Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Postautor: Wilek1 » 2020-01-11, 11:24

to nie zadna reklama ale porownacje podejscie w MU: :piwo:

- moge se zmieniac fedarma jak chce a i tak ma gwarancje (o ile nie modyfikowalem elementu ktory by potencjalnie padl)
- strzelbe oddalem do reklamacji, okazalo sie ze troche z mojej winy i niewiedzy awaria - dostalem spowrotem jak nowa, koszt Zero

ale dla podratowania sytuacji i uczciwego podejscia powiem, ze kupilem w BH pistolet ktory sie zacinal - i przyjeto go spowrotem,
co prawda nie bylo najmilej (testy x2 ale nei na moj koszt) i wymagalo pisemka, ale zakonczylo sie skutecznie... :one:

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2020-01-11, 11:45

Wilek1 pisze:to nie zadna reklama ale porownacje podejscie w MU: :piwo:

Wiesz, tu nie ma czego porównywać -> MU to firma tak odległa od przeciętności, że tylko BARDZO nieliczni są im w stanie dorównać. W moim prywatnym rankingu, na tym samym poziomie są jeszcze tylko dwie: Leśny i Olimp Arms.

wojtas25

Postautor: wojtas25 » 2020-01-11, 12:38

Jak kupowałem galila od Leśnego i prosiłem o rozłożenie karabinka w celu obejrzenia rury gazowej i tłoka to stwierdził, że nie bo nie będzie umiał złożyć ;laughing: , zgodził się na zdjęcie pokrywy komory,oczywiście karabinek po zakupie odwalał numery. Tak ,że w jednym szeregu z MU to na pewno bym Go nie postawił.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2020-01-11, 13:21

wojtas25 pisze:kupowałem galila od Leśnego i prosiłem o rozłożenie karabinka w celu obejrzenia rury gazowej i tłoka to stwierdził, że nie bo nie będzie umiał złożyć

Cóż, ja ocen dokonuję na podstawie własnych doświadczeń, a te mam zasadniczo inne od Twoich. Kupiłem u niego już kilka sztuk i każdą - przed odbiorem - rozkładałem sobie, jak chciałem. Nawet SWD rozłożyłem, aż do wyjęcia tłoka gazowego. Ale to pewnie dlatego, że wcześniej przygotowałem się merytorycznie i sam wiedziałem (choćby teoretycznie), jak to się robi. I miałem dokładny plan, co i jak chcę sprawdzić.

Idaho

Postautor: Idaho » 2020-01-11, 14:28

Robiłeś to na miejscu w Bardo czy kupiłeś daną broń i rozkładałeś ją w momencie dostawy? Jeśli to drugie, to czy sprzedający ma obowiązek umożliwić Ci odstąpienie od umowy jeśli uznasz, że broń jednak Ci się nie podoba?
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2020-01-11, 15:02

Idaho pisze:Robiłeś to na miejscu w Bardo czy kupiłeś daną broń i rozkładałeś ją w momencie dostawy?

Do Barda mam jakieś 460km - jeszcze tam nie dotarłem. Oczywiście, że oglądałem i rozkładałem broń w momencie dostawy. I zawsze "pod chmurką".

Idaho pisze:czy sprzedający ma obowiązek umożliwić Ci odstąpienie od umowy jeśli uznasz, że broń jednak Ci się nie podoba?

Nie wiem, czy ma obowiązek - nie będę się tu zagłębiał w prawne aspekty pewnych rzeczy. Ale tak własnie rozumiem sprzedaż z dowozem - że przy odbiorze i ostatecznej weryfikacji, ZAWSZE mogę się rozmyślić. Gdyby było inaczej, to jak to sobie wyobrażasz - sprzedawca będzie siłą wyrywał mi promesę? Nie miałem jeszcze przypadku, kiedy bym się rozmyślił, bo zawsze, przy wszystkich transakcjach z dowozem (nie tylko u Leśnego), stan broni był dokładnie zgodny z opisem, zdjęciami i wcześniejszymi ustaleniami. Raz, w przypadku Olimp Arms, wręcz się umówiłem - z góry - że ostateczną decyzję podejmę dopiero po "obmacaniu", bo broń wizualnie mi się nie do końca podobała i nie wiedziałem, czy "zatrybi". Kupiłem i - ostatecznie - okazało się, że to jedna z najciekawszych konstrukcji (ze względu na mechaniczny sposób działania i elegancję przeróbki), jakie mam (Star Z-70B).

Idaho

Postautor: Idaho » 2020-01-11, 15:12

Dzięki za odpowiedź. Ciekaw jestem jak w praktyce by wyglądała opcja rozmyślenia się w przypadku dowozu. Ktoś to już przerabiał?

Awatar użytkownika
PANPADRE

Postautor: PANPADRE » 2020-01-11, 15:39

Idaho pisze:Dzięki za odpowiedź. Ciekaw jestem jak w praktyce by wyglądała opcja rozmyślenia się w przypadku dowozu.

Rozmyślenie się powinno być kosztowną opcją dla rozmyślającego się. W końcu ludzie powinni się traktować poważnie. Oczywiście w przypadku rozmyślenia się powinna przepaść zaliczka itp.

Wiele firm stosuje takie zabezpieczenie, że w przypadku dowozu broń zarówno nowa jak i używana ma być w całości wcześniej opłacona. To tez dobry sposób na cebulę.

Kiedyś Polarmsi chyba opisywali swoje przeboje z taką dowożoną bronią. Ludzie dosłownie jakiegoś szału dostają, histerii. W przypadku broni używanej czepiają się każdej ryski, każdego przetarcia i chcą aby im z tego powodu obniżać ceny broni o setki czy tysiące złotych. Podejrzewam, że tacy osobnicy liczą na to, ze jak ktoś im już taką broń przywiezie (a broń nie jest wcześniej opłacona w całości), to będzie można z ceny urwać jakieś ogromne kwoty zwłaszcza w przypadku broni używanej :evil:

Idaho

Postautor: Idaho » 2020-01-11, 16:02

Ten kij ma dwa końce. Ja w od pewnego znanego na forum sprzedawcy kupowałem dwie sztuki broni. Druga jest świetna, ale stan pierwszej nie był taki, jak się spodziewałem. Kupiłem, bo pojechałem po nią 360 km do Wrocławia i nie chciałem wracać z pustymi rękoma, a kwota za broń nie była duża. Ale gdyby tak samo było w przypadku tej drugiej sztuki to bym jej nie wziął i stanowczo nie chciałbym płacić za to ani grosza z zaliczki.

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2020-01-11, 18:54

PANPADRE pisze:
Idaho pisze:Dzięki za odpowiedź. Ciekaw jestem jak w praktyce by wyglądała opcja rozmyślenia się w przypadku dowozu.

Rozmyślenie się powinno być kosztowną opcją dla rozmyślającego się. W końcu ludzie powinni się traktować poważnie. Oczywiście w przypadku rozmyślenia się powinna przepaść zaliczka itp.

Jakakolwiek sprzedaż na odległość zgodnie z polskim prawem pozwala kupującemu na odstąpienie od umowy. Broń jest takim samym towarem jak buty czy kurtka. Ma tylko pewne ograniczenia jeżeli chodzi o transport, stąd musi być dowóz "osobisty". I bycie "cebulą" nic tu nie zmienia.

PANPADRE pisze:Kiedyś Polarmsi chyba opisywali swoje przeboje z taką dowożoną bronią. Ludzie dosłownie jakiegoś szału dostają, histerii. W przypadku broni używanej czepiają się każdej ryski, każdego przetarcia i chcą aby im z tego powodu obniżać ceny broni o setki czy tysiące złotych. Podejrzewam, że tacy osobnicy liczą na to, ze jak ktoś im już taką broń przywiezie (a broń nie jest wcześniej opłacona w całości), to będzie można z ceny urwać jakieś ogromne kwoty zwłaszcza w przypadku broni używanej :evil:

Polarms sprzedaje głównie broń kolekcjonerską i dla kolekcjonerów istnienie rysy na zabytkowym egzemplarzu za grubą kasę może być nie do zaakceptowania.
Ostatnio zmieniony 2020-01-11, 19:11 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 2 razy.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2020-01-11, 20:58

Spitfire24 pisze:Polarms sprzedaje głównie broń kolekcjonerską i dla kolekcjonerów istnienie rysy na zabytkowym egzemplarzu za grubą kasę może być nie do zaakceptowania.

Takiej broni kolekcjonerskiej, na której można czepiać się rys, to Polarms nie sprzedaje. Oni sprzedają - po prostu - broń używaną. Owszem, czasami mają wyjątkowo interesujące sztuki, ale stanu typu "nówka, bez ryski" to u nich NIGDY nie widziałem.

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny

Postautor: Leśny Dziadek » 2020-01-11, 21:53

A pierwsza partia Tantali od Polarmsów? Chyba właśnie "bez ryski" były?

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny

Postautor: Leśny Dziadek » 2020-01-11, 21:55

wojtas25 pisze: stwierdził, że nie bo nie będzie umiał złożyć ;laughing: , zgodził się na zdjęcie pokrywy komory,oczywiście karabinek po zakupie odwalał numery. .

owmordę.... Czy to było przy zjeździe z S8? I Leśny osobiście czy Leśnego Tadzik-dostawca? Odpowiedź może być na PW :)

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2020-01-11, 22:24

KG92RS pisze:
Spitfire24 pisze:Polarms sprzedaje głównie broń kolekcjonerską i dla kolekcjonerów istnienie rysy na zabytkowym egzemplarzu za grubą kasę może być nie do zaakceptowania.

Takiej broni kolekcjonerskiej, na której można czepiać się rys, to Polarms nie sprzedaje. Oni sprzedają - po prostu - broń używaną. Owszem, czasami mają wyjątkowo interesujące sztuki, ale stanu typu "nówka, bez ryski" to u nich NIGDY nie widziałem.

Fakt, oryginalne FG42 czy Borchardty nam się jeszcze nie trafiły. Ot, czasami jakieś egzemplarze, których jest w obiegu kilkadziesiąt, czy kilkanaście sztuk. Czy kilka. Ale co to znaczy w porównaniu z unikatowym PM63?
:-D :-D :-D :-D :-D
Bez spiny, Panowie :-D :-D :-D Ot - takie sobie światy równoległe. Wy tu swoje - i rzeczywistość swoje :-D :-D :-D

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2020-01-11, 22:34

POLARMS pisze:Fakt, oryginalne FG42 czy Borchardty nam się jeszcze nie trafiły. Ot, czasami jakieś egzemplarze, których jest w obiegu kilkadziesiąt, czy kilkanaście sztuk. Czy kilka.

I czego się bronicie, jak nikt na Was nie napada? Napisałem gdzieś nieprawdę? Macie coś w takim stanie, żeby sensowną przyczyną odmowy odebrania było znalezienie jakiejś rysy? Nigdzie nie negowałem faktu, że macie - od czasu do czasu - sztuki, do których "się ślinię" i których nigdy nie kupię, bo za cienki jestem. Nie jest prawdą, że sprzedajecie - głównie - broń używaną, która jest tak samo kolekcjonerska, jak wskazany PM63? Niczego złego o Was nie napisałem, więc nie walczcie bezsensownie z przychylną Wam osobą.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”