Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Postautor: Karkolomny » 2018-02-03, 14:59

Polecam dość nowy sklep http://sklep.departamentuzbrojenia.pl/. Miła obsługa, można pogadać, pooglądać i dogadać fajne rabaty.

Dariusz DC
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz DC » 2018-02-03, 15:57

Co ??!! Chińska kopia Dragunowa za prawie 13000 zł ??!!! Na głowę upadli
DC jeszcze nie 9

Magnes

Postautor: Magnes » 2018-02-03, 16:30

Za radziecki wojskowy oryginał pewien sklep chciał (chce) 33 tys zł :-D . Wiadomo że nikt nie kupuje takiego karabinu na zawody bo już na start dostanie łomot od posiadacza taniego Varminta z dobrą amunicja . Ale jak ktoś chce posiadać ten karabin z powodu jego kultowości to kupi .

Karkolomny

Postautor: Karkolomny » 2018-02-03, 19:45

Odnośnie cen broni i amunicji to dyskusja nie ma sensu...Wszyscy w Polsce zbyt mało zarabiamy... a czy jest drogo czy tanio to powiem tak - drogo to jest wtedy, gdy wszędzie dookoła coś kosztuje x pln a nagle w jednym sklepie ta sama rzecz kosztuje 2x pln. Także ten karabin to nie jest drogo tylko to jest po prostu dużo pieniędzy (i to też nie dla każdego) :-D

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2018-02-03, 19:54

Trzeba glosowac portfelem - nie bedziemy kupowac, ceny spadna. Jesli nie oplaci sie naszym obecnym jasnie sprzedawcom - przyjda tacy, ktorym sie oplaci. Jesli Colty M16 z lat 70-ych kosztowaly 5500 a koncowka zapsu schodzila ponizej 4000 to znaczy, ze marze sa naprawde duze. Bo z pewnoscia w dalszym ciagu sprzedawca do biznesu nie doplaca. Ale skoro slysze od kolegi na strzelnicy, ze jego pm kosztowal tylko 10 tysiecy, no to sorry, jak ktos jest jeleniem, to sie go bije po rogach. Trudno miec pretensje do sprzedawcow, korzystaja z koniunktury i zarabiaja, to my sami sramy we wlasne gniazdo. Dla mnie patologia jest, ze stara, powojskowa bron robiona w milonach sztuk kosztuje wiecej, niz bron nowoczesna, i nikt mi nie wmowi, ze ruska ppsza jest kolekcjonerska.

Dodam tylko, ze miewamy na forum pozytecznych idiotow, ktorzy sami z siebie winduja ceny mowiac, ze oni by dali za jakis sprzet tyle albo tyle i rzucaja cene z kosmosu. Albo sa glupi, albo wspolpracuja ze sprzedawcami. A potem te ceny nagle rosna. O tym, ze sa w jakis sposob ustawiane, bo nagle kazdy sklep w necie ma moski, ttki czy co innego w tej samej cenie juz nie wspomne. Przestancie kupowac moski, tt-ki, ppsh, cieszcie sie nowoczesna bronia, to ceny powojskowego zlomu zgodnie z zasada podazy i popytu spadna. A jak ktos placiu za (byc moze) oryginalna kabure do Visa 2K Euro to nie plakac, ze jest ujnia z grzybnia.
Ostatnio zmieniony 2018-02-03, 19:57 przez MarcinD, łącznie zmieniany 1 raz.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-02-03, 20:38

Jest też inna strona tego zagadnienia - wielu chce lub nasłuchało się od kolegów, że TT, Mosina, MAG'a czy inne stare konstrukcje trzeba mieć, bo trzeba mieć - broń kultowa, solidna itd. a do tego tania amunicja.
Coś w tym jest bo można mieć za niewielkie pieniądze coś co ma 50 i więcej lat i to już robi pewnego rodzaju wrażenie zarówno na posiadaczu jak i znajomych, a do tego amunicję można dostać za niewielkie pieniądze. Dla przykładu nabój do mośka to koszt 1,5 - 2 zł (mowa o taniej amunicji), a nabój do M1 Garand (30-06) to koszt ok. 4 zł (soft point, a FMJ pewnie nieco taniej) czyli masz nieco więcej strzelania.

Nie licz na to, że wszyscy przestaną kupować starą broń z nadzieją na to, że nagle stanieje - to jest towar, którego nie przybędzie i każdy chce mieć swój egzemplarz "już".
Spróbuj kupić teraz P64, P83, TT wz. 33, MAG 95/98 - niektórych konstrukcji ze świecą szukać po sklepach, a jak są to ceny wysokie - zwiększa się liczba pozwoleń, zainteresowanie tematem itd.
Spróbuj kupić u nas coś ze staroci - od zeszłego roku zaczęło się pojawiać nieco broni z DWŚ i to zachodniej, a tak to głównie jakieś pojedyncze sztuki i broń radziecka czy polska tej samej konstrukcji. Dlatego nikt nie będzie czekał na to, że cena spadnie skoro może mieć już, tu i teraz i to wybrać najładniejszy egzemplarz spośród wielu, a nie rzucać się na resztki, których nikt nie chciał.

desperado

Postautor: desperado » 2018-02-03, 20:45

Dodać należy ,że powstaje coraz więcej sklepów z bronią.

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2018-02-03, 20:50

No wlasnie - nasluchali sie, a TT-ek narobiono w miliony, niekoniecznie oczywiscie polskich, ale kosztuja juz wszystkie. Sens kupowania tej broni byl taki, ze byla tania i nie zal jej bylo schetac. Teraz tania juz nie jest. Jest droga. Z tego calego pozostalo tylko to, ze trzeba kupowac. I mamy troche patologie. Oczywiscie masz duzo racji, sam mam kilka sztuk polskiej broni lub broni powojskowej, ale jest pewna granica, ktorej nie przekraczam. Ta granica dla kazdego jest inna (TYLKO 10K jak powiedzial ow kolega), ale smiem twierdzic, ze u wiekszosci ta granica jest jednak nizej niz wyzej. A jednak czesto placimy grube cebuliony za bron, ktora nie jest tego warta...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

lemuchr
Status: Online

Postautor: lemuchr » 2018-02-03, 21:02

Wielokrotnie już na forum padało stwierdzenie:
Coś jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić.

Jeżeli jakiś egzemplarz broni stoi za x i wszyscy mówią ze to drogo ale ktoś tyle za niego zapłaci t oznaczy ze ta broń tyle właśnie była warta.
Sam kupiłem akms radziecki z 1974 za 2800. Wiem że drogo ale w tym momencie mogłem tyle za niego dać i chciałem go mieć już w tej chwili a nie za pół roku. Widocznie tyle był wtedy wart ;)

Jeżeli chcemy mieć coś co wydaje nam się za drogie a to nie tanieje to nie znaczy że za dużo za to chcą to znaczy że za mało za to dajemy. niestety takie są prawa rynku. Albo damy za to tyle ile chcą albo tego nie mamy.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D

Karkolomny

Postautor: Karkolomny » 2018-02-03, 21:07

MarcinD pisze:No wlasnie - nasluchali sie, a TT-ek narobiono w miliony, niekoniecznie oczywiscie polskich, ale kosztuja juz wszystkie. Sens kupowania tej broni byl taki, ze byla tania i nie zal jej bylo schetac. Teraz tania juz nie jest. Jest droga. Z tego calego pozostalo tylko to, ze trzeba kupowac. I mamy troche patologie. Oczywiscie masz duzo racji, sam mam kilka sztuk polskiej broni lub broni powojskowej, ale jest pewna granica, ktorej nie przekraczam. Ta granica dla kazdego jest inna (TYLKO 10K jak powiedzial ow kolega), ale smiem twierdzic, ze u wiekszosci ta granica jest jednak nizej niz wyzej. A jednak czesto placimy grube cebuliony za bron, ktora nie jest tego warta...

Ja bym na twoim miejscu sprzedał teraz co mam, poczekał aż stanieje i odkupił ;)

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-02-03, 21:15

To nie tylko z bronią jest tak.
Wpadłem jakiś czas temu na szalony pomysł, aby kupić Fiata 126p - pewnie będzie tani - taa, jasne, a przecież też wyprodukowano ich multum, na drogach tego pełno było jeszcze jakoś na początku XXI wieku. Teraz już co raz mniej, chociaż wczoraj dwa widziałem na drogach co obecnie jest rzadkością.

Sytuacja analogiczna - nowych 126p nie będzie (nie mówię o jakimś wznowieniu produkcji jak Mini Morrisa/Coopera czy Fiata 500) więc ceny idą w górę, z bronią masz to samo.
Nowa broń też tania nie jest - spójrz na AR15 - coś co w USA kosztuje grosze - najniższa półka u nas sięga pod 4000 zł, a jeżeli nie masz parcia na posiadanie AR'a to za to możesz kupić sobie dwie czy trzy sztuki broni historycznej jak dobrze poszukasz (w zamyśle broń radziecka itp.).

Jesteśmy zbyt małym rynkiem, a nowe sklepy nic nie dają bo większość i tak zaopatruje się u większych pośredników (sklepów) lub od tego samego dostawcy etc.
Do tego nasz rynek jest taki, że sporo złomu trafia do nas, który też jest wysoko wyceniany - kiedyś to by tego nie sprowadzili lub można było by to za flaszkę kupić, a teraz za to wołają sporą kasę i nie opuszczają zbytnio na zasadzie "niech leży, w końcu ktoś kupi" i kupują...

Karkolomny

Postautor: Karkolomny » 2018-02-03, 21:21

Dokładnie. Kiedyś z Syrenek kurniki po wsiach robili a dziś o nie się kolekcjonerzy zabijają :wink: Ceny aut i motocykli z PRL to jest dopiero... No i co zrobisz, jak nic nie zrobisz? ;laughing:

Pytajnik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Pytajnik » 2018-02-04, 18:43

Progres i Pan Janek.
Kilkanaście dni temu Pan Janek robił objazd przywiózł mi ponad 300 km budżetowego DB15. Miałem pewne obawy (mało opinii) ale... CCC.
Przywiózł pod dom, był dokładnie tak jak zaplanował, zjechał sporo ze swojej trasy i na czas. Dzisiaj przystrzeliłem karabinek, pierwsze 50 kulek po zamontowaniu taniego -poprawionego przeze mnie- przeziernika. Jestem BARDZO zadowolony, 0 jakichkolwiek problemów które czasem są na samym początku. Przeładowuje i wyrzuca jak trzeba. Skupienie i celność z każdym strzałem coraz lepsze. Pomału regulowaliśmy z bratem przyrządy, nie mamy w tym doświadczenia a już wchodziły dychy na 50m. Banan i kupa fajnej zabawy.

Panie Janku Pozdrawiam (6.00 Wawa) :-D

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-02-04, 20:42

Tylko p83 wyprodukowano ponad 60 tysięcy, aby zachwiać polskim rynkiem, wystarczy pewnie około 300-500 sztuk.
W 2016 bodajże wojsko zamówiło 40 tys skórzanych kabur do p83 :) .
Jak wypłyną na rynku, to w pełni ukontemplowane.
A na obecnych niedoborach, każdy chce zarobić, cytując klasyka "Jego zbójeckie prawo"

Awatar użytkownika
kwaki

Postautor: kwaki » 2018-02-05, 10:50

Koledzy, jak coś kosztuje X, a nadal są chętni do kupowania, to znaczy że nie jest za drogo. I zgadzam się z Kolegami, że w sporej części jest to spowodowane tym, że przybywa nowych posiadaczy pozwoleń, a każdy się nasłuchał, że Kałacha, TT'kę, czy Makarova trzeba mieć. I tak SWD, które nie jest specjalnie dobrym karabinem, ale dorobiło się pewnej legendy, już dawno kosztowały >10k, a obecnie za prawdziwego, radzieckiego, ceny bywają wręcz absurdalne. Ale znów - jeśli znajdują się ludzie, którzy są gotowi tyle zapłacić...
Kiedyś rozważałem zakup jakiegoś AK, ale obecnie w mojej ocenie ceny są zbyt wysokie, więc nie kupuję. Nie mam specjalnie sentymentu do tej broni, wolę "Czarny Karabin".

Dobra, koniec OT. Wracając do tematu wątku:

Strefa Celu, Warszawa - w ubiegłym roku wizyta osobista, zakup broni i amunicji, a ostatnio akcesoria przez sklep internetowy. Wszystko jak najbardziej w porządku, bardzo dobry kontakt zarówno mailowy, jak i telefoniczny, a na miejscu miła atmosfera. Spokojnie mogę Ich polecić.
Lack of confidence comes from lack of competence.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”