Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Postautor: KudrigY » 2018-01-24, 09:53

Nie wspominajcie nawet o BH, wożę się z nimi drugi miesiąc z naprawą gwarancyjną jednego karabinka... Szczerze nie polecam, chyba że już wydaliście u nich wiadro gotówki. TO wtedy będzie inne traktowanie (widziałem osobę obsłużoną przede mną...). Chyba mają inny target niż osoby, które stabilnie wydają 200-500 pln miesięcznie na ammo. Rozumiem, że myśliwi wpadną do nich raz na rok, wydadzą kupę kasy i "do zobaczenia za rok". Na szczęście nie są jedynym sklepie z bronią w Wawie...

Polecam natomiast Magazyn Uzbrojenia (zawsze można pogadać przy okazji zakupu kolejnego kartonu B-N-ki, no i pomacać deserta:) i Strefę Celu (może ceny na nowe giwery mają trochę droższe niż konkurencja, ale jak mówią że coś będzie za tydzień, czy konkretnego dnia, to jest i czeka, bez żadnych przedpłat - w ten sposób kupiłem u nich jedną CZ-tkę i S&W:).
Ostatnio zmieniony 2018-01-24, 09:53 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x17 / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / 7.62x54R / 12GA

Awatar użytkownika
oscyp

Postautor: oscyp » 2018-01-24, 12:18

Mam pytanie do autora wątku, ew. Modów - czy ktoś updatuje zbiorcze info z pierwszego posta? Było by to bardzo bardzo przydatne.

Marcel44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Marcel44 » 2018-01-24, 18:27

CZEŚĆ! mój pierwszy post ,wiec mam nadzieje ,ze nie zdubluje niczego ;)
Mam pytanie odnosnie sklepu własnie - przymierzam sie do kupna Glocka (17 lub 19 - gen 5) tyle ,ze chciałbym na raty .
Bede zaopatrywał sie pewnie w WWA ,czy możecie polecić jakis sklep który posiada taki sprzęt i oferuje raty oraz jakoś po "ludzku" obchodzi sie z klientem???

Idaho

Postautor: Idaho » 2018-01-24, 19:13

Podłączę się pod pytanie, chętnie bym nabył AR i AKM ratalnie. Odłożyć niby nie problem, ale jak zbierze się większa kupka banknotów to jakoś zawsze wydam to na amunicję.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
merkant

Postautor: merkant » 2018-01-24, 19:28

Ale przecież można wziąć zwykły kredyt gotówkowy i udać się do sklepu po żelastwo... No chyba że RSO 0% ;laughing:
Crossman Copperhead, HW40, CZ SP-01 Shadow 9x19, Star FR Sport .22LR

m2c
Status: Online

Postautor: m2c » 2018-01-24, 19:36

Nie wiem czy bank się zgodzi udzielić kredytu na broń, przynajmniej nigdzie takiej opcji nie widziałem a w sumie też byłbym zainteresowany. Najlepiej 0% jak w Euro :D
Jak kupuję coś droższego to używam kredytu odnawialnego, oprocentowanie poniżej 10%.
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mosberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bajkał MP-27, Bul 1911 CG .45

Awatar użytkownika
oscyp

Postautor: oscyp » 2018-01-24, 19:39

a na ile rat to chcecie? 2-3 czy 20-30? ;)

PS proponuję wydzielenie wątku o kombinacjach ratalnych aby nie zaśmiecać tego

plewy38

Postautor: plewy38 » 2018-01-24, 19:49

Moja rada. Bierz optymalny kredyt gotówkowy. Nikt cię o cel nie będzie pytał. Kupisz co chcesz, gdzie chcesz i ponegocjujesz. Praktyka jest taka że wszystkie zakupy ratalne i tak "splacasz w banku" (więc nawet jeśli znajdziesz sklep co daje na broń a nie masz zdolności kredytowej to du**.)-, a na ratalnym zapomnij o negocjacji ceny. Czasem jak pokombinujesz to jeszcze na tym kredycie/cenie broni zarobisz w porównaniu do rat sklepowych ;)

Awatar użytkownika
Stedke

Postautor: Stedke » 2018-01-24, 20:05

larky pisze: Szkoda, że mnie nie zatrudnili bo to zmieniło by się diametralnie :D

Nie mów kolego HOP,bo się przejedziesz jak ja...Zmieniłem starą robotę właśnie na taki sklep,gdzie nie liczy się klient,a tylko jego kasa.
Niby miałem wolną rękę w tym co sprowadzam do sklepu duży salon myśliwski,ale chcieli otworzyć się też na sport...
Tylko że nie docierało do właścicieli że nikt nie kupi np CZ-p09 za 3tyś zł,amunicji GGG .223 50szt za 120zł itd,itp
Niestety w mniejszych miejscowościach jak moja Zielona Góra,taki "potentat" wie że klient(myśliwy) i tak przyjdzie do niego i to z niemałymi pieniążkami i kupi.A dwa myśliwi(szczególnie Ci starszej daty) uważają że jak coś kosztuje miliony monet to jest lepsze od tego co kosztuje 1/3 mniej...
Po trzech mce wróciłem do starej pracy.
Browning X-Bolt 6,5x55SE,CZ-P09,CZ 550 Lux 30-06+Docter 8x56+Bushnell 1-28,Merkel 12/70

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-01-24, 20:48

m2c pisze:Nie wiem czy bank się zgodzi udzielić kredytu na broń, przynajmniej nigdzie takiej opcji nie widziałem a w sumie też byłbym zainteresowany. Najlepiej 0% jak w Euro :D
Jak kupuję coś droższego to używam kredytu odnawialnego, oprocentowanie poniżej 10%.

Idziesz do sklepu, mówisz, że chcesz kupić broń na raty.
Kupujesz szafę, lunetę, dalmierz czy co tam innego, a wychodzisz z bronią - taka zamiana...

Bombel

Postautor: Bombel » 2018-01-24, 21:19

Idaho pisze:Podłączę się pod pytanie, chętnie bym nabył AR i AKM ratalnie. Odłożyć niby nie problem, ale jak zbierze się większa kupka banknotów to jakoś zawsze wydam to na amunicję.

Czasami bank, w którym masz konto może mieć dla Ciebie lepszą ofertę pożyczki gotówkowej niż zakup w sklepie na raty.

Awatar użytkownika
Michal_00

Postautor: Michal_00 » 2018-01-25, 10:42

Kaliber Kolbego - kupowałem broń, kilka razy amunicję, jakieś drobiazgi. Sklep nie żle zaopatrzony, bez problemu można oglądać, spory ruch. Obsługa bez zbędnej wylewności, konkretnie i pomocnie. Niby maja nową stronę internetową, ale nadal nie ma na niej pełnej oferty, cen i stanów. Za stronę duży minus

Kaliber Dawidy - kupowałem amunicję i drobiazgi, broni tam nie ma. Bardziej sklep outdorowy i akcesoria, generalnie wszystko ok.

4Shooter - drobne zakupy, właściciel konkretny, ale sympatyczny. Strona internetowa aktualna

Magazyn Uzbrojenia - doskonała obsługa, nie chce się wychodzić, można tam spędzić naprawdę dużo czasu. Trochę broni nowej, trochę używanej, dobre ceny. Aktualna cena internetowa z asortymentem i cenami. Zdecydowanie polecam.

Twoja broń Suchodół- bardzo duży wybór broni, która można nieskrępowanie oglądać, duży sklep, do tego czynny 7 dni w tygodniu. Obsługa ok. Bardzo duży minus za brak jakiejkolwiek strony internetowej.

Niestety nadal w duża część sklepów nie ma strony internetowej lub traktuje je raczej po macoszemu. Szkoda. Dla mnie to ważne i bardzo chciałbym, żeby wszyscy dysponowali dobrze zrobionymi stronami internetowymi z aktualnymi stanami i cenami, znacznie ułatwiłoby to zakupy. Branża ewoluuje, więc mam nadzieję, że sklepy i strony internetowe nadążą.
Nadal sporo sklepów pracuje tylko w tygodniu, do tego dość krótko to niestety często uniemożliwia wizytę.
Pozdrawiam
Michał

mkw

Postautor: mkw » 2018-01-25, 13:08

Byłem raz świadkiem jak klient brał na raty jakiś "myśliwski" karabin za pierdylion na raty. Wiem na pewno że były na broń a nie coś innego bo byłem drugi w kolejce z moim pistolecikiem. Miało to miejsce w Siwiaszczyka w Łodzi.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.

Awatar użytkownika
Polim

Postautor: Polim » 2018-01-25, 14:28

3 godzinki temu zakupiłem strzelbę Grand Arms GR-04 w military-zone.sklep.pl w Żywcu. Zostałem obsłużony sprawnie, miło i profesjonalnie. Sprzedawca bez problemu dał mi strzelbę do macania do woli. Strzelba mi się spodobała więc ja kupiłem negocjując przy okazji paczkę trapa w gratisie. Ogólnie polecam sklep każdemu. Przy takiej obsłudze aż chce się chodzić na zakupy :-D
Ostatnio zmieniony 2018-01-25, 14:29 przez Polim, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2018-01-25, 18:52

Komandos24 czyli Wojoczek - normalnie mi zaimponowal:) Nie dosc, ze momentalnie odpowiada na maile, to drobiazg zakupiony we wtorek po poludniu dzis rano byl juz u mnie... z Czech. Pany sprzedawcy, uczyc sie!
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”