Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: mpv2 »

To i ja dorzucę swoje 3 grosze. Pomimo tego że w sumie nigdy nie udaję znawcy, ani tego że chce nie wiadomo co kupić to prawie wszędzie było miło i bezproblemowo.

Magazyn uzbrojenia: super, miło na temat zawsze można popytać, merytorycznie i wręcz wesoło . Polecam

Bestgun-Radex Ciechanów: Na początku trochę nieufnie, ale wtedy jeszcze nie miałem papierów. Potem już tylko na plus. Można pogadać popytać, zawsze, bez oporów dostanę do pomacania co mnie interesuję. Polecam

Strefa celu: jak najbardziej na plus. nie robiłem większych zakupów, ale wspominam sympatycznie.( jakoś nie mogłem trafić ale to chyba moja orientacja w terenie :shame: ) Polecam

Atenagun Kraków: Miło, wesoło, dużo gadki o wszystkim, mniej o broni. Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony. Niezaprzeczalnym plusem jest ogromny wybór,i możliwość przetestowania od ręki przed zakupem. Polecam.

Janczewski Olsztyn: Byłem tylko raz, jakoś nie po drodze. Całkiem miło, można pogadać, popytać, pooglądać. Polecam. Będę w okolicy to na pewno wpadnę.

Besthunters: Jakoś takie zimnie przyjęcie. Kupuj po coś żeś przyjechał i nie zawracaj d... Ogólnie niby wszystko co chciałem załatwiłem, nie mogę powiedzieć że było niemiło. Ale kupiłem ammo i zmyłem się bez popatrzenia na sprzęty. Może jakbym udawał że chcę kupić sprzęta za 20k. ;laughing: Będę coś od Nich potrzebował to zajadę, ale tylko jak będę musiał.
grzechu_k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 26 listopada 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: grzechu_k »

@marusmarus
Trafiłeś na tego starszego faceta. Faktycznie wyraz twarzy ma specyficzny. Raz widziałem grymas na jego twarzy, chyba uśmiech, ale nie jestem pewny. ;laughing:
O rabatach nie ma mowy, ale ceny są całkiem spoko (szczególnie amunicji). Jest tam też taki młodszy facet - z nim idzie dużo przyjemniej porozmawiać. Rabatu też nie da, ale czasem dorzuci gratisa.

Na koniec dodam, że nigdy nie było problemu z pokazaniem broni i pomacaniem jej - żadnego pytania o papiery, niezależnie od sprzedającego, więc nie zniechęcać się. Człowiek ma taki sposób bycia i tyle. Nigdy nie odezwał się do mnie niegrzecznie, tylko jest mało rozmowny i poważny.
Awatar użytkownika
**Snajper**
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 169
Rejestracja: 14 listopada 2008, 19:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Ełk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: **Snajper** »

A ja szczerze polecam J.M broń w Warszawie.
Kupiłem tam pistolet 15 minut przed zamknięciem w piątek. Chwilę po zamknięciu trzeba było zostać.

Magazyn Uzbrojenia
Profesjonalne podejście i świetna atmosfera, jestem bardzo zadowolony z zakupów za każdym razem.

Sklep w Piątnicy- no ceny amunicji i broni bajka, sam wybór na stanie niewielki
Pozdrawiam
Przemek
Vindix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 24 września 2017, 18:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Vindix »

Również polecam sklep w Piątnicy, sprzedawca z glocka zrzucil mi sam z siebie 260zl
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: LARPAK »

Sklep myśliwski TROP we Wrocławiu - przejazdem, pierwsza wizyta - po takiej informacji, od razu padło hasło "to zapraszam do zbrojowni", a tam szok.
Normalnie ceny na broni i amunicji - nie trzeba było pytać co, jak i dlaczego.
Kupiłem jedną paczkę ammo tak kontrolnie - zeszli z ceny sami z siebie, pewnie na zachętę, ale miły gest z ich strony, bez problemu też powiedzieli, że przy większych ilościach są otwarci na negocjacje.
Spory wybór akcesoriów dla myśliwych - nie moja bajka, ale asortyment ciekawy.
Żadnych pytań o dokumenty.

Następnie po drodze przejazdu był bardzo blisko ESHOT - o sklepie kiedyś słyszałem, ale nigdy nie było okazji zajrzeć.
Nieco broni historycznej, bez problemu pokazano mi kilka egzemplarzy przy czym o każdym dostałem nieco informacji.
Ceny amunicji raczej na normalnym poziomie, niestety nie dostałem tego czego szukałem.

DOM ŁOWCY/ROLNA 62 - bez problemu wszystko co trzeba dostępne, obejrzeć można też nowości bez żadnych problemów i nie ma znaczenia czy kupujesz paczkę ammo czy karabin za kilkanaście tysięcy.

Wszystkie powyższe sklepy to miejsca, gdzie bez problemu można wejść, porozmawiać, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, zobaczyć co nas interesuje, a przede wszystkim nie jest się traktowanym jak intruz - nie odniosłem takiego wrażenia mimo, że w dwóch pierwszych sklepach byłem pierwszy raz w życiu.
Gdzie niestety w porównaniu do Colt Krotoszyn, Colt Wrocław można się poczuć zupełnie inaczej - mimo, że o wszystko można zapytać, wiele nam zostanie pokazane to o informacje jakby się trzeba było prosić - nie to co w Colt Kalisz (nie wiem jak dokładnie Colt Rawicz bo raz tylko byłem przejazdem, a to bardziej sklepik dla myśliwych) - można spokojnie pogadać, pooglądać, zapytać co i jak.

Mimo, że zakupy we wszystkich Coltach robi się całkiem przyjemnie to w dwóch pierwszych jednak atmosfera jest nieco dziwna - może jakbym kupował broń za kilkadziesiąt tysięcy to było by inaczej.
A nieco mnie irytuje pytanie się o cenę wszystkiego i słuchanie w odpowiedzi "a to musiałbym sprawdzić w komputerze" lub "a to trzeba z szefem gadać".
fotopaluch1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwietnia 2010, 10:01
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: fotopaluch1 »

Ja polecam 2 sklepy w Warszawie:

- Strefa Celu - bardzo duży wybór pistoletów i karabinów plus akcesoria do prawie wszystkiego. Duży plus za przemiłą i fachową obsługę. Kupiłem tam sporo amunicji w różnych kalibrach i osprzętu.

- 4Shooter - to sklep dla strzelców sportowych. Właściciel - Janusz - sam strzelający dynamikę - potrafi doradzić i podpowiedzieć. Sporo ciekawego osprzętu, akcesoriów i amunicji w różnych kalibrach. Kupiłem tam sporo amunicji i kilka pistoletów.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3240
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: biper »

Co prawda nie opinie o sklepach, ale mam zagwozdkę:

Ten sam produkt, przyrządy Meprolight Tru-Dot do XDM model ML-11420:
1. Strefa Celu - 790PLNów
2. Gunzone - 450PLNów

Ja rozumiem, że bywają różnice w cenach, różne marże.
Rozumiem, że produkt może kosztować dużo mniej, jak się kupuje z drugiej ręki, z importu prywatnego..
Ale tu są dwa sklepy, a różnica kolosalna!
Ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

p.s.
nie chcę zakładać nowego wątku do takiej pierdoły, tym bardziej, że po części, wiąże się to z tematem..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: oscyp »

a pytałeś obu sklepów? ;)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2010
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Dexter »

Daje sobie coś uciąć, że jak zamówisz to sie okaże, że jednak tego nie mają :).
zwierzu90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:44
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: zwierzu90 »

biper pisze:Co prawda nie opinie o sklepach, ale mam zagwozdkę:

Ten sam produkt, przyrządy Meprolight Tru-Dot do XDM model ML-11420:
1. Strefa Celu - 790PLNów
2. Gunzone - 450PLNów

Ja rozumiem, że bywają różnice w cenach, różne marże.
Rozumiem, że produkt może kosztować dużo mniej, jak się kupuje z drugiej ręki, z importu prywatnego..
Ale tu są dwa sklepy, a różnica kolosalna!
Ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

p.s.
nie chcę zakładać nowego wątku do takiej pierdoły, tym bardziej, że po części, wiąże się to z tematem..
Akurat strefa celu wszystko ma odpowiednie jako sklep, marże też - oczywiście z punktu widzenia właściciela :)
Awatar użytkownika
loco50
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 15 września 2016, 12:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: loco50 »

No Strefa Celu ma specyficzne podejście do klienta. Chcieliśmy z kolegą kupić 2 Kidony.Pan Sprzedawca nie chciał odpuścić ani złotówki. Wyszliśmy.Widocznie lepiej nie mieć w kasie 6 tys niż miec :roll:
Ostatnio zmieniony 05 października 2018, 18:38 przez loco50, łącznie zmieniany 1 raz.
.22, 223 REM, 308 WIN, 9 x 19, 357 Mag., 45 ACP, gładka 12
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: LARPAK »

@biper: popatrz w innych sklepach jaka jest cena i wyciągnij wnioski - dwa sklepy nie są miarodajne, ale trzy czy cztery już tak, aby wiedzieć kto woła za dużo.
Swego czasu w jednym sklepie słuchawki HL Impact Sport były za 850 zł, gdzie w innych w Polsce cena oscylowała w granicach 250 - 350 zł - ot "sklepik" dla myśliwych, a oni na ogół nie ruszają niczego co jest tanie bo jak się z takim czymś w łowisku czy na strzelnicy pokazać...

@loco50: kwestie zniżek nie są nigdzie obowiązkowe i czasami aż śmieszą.
Kiedyś na forum jeden gość się obraził, że jest dziwne iż ma pretensje do sklepu, w którym kupował pistolet za grubą kasę i dostał 50 zł rabatu - koleś mógł nic nie dostać, a otrzymał jakby nie patrzeć paczkę ammo na rozruch. Uważał iż 50 zł rabatu to obelga, gdzie z kolei byłem świadkiem jak gość mający kasę prosił o 10 zł rabatu!
Osobiście nie używam słowa rabat tylko pytam ewentualnie za ile pójdzie, ale robię to w sklepach, które znam i mnie znają, gdzie nie jedną sztukę już kupiłem i tam można bez problemu porozmawiać o cenie, ale nie wyskakiwać z tekstem o rabat jak się jest pierwszy raz w jakimś sklepie.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: oscyp »

jakby wszyscy byli wobec siebie nieco bardziej tolerancyjni to nie było by takich zgrzytów
pojedźcie sobie do dowolnego azjatyckiego kraju to zobaczycie, że targować trzeba się o wszystko i za każdym razem i nikt nigdy nie wie jaka jest cena, a nieproszenie się o rabat - to dopiero obelga...

A tak serio - niektórzy mają taki styl bycia i punktem honoru jest "urwać chociaż zeta". Nieważne, że chodzi o sprzęt za kilka k... Ale nie uważam, że ktokolwiek powinien tu się na kogoś obrażać.
Równie dobrze każdy sklep mógłby podnieść wszystkie ceny o 200zł i wszystkim jak leci dawać np 150-200zł rabatu na wejściu - podejrzewam, że było by wielu zachwyconych klientów... eh...
HAKKR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2018, 21:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: HAKKR »

Witam,

Czy ktoś z Was zna poniższego sprzedawcę:

Gun-dealer – Paweł Płusa
http://gun-dealer.pl/

Sklep mieści się na pl. Wolności 16 w Kamiennej Górze.

Robiliście może u niego zakupy? Informacji o tym sprzedawcy jak do tej pory nie znalazłem.
Bardzo dziękuję za wszystkie opinie.
Znalezione na forum:
"Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich."
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: sprengkapsel »

HAKKR pisze:Witam,

Czy ktoś z Was zna poniższego sprzedawcę:

Gun-dealer – Paweł Płusa
http://gun-dealer.pl/

Sklep mieści się na pl. Wolności 16 w Kamiennej Górze.

Robiliście może u niego zakupy? Informacji o tym sprzedawcy jak do tej pory nie znalazłem.
Bardzo dziękuję za wszystkie opinie.
co prawda nie osobiście ale robił tam zakupy mój kolega . Kupował tantala . Był zadowolony ,dogadał wszystko przez telefon z karabinu jest także zadowolony. Ja rozmawiałem z Pawłem Płusa przez telefon, ale chyba go trochę poirytowałem pytaniami dlaczego tantale są szare i co to oznacza . Co nie znaczy ,że gdybym się jednak zdecydował na ten zakup to nie pojechał bym do tego sklepu.
Ostatnio zmieniony 07 października 2018, 17:08 przez sprengkapsel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”