Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

sleddogs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:18
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: sleddogs »

Best Hunters Warszawa.Nie miałem jeszcze papierów na posiadanie broni ale pojechałem przymierzyć kilka sztuk. Spytałem o CZ Shadow2. Mieli komisową. Opłaciłem i czekał na mnie w sklepie dwa miesiące. Polecam.
greendot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 17 września 2014, 08:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: greendot »

Skład Myśliwski Św.Huberta w Toruniu. Dobry kontakt, rezerwacja i odbiór broni w przyjemnej atmosferze. Brak "parcia na papiery".
AA TX200
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: P2000 »

Czy czasem nie wyświadczacie sklepom niedźwiedziej przysługi wspominając co rusz o tym braku parcia na papiery?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: shapi »

Nie, nie wyświadczamy. Sklep w którym potencjalny kupujący ma prawo wziąć do ręki broń, obejrzeć, przymierzyć do ręki etc. w żaden sposób nie łamie ani nie nagina prawa, po prostu prezentuje normalne, handlowe podejście. Umożliwia potencjalnemu klientowi obejrzenie towaru - nawet jeśli klient jest dopiero na etapie starania się o pozwolenie. To właściwa i pożadana praktyka.
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: P2000 »

shapi pisze:Nie, nie wyświadczamy. Sklep w którym potencjalny kupujący ma prawo wziąć do ręki broń, obejrzeć, przymierzyć do ręki etc. w żaden sposób nie łamie ani nie nagina prawa, po prostu prezentuje normalne, handlowe podejście. Umożliwia potencjalnemu klientowi obejrzenie towaru - nawet jeśli klient jest dopiero na etapie starania się o pozwolenie. To właściwa i pożadana praktyka.
A to ciekawe, w jednym ze sklepów bez papierów nie było prawa dotknąć broni. Więc jak jest z tym prawem?
ogór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 23:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: ogór »

Nie? Promesa i książeczka jest potrzebna do ZAKUPU a nie do pooglądania i pomacania. Broń to taki sam towar jak narty, rower czy buty do biegania który musisz przymierzyć, wziąść do ręki i sprawdzić jak leży.
Kwestia papierów pojawia się dopiero jak padnie słowo kupuje.
Na szczęście jeszcze się nie spotkałem z taką sytuacją, ale jak usłyszę pytanie o papiery przy oglądaniu to grzecznie podziękuję i wyjdę. Ilość sklepów powoli rośnie więc pieniądze mogę zostawić gdzie indziej.
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: P2000 »

ogór pisze:Nie? Promesa i książeczka jest potrzebna do ZAKUPU a nie do pooglądania i pomacania. Broń to taki sam towar jak narty, rower czy buty do biegania który musisz przymierzyć, wziąść do ręki i sprawdzić jak leży.
Kwestia papierów pojawia się dopiero jak padnie słowo kupuje.
Na szczęście jeszcze się nie spotkałem z taką sytuacją, ale jak usłyszę pytanie o papiery przy oglądaniu to grzecznie podziękuję i wyjdę. Ilość sklepów powoli rośnie więc pieniądze mogę zostawić gdzie indziej.
Bez okazania książeczki nie mogłem niczego zobaczyć wg sprzedawcy przy okazji innych zakupów. Duży i znany sklep w PL.
ogór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 23:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: ogór »

Pozostaje tylko żałować i stosować to co napisałem. Rynek i podejście do klienta się powoli zmienia ale można to jeszcze przyspieszyć.
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: P2000 »

Interesuje mnie konkretnie kwestia prawna a nie to co stosujesz.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Revolut »

Szczerze mówiąc to same papiery nic nie zmieniają, bo do zakupu to dalej nie jest Twoja broń. Dlatego czy masz pozwolenie czy nie, to i tak masz takie same uprawnienia co do broni w sklepie :D

Niektóre sklepy sprawdzają czy mają po co tracić na Ciebie czas, inne nie. Ot różnica.

A prezentacja broni następuje już w gablotach, więc co za różnica czy widzisz broń przez szybę, lub z odległości 1m na wystawie, czy na ladzie?
Wiatr, CP, Nitro.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Piotr_JG »

Nie znam przepisu, który by zabraniał oglądania/dotykania broni w sklepie osobie bez stosownego papieru przy sobie.
Piszesz tajemniczo o "dużym i znanym sklepie w PL" w wątku dotyczącym oceny sklepów. Śmiało, pochwal się gdzie taki beton czy może lenie pracują (wiadomo, nie ma papierów - nie kupi, po co się wysilać).
Piotr
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Pandariusz »

Revolut pisze:A prezentacja broni następuje już w gablotach, więc co za różnica czy widzisz broń przez szybę, lub z odległości 1m na wystawie, czy na ladzie?
Przez szybę broń gorzej leży w dłoni.
Jak mam oglądać w gablocie to równie dobrze mogę sobie zdjęcia w Internecie pooglądać.
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2017, 10:37 przez Pandariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przyjaciel
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 22 maja 2016, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Przyjaciel »

A ja odwrócę temat. Gdy sklep nie chce ludziom bez papierów (niekoniecznie musi to być zaraz promesa, wystarczy czerwona książeczka) pokazywać, dając broń do ręki - to co, nie wolno mu. Czy jest jakieś prawo, które zmusza do dawania broni do ręki osobom nieuprawnionym. W końcu w sklepie mogą być ludzie bardzo ostrożni lub mający złe doświadczenia z takimi powszechnie oglądającymi, bez uprawnień.
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: P2000 »

Piotr_JG pisze:Nie znam przepisu, który by zabraniał oglądania/dotykania broni w sklepie osobie bez stosownego papieru przy sobie.
Piszesz tajemniczo o "dużym i znanym sklepie w PL" w wątku dotyczącym oceny sklepów. Śmiało, pochwal się gdzie taki beton czy może lenie pracują (wiadomo, nie ma papierów - nie kupi, po co się wysilać).
Nie mam zamiaru się chwalić bo nie o to chodzi. Interesuje mnie kwestia prawna czy osoba, która nie okaże pozwolenia na broń może taką broń mieć w ręce. Nie ma znaczenia czy tych uprawnień nie mam w ogóle czy tylko zapomniałem książeczki. W sklepie powiedzieli, że bez papieru do rąk nie mogą dawać i tyle bo mogą sobie narobić kłopotu. W sklepie były obecne również inne osoby a kwestia "nie ma książeczki nie kupi" nie ma tu zastosowania, w sklepie były robione regularne zakupy.
Liczę, że ktoś to potwierdzi stosownym artykułem - czy broń palna może zostać przez szeregowego pracownika udostępniona do rąk w sklepie osobie, która nie okaże stosownych pozwoleń.

EDIT: i jak się to ewentualnie ma do przechowywania broni w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób nieuprawnionych wspomniany w UoBiA i ewentualnej karze opisanej w artykule 51.
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2017, 11:05 przez P2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Officer_199 »

P2000 pisze: Liczę, że ktoś to potwierdzi stosownym artykułem
P2000 pisze:Interesuje mnie konkretnie kwestia prawna a nie to co stosujesz.
Kolego, forma roszczeniowa nie jest mile widziana.

Ten temat wraca jak bumerang co jakiś czas- został już przewałkowany do granic możliwości, więc zamiast "liczyć", wysil się trochę i poszukaj.
Nie pamiętam, ale chyba też w tym wątku było to omawiane.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”