Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Mumin_ »

LongTom pisze:
29 czerwca 2020, 13:16
Spotkaliśmy się na stacji benzynowej, [...]
Swoją drogą jestem ciekaw, za jaki procent miejskich legend o kupowaniu "kałacha od ruskich" są odpowiedzialni Stefmar, Leśny Dziadek, Olimp i ich klienci :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Bezimienny

Post autor: Bezimienny »

Dokładnie, ciekawe też w ilu przypadkach postronni (jezeli w ogole takie przypadki były) wezwali policje sądzac ze to cos nielegalnego

Tomtap

Post autor: Tomtap »

Mumin_ pisze:
30 czerwca 2020, 10:21

Stefmar, Leśny Dziadek, Olimp :)
Jest dużo więcej podmiotów sprzedających w tej formie choćby ammo i są to takie całkiem "normalne" sklepy stacjonarne, które np. są oficjalnym dystrybutorem jakiś firm.

Natomiast z Leśnym bywa zabawnie :) Ja odbierałem puchę przez siatkę na tyłach Orlenu, bo podjechaliśmy z dwóch różnych stron, a to była stacja przy trasie S, więc odgrodzona płotem od otoczenia. Także tu mogło to wyglądać ciut podejrzanie ;laughing:

Poza tym sprzedawanie prywatnie używanych własnych sprzętów też często odbywa się w terenie, tak niedawno sprzedawałem 3 sztuki i w sumie jakieś osoby postronne widziały, że gość ogląda karabinek, ale może myślały że skoro bez krępacji to pewnie wiatrówka ;laughing:

KG92RS

Post autor: KG92RS »

Kiedyś odbierałem karabin od Polarms-ów na stacji benzynowej, z niedużym parkingiem dla tirów. Stała jedna ciężarówka i jej kierowca, jak nas zobaczył, to wylał coś, co właśnie sobie ugotował, wrzucił wszystkie graty luzem do schowka (a oni się zwykle ładnie pakują) i nawiał :)

Awatar użytkownika
oscyp

Post autor: oscyp »

To i ja podzielę się historią - to był chyba mój pierwszy zakup terenowy, a że jeszcze stacji benzynowej przy węźle nie wybudowali to najbliżej wypadło na parking przy pizzerii. Był dość duży więc umówiłem się pod jakimś charakterystycznym bilboardem bardziej z tyłu, żeby nie wzbudzać właśnie niepotrzebnych emocji u osób postronnych. No i kitram się tak chwilę, wiecie - low profile i w ogóle, a tu nagle wjeżdża Leśny, "cały na biało", samochód wymalowany w giwery, blachy "D0 BRONI", otwiera kipę i leci z prezentacją :D:D:D:D Teraz już mnie to nie rusza, ale było zabawnie. Po wybudowaniu rzeczonej stacji jakiś czas temu stałem w kolejce po ammo do busa hehehe. Pozdrawiam sprzedawców obwoźnych, robicie dobrą robotę!

Bezimienny

Post autor: Bezimienny »

Ludziska, wiecie cos w temacie obecnych cen broni? Cos sie dzieje na rynku bo zauwazylem w jednym ze sklepów (z lubuskiego, jakis doktorek bron czy jakos z amerykanskiego) ze CZ Shadow I podrozala o ok 700zl, jakos w zeszlym tygodniu patrzalem to byla za niecale 3200zl a teraz za cos kolo 3980zl czyli w sumie prawie 800zl 😳 to ogólna tendencja w sklepach czy odosobniony skok ma kase?

Zeby nie było ze nie w temacie, chodzi o sklep dr.Gun, slyszalem puki co dobre opinie jednak jesli taki nagly wzrost cen to slabo wróżę.

Inna rzecz to sklep Drop w Słubicach, serdecznie polecam, kontakt bardzo dobry, dobra obsługa, Pan tlumaczy i doradza, a szafa S1 tam kupiona jakis czas temu sie bardzo sprawdza.
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2020, 00:19 przez Bezimienny, łącznie zmieniany 1 raz.

feder

Post autor: feder »

Broń podrożała, gdyż waluty podrożały.

Wilek1

Post autor: Wilek1 »

Halinka pisała na FB ze CZ podnioslo tez ceny tylko nie wiem czy Shadowek (SH1 i SH2 na pewno) czy wszystkiego z oferty.
Poza tym - waluty.

Na szczescie inne tanieją - te starsze przerabiane (PPsz, UZI, Galil) to pewnie dlateo ze raz, ze jest nadpodaż i bylo pare sciem "wincejnibedze" ale i nowej ustawy sie niektorzy boją wiec mniejszy popyt rowniez....

frugoman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: frugoman »

Besthunters dziś, bardzo miła wizyta, mimo że kręciło się trochę klientów bez problemu mogłem zmacać wszystko po kolei z gabloty Sig Sauera. Sprzedawca rzeczowy, tłumaczył i objaśniał ale nic nie wciskał. Wyszedłem z karabinem :) Dostałem też mały prezent mimo że nawet nie pytałem o zniżkę.

KG92RS

frugoman pisze:
25 lipca 2020, 16:34
Besthunters dziś (...) Wyszedłem z karabinem
Tylko nic w nim nie wymieniaj (szczególnie kompensatora, hehe), bo gwarancję stracisz :)

KG92RS

Nie przypuszczałem, że kiedyś to napiszę, ale "kronikarska rzetelność" mnie do tego zmusza -> Leśny Dziadek się zepsuł...
Żeby nie było wątpliwości -> nie mam zastrzeżeń do sprzedawanej przez nich broni - chodzi mi tylko o podejście Marcina do własnego słowa. Obiecał mi coś TRZY(!!) razy i trzy razy zignorował własne obietnice. Z kilku innych źródeł słyszałem - niestety - podobne zastrzeżenia.

Doprowadził do dwóch rzeczy: po pierwsze, zrezygnowałem z planowanych u niego aktualnie zakupów. Po drugie - nie mogę go polecać nikomu poważnemu, żeby potem nie świecić za niego oczami.

Przykre to, ale najwyraźniej zaczął padać ofiarą własnej popularności i brakuje mu "godzin na dobę", żeby wywiązać się ze wszystkiego, co obiecuje. Albo pamięć już nie ta i trzeba się zastanowić nad wiązaniem supłów...

Glou

Post autor: Glou »

Cóż, mam podobne spostrzeżenia.
Dodatkowo, problemem jest u nich brak przepływu informacji w firmie.
Rozmawiam telefonicznie z pracownikiem sklepu, po czym na drugi dzień dzwoni kolejna osoba ze sklepu i nie ogarnia „wczorajszych” ustaleń.

Nie wspominając już ze na kilka dodatkowych zdjęć trzeba czekać po kilka dni, prosząc chyba 5 razy.

Co do jakości nie zmieniło się nic - jak obiecają, tak dowiozą w stanie wcześniej zadeklarowanym.

SZAK4L

Post autor: SZAK4L »

Dla osób z południowo wschodniej Polski mogę polecić Avant Rzeszów. Chociaż trudno nie polecać, gdyż praktycznie w okolicy nie ma innej, dobrze zaopatrzonej konkurencji - pewnie z tego wynikają ciut wyższe ceny niż w najbardziej popularnych polskich sklepach, natomiast różnica jest tak niewielka, że miejscowym się i tak opłaca. W sumie ulżyło mi, że mam w obrębie 100km sklep, gdzie mogłem dostać od ręki Beryla, Fed Arma, DD, M9 w inoxie, kolekcjonerskie kwiatki jak TT33, Naganta, Makarowa, dowolną wersję CZ P-10 w tym wersje OR - wiem to nic niezwykłego, każdy sklep TO MA, natomiast konkurencja z Tarnowa lub inny sklep z Rzeszowa nie ma nawet 1/4 tej kolekcji.

W wątku można przeczytać o tym, że w w.w. sklepie nie można "zmacać" broni bez promesy. Gdy jeszcze nie miałem kwitów i grzecznie poinformowałem o tym, na jakim etapie postępowania jestem, obsługujący pan nie robił problemów i otworzył gablotę.

Polecam kontakt mailowy ze sklepem, kolejki są dosyć spore - gdy raz zadzwoniłem, zostałem proszony o wysłanie maila.

yamnick

Post autor: yamnick »

Glou pisze:
31 lipca 2020, 06:13
Cóż, mam podobne spostrzeżenia.
Ja niestety też. Też mi się wydaje że popularność przerosła możliwości . Niestety nie bardzo mam czas na wielokrotne próby kontaktu, zmiany planów weekendowych bo nagle okazuje się że dostawa w sobote itp.

LARPAK

Post autor: LARPAK »

Zrobię tutaj nieco za adwokata diabła - czyt. Leśnego Dziadka bo jakby nie patrzeć niewiele sklepów ma dowóz niemalże do klienta.
Często ustalona na kwadrans transakcja trwa znacznie dłużej bo ktoś wybiera, przebiera, marudzi albo się spóźni.

Inna rzecz to niestety brak odpowiedniego systemu jak i rozwiązań aby skorelować wszystkie platformy - chociaż tutaj już działa strona sklepu, ale nadal pozostają telefony (sklep, Leśny), maile, fora internetowe, na których Leśny prowadzi korespondencję i rezerwuje/sprzedaje różne rzeczy, a w sklepie na broni pojawia się karteczka z nickiem czy nazwiskiem.

Spróbujcie teraz sami ogarnąć to wszystko mając jeszcze ludzi, którzy w tym samym czasie prowadzą rozmowy odnośnie tego samego sprzętu przy czym jeszcze bądźcie w trasie z towarem do ludzi, gdzie jeszcze pewnie się znajdzie ktoś kto na ostatnia chwilę coś dorzuci do zamówienia.

Niestety problemy ze zdjęciami, obietnicami, cenami, rezerwacjami ma niemalże każdy sklep w Polsce, a przynajmniej znaczna ich część.

Jeden sklep w zeszłym roku ogłosił swoje urodziny i na karabinek MSR 15 PATROL dali bardzo niską cenę - kolega dzwonił i rezerwował telefonicznie powiedziano mu, że nie rezerwują telefonicznie i na miejscu trzeba być.
Byliśmy jako drudzy w sklepie z samego rana.
- poproszę karabinek MSR 15 PATROL co jest na promocji,
- ale był tylko jeden i zarezerwowany wczoraj telefonicznie,
- przecież przez telefon powiedzieliście, że nie rezerwujecie telefonicznie bo dzwoniliśmy już kilka dni temu,
- yyy no, yyy
- nie po to kolega jechał ponad 100 km, aby się dowiedzieć, że nie ma broni, której ponoć nie rezerwujecie telefonicznie, a zarezerwowaliście,
- przy następnej dostawie zrobimy tą samą cenę.

Faktem jest, że cenę zrobili taką samą, ale trzeba było poczekać jakieś trzy tygodnie.
Był to sklep z Wrocławia.

U Leśnego Dziadka zwyczajnie brakuje pewnie rąk do roboty i to tyle, a i przemiał jest wielki - zwróćcie uwagę jak szybko zniknęła amunicja NSN kal. 12, gdzie poszło wszystko mailowo, a ludzie mimo to zapisywali się na FB i forach.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”