Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

dariuszk
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Postautor: dariuszk » 2018-01-22, 14:37

JM Broń & Amunicja w Warszawie na Lewandowie - tak jak już ktoś wspomniał sklep niedawno otwarty. Bardzo miła obsługa, na wystawie trochę HK, AK from Radom i GSG. Za chwilę będą Glocki i być może CZ. Więc oferta prawie kompletna.
Amunicja Fiocchi 9mm po 85 groszy, więc chętnie wziąłem zapas.
Jak ktoś szuka sklepu na kupno pierwszej broni to na prawdę polecam - jak dojdą CZ i Glock to dla początkujących będzie wszystko co potrzeba i można w spokoju pooglądać, pomacać, pogadać (w innych sklepach mają najczęściej duży ruch i nie ma czasu na spokojne pozawracanie głowy) :)
Dobre ceny na wszelką inną broń, też powystawową z targów, więc warto pytać.
Ja na pewno będę częstszym klientem :)

tl4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: tl4 » 2018-01-22, 19:04

JM Broń & Amunicja. Byłem, kupiłem. Przesympatyczna właścicielka, niezłe ceny. Pierwszy jak dotąd sklep, w którym poczęstowano mnie kawą. Fajnie, że pojawił się nowy adres w Warszawie, to znaczy, że coś się rusza w branży.

KamiloPP
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: KamiloPP » 2018-01-22, 21:16

Regiment Warszawa: super obsługa, trochę jak u nas w USA, miło :-D bardzo ciekawe broń kolekcjonerska, bardzo rzadkie rzeczy. Super!

50BMG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: 50BMG » 2018-01-23, 15:55

Vismag - nie polecam przynajmniej nie online.

21.08.2016 przelałem pieniądze na kaburę. Zero kontaktu ze strony sklepu próby ustalenia przez telefon niemożliwe tylko informacja: "oddzwonimy" w końcu kazałem odesłać pieniądze i łaskawie 5.01.2017 odzyskałem pieniądze.
Stronę należy traktować bardziej poglądowo i nie radzę z niej zamawiać.

Piotrek75BD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Piotrek75BD » 2018-01-23, 20:55

Best Hunters, sklep mało przyjazny dla ludzi bez "papierków". Miałem kurs na patent w Warszawie o 15.00 to sobie pomyślałem: "pojadę rano i odwiedzę jakiś sklep". Wstałem o 6.00 (bo do Warszawy mam z 200km) i po przyjeździe do Wawy tłukłem się tym WKD, żeby dojechać do sklepu. To był jedyny sklep jaki miałem zamiar odwiedzić. Zachodzę, a na wejściu dostaję pytanie: "czy mam pozwolenie". Nie mam! Rozumiem, że różni ludzie przychodzą z ulicy, więc oświadczyłem, że nie jestem tu przypadkowo i że jestem w drodze na kurs. To nic nie dało. Pan łaskawie wpuścił mnie do części sklepu, gdzie przez szybkę mogłem sobie pooglądać z odległości około 2m broń, która mnie interesowała. Pół godziny dojazdu z centrum, żeby przez 2 minuty pooglądać CeZetę za szybką. Nawet nie chciało mi się specjalnie już gadać.
Pojechałem jeszcze do Strefy Celu ale szczerze, to już miałem dosyć przygód ze sklepami z bronią. Wchodzę rozglądam się i nawet nie miałem zamiaru prosić o pokazanie czegokolwiek. Po prostu oglądam przez szybkę (tyle że z odległości 15 cm, a nie 2 m) po czym miła Pani pyta się czy chcę coś obejrzeć. Dostałem do ręki CZ, bez pytania o jakieś papiery. Można? Można! I jakoś tragedia się nie stała. Ot wielkie mi co, potrzymać pistolet.
Do Panów z Best Hunters: chcę Wam coś uświadomić... Jak będę miał już pozwolenie, to będę chciał KUPIĆ broń, a nie oglądać ją, zastanawiać się nad wyborem i ewentualnie czekać na zamówienie. Tylko zamawiam i wysyłam zaliczkę. Czas na oglądanie jest teraz, jak nie mam papierów. Proszę Was, wstawcie jakąś informację na waszej stronie, że ludzie bez pozwolenia nie mają czego u was szukać. To zaoszczędzi niektórym sporo czasu.
Ostatnio zmieniony 2018-01-23, 20:59 przez Piotrek75BD, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
denver

Postautor: denver » 2018-01-23, 21:26

Byłem jakiś czas temu w BH, powiedziałem że planuje zakup karabinka AR. Wtedy jeden e sprzedawców zaprowadził mnie do pomieszczenia z bronią, pokazał różne modele, mogłem je w spokoju porównać. Nikt mnie nie pytał o pozwolenie.

Piotrek75BD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Piotrek75BD » 2018-01-23, 21:43

denver pisze:Byłem jakiś czas temu w BH, powiedziałem że planuje zakup karabinka AR. Wtedy jeden e sprzedawców zaprowadził mnie do pomieszczenia z bronią, pokazał różne modele, mogłem je w spokoju porównać. Nikt mnie nie pytał o pozwolenie.

Karabin to raczej nie jest broń na pierwszy zakup, więc sprzedawca pewnie wywnioskował, że już masz pozwolenie. Zresztą AR, to nie CZ. Na CZ dużo nie zarobią, więc klienta można olać.

m2c
Status: Online

Postautor: m2c » 2018-01-23, 22:47

Jak chcę coś obejrzeć to rzeczywiście nie jadę do BestHunters gdyż też kilka razy miałem wrażenie że przeszkadzam, ale jak jadę do nich po konkretne zakupy to już nie jest tak źle, wtedy podejście jest profesjonalne, tyle że bez zbędnej wylewności. Ceny amunicji mają super, spory wybór akcesoriów i fajne promocje.
Jak nie wiesz czego konkretnie szukasz to lepiej jednak udać się do Strefy Celu, Regimentu lub do Janek ;)
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mosberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bajkał MP-27, Bul 1911 CG .45, Tikka T3X Varmint .223

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2018-01-23, 22:57

Chyba Ci nowi sprzedawcy w BH są jacyś tacy średni.
Byłem ostatnio bo naszła mnie ochota na 45kę, ale nic nie mieli. Krótkich ARów również. Chciałem zerknąć co w ogóle ciekawego jest, żeby po próżnicy nie jeździć, ale odczułem jakąś nieodpartą niechęć do otwierania tego magicznego pokoju z tyłu sklepu...
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-01-24, 00:42

sql pisze:Chyba Ci nowi sprzedawcy w BH są jacyś tacy średni.
Byłem ostatnio bo naszła mnie ochota na 45kę, ale nic nie mieli. Krótkich ARów również. Chciałem zerknąć co w ogóle ciekawego jest, żeby po próżnicy nie jeździć, ale odczułem jakąś nieodpartą niechęć do otwierania tego magicznego pokoju z tyłu sklepu...

Byłem tam dwa razy, kupiłem Shadowkę. Raczej nie planuję dalszych odwiedzin -> delikatnie mówiąc, brak klimatu.
W przeciwieństwie do Regimentu i Magazynu Uzbrojenia -> tam aż che się wracać :) O zakupach nie wspomnę :)

Awatar użytkownika
larky

Postautor: larky » 2018-01-24, 08:19

No klimatu tam nie ma, ot biznesowe podejście do klienta, chyba, że znajomkiem jesteś to inna bajka. Kupiłem tam pistolet i sporo amunicji ale nigdy na jakieś pogawędki nie było weny wśród sprzedawców. Szkoda, że mnie nie zatrudnili bo to zmieniło by się diametralnie :D W Strefie Celu zawsze z przyjemnością robię zakupy, ostatnio nawet czekałem na pewien drobiazg zamiast kupić z neta, sprzedawca obiecał, że będzie no i był w umówionym czasie. Nie mogę tego powiedzieć o BH gdzie w zeszłym roku w sierpniu bodajże, złożyłem oficjalne zamówienie na drobiazg od Magpula i do tej pory ani widu ani słychu :D No to sobie go kupiłem z Brownellsa w DE.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie

arcus

Postautor: arcus » 2018-01-24, 09:12

Piotrek75BD pisze:Karabin to raczej nie jest broń na pierwszy zakup, więc sprzedawca pewnie wywnioskował, że już masz pozwolenie.
A niby dlaczego? Skąd pomysł że każdy musi zaczynać od pistoletu?

desperado
Status: Online

Postautor: desperado » 2018-01-24, 09:16

Szukam namiaru na sklep z amunicją 7,62x39 Barnaul, lub inną niekorozyjna (oprócz S&B), który rozwozi po kraju.

wrc69

Postautor: wrc69 » 2018-01-24, 09:17

Kolegę FunnyB polecam w sprawie kabur.
Zamówiłem i dostałem pocztą kaburę do Shadow 2, sportową na tek-loku. Bardzo pozytywna...
9x19

50BMG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: 50BMG » 2018-01-24, 09:35

Zgadzam się, że sklepy "z tradycją" które już od lat świadczą usługi jak, np.: BH, 4shooter mają strasznie anty klienckie nastawienie. Sprzedając mam wrażenie że robią mi łaskę. Tak jak okazuje się że chcę zostawić więcej kasy to zmienia się tryb obsługi ale moim zdaniem to właśnie nowe sklepy jak Strefa Celu czy Magazyn uzbrojenia mają prawidłowe nastawienie pro kliencki do którego jesteśmy przyzwyczajeni z "normalnych" sklepów.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”