CZ 97 B - poprawki po producencie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Popeye »

Zapraszam do dyskusji wszystkich posiadaczy rzeczonego pistoletu i tych którzy mają pojęcie na temat.
Co mnie interesuje ?
Jak zapewne wiecie to pistolet w kalibrze 45 ACP z dziesięcioma nabojami w magazynku, przez co rękojeść ma dość szeroką. Jak ktoś ma mniejsze dłonie to ma problem z objęciem rękojeści. Z pomocą przychodzą cieńsze okładziny aluminiowe - banał.
Następna sprawa to sama praca spustu. Jest dość ciężki i raczej do tarczowego strzelania się nie na daje. Co z tym z robić ? Co wymienić lub podmienić ?
Czy ktoś zmieniał przyrządy celownicze na powiedzmy światłowodowe albo tarczowe z regulacją ?

Obrazek
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Heniek75 »

mam tą czesławkę i zmieniłem w niej przyrządy celownicze a konkretnie szczerbine na regulowaną, dodałem bufor sprężyny powrotnej, pozbyłem sie sprężyny blokady iglicy przez co spust w SA pracuje delikatniej i na 25 m na10 strzałów 1 lub 2 sa poza czarnym reszta w czarnym siedzi. co świadczy ze strzelający musi więcej ćwiczyć
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Popeye »

Czyli samego spustu nie wymieniałeś.
Orientujesz się może czy języki spustowe są zamienne na przykład z tymi od SA, z regulacją ?
Rozumiem,że blokada iglicy jest na miejscu ale nie ma nacisku sprężyny.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Heniek75 »

nie, spustu nie ruszałem, musisz sprawdzić na stronie http://www.cz-spare.parts/sporting-parts-ipsc/c-1204/ tam sa różne spusty i podają czy pasuje do danej broni.
co do blokady to po wyjęciu sprężyny blokada tez sie wyjęła. bron używam tylko do tarczy nie do noszenia wiec dodatkowe zabezpieczenie nie jest mi potrzebne a zmniejszyła waga spustu w SA
kuchart
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 października 2016, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: kuchart »

Kolega zaproponował temat,zapewne zdobył interesującą jego wiedzę ... i co koniec. Sam chcę kupić CZ 97 B i myślę że przyda mi się "wielka" ilość wszelkich informacji w temacie. Co zmienić , gdzie kupić i ewentualnie ceny. No I jaki efekt .
Lightman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 23 lipca 2006, 10:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Lightman »

Kolego Heniek gdzie kupowałeś przyrządy celownicze? Wszyscy mają co 75 a 97B cisza, tak samo problem jest z kaburą. Ja ostatnio miałem problem z jedną sprężynką , po prostu się wyczepiła i po strzale nie można było pociągnąć za spust, dopiero ręczne przeładowanie umożliwiło strzał.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Popeye »

Kuchart, to nie mój prywatny wątek tylko dla wszystkich i ludziska mogą się dzielić swoimi doświadczeniami i modyfikacjami.
do tej pory nic nie zmieniłem w swojej CZ.
Do 97-ki używam skórzanej Kajman-a którą robi na kopycie od shadowki.
Jeżeli chodzi o Kydex to wiąże się to zapewne z użyczeniem broni, bo zapewne nie jest to tak szybki proces wytworzenia kabury.
No chyba że ma już ktoś kopyto na którym formuje kydex
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2017, 21:06 przez Popeye, łącznie zmieniany 1 raz.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: DaimonWawa »

Żeby poprawić spust w trybie SA (nie ma znaczenia czy macie SA/DA czy SAO) należy:
- zmienić kurek na sportowy (chodzi o kształt i wielkość zaczepów) - ew. odpowiednio dociąć aktualny kurek - robota dla rusznikarza który wie co robi (osobiście wolałbym kupić gotową cześć)
- zmienić sprężynę kurka na lżejszą - tutaj od razu może być potrzeba wymiany sprężyny iglicy aby dobrze odpalał
- pozbyć się bezpiecznika iglicy (w oczywisty sposób wpływa to na bezpieczeństwo)
- polerka
- można także wymienić sprężynę spustu na lżejszą (ale sam kurek ma dużo większe znaczenie)
- wedle uznania wymiana na mechanizm spustowy SAO

W sklepie CZUB jest rozpisane co pasuje do jakiego modelu - warto zweryfikować u źródła, ja zamawiałem tylko do CZ75

Miejsca gdzie można kupić potrzebne części

http://www.czub.cz (nie ma kłopotu z wysyłką do Polski)
http://www.ipscstore.eu (też nie ma kłopotu z wysyłką do Polski)
http://hubertus.com.pl (różnie bywa z dostępnością)
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Popeye »

I wszystko jasne.
Dzięki :one:
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
kuchart
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 października 2016, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: kuchart »

Martwi mnie trochę pozbycie się bezpiecznika iglicy . Czy można dokonać poprawnej modyfikacji bez likwidacji tego bezpiecznika. Może jakiś inny droższy sposób ( element) ? Jestem zbyt mało doświadczonym strzelcem , dlatego mam te obawy. Ale bardzo dziękuję za wypowiedz. A w kwestii kabur , czy jeśli jest "klonem" colt-a 1911 A1 , to kabury i ładownice od niego będą pasowały do CZ 97 B ? . Jest jeszcze kwestia lufy. Ile bruzd i jaki ich skok ? Może ktoś wymieniał przyrządy celownicze (szczerbinkę na regulowaną).
Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Heniek75 »

Lightman pisze:Kolego Heniek gdzie kupowałeś przyrządy celownicze? Wszyscy mają co 75 a 97B cisza, tak samo problem jest z kaburą. Ja ostatnio miałem problem z jedną sprężynką , po prostu się wyczepiła i po strzale nie można było pociągnąć za spust, dopiero ręczne przeładowanie umożliwiło strzał.
regulowaną szczerbinę kupiłem tu http://www.cz-spare.parts/adjustable-re ... z-97-cz-83
bezpiecznik iglicy zdemontowałem i rzeczywiście spust jest delikatniejszy. czy broń przez to stała sie bardziej niebezpieczna myślę że nie, bo :
po 1 97B wg mnie to pistolet nie do noszenia ( masa netto + gabaryty)
po 2 najbezpieczniejszy bezpiecznik to mój paluch

a kaburę mam od HK usp kydexową tylko musiałem dremelkiem ją doszlifować w miejscu gdzie jest bezpiecznik u 97B ale jak pisałem wyżej "czesława" przemieszcza się w pudełku ze względów objętościowych.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: Popeye »

Do Colta 1911 nawet nie jest podobna, nie wiem skąd ten pomysł ?
Jeżeli chodzi o gwint to pewnie będzie jak w większości 16 lub 20 ale przy tej długości lufy nie ma to większego znaczenia, bo strzelasz co najwyżej na 25 do 50 metrów.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: DaimonWawa »

kuchart pisze:Martwi mnie trochę pozbycie się bezpiecznika iglicy . Czy można dokonać poprawnej modyfikacji bez likwidacji tego bezpiecznika.
Te zmiany się wzajemnie uzupełniają. Przy fabrycznym kurku i sprężynach waga spustu w ostatniej fazie jest na tyle duża że innych rzeczy się nie zauważa. Gdy zejdziesz z siłą potrzebna do przezwyciężenia zaczepów kurka, zaczynają przeszkadzać takie rzeczy jak chropowate elementy i bezpiecznik iglicy. W wypadku obaw (słusznych) najlepiej skonsultować się z rusznikarzem

Wersje typowo sportowe CZ (SP-01 Shadow, Shadow 2, Tactical Sports) fabrycznie nie mają bezpiecznika iglicy.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: McMonster »

Jeśli ładuje się broń i używa jedynie na strzelnicy, to taki pistolet po zdemontowaniu bezpiecznika iglicy pewnie i tak będzie bezpieczniejszy w użytkowaniu, niż wiele popularnych konstrukcji. Pistolet TT ma taki sobie chwyt, trochę szarpie, a jego jedyne automatyczne zabezpieczenie to blokada zapobiegająca oddaniu strzału bez zaryglowania. No i większość pistoletów ma te swoje 60-80 lat użytkowania na karku, ale jakoś wielu strzela.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 97 B - poprawki po producencie

Post autor: DaimonWawa »

Nawet przy włączonym bezpieczniku zewnętrznym i/lub opuszczonym kurku możliwy jest wystrzał przy upadku (spowodowany bezwładnością iglicy) - bez naciskania na spust.

Dlatego też stosuje się bezpieczniki iglicy lub twarde sprężyny iglicy + lekkie materiały iglicy jak tytan. Bezpiecznik iglicy odbija się na całej pracy spustu. Lekka tytanowa iglica w połączeniu z twardą sprężyny iglicy wymaga mocnej sprężyny kurka co dla bezpieczeństwa z kolei wymaga dobrych zaczepów kurka i wracamy do punktu wyjścia. Ma być bezpiecznie - spust pośrednio nie będzie taki jak w pistolecie sportowym
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”