Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: rzufik1 »

pytanie tylko kiedy post LARPAKA poleci....w kosmos :)
na beżowym przeca cenzury nie ma :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: KG92RS »

epatriot - Biłogoraj. Już ich nie lubię, bo właśnie zaspamowali armybazar...
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Fokat »

Cenzury nie ma, to fakt, są tylko drobne korekty, np. w przypadku takich wywrotowców jak Leśny Dziadek ;laughing:
Zapomniałem dopisać, że Leśny Dziadek to klasa sama w sobie, w zakresu handlu.
Idąc powyższym tokiem rozumowania, to Leśny na Gruponach, nawet nie zarabiał na klapki Kubota ;laughing:
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: KudrigY »

Trzeba zrozumieć też modów i ownera tego forum. Ono żyje ze sponsorowania przez sklepy, i musi z nimi jakoś się dogadać. Bo pewnie osób chętnych za płacenie co miesiąc nie byłoby zbyt wielu (chociaż ja bym 10 pln / mc dał, może więcej).

Tak więc może warto uściślić nazwę tego wątku, np. na: "Sklepy z bronią nie będące sponsorem forum - subiektywne oceny podejścia do Klienta". Będzie fair dla obu stron...

To tyle w temacie. A poniżej kawałek, który pewnie zostanie wycięty, ale i tak go tu zostawię:

Wracając do cen, to powyższe zestawienie Larpaka pchnęło mnie do jednego przemyślenia. Ja sam rok temu byłem napalony na kilka konkretnych typów broni PL, i sam co najmniej raz dałem się nabrać na posty "sklepów", że jakiegoś wzoru broni już nie będzie, i trzeba kupić teraz, albo nigdy. W rezultacie, biorąc ceny na dzisiaj (co samo w sobie jest dużym uproszczeniem, wiem), przepłaciłem 500 pln za Tantala. A i tak pewnie go sprzedam, bo szafa ma swój limit objętości, a kolekcjonersko wolę pozyskać radomską pepeszę, jak sobie z niej postrzelałem i mi się spodobało. A Tantal vs ruskie AKS74U czy AK-74 ssie i tyle.

Za to po dłuższym szukaniu kupiłem (nadal wszystko działo się rok-pół roku temu...) prawdziwe kolekcjonerskie piękne egzemplarze P64 i P83 za poniżej 1K pln (cały czas się takie znajdują), Huntera za mniej niż 3K, Maga w okolicach 2,5 (nie pamiętam już...). Wszystkie zakupy były od osób fizycznych, połowa od osób, które właśnie dostały je w spadku. Jakbym miał pozwolenie rok wcześniej, to bym kupił za 2/3 tych cen max, bo nawet osoby fizyczne korzystają z obecnego hype na broń. Ale to już historia.

Tyle że co wieczór wchodzę na armybazar i optykę mysliwską i szukam. Wystawiam też swoje ogłoszenia, i ktoś czasem zadzwoni. Po sparzeniu się na tantalu, już wyleczyłem się z kupowania "dla chcenia" surplusu z listy dla mania" od razu, niezaleznie gdzie. Rezultat? Polarms dowiózł mi polskiego Mosina w pięknym stanie (drogo wyszedł, ale uważam, że jest tego warty, a nigdzie indziej nie ma od dawna), ale już odpuściłem sobie Uzi i Galila. Oba ostatnie były w sklepach najpierw po 3-4K pln, a teraz UZI można kupić bez targowania za 1,8k pln a Galila chyba za 2,2K pln. A na armybazarze galile już poniżej 2k były :) Może akurat zmowa cenowa się skończyła na te dwa modele :)

Nauczka dla mnie. Sklepy, czy też ich właściciele żyją z obrotu bronią. I świadomie, lub nieświadomie, będą ludzi lobbować na zakupy u nich. Takie ich prawo. Szacun dla tych, którzy występują pod nazwą swojego podmiotu. A resztę po jakimś czasie się i tak zidentyfikuje :) A czytając ten wątek, kilka sklepów się po prostu unika i tyle (przynajmniej ja mam na swojej czarnej liście jeden sklep w Wawie a drugi z Poznania, gdzie niby kupiłem tanio ammo, ale czułem się jakoś mentalnie źle po kontaktach z ?właścicielem?).
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Dariusz DC »

 ! Message z: Dariusz DC
a ja jako mod nie jestem sponsorowany przez nikogo ( co więcej robię to charytatywnie i dzięki mojej pozycji zawodowej mogę sobie pozwolić na pełną niezależność i zaraz dam BANA KAŻDEMU ŁĄCZNIE Z POLARMS , który jeszcze raz zaspamuje w temacie , który wyczyściłem
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Leśny Dziadek »

Wykazując rewolucyjną czujność piętnuję niniejszym Markowe Militaria z Siedlec, które sprzedają chińszcyznę 7,62x54r jako echte russische produkt:

http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id102091/

;laughing:
my_key
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 16 kwietnia 2018, 20:40
Tematy: 3
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: my_key »

polecam POLARMS, broń dowieziona na czas do mnie na wieś (Białystok) w umówionym czasie, stan w 100% zgodny z opisem
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Sokole Oko »

Mam mocno mieszane wrażenia po kontaktach z Gun-Center w Rembertowie. Z jednej strony doceniam dość ciekawie pomieszany asortyment sportowo-kolekcjonerski. Obsługa robi wrażenie miłej, broń można bezproblemowo obejrzeć, Panowie sporo wiedzą i gawędzi się przyjaźnie.

Ale gdy upatrzyłem tam sobie pewien karabin, na który zabrakło mi trochę gotówki, to zaproponowałem, że w rozliczeniu dołożę przyzwoicie utrzymany markowy pistolet. Zgrzeszyłem naiwnością, bo sądziłem, że komis zgodzi się na propozycję 80-90 proc. ceny rynkowej i razem z gotówką będę miał ekwiwalent tego, co potrzebowałem.

Tymczasem zaoferowano mi za niego zaledwie ok. 60 proc. (identyczny mieli wystawiony za ok. 120 proc. ceny rynkowej...). Po prostu komis chciał mieć na obracaniu moim pistoletem jakieś 1500 zł górką...
Karabinek podobał mi się, ale wycena mojej broni już zdecydowanie nie. Wyszedłem stamtąd zniesmaczony.

Dodam jeszcze, że o karabinie Panowie wiedzieli niewiele. Faktem jest, że producent ujawnia tylko podstawowe dane. Napisałem więc do fabryki i dostałem parę dodatkowych informacji. Niektóre nie zgadzały się z tym, co wcześniej usłyszałem w sklepie.
Aktualizacja strony internetowej też nie zawsze jest natychmiastowa, więc lepiej zadzwonić, żeby nie odejść z kwitkiem.

Raczej nie szybko tam wrócę.

Pozdrawiam,
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: kelvinpiotr »

??? Nie bardzo rozumiem Twoje zniesmaczenie . W dzisiejszych czasach towar używany i użytkowany ( nie piszesz jaki przebieg miał pistolet) żeby nie wiem jak dobrze utrzymany musi być wiele tańszy od nowego ze sklepu z gwarancją.Chyba że jest to jakiś unikatowy model czy egzemplarz. Minimum to 30 % jak byś sam sprzedawał , kwestia jeszcze dostępności danego towaru . Im go więcej na pólkach w sklepach tym tańszy używany. Zauważ , że komis nie bierze twojego towaru"w komis" tylko proponujesz im formę rozliczenia czyli, de facto, kupno za gotówkę . Muszą zablokować sobie kasę na nie wiadomo jak długi okres czasu. Aż zjawi się klient który będzie się pewnie targował , bo to towar używany ;-)
Możliwe, ze ocenili iż szybciej sprzedadzą Karabin który sobie upatrzyłeś , niż Twój używany pistolet .
Nie miał bym w żaden sposób pretensji do sklepu ...
Ostatnio zmieniony 20 października 2018, 09:05 przez kelvinpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Ramzes78 »

Po raz kolejny podziękowania za całokształt dla MAGAZYNU UZBROJENIA. W dobrej cenie i doskonałej atmosferze :piwo:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Sokole Oko »

kelvinpiotr pisze:??? Nie bardzo rozumiem Twoje zniesmaczenie . W dzisiejszych czasach towar używany i użytkowany ( nie piszesz jaki przebieg miał pistolet) żeby nie wiem jak dobrze utrzymany musi być wiele tańszy od nowego ze sklepu z gwarancją.
Nie chcę pisać, że to wszystko nieprawda, ale na pewno są liczne wyjątki. Sprawdź proszę, choćby ceny używanych Norinco M 305. Albo Shadowek. I pokaż niewiele używaną Shadowkę wystawioną za 2 K zł. Ja widziałem takie raczej za 2,7-2,8. W mojej ocenie nie jest półka "o wiele taniej".

Kolego, chciałbym zobaczyć Twoją minę, na wieść, że za używaną, ale niezajechaną pukawkę znanej marki, której przeciętna cena na rynku wynosi np. 3 K zł (sprawdziłeś ceny kilku podobnych egzemplarzy, wyciągnąłeś średnią), komis może Ci zaoferować najwyżej 1,8 K. Łyknąłbyś to ze zrozumieniem?

Pozdrawiam,
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: PANPADRE »

Sokole Oko pisze: Kolego, chciałbym zobaczyć Twoją minę, na wieść, że za używaną, ale niezajechaną pukawkę znanej marki, której przeciętna cena na rynku wynosi np. 3 K zł (sprawdziłeś ceny kilku podobnych egzemplarzy, wyciągnąłeś średnią), komis może Ci zaoferować najwyżej 1,8 K. Łyknąłbyś to ze zrozumieniem?
Kolega jakiś niezorientowany jest. Tak jak w opisanej sytuacji jest ze wszystkim w lombardach czy komisach (nie tylko z bronią, ale np. samochodowych). Kiedyś chciałem szybko sprzedać tani rewolwer bocznego zapłonu, żeby nie blokował mi promesy, bo miałem pilny zakup. W sklepie, który trudni się też skupem broni, zaproponowano mi za niego 50 złotych !!! Rewolwer sprzedałem bez większego problemu za pośrednictwem jednego ze znanych portali za nieco ponad 600 złotych. Trwało to tylko nieco dłużej.
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Sokole Oko »

Wygląda na to, że nie jestem :583:
Ostatnio zmieniony 20 października 2018, 21:24 przez Sokole Oko, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: sprengkapsel »

post do skasowania .
Ostatnio zmieniony 20 października 2018, 21:13 przez sprengkapsel, łącznie zmieniany 2 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: LARPAK »

@Sokole Oko:
zwróć uwagę na kilka rzeczy związanych nie tylko z bronią, ale handlem jako tako:
- sprzedawca w komisie musi zarobić - nie bierze Twojej broni charytatywnie czy za cenę po ile stoją na rynku - jak sam zauważyłeś stała u niego sztuka za 120% ceny rynkowej i to pewnie nie bez powodu - chce zarobić lub zrobi jakiś super rabat, a i tak zarobi a klient się będzie cieszył, że ubił super interes,
- częstą praktyką jest to jakie śmieszne kwoty oferują sprzedawcy za broń - oni doskonale znają ceny używek bo sami takowe kupują, aby później znacznie drożej sprzedać
- patrząc na ceny broni na naszym rynku to niektórzy często doliczają sentyment jeszcze do broni i uważają, że przebieg 3500 szt. amunicji w G17 to dotarcie pistoletu i powinniśmy w sumie za to zapłacić 100 zł mniej niż za nówkę i najlepiej jeszcze być dozgonnie wdzięcznym za to, że odwalono kawał roboty za nas.

Zastaw cokolwiek w lombardzie czy innym komisie - nie dostaniesz ceny rynkowej tylko dostaniesz cenę rynkową pomniejszoną o zarobek osoby prowadzącej komis i to jak dobrze pójdzie, pośrednik też musi zarobić, a to on zamraża kapitał w Twoim sprzęcie, który może sprzeda, a może nie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”