Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Dino1984
Zarejestrowany użytkownik

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Dino1984 »

Wizytę w Besthunters oceniam zdecydowanie negatywnie. Odmówiono mi POKAZANIA (nie mylić z wzięciem do ręki) dostępnej broni bez okazania pozwolenia (!), oraz sprzedaży tłumika, ponieważ - jak powiedział sprzedawca - jedyną grupą uprawnioną do posiadania i używania tłumików są myśliwi, więc tłumiki sprzedają tylko po okazaniu pozwolenia łowieckiego.

Średniowiecze. W czasach gdy cała społeczność walczy o popularyzację strzelectwa i dostępu do broni, tak duży sprzedawca propaguje mity i zabobony rodem z najgłębszych czeluści PRLu. Wstyd.
.177, 22LR, .223, .308, 9 mm, 12 ga
ZKS Warszawa
"Ubi concordia, ibi victoria"

Awatar użytkownika
bezduszny

Post autor: bezduszny »

@Dino1984, ale czy postąpili zgodnie z obowiązującym prawem ?

Dino1984

Post autor: Dino1984 »

@Bezduszny: Źle zadane pytanie. Nie wiem co prawo ma tu do rzeczy? Prawo pozwala każdemu nabywać tłumiki i oglądać broń w sklepie nie mając pozwolenia. To są wewnętrzne wymysły właściciela sklepu. Oczywiście - jego sklep, jego zasady... ale nie zmienia to faktu, że to głupie zasady, stąd moja taka ocena sklepu.
.177, 22LR, .223, .308, 9 mm, 12 ga
ZKS Warszawa
"Ubi concordia, ibi victoria"

m2c

Post autor: m2c »

Cenzin? Tam przecież była tylko gablotka z amunicją ;) Ciężko się z nimi dogadać, zwłaszcza z Panią przez telefon.
Za sprzedaż Mossbergów i Kelteca w normalnych cenach olbrzymi plus.
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mossberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bul 1911 CG .45, Tikka T3X Varmint .223, Fabarm STF12 11", Husqvarna Dubbelbössa 12/65, Pietta S. A. 1873 .45 Colt, Winchester 1873 .357, S&W .460

Awatar użytkownika
bezduszny

Dino1984 pisze:
23 września 2020, 11:15
@Bezduszny: Źle zadane pytanie. Nie wiem co prawo ma tu do rzeczy? Prawo pozwala każdemu nabywać tłumiki i oglądać broń w sklepie nie mając pozwolenia. To są wewnętrzne wymysły właściciela sklepu. Oczywiście - jego sklep, jego zasady... ale nie zmienia to faktu, że to głupie zasady, stąd moja taka ocena sklepu.
Pytanie zasadne.
Co mówi prawo o pokazywaniu broni osobie która nie pokazuje pozwolenia.. i co mówi prawo o pokazywaniu tłumika osobie które nie pokazała pozwolenia na posiadanie takowego.

Jeżeli prawo zezwala.. to sklep do dup... postąpił.
Jeżeli prawo nie zezwala.. to ciężko mieć o to pretensje do sklepu, że "chronią własną du*ę" przed problemami.
Nikt nie wiem kim jesteś i czy nie jest to jakaś prowokacja.
Takie czasy mamy.

Wiedzmin

Post autor: Wiedzmin »

Ale tłumik to sobie może kupić w Polsce 16 latek na allegro...

Co do tematu: polecam sklep Skawiński. Raz w tygodniu wysyłają pracownika po towar w Warszawie i można prawilnie na orlenie oczywiście odebrać pukawkę. Kontakt poprawny, ceny dobre. No i mają dużo na stanie, a nie jak u niektórych kilka tureckich strzelb na krzyż, brak ammo i w sumie brak wszystkiego. Polecam, jak na sklep z bronią ok.

Besthunters ma w środku straszne pustki. Jednak dla mnie przynajmniej obsługa była na 5 gwiazdek. Raz chciałem kupić pistolet i nie mieli (pomimo że są importerem) i nie mieli też ani sztuki 9x19. Drugi raz byłem pomacać eotecha i okazało się, że mają pracownika bardzo obcykanego w optyce. Nie mogę odradzić Besthunters.

Awatar użytkownika
lasooch

Post autor: lasooch »

A Cenzin to już się otworzył czy dalej przeżywają pandemię i są zamknięci na głucho?

KG92RS

Post autor: KG92RS »

lasooch pisze:
23 września 2020, 18:47
A Cenzin to już się otworzył
Próbowałem dzwonić na numery z wizytówek trzech osób, które kiedyś tam pracowały -> nikt nie odebrał.

Przem

Post autor: Przem »

Zdublowany post
Ostatnio zmieniony 23 września 2020, 20:56 przez Przem, łącznie zmieniany 1 raz.
22lr. 9x19

Przem

Post autor: Przem »

Wiedzmin pisze:
23 września 2020, 13:54
Co do tematu: polecam sklep Skawiński. Raz w tygodniu wysyłają pracownika po towar w Warszawie i można prawilnie na orlenie oczywiście odebrać pukawkę. Kontakt poprawny, ceny dobre. No i mają dużo na stanie, a nie jak u niektórych kilka tureckich strzelb na krzyż, brak ammo i w sumie brak wszystkiego. Polecam, jak na sklep z bronią ok.

Może w dowozach są dobrzy, natomiast na miejscu jak dla mnie to porażka. Sprzedawca za ladą plus parę pań do pomocy. Efekt zupełnie odwrotny-jeden wielki chaos. Klient czeka bo ktoś poszedł po kogoś, gdzieś...
Ceny faktycznie dobre. Po przygodzie z rusznikarzem, raczej już nic mu nie zlecę do zrobienia.
22lr. 9x19

Awatar użytkownika
bezduszny

KG92RS pisze:
23 września 2020, 20:14
Próbowałem dzwonić na numery z wizytówek trzech osób, które kiedyś tam pracowały -> nikt nie odebrał.
CENZIN to PGZ ... więc ich lotto czy sklep działa czy nie.
Nie ma kasy ? To nie problem.. budżet państwa sypnie.

Dexter

Post autor: Dexter »

W przypadku takiego giganta to sklep detaliczny dla cywilów jest jedynie maleńkim dodatkiem. Nie wmawiaj sobie, że z powodu niesprzedana paru paczek dziewiatki ten moloch poczuje znaczącą różnicę w swoich finansach.

Awatar użytkownika
Wedymin

Post autor: Wedymin »

RP Arms z Aleksandrowa Łódzkiego w osobie Pascala Marciniaka.

Doskonały i szybki kontakt, kulturalne negocjacje, skompletowanie zamówienia... nie ma się do czego przyczepić.
Jedyny „minus” jest taki, że dowieźli mi broń do Wawy, przez co nie miałem okazji odwiedzić ich sklepu i „zmarnować” czasu na gadanie i oglądanie fajnych egzemplarzy :cry:
Podsumowując - polecam z czystym sumieniem, a sam chętnie do nich wrócę, tylko musi mi się konto zregenerować :(
"A gun by itself is worthless if you don’t know how to use it." Frank Castle

Awatar użytkownika
biper

Post autor: biper »

Jedyny „minus” jest taki, że dowieźli mi broń do Wawy, przez co nie miałem okazji odwiedzić ich sklepu i „zmarnować” czasu na gadanie i oglądanie fajnych egzemplarzy :cry:
Ha... dokładnie tak by było :)
Byłem u nich po upper Fedarma 10.5", czyli niby akcja na 30min, ale zleciało mi chyba z 1.5 - 2 godz. :)
I bym chyba siedział dłużej, ale miałem przed sobą jeszcze trasę powrotną do 3miasta.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Mroovka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Mroovka »

Przem pisze:
23 września 2020, 20:54
Może w dowozach są dobrzy, natomiast na miejscu jak dla mnie to porażka. Sprzedawca za ladą plus parę pań do pomocy. Efekt zupełnie odwrotny-jeden wielki chaos. Klient czeka bo ktoś poszedł po kogoś, gdzieś...
Ceny faktycznie dobre. Po przygodzie z rusznikarzem, raczej już nic mu nie zlecę do zrobienia.
Dokładnie. Byłem w tym przybytku pierwszy i ostatni raz. Mówię gościowi za ladą o co mi chodzi i znika na pół godziny, bo telefon odebrał. Poza tym, to co mają na stronie internetowej, nie zawsze jest na miejscu więc lepiej sobie rezerwację zrobić - a i z tym bywa problem, bo oczywiście dodzwonić się nie idzie.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”