Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Pabcio »

Chciałem pochwalić dwa sklepy - na pierwszym miejscu Puchacz w Piotrkowie Tryb. Dokonałem tam pierwszego zakupu. Szeroki wybór, szczególnie krótkiej bocznego zapłonu i niezły wybór pompek. Znalazłem to co chciałem, otrzymałem mały rabat. Ceny amunicji bez szału, norma, za to ciekawi producenci. Podejście do klienta jak najbardziej OK.

Drugi to Szóstak z Wielunia. Raj dla myśliwych. Pochwalić należy za podejście do klienta i powalającą ofertę szpeju i broni. Przy oglądaniu broni każą zakładać rękawiczki, to się ceni. Niestety krótkie bronie .22LR są nadziane na stojaki z drutu, który dawno stracił warstwę izolacyjną więc na pewno lufy ucierpiały przez to w jakimś stopniu. Trochę to zabolało. Niestety nie znalazłem tego, czego chciałem czyli taniej broni sportowej która by mnie interesowała, ale na usprawiedliwienie dodam, że osoba odpowiedzialna za nią była na urlopie.

Żaden ze sklepów nie pytał o dokumenty przed zakupem.

Swoją drogą - panowie, niezły offtop zrobiliście. Mam nadzieję, że mod trochę to posprząta i przeniesie do innego tematu bo nawet mnie to razi w oczy. I tak, LARPAK ma rację - albo kupuje się nową broń, albo macaną i po prostu używaną. Co innego fabryczny przebieg, a co innego testowanko na strzelnicy. Czy komuś to przeszkadza czy nie - you be the judge.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: oscyp »

To ja dla równowagi pojadę po Magnum z Poznania.

Jak wcześniej ugadałem się kiedyś bez problemu na to co chciałem, to teraz to jakiś koszmar.
Po usilnym kontakcie z mojej strony w końcu spotkanie umówione, metodą "obwoźną", zamówienie złożone, miejsce termin odbioru ustalony, wszystkie dane do papierów podane (zresztą znali mnie wcześniej) - tylko godzina nie dogadana, bo wiadomo w trasie różnie się układa, ale byłem na to przygotowany.

No to dzwonię zapytać jak się sprawy mają i oto co słyszę: "yyyy eeeee nie no... dziś to się nie spotkamyyyyyy..." - ale jak to? "no pytałeś o tyle kalibrów a zamówiłeś tylko 3? kup pan coś więcej, jak się uzbiera to pogadamy, będę miał w pamięci" - zdębiałem... :/

Wcześniej jak było ok to było skromne zamówienie testowe, raptem 750 szt i było ok, teraz jak robię zamówienie za ponad 1800 PLN to nagle jestem gówno nie klient.
No to nie to nie, dołożę te parę groszy i bez łaski kupię gdzie indziej.
Nienawidzę po prostu jak się ktoś umawia i w ch*** leci.
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: LordKitaKul »

Ja tylko jeszcze odnośnie dyskusji o umawianiu się na niższą cenę, lub niższej cenie w internecie, a wyższej na miejscu.

Umówiłem się telefonicznie ze sprzedawcą od Skawińskiego na promocyjną cenę pistoletu. Zanim dotarłem do nich na miejsce, cena tej broni jeszcze nieco wzrosła w ich internetowym cenniku. Przyjechałem, sprzedawca poprosił mnie, bym przypomniał na ile się umawialiśmy, podałem cenę i bez mrugnięcia okiem sprzedał mi za umówioną kwotę, w tamtym momencie niższą o bodajże 400 PLN od oficjalnej. Tak więc nie wszędzie robią ludzi w balona.
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: kelvinpiotr »

Jeżeli chodzi o Skawińskiego to mogę tylko potwierdzić . Przy większych zakupach ( kilka tyś zł ) potrafią dać ceny niższe niż w sklepie internetowym..
Można negocjować oczywiście w granicach rozsądku jednej i drugiej strony ;-) Merytorycznie też są przygotowani , sporo towaru do obejrzenia , nie robią problemów. Nie wiem jak dla osób bez pozwolenia , ja uważam, że do oglądania broni w sklepie powinno być.
EyraCk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 lutego 2018, 03:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: EyraCk »

Również mogę powiedzieć kilka dobrych słów o sklepie u Skawińskiego w Dziemianach. Cena za pistolet w necie 4200 ja na miejscu dostałem za 4050 bez wcześniejszego umawiania się. Jedynie telefon o dostępność. Mogłem też podczas zakupów pooglądać to na co miałem ochotę. A po całych zakupach zostałem zaproszony na strzelnicę żeby sobie przestrzelać nowo zakupioną broń. Duży plus.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: slepe_oko »

Cieszę sie razem z wami że dostaliście rabat. Ale tak po męsku/dżentelmeńsku, po co podajecie na forum sumy rabatów?
:512:
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: D-Q »

cześć
to ja się trochę ujmę za ''Magnum" z Poznania.
broni u nich nie kupowałem ale zamawiałem kilka razy amunicję z dowozem i transakcje przebiegały w miłej atmosferze zgodnie z ustalonymi terminami. Zakupy obejmowały po 1500-2000 szt amunicji więc '' kokosów '' ze mnie nie mieli ostatni zakup dokonany w kwietniu , chyba że się coś zepsuło od tego czasu...
Pochwalę przy okazji sklep ''Bażant'' z Raciborza ; ceny broni przystępne duży wybór sprzętu z Czeskiej Zbrojowki , dobra i rzeczowa obsługa .
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Qbasj »

To moze ja sie podziele odczuciami :
1. NIE polecam TOPGUN . Bylem 2 razy ... pierwszy i ostatni. Podejscie do klienta ok, nie mam zastrzeżeń ale ... pojechalem zeby zamontowali mi muche i szczerbine w glocku. Wiem trywialna sprawa odkrecic muszke i wybic szczerbinke. Generalnie 5-10 minut zabawy jezeli jade do rusznikarni. Moim bledem bylo ze nie zapytalem ile to bedzie kosztowac . Po kilku minutach wychodzilem lzejszy o 100 zl p :651: dla zainteresowanych wyjasniam ze oczywiscie to byl czysty montaz , ustawianie we wlasnym zakresie....
2. Magazyn Uzbrojenia - polecam . Mozna w przyjemnej atmosferze zrobic zakupy
3. Strefa Celu - polecam . Zawsze mila I pomocna obsluga . Plus za strone internetowa zgodna z dostepnoscia towaru i cenami.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: m2c »

Czyli opinia co do rusznikarni Top Gun powinna brzmieć "Polecam, tyle że trochę drogo" ;) Chociaż nie wydaje mi się żeby to była jakaś przesadzona kwota.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: tomekwroclawski »

100 zł.

No tak. W wartościach bezwględnych dużo, ale jak się narzeka na te 100 zł., przy 45 - 50 zł. za pudełko amo ...

No chyba że chce się mieć kolekcjonerskiego glocka z wypasionym przyrządami :033:
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: kelvinpiotr »

Hm... Jak rozumiem Glocka i przyrządy celownicze kupowałeś gdzie indziej ?? Glocka gdzie najtaniej , przyrządy przez internet .... . I przyszedłeś do nich pierwszy raz wykonać usługę .... To naprawdę całkiem dobra cena 100 zł i jeszcze wymiana od ręki ;-)
Pewnie gdybyś kupił u nich broń i resztę wymianę miałbyś w cenie a tak .... . To całkiem normalne podejście ze strony firmy w stosunku do klienta ....
Jacek W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 12 marca 2008, 14:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Jacek W »

Prowadzenie firmy jest bezkosztowe , pracownik przychodzi do pracy bo mu się nudzi w domu , narzędzia i wyposażenie producenci dali za darmo , marketing na stronach internetowych za darmo bo inaczej było by pusto , podatków , ZUS-ów ,VAT-ów nie ma - to za co ja mam tyle płacić ?
Oczywiście to żart - ceny usług i towaru nie biorą się z powietrza ( firma ma odpowiednią kalkulację by egzystować ) a każda firma stara się prowadzić system lojalnościowy dla swoich klientów - więc warto czasem te parę złotych na początku "przepłacić" i mieć późniejszy luksus obsługi stałego klienta a nie z pozycji spadochroniarza i łowcy internetowych okazji użalać się bo zapłaciłem taką " kasę "
a robota niby popierdułka ( można było zrobić samemu - ciekawe jaka była by jakość tej roboty ?) .
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Qbasj »

Powiem tak. To moja ocena . Oczywiście nie chciałem nic za darmo ani za 5 zł. Wiadomo usługa kosztuje. Natomiast wg. mojej i tylko mojej oceny koszt 100 zł był wygórowany. Jezeli byloby to 50 zł nic bym nie powiedział. Wg. mnie rozsądna cena. I podkresle to ze obsuga na 5 + tak jak napisałem wcześniej. Może napiszę tak jak kolega wyżej sugerował... polecam dla tych z zasobniejszym portfelem.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: tomekwroclawski »

Dodaj, że zrobili Ci, jak rozumiem, od ręki. A za ekspres się płaci.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Fokat »

No bez jaj. W Krakowie za usługi rusznikarza jest stawka 250zł za godzinę. Czy to dużo? Za wykształcenie, wiedzę, profesjonalny serwis, gwarancję, koszty firmy? Jojdasz o kasę, gdzie kupujesz tanio klamkę i oczekujesz serwisu w stylu Matki Teresy z Kalkuty? Nie jestem z branży sklepowej, ale kupuję tanio pistolety z zaufanego sklepu, gdzie rekompensuję właścicielowi zysk na amunicji. On zarabia i ja jestem zadowolony. Sklep na zadowolonego klienta i zarabia kasę. Gdzie sklep ma zaroboć na ZUS, miejscówkę, pracownika ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”