego podejścia się wyrasta. Ja nigdy nie kupuję tego typu rzeczy jak broń - bo taniej. Jak akurat nie mam na tyle wolnych środków, to wolę dozbierać czy kupić na raty, ale kupić, to co chcę i co mi się podoba. Wtedy dopiero będę naprawdę zadowolony z zakupu. Miałem CZ 75B, sprzedałem bo mi się nie podobała i to z czasem coraz bardziej. Mam CZ TS. Ten pistolet, a mam już go kilka dobrych lat strasznie mi się podoba i jego posiadanie, strzelanie z niego sprawia mi duża przyjemność.

Ostatnio stały się tu modne analogie motoryzacyjne. Otóż ja nie muszę jeździć Mercedesem czy Audi, wiem jednak, że świadomie i dobrowolnie nigdy nie będę jeździł Dacią, nawet najnowszą i najlepszą. Nie bo nie i koniec. Po co mam się męczyć i frustrować jak pomiędzy takim przysłowiowym Mercedesem czy Audi a Dacią jest ogromna ilość innych marek i samochodów 8-)
całkowicie się z Tobą zgadzam , widzisz mi 75-piątka bardzo się podoba , ja nie kupiłem dlatego że była tańsza , taką kiedyś miałem i taką chciałem mieć teraz i mam :-D , a że wyszła taniej niż Ts-ka no cóż nie moja wina :P
Krzysztof60 pisze: 14 kwietnia 2024, 12:33 Strzelało dwóch instruktorów i tak samo . Z podpory czy bez nie ma znaczenia. Obliczę jeszcze o ile podnieść szczerbinę. Odkręcę i podłożę pasek z wkładki teflonu i zobaczymy. Jak będzie Ok to wymiana na regulowaną.
nie dasz rady nic podłożyć pod szczerbinkę ona jest na jaskółczy ogon wciskana , musisz kupić albo wyższą szczerbinkę albo niższą muszkę , a najlepiej jakąś regulowaną szczerbinkę
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”