Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

tylkologin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 28 grudnia 2017, 18:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: tylkologin »

@Sokole Oko

Pamiętaj jeszcze o tym, że sklep musi (a przynajmniej powinien :-D ) płacić podatki. Zatem jeśli sklep oferuje Ci za Twój pistolet 2 kPLN to oznacza, że pozbywają się z kasy 2000 PLN. Jeśli tenże pistolet zostanie wystawiony przez nich na sprzedaż za 3000 PLN to oznacza, że po jego sprzedaży w kasie zostanie około 2019 PLN (bo -23% VAT i -19% dochodowego). Jak widzisz nie ma tutaj specjalnego przychodu. Co innego gdybyś się zgłosił do nich jako firma i wystawił im normalną fakturę :-D Tylko zwróć uwagę, że wówczas to Ty byś odprowadził podatki, więc w sumie w ręku pozostałoby Ci jeszcze mniej pieniędzy.

Taka smutna specyfika podatku od wartości dodanej :one:
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: oscyp »

Prośba do modów: może jednak wydzielimy osobny wątek "dej rabat / nie dam rabata!"....?
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Fokat »

Panowie, prowadzenie sklepu jest DZIAŁALNOSCIĄ HANDLOWĄ, i idea polega na ZARABIANIU KASY, jak przynoisz używaną broń do sklepu, to NIKT ci nie da, takiej ceny jak prywatny odniorca, na znanym portalu aukcyjnym. Dotyczy się to WSZYSTKICH dóbr konsumpcyjnych takich jak samochody, lodówki, laptopy .....
Ostani hit, jaki obserwowałem, to pacjent, który przyniósł do sklepu klamke i mówi, że na problem z zamkiem. I czy mógłby ktoś zerknąć na jego broń, czy jest ok. Sprzedawca mówi, że godzina pracy rusznikarza kosztuje 250 zł.
Facet zabiera pistolet i trzaska drzwiami, z hasłem, że jego noga tu więcej nie postanie, bo przecież chciał tylko zdiagnozować problem, a ONI chcą za to KASĘ. Przecież to jest skandal, aby diagnozować problemy za pieniądze.
Tak jest w każdej branży, bo znajomi prowadzący sklep komputerowy, średnio raz na tydzień, mają goscia, który wpada z laptopem do sklepu z hasłem, proszę zerknąć, bo coś nie działa. Chryja się zaczyna, jak wychodzi po właczeniu, że problem jest gruby i trzeba zostawić i ZAPŁACIĆ. Wtedy to hurr durr i hasło o naciągaczach i złodziejach.
Ostatnio zmieniony 21 października 2018, 12:48 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: arturo111 »

Sokole Oko , przykład z ceną shadow-ki nie jest trafiony - sprzedałem ostatnio tutaj na Forum taki pistolet za 2500 złotych łącznie z akcesoriami o wartości powyżej 700 złotych , czyli sam pistolet za 1800 złotych :-D .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: dziki_pl »

tylkologin pisze: Pamiętaj jeszcze o tym, że sklep musi (a przynajmniej powinien :-D ) płacić podatki. Zatem jeśli sklep oferuje Ci za Twój pistolet 2 kPLN to oznacza, że pozbywają się z kasy 2000 PLN. Jeśli tenże pistolet zostanie wystawiony przez nich na sprzedaż za 3000 PLN to oznacza, że po jego sprzedaży w kasie zostanie około 2019 PLN (bo -23% VAT i -19% dochodowego). Jak widzisz nie ma tutaj specjalnego przychodu. Co innego gdybyś się zgłosił do nich jako firma i wystawił im normalną fakturę :-D Tylko zwróć uwagę, że wówczas to Ty byś odprowadził podatki, więc w sumie w ręku pozostałoby Ci jeszcze mniej pieniędzy.
Jest wtedy tzw VAT marża. Wiec liczymy 23% i dochodowy od zarobku. Ale w praktyce jest tak że zostaje lekko ponad połowa.
My broń skupujemy, ale to zależy od wielu czynników. Szczególnie szacujemy jak długo na półce poleży, a broń używana sprzedaje się dużo gorzej od nowej.
Na broń używaną też zawsze są naciski na wysokie rabaty "bo to używka", "pewnie tyrała na strzelnicy".
Sam uraz za to że sklep nie chciał odkupić broni jest kuriozalny, tak jakby się wściekać na klienta że broni w sklepie nie kupił.
Pytasz sprzedawcę czy kupi shadowkę za 2k, jak mu się opłaca to kupi, jak nie to odmówi.
To czy pistolet wystrzelił paczkę amunicji nie ma znaczenia, broń nie ma licznika i jest już używana. Ciężko określić przebieg lufy czy ma 100 czy 5000 strzałów przelotu. Kupując też używkę bierzemy na siebie odpowiedzialność za jej sprawność, o tym mało kto pamięta.

Zróbmy wątek "rabaty" to napiszę kilka historyjek które się nazbierały przez kilka lat. Niektóre pokazują do jakich absurdów dochodzi i czasami że nie da się klienta "zaspokoić".
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: tomekwroclawski »

Jeszcze zabawa w oddzielanie łuski z tego
co wiem
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: PANPADRE »

dziki_pl pisze: Zróbmy wątek "rabaty" to napiszę kilka historyjek które się nazbierały przez kilka lat. Niektóre pokazują do jakich absurdów dochodzi i czasami że nie da się klienta "zaspokoić".
Dziki bardzo proszę, załóż taki wątek i opisz swoje doświadczenia, absurdy itp. Ku nauce, przestrodze, doświadczeniu. Będziemy mądrzejsi, będziemy wiedzieć więcej, a burackie zachowania dodatkowo będą napiętnowane :-D
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: maciek199815 »

Polecam Magazyn Uzbrojenia. Kupiłem strzelbe. Cena 1490. Przy okazji chciałem muszkę LPA za 30. Sprzedawca zamontował mi ją na miejscu. Bez problemów. Dostałem jeszcze w gratisie 5 zbijaków. Niestety mieli tylko pionki więc amunicji nie kupiłem. Ale na pewno do tego sklepu wrócę. Nie wiem jeszcze czy po FedArma czy po SCCY.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: oscyp »

PANPADRE pisze:
dziki_pl pisze: Zróbmy wątek "rabaty" to napiszę kilka historyjek które się nazbierały przez kilka lat. Niektóre pokazują do jakich absurdów dochodzi i czasami że nie da się klienta "zaspokoić".
Dziki bardzo proszę, załóż taki wątek i opisz swoje doświadczenia, absurdy itp. Ku nauce, przestrodze, doświadczeniu. Będziemy mądrzejsi, będziemy wiedzieć więcej, a burackie zachowania dodatkowo będą napiętnowane :-D
To może albo niech ten wątek będzie o rabatach, ale w 2 strony (bo dlaczego klienci nie mieliby napisać też czegoś miłego o sprzedawcach w kwestii rabatów?) albo po prostu dla równowagi do tego "opinie sprzedawców o klientach"? - taka luźna propozycja porządkująca :D
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: kill0l »

Ostatnie moje zakupy:
Sig p226 Legion w BestHunters w Warszawie wszystko OK. Miła atmosfera oraz fajna prezentacja reszty asortymentu, mocno teraz zastanawiam się nad karabinem od JP.
Winchester SXP w sklepie KNIEJA w Krakowie, super podejście do klienta i przy zakupie 2 szt. razem z kolegą dostaliśmy zadowalający nas rabat :piwo:
Ostatnio zmieniony 22 października 2018, 12:50 przez kill0l, łącznie zmieniany 1 raz.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: piotr.dun »

Hubertus Pro Hunting - "... jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili". Pomogli mi, a nie musieli. Polecam.
Awatar użytkownika
loco50
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 15 września 2016, 12:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: loco50 »

Cenzin- za dużego wyboru do "popatrzania" na wystawce nie ma, ale chyba więcej jest w magazynie. Miła rozmowa z miłą Panią. Podotykałem Haenela i Troya Alpha.I jakoś tak zaklepałem tego ostatniego :-D - przyjdzie do sklepu w mojej okolicy. Nie miałem przy sobie promesy, gdyż wpadłem tam przez przypadek przejeżdżając- tak wziąłbym od razu. Generalnie przyjemnie.
.22, 223 REM, 308 WIN, 9 x 19, 357 Mag., 45 ACP, gładka 12
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: wrc69 »

Magazyn Uzbrojenia – wielki POZYTYW
Przyjechałem z żoną po Gladiatora Short Barell.
Strzelba w ręce, wrażenia bardzo pozytywne. Dało się zdemontować sprężynę suwadła (po co komu sprężyna?) wrażenia jeszcze lepsze, moja Pani zadowolona, bierzemy.
-Ale mamy jeszcze coś takiego (wyciągają z zaplecza Armsana RS-XS)
Hmmm…. Osłona lufy… Jakby ghost ring… szyna na komorze zamkowej i na suwadle… Kozacki wygląd (strzelba kupowana z przeznaczeniem „for fun” a nie „for” zawody).
Trochę droższa… Nic to, biorę.
Do tego amunicja, materiały do czyszczenia, jeden drobiazg za przysłowiową złotówkę, jedna rzecz gratis. Nie pytałem o rabaty i gratis: raz, że spodziewałem się cen i przekopałem już Internet; dwa, że czytałem nowy wątek i tekstach klientów ;laughing: ).
Na odchodnym napomknąłem, że gratuluję ostatniej promocji na PPSH41…
Cholera, co mnie podkusiło… ( :621: )
Koniec był taki, że kupiłem jeszcze promocyjną „Pepeszkę”. Do tego przybornik i dopasowany magazynek (sznur do czyszczenia lufy za niecałe 3 zyle).
Na koniec (na moje gorzkie westchnienie, że do grudnia jem suchy chleb i zapijam kranówką) dostałem obietnicę rabatu na Tisasa M1911 .45ACP. Mam zamiar się o to upomnieć.
Pozdrowienia dla sprzedawców (szczególnie jednego, co Eskimosowi lodówkę by wcisnął).
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
MyffasaSFPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 23:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: MyffasaSFPL »

Tak, poczytałem te posty i stwierdzam, że temat tego wątku winien się nazywać Księga skarg i zażaleń. A śmiechu kupa piasku :D ;laughing:
Awatar użytkownika
KOM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 19 marca 2018, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: KOM »

/dev/null pisze:O niebo wygodniej by się czytało, jeśli opinie o sklepach podzielone byłyby na wątki - a nie tak jak jest teraz - wszystko w jednym worze.
Obecnie wyszukanie opinii na temat jednego, konkretnego sklepu wymaga przeczytania całego wątku, lub korzystania z wyszukiwarki i wklikiwanie się w każde wspomnienie o sklepie. Jeśli każdy sklep miałby swój wątek, możnaby szybko i sprawnie poznać lub umieścić opinie na jego temat.
Są sklepy bardziej i mniej popularne, takie rozgraniczenie spowodowałby znikniecie niektórych sklepów w czeluściach forum a tylko te większe, zwykle w większych miastach były by w miarę odświeżane. Niektórzy czytają watek szukając opinii o konkretnym sklepie przed zakupem, a niektórzy (jak ja) chcą przy czipsach poczytać co tam w branży się ciekawego zdarzyło.
Znaczy jestem na NIE.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”