Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Postautor: oscyp » 2018-10-11, 13:17

gregg pisze:Polarms,
proszę, przestańcie już...
Bo odechciewa się czytać ten wątek.

Ludzie piszą, że przyjemnie jak sklep da jakiś rabat, że chętniej się wtedy wraca a Wy zamiast napisać, że macie małe marże i nie opłaca Wam się robić rabatów czy dorzucić paczki ammo to wdajecie się w dyskusję jak dzieci i próbujecie udowodnić światu jak jesteście stratni. Nie dajecie to nie dajecie i tyle. Na tym skończcie.
Udowadnianie nie przysporzy Wam klientów, wręcz odwrotnie.

popieram w całej rozciągłości.... te wywody i awatarek już dawno mnie zniechęciły.... :/

LongTom

Postautor: LongTom » 2018-10-11, 13:25

Jako, że wspominacie tu Bydgoszcz polecam sklepy
Wojski i Montowski - głównie broń sportowa i myśliwska oraz ammo w dobrych cenach,
Olimp Arms k. Bydgoszczy - głównie bardzo ładnie wytworzona broń kolekcjonerska i sportowa z broni wojskowej
Jedność Łowiecka - ammo, CP, wiatr, b. dobry rusznikarz
:516:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-10-11, 13:34

Ostatnio zamawiałem telefoniczne w arms4u.pl, ładownicę do HK, wszystko na telefon, bez papierów, pełna profeska i zaufanie do klienta.
Polecam w Krakowie sklep snajper, trochę towaru tam kupiłem i jak na razie bez zarzutu.
O Olimp Arms nie wspomnę, bo to inna liga :) (w sensie poziom, który powinien być wzorcem na rynku )

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-10-11, 13:46

Co do rabatów i cen uzyskiwanych przez pewne sklepy to eldorado mają na broni pozyskanej z AMW, gdzie w 2015 roku minimalna/średnia cena netto wynosiła dla przykładu:
- 5,56 mm mini Beryl wz. 96 - 350/350 zł
- 5,6 mm ZKM 468 - 54/171 zł
- 5,6 mm BRNO 2 - 115,50/124 zł
- 5,6 mm TOZ 35 - 228/228 zł
- 5,6 mm MARGOLIN MCU - 110/110 zł
- 5,6 mm KK150 MOD 150 - 150/170 zł
- 5,6 mm TT sportowy - 160/160 zł
- 7,62 mm SKS - 75/150 zł
- 7,62 mm az. 91/30 - 400/400 zł
- 7,62 mm AKM - 350/450 zł
- 7,62 mm AKGN - 75/300 zł
- 7,62 mm wz. 1944 - 350/751 zł
- 9 mm P64 - 200/350 zł
- 9 mm P83 - 93/252 zł
- 9 mm PM wz. 63 - 45,10/55 zł

Oczywiście do tego trzeba doliczyć: koszty transportu, magazyniwania (chcąc mieć taką firmę to liczymy się z takimi kosztami), przeróbki (w wybranych przypadkach).

Teraz wystarczy spojrzeć na ceny rynkowe np. AKGN i ceny zakupu, a odpowiedź już sobie każdy sam znajdzie na podstawie własnych ocen...

LongTom

Postautor: LongTom » 2018-10-11, 14:12

Tylko mieć licencję, magazyn broni i samemu tak kupować...
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB

KudrigY
Status: Online

Postautor: KudrigY » 2018-10-11, 14:14

Heh, otworzyłeś pewnie puszkę pandory, ale pewnie się z tym liczyłeś. Mnie rok temu sporo ludzi hejtowało, że napisałem, że PM-63 były do wyrwania z AMW za kwotę poniżej 300 czy nawet 100 pln.

Gwoli sprawiedliwości, żeby kupić takie kąski czasem/często (w zależności kto się wypowiada...) trzeba w pakiecie dobrać jakieś badziewie (swojego czasu popularne były kontenery ogólnowojskowe i agregaty prądotwórcze), ale kasa nadal z tego jest.

Ale taki urok pracy przy "demobilu". Sami swoi, i duże koszty "konsultingu".

Mnie osobiście śmieszyły ostatnio akcje z butami - wojsko puszczało via AMW kilka tysięcy jednego modelu po X złotych, a w tym samym czasie rozpisało kolejny przetarg na te same, i zakupiło je po 2X. Ale to wojsko, logikę trzeba zostawić na zewnątrz.

Ciekawe co się stanie, jak zmienią przepisy o wykorzystaniu poza wojskiem amunicji ze stalowym rdzeniem. W chwili obecnej armia płaci 3 do 5 pln za utylizację pojedynczego naboju. A mają jasne cykle co do użyteczności każdego kalibru. I sporo 7,62x39 powinno być jeszcze do utylizacji, bo norma nie zezwala już na ich użycie wojskowe. Tak wygląda teoria, pewnie tylko osoby w magazynach amunicji wiedzą jak jest naprawdę.

Tak więc w przetargu taka amunicja może pójść po 1 grosz za sztukę, a i tak wszyscy (poza odbiorcami końcowymi, jak znam życie) będą zadowoleni.
Ostatnio zmieniony 2018-10-11, 14:15 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

gregg

Postautor: gregg » 2018-10-11, 14:17

Tu nie chodzi teraz o to, żeby przepychać się kto ile i kiedy zapłacił. To sprawa sklepów.

Jak Polarms chce prowadzić w taki sposób rozmowę, to proponuje mu założyć temat:

Klienci sklepów - subiektywna ocena Klientów

niech zaproszą inne sklepy i wypisują tam ile im ręce, siły itd pozwolą a nie zaśmiecają ten wątek.
Ostatnio zmieniony 2018-10-11, 14:17 przez gregg, łącznie zmieniany 1 raz.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-10-11, 14:22

Amunicja 7,62 x 39 mm wz. 43 z poc. PS n/łód. i 7,62 x 54R mm z poc. ŁPS to po 3 grosze była.

Pakiet, pakietem.
Owy "konsulting" - każdy z odpowiednimi uprawnieniami i kasą może stanąć do przetargu - informacje i oferta przetargu na stronie AMW.

EDYTA:
@KudrigY:
mnie hejtowali jak napisałem, że sklepy się umawiają co do cen (wtedy była mowa o amunicji), a później works11 napisał wprost, że ustalił z innymi minimalną ceną na Galile...
Ostatnio zmieniony 2018-10-11, 14:31 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-10-11, 14:49

Panowie, może warto odpuścić.
I tak wiemy, że w paru sklepach, marża na produkcie powyżej 2 tys zł. to 150-200zł, o amunicji nie wspomnę, bo to już prawie za darmo, pracownicy zbierają wieczorem szczaw i mirabelki, szefostwo dojeżdża do pracy bryczkami z demobilu, generalnie BIEDA Panie BIEDA.
Tej melodii nie zmienimy, bo powtarza się jak zdarta płyta i ma nam uzmysłowić, że na tym biznesie się nie zarabia, wręcz DOKŁADA.
Co bardziej kumaci forumowicze, trochę drapią się z niedowierzaniem po głowach, jak można prowadzić biznes na stratach kilka, kilkanaście lat.

Mam dostawcę, który jak przychodzi do negocjacji dostaw materiałów, to np. z 30 pozycji, jako przykład ma rozpracowane zawsze 2, gdzie pokazuje moim wspólnikom, że on na tych dwóch zarabia np. 500zł. Oczywiście, ma przygotowane faktury od swoich dostawców. Kiedy pytamy go, co z pozostałymi 28, to zawsze słyszymy głos oburzenia, o zaglądaniu w kieszeń, braku zaufania i ograbianiu dostawcy z zarobku. :) . Po 10 latach współpracy, przy każdym kontrakcie stosuje ten sam manewr. Gość jest tak śmieszny w swojej strategii marketingowej, że handlujemy z nim, dla samego fanu, żeby po raz kolejny zobaczyć ten sam spektakl :)
Ostatnio zmieniony 2018-10-11, 15:20 przez Fokat, łącznie zmieniany 4 razy.

rzufik1

Postautor: rzufik1 » 2018-10-11, 15:11

pytanie tylko kiedy post LARPAKA poleci....w kosmos :)
na beżowym przeca cenzury nie ma :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-10-11, 15:58

epatriot - Biłogoraj. Już ich nie lubię, bo właśnie zaspamowali armybazar...

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-10-11, 16:02

Cenzury nie ma, to fakt, są tylko drobne korekty, np. w przypadku takich wywrotowców jak Leśny Dziadek ;laughing:
Zapomniałem dopisać, że Leśny Dziadek to klasa sama w sobie, w zakresu handlu.
Idąc powyższym tokiem rozumowania, to Leśny na Gruponach, nawet nie zarabiał na klapki Kubota ;laughing:

KudrigY
Status: Online

Postautor: KudrigY » 2018-10-11, 17:53

Trzeba zrozumieć też modów i ownera tego forum. Ono żyje ze sponsorowania przez sklepy, i musi z nimi jakoś się dogadać. Bo pewnie osób chętnych za płacenie co miesiąc nie byłoby zbyt wielu (chociaż ja bym 10 pln / mc dał, może więcej).

Tak więc może warto uściślić nazwę tego wątku, np. na: "Sklepy z bronią nie będące sponsorem forum - subiektywne oceny podejścia do Klienta". Będzie fair dla obu stron...

To tyle w temacie. A poniżej kawałek, który pewnie zostanie wycięty, ale i tak go tu zostawię:

Wracając do cen, to powyższe zestawienie Larpaka pchnęło mnie do jednego przemyślenia. Ja sam rok temu byłem napalony na kilka konkretnych typów broni PL, i sam co najmniej raz dałem się nabrać na posty "sklepów", że jakiegoś wzoru broni już nie będzie, i trzeba kupić teraz, albo nigdy. W rezultacie, biorąc ceny na dzisiaj (co samo w sobie jest dużym uproszczeniem, wiem), przepłaciłem 500 pln za Tantala. A i tak pewnie go sprzedam, bo szafa ma swój limit objętości, a kolekcjonersko wolę pozyskać radomską pepeszę, jak sobie z niej postrzelałem i mi się spodobało. A Tantal vs ruskie AKS74U czy AK-74 ssie i tyle.

Za to po dłuższym szukaniu kupiłem (nadal wszystko działo się rok-pół roku temu...) prawdziwe kolekcjonerskie piękne egzemplarze P64 i P83 za poniżej 1K pln (cały czas się takie znajdują), Huntera za mniej niż 3K, Maga w okolicach 2,5 (nie pamiętam już...). Wszystkie zakupy były od osób fizycznych, połowa od osób, które właśnie dostały je w spadku. Jakbym miał pozwolenie rok wcześniej, to bym kupił za 2/3 tych cen max, bo nawet osoby fizyczne korzystają z obecnego hype na broń. Ale to już historia.

Tyle że co wieczór wchodzę na armybazar i optykę mysliwską i szukam. Wystawiam też swoje ogłoszenia, i ktoś czasem zadzwoni. Po sparzeniu się na tantalu, już wyleczyłem się z kupowania "dla chcenia" surplusu z listy dla mania" od razu, niezaleznie gdzie. Rezultat? Polarms dowiózł mi polskiego Mosina w pięknym stanie (drogo wyszedł, ale uważam, że jest tego warty, a nigdzie indziej nie ma od dawna), ale już odpuściłem sobie Uzi i Galila. Oba ostatnie były w sklepach najpierw po 3-4K pln, a teraz UZI można kupić bez targowania za 1,8k pln a Galila chyba za 2,2K pln. A na armybazarze galile już poniżej 2k były :) Może akurat zmowa cenowa się skończyła na te dwa modele :)

Nauczka dla mnie. Sklepy, czy też ich właściciele żyją z obrotu bronią. I świadomie, lub nieświadomie, będą ludzi lobbować na zakupy u nich. Takie ich prawo. Szacun dla tych, którzy występują pod nazwą swojego podmiotu. A resztę po jakimś czasie się i tak zidentyfikuje :) A czytając ten wątek, kilka sklepów się po prostu unika i tyle (przynajmniej ja mam na swojej czarnej liście jeden sklep w Wawie a drugi z Poznania, gdzie niby kupiłem tanio ammo, ale czułem się jakoś mentalnie źle po kontaktach z ?właścicielem?).
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

Dariusz DC
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz DC » 2018-10-11, 19:52

! Wiadomość od: Dariusz DC
a ja jako mod nie jestem sponsorowany przez nikogo ( co więcej robię to charytatywnie i dzięki mojej pozycji zawodowej mogę sobie pozwolić na pełną niezależność i zaraz dam BANA KAŻDEMU ŁĄCZNIE Z POLARMS , który jeszcze raz zaspamuje w temacie , który wyczyściłem
DC jeszcze nie 9

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek

Postautor: Leśny Dziadek » 2018-10-15, 22:01

Wykazując rewolucyjną czujność piętnuję niniejszym Markowe Militaria z Siedlec, które sprzedają chińszcyznę 7,62x54r jako echte russische produkt:

http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id102091/

;laughing:

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”