Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: biper »

Co prawda nie opinie o sklepach, ale mam zagwozdkę:

Ten sam produkt, przyrządy Meprolight Tru-Dot do XDM model ML-11420:
1. Strefa Celu - 790PLNów
2. Gunzone - 450PLNów

Ja rozumiem, że bywają różnice w cenach, różne marże.
Rozumiem, że produkt może kosztować dużo mniej, jak się kupuje z drugiej ręki, z importu prywatnego..
Ale tu są dwa sklepy, a różnica kolosalna!
Ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

p.s.
nie chcę zakładać nowego wątku do takiej pierdoły, tym bardziej, że po części, wiąże się to z tematem..
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
oscyp

Post autor: oscyp »

a pytałeś obu sklepów? ;)

Dexter

Post autor: Dexter »

Daje sobie coś uciąć, że jak zamówisz to sie okaże, że jednak tego nie mają :).

zwierzu90

Post autor: zwierzu90 »

biper pisze:Co prawda nie opinie o sklepach, ale mam zagwozdkę:

Ten sam produkt, przyrządy Meprolight Tru-Dot do XDM model ML-11420:
1. Strefa Celu - 790PLNów
2. Gunzone - 450PLNów

Ja rozumiem, że bywają różnice w cenach, różne marże.
Rozumiem, że produkt może kosztować dużo mniej, jak się kupuje z drugiej ręki, z importu prywatnego..
Ale tu są dwa sklepy, a różnica kolosalna!
Ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

p.s.
nie chcę zakładać nowego wątku do takiej pierdoły, tym bardziej, że po części, wiąże się to z tematem..
Akurat strefa celu wszystko ma odpowiednie jako sklep, marże też - oczywiście z punktu widzenia właściciela :)

Awatar użytkownika
loco50

Post autor: loco50 »

No Strefa Celu ma specyficzne podejście do klienta. Chcieliśmy z kolegą kupić 2 Kidony.Pan Sprzedawca nie chciał odpuścić ani złotówki. Wyszliśmy.Widocznie lepiej nie mieć w kasie 6 tys niż miec :roll:
Ostatnio zmieniony 05 października 2018, 18:38 przez loco50, łącznie zmieniany 1 raz.
.22, 223 REM, 308 WIN, 9 x 19, 357 Mag., 45 ACP, gładka 12

LARPAK

Post autor: LARPAK »

@biper: popatrz w innych sklepach jaka jest cena i wyciągnij wnioski - dwa sklepy nie są miarodajne, ale trzy czy cztery już tak, aby wiedzieć kto woła za dużo.
Swego czasu w jednym sklepie słuchawki HL Impact Sport były za 850 zł, gdzie w innych w Polsce cena oscylowała w granicach 250 - 350 zł - ot "sklepik" dla myśliwych, a oni na ogół nie ruszają niczego co jest tanie bo jak się z takim czymś w łowisku czy na strzelnicy pokazać...

@loco50: kwestie zniżek nie są nigdzie obowiązkowe i czasami aż śmieszą.
Kiedyś na forum jeden gość się obraził, że jest dziwne iż ma pretensje do sklepu, w którym kupował pistolet za grubą kasę i dostał 50 zł rabatu - koleś mógł nic nie dostać, a otrzymał jakby nie patrzeć paczkę ammo na rozruch. Uważał iż 50 zł rabatu to obelga, gdzie z kolei byłem świadkiem jak gość mający kasę prosił o 10 zł rabatu!
Osobiście nie używam słowa rabat tylko pytam ewentualnie za ile pójdzie, ale robię to w sklepach, które znam i mnie znają, gdzie nie jedną sztukę już kupiłem i tam można bez problemu porozmawiać o cenie, ale nie wyskakiwać z tekstem o rabat jak się jest pierwszy raz w jakimś sklepie.

Awatar użytkownika
oscyp

Post autor: oscyp »

jakby wszyscy byli wobec siebie nieco bardziej tolerancyjni to nie było by takich zgrzytów
pojedźcie sobie do dowolnego azjatyckiego kraju to zobaczycie, że targować trzeba się o wszystko i za każdym razem i nikt nigdy nie wie jaka jest cena, a nieproszenie się o rabat - to dopiero obelga...

A tak serio - niektórzy mają taki styl bycia i punktem honoru jest "urwać chociaż zeta". Nieważne, że chodzi o sprzęt za kilka k... Ale nie uważam, że ktokolwiek powinien tu się na kogoś obrażać.
Równie dobrze każdy sklep mógłby podnieść wszystkie ceny o 200zł i wszystkim jak leci dawać np 150-200zł rabatu na wejściu - podejrzewam, że było by wielu zachwyconych klientów... eh...

HAKKR

Post autor: HAKKR »

Witam,

Czy ktoś z Was zna poniższego sprzedawcę:

Gun-dealer – Paweł Płusa
http://gun-dealer.pl/

Sklep mieści się na pl. Wolności 16 w Kamiennej Górze.

Robiliście może u niego zakupy? Informacji o tym sprzedawcy jak do tej pory nie znalazłem.
Bardzo dziękuję za wszystkie opinie.
Znalezione na forum:
"Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich."

sprengkapsel

Post autor: sprengkapsel »

HAKKR pisze:Witam,

Czy ktoś z Was zna poniższego sprzedawcę:

Gun-dealer – Paweł Płusa
http://gun-dealer.pl/

Sklep mieści się na pl. Wolności 16 w Kamiennej Górze.

Robiliście może u niego zakupy? Informacji o tym sprzedawcy jak do tej pory nie znalazłem.
Bardzo dziękuję za wszystkie opinie.
co prawda nie osobiście ale robił tam zakupy mój kolega . Kupował tantala . Był zadowolony ,dogadał wszystko przez telefon z karabinu jest także zadowolony. Ja rozmawiałem z Pawłem Płusa przez telefon, ale chyba go trochę poirytowałem pytaniami dlaczego tantale są szare i co to oznacza . Co nie znaczy ,że gdybym się jednak zdecydował na ten zakup to nie pojechał bym do tego sklepu.
Ostatnio zmieniony 07 października 2018, 17:08 przez sprengkapsel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny

Post autor: Leśny Dziadek »

Gun-Dealer, czyli Paweł jest spoko. Pasjonat, jak my. Ceny troszku z górnej półki, co nie znaczy, że nie da się dogadać jak potrzeba. Ogólnie Leśny Dziadek poleca.

my_key

Post autor: my_key »

A ja polecam Progres Broń. Trzeba się nadzwonić i naprzypominać ale koniec końców otrzymałem wymarzoną broń w bardzo dobrej cenie w umówionym miejscu i czasie.

Thrud

Post autor: Thrud »

A mnie, gdy po trzech telefonach, SMS-ie i e-mailu nie dowiedziałem się nawet co dokładnie oferuje Progress (poza jakże odkrywczą informacją "na stronie internetowej nie ma wszystkiego") odechciało się dalszej współpracy. Być może mam błędne wyobrażenie, ale byłem przekonany że sprzedawcy zależy na kontakcie z klientem a nie odwrotnie. Mogę zrozumieć że właściciel jest człowiekiem bardzo zabieganym i w ciągłych rozjazdach. Jednak należałoby się zastanowić nad modelem biznesowym. Albo lokalny sklepik i jedna osoba do obsługi, albo firma działająca na terenie całej Polski z odpowiednią do skali działania obsadą. No cóż, chciałem dać zarobić Polakowi, a zarobi po raz kolejny Niemiec...
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.

Klochard

Post autor: Klochard »

Ja o wizycie w 4SHOOTER na warszawskim Ursynowie.
Dramat.
Na pytanie czy mógłby mi coś opowiedzieć o karabinku Jack, sprzedawca zażądał pozwolenia. Pominę ton, nie będę drobiazgowy.
Gdy odpowiedziałem, że nie mam jeszcze kwitów dowiedziałem się, że nie mam prawa niczego obejrzeć.
Na moje pytanie, czy patrząc na broń w gablocie łamię prawo (bo to chyba jest oglądanie), "sprzedawca" ponownie podjął wysiłek pozyskania ode mnie pozwolenia.
Najtrudniejsze było dla mnie grzeczne pożegnanie się, bo trzaśnięcie za sobą drzwiami było szalenie kuszące.
Na dziś nie widzę okoliczności, które mogłyby mnie skłonić do ponownej wizyty w tym sklepie.

Awatar użytkownika
r2d2

Post autor: r2d2 »

Facet prowadzący ten sklep średnio nadaje sie nawet na ciecia przy parkingu blokowym a nie do kontaktów z klientami.
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Awatar użytkownika
Skraaj

Post autor: Skraaj »

Artemix – wpadłem tylko po amunicję, pierwsza wizyta w sklepie, miejsce bardzo przyjazne kupującemu. Obsługa miła, pomocna i koniec końców wyszedłem z amunicją tańszą niż elaborowane B-N.

Magazyn Uzbrojenia – kilka stron temu miałem niezbyt przychylną opinię, ale muszę ją odszczekać. Raz źle trafiłem ale teraz wracam tam regularnie po pestki. Zawsze w miłej atmosferze.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”