Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Postautor: LARPAK » 2018-10-11, 13:46

Co do rabatów i cen uzyskiwanych przez pewne sklepy to eldorado mają na broni pozyskanej z AMW, gdzie w 2015 roku minimalna/średnia cena netto wynosiła dla przykładu:
- 5,56 mm mini Beryl wz. 96 - 350/350 zł
- 5,6 mm ZKM 468 - 54/171 zł
- 5,6 mm BRNO 2 - 115,50/124 zł
- 5,6 mm TOZ 35 - 228/228 zł
- 5,6 mm MARGOLIN MCU - 110/110 zł
- 5,6 mm KK150 MOD 150 - 150/170 zł
- 5,6 mm TT sportowy - 160/160 zł
- 7,62 mm SKS - 75/150 zł
- 7,62 mm az. 91/30 - 400/400 zł
- 7,62 mm AKM - 350/450 zł
- 7,62 mm AKGN - 75/300 zł
- 7,62 mm wz. 1944 - 350/751 zł
- 9 mm P64 - 200/350 zł
- 9 mm P83 - 93/252 zł
- 9 mm PM wz. 63 - 45,10/55 zł

Oczywiście do tego trzeba doliczyć: koszty transportu, magazyniwania (chcąc mieć taką firmę to liczymy się z takimi kosztami), przeróbki (w wybranych przypadkach).

Teraz wystarczy spojrzeć na ceny rynkowe np. AKGN i ceny zakupu, a odpowiedź już sobie każdy sam znajdzie na podstawie własnych ocen...

LongTom

Postautor: LongTom » 2018-10-11, 14:12

Tylko mieć licencję, magazyn broni i samemu tak kupować...
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB

KudrigY
Status: Online

Postautor: KudrigY » 2018-10-11, 14:14

Heh, otworzyłeś pewnie puszkę pandory, ale pewnie się z tym liczyłeś. Mnie rok temu sporo ludzi hejtowało, że napisałem, że PM-63 były do wyrwania z AMW za kwotę poniżej 300 czy nawet 100 pln.

Gwoli sprawiedliwości, żeby kupić takie kąski czasem/często (w zależności kto się wypowiada...) trzeba w pakiecie dobrać jakieś badziewie (swojego czasu popularne były kontenery ogólnowojskowe i agregaty prądotwórcze), ale kasa nadal z tego jest.

Ale taki urok pracy przy "demobilu". Sami swoi, i duże koszty "konsultingu".

Mnie osobiście śmieszyły ostatnio akcje z butami - wojsko puszczało via AMW kilka tysięcy jednego modelu po X złotych, a w tym samym czasie rozpisało kolejny przetarg na te same, i zakupiło je po 2X. Ale to wojsko, logikę trzeba zostawić na zewnątrz.

Ciekawe co się stanie, jak zmienią przepisy o wykorzystaniu poza wojskiem amunicji ze stalowym rdzeniem. W chwili obecnej armia płaci 3 do 5 pln za utylizację pojedynczego naboju. A mają jasne cykle co do użyteczności każdego kalibru. I sporo 7,62x39 powinno być jeszcze do utylizacji, bo norma nie zezwala już na ich użycie wojskowe. Tak wygląda teoria, pewnie tylko osoby w magazynach amunicji wiedzą jak jest naprawdę.

Tak więc w przetargu taka amunicja może pójść po 1 grosz za sztukę, a i tak wszyscy (poza odbiorcami końcowymi, jak znam życie) będą zadowoleni.
Ostatnio zmieniony 2018-10-11, 14:15 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

gregg

Postautor: gregg » 2018-10-11, 14:17

Tu nie chodzi teraz o to, żeby przepychać się kto ile i kiedy zapłacił. To sprawa sklepów.

Jak Polarms chce prowadzić w taki sposób rozmowę, to proponuje mu założyć temat:

Klienci sklepów - subiektywna ocena Klientów

niech zaproszą inne sklepy i wypisują tam ile im ręce, siły itd pozwolą a nie zaśmiecają ten wątek.
Ostatnio zmieniony 2018-10-11, 14:17 przez gregg, łącznie zmieniany 1 raz.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-10-11, 14:22

Amunicja 7,62 x 39 mm wz. 43 z poc. PS n/łód. i 7,62 x 54R mm z poc. ŁPS to po 3 grosze była.

Pakiet, pakietem.
Owy "konsulting" - każdy z odpowiednimi uprawnieniami i kasą może stanąć do przetargu - informacje i oferta przetargu na stronie AMW.

EDYTA:
@KudrigY:
mnie hejtowali jak napisałem, że sklepy się umawiają co do cen (wtedy była mowa o amunicji), a później works11 napisał wprost, że ustalił z innymi minimalną ceną na Galile...
Ostatnio zmieniony 2018-10-11, 14:31 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-10-11, 14:49

Panowie, może warto odpuścić.
I tak wiemy, że w paru sklepach, marża na produkcie powyżej 2 tys zł. to 150-200zł, o amunicji nie wspomnę, bo to już prawie za darmo, pracownicy zbierają wieczorem szczaw i mirabelki, szefostwo dojeżdża do pracy bryczkami z demobilu, generalnie BIEDA Panie BIEDA.
Tej melodii nie zmienimy, bo powtarza się jak zdarta płyta i ma nam uzmysłowić, że na tym biznesie się nie zarabia, wręcz DOKŁADA.
Co bardziej kumaci forumowicze, trochę drapią się z niedowierzaniem po głowach, jak można prowadzić biznes na stratach kilka, kilkanaście lat.

Mam dostawcę, który jak przychodzi do negocjacji dostaw materiałów, to np. z 30 pozycji, jako przykład ma rozpracowane zawsze 2, gdzie pokazuje moim wspólnikom, że on na tych dwóch zarabia np. 500zł. Oczywiście, ma przygotowane faktury od swoich dostawców. Kiedy pytamy go, co z pozostałymi 28, to zawsze słyszymy głos oburzenia, o zaglądaniu w kieszeń, braku zaufania i ograbianiu dostawcy z zarobku. :) . Po 10 latach współpracy, przy każdym kontrakcie stosuje ten sam manewr. Gość jest tak śmieszny w swojej strategii marketingowej, że handlujemy z nim, dla samego fanu, żeby po raz kolejny zobaczyć ten sam spektakl :)
Ostatnio zmieniony 2018-10-11, 15:20 przez Fokat, łącznie zmieniany 4 razy.

rzufik1

Postautor: rzufik1 » 2018-10-11, 15:11

pytanie tylko kiedy post LARPAKA poleci....w kosmos :)
na beżowym przeca cenzury nie ma :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-10-11, 15:58

epatriot - Biłogoraj. Już ich nie lubię, bo właśnie zaspamowali armybazar...

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-10-11, 16:02

Cenzury nie ma, to fakt, są tylko drobne korekty, np. w przypadku takich wywrotowców jak Leśny Dziadek ;laughing:
Zapomniałem dopisać, że Leśny Dziadek to klasa sama w sobie, w zakresu handlu.
Idąc powyższym tokiem rozumowania, to Leśny na Gruponach, nawet nie zarabiał na klapki Kubota ;laughing:

KudrigY
Status: Online

Postautor: KudrigY » 2018-10-11, 17:53

Trzeba zrozumieć też modów i ownera tego forum. Ono żyje ze sponsorowania przez sklepy, i musi z nimi jakoś się dogadać. Bo pewnie osób chętnych za płacenie co miesiąc nie byłoby zbyt wielu (chociaż ja bym 10 pln / mc dał, może więcej).

Tak więc może warto uściślić nazwę tego wątku, np. na: "Sklepy z bronią nie będące sponsorem forum - subiektywne oceny podejścia do Klienta". Będzie fair dla obu stron...

To tyle w temacie. A poniżej kawałek, który pewnie zostanie wycięty, ale i tak go tu zostawię:

Wracając do cen, to powyższe zestawienie Larpaka pchnęło mnie do jednego przemyślenia. Ja sam rok temu byłem napalony na kilka konkretnych typów broni PL, i sam co najmniej raz dałem się nabrać na posty "sklepów", że jakiegoś wzoru broni już nie będzie, i trzeba kupić teraz, albo nigdy. W rezultacie, biorąc ceny na dzisiaj (co samo w sobie jest dużym uproszczeniem, wiem), przepłaciłem 500 pln za Tantala. A i tak pewnie go sprzedam, bo szafa ma swój limit objętości, a kolekcjonersko wolę pozyskać radomską pepeszę, jak sobie z niej postrzelałem i mi się spodobało. A Tantal vs ruskie AKS74U czy AK-74 ssie i tyle.

Za to po dłuższym szukaniu kupiłem (nadal wszystko działo się rok-pół roku temu...) prawdziwe kolekcjonerskie piękne egzemplarze P64 i P83 za poniżej 1K pln (cały czas się takie znajdują), Huntera za mniej niż 3K, Maga w okolicach 2,5 (nie pamiętam już...). Wszystkie zakupy były od osób fizycznych, połowa od osób, które właśnie dostały je w spadku. Jakbym miał pozwolenie rok wcześniej, to bym kupił za 2/3 tych cen max, bo nawet osoby fizyczne korzystają z obecnego hype na broń. Ale to już historia.

Tyle że co wieczór wchodzę na armybazar i optykę mysliwską i szukam. Wystawiam też swoje ogłoszenia, i ktoś czasem zadzwoni. Po sparzeniu się na tantalu, już wyleczyłem się z kupowania "dla chcenia" surplusu z listy dla mania" od razu, niezaleznie gdzie. Rezultat? Polarms dowiózł mi polskiego Mosina w pięknym stanie (drogo wyszedł, ale uważam, że jest tego warty, a nigdzie indziej nie ma od dawna), ale już odpuściłem sobie Uzi i Galila. Oba ostatnie były w sklepach najpierw po 3-4K pln, a teraz UZI można kupić bez targowania za 1,8k pln a Galila chyba za 2,2K pln. A na armybazarze galile już poniżej 2k były :) Może akurat zmowa cenowa się skończyła na te dwa modele :)

Nauczka dla mnie. Sklepy, czy też ich właściciele żyją z obrotu bronią. I świadomie, lub nieświadomie, będą ludzi lobbować na zakupy u nich. Takie ich prawo. Szacun dla tych, którzy występują pod nazwą swojego podmiotu. A resztę po jakimś czasie się i tak zidentyfikuje :) A czytając ten wątek, kilka sklepów się po prostu unika i tyle (przynajmniej ja mam na swojej czarnej liście jeden sklep w Wawie a drugi z Poznania, gdzie niby kupiłem tanio ammo, ale czułem się jakoś mentalnie źle po kontaktach z ?właścicielem?).
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

Dariusz DC
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz DC » 2018-10-11, 19:52

! Wiadomość od: Dariusz DC
a ja jako mod nie jestem sponsorowany przez nikogo ( co więcej robię to charytatywnie i dzięki mojej pozycji zawodowej mogę sobie pozwolić na pełną niezależność i zaraz dam BANA KAŻDEMU ŁĄCZNIE Z POLARMS , który jeszcze raz zaspamuje w temacie , który wyczyściłem
DC jeszcze nie 9

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek

Postautor: Leśny Dziadek » 2018-10-15, 22:01

Wykazując rewolucyjną czujność piętnuję niniejszym Markowe Militaria z Siedlec, które sprzedają chińszcyznę 7,62x54r jako echte russische produkt:

http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id102091/

;laughing:

my_key

Postautor: my_key » 2018-10-16, 09:41

polecam POLARMS, broń dowieziona na czas do mnie na wieś (Białystok) w umówionym czasie, stan w 100% zgodny z opisem
.22 LR / .32 ACP / 9x19 / .45 ACP / .223 / 7,62x39 / .308 / 12GA

Awatar użytkownika
Sokole Oko

Postautor: Sokole Oko » 2018-10-19, 23:16

Mam mocno mieszane wrażenia po kontaktach z Gun-Center w Rembertowie. Z jednej strony doceniam dość ciekawie pomieszany asortyment sportowo-kolekcjonerski. Obsługa robi wrażenie miłej, broń można bezproblemowo obejrzeć, Panowie sporo wiedzą i gawędzi się przyjaźnie.

Ale gdy upatrzyłem tam sobie pewien karabin, na który zabrakło mi trochę gotówki, to zaproponowałem, że w rozliczeniu dołożę przyzwoicie utrzymany markowy pistolet. Zgrzeszyłem naiwnością, bo sądziłem, że komis zgodzi się na propozycję 80-90 proc. ceny rynkowej i razem z gotówką będę miał ekwiwalent tego, co potrzebowałem.

Tymczasem zaoferowano mi za niego zaledwie ok. 60 proc. (identyczny mieli wystawiony za ok. 120 proc. ceny rynkowej...). Po prostu komis chciał mieć na obracaniu moim pistoletem jakieś 1500 zł górką...
Karabinek podobał mi się, ale wycena mojej broni już zdecydowanie nie. Wyszedłem stamtąd zniesmaczony.

Dodam jeszcze, że o karabinie Panowie wiedzieli niewiele. Faktem jest, że producent ujawnia tylko podstawowe dane. Napisałem więc do fabryki i dostałem parę dodatkowych informacji. Niektóre nie zgadzały się z tym, co wcześniej usłyszałem w sklepie.
Aktualizacja strony internetowej też nie zawsze jest natychmiastowa, więc lepiej zadzwonić, żeby nie odejść z kwitkiem.

Raczej nie szybko tam wrócę.

Pozdrawiam,
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.

kelvinpiotr

Postautor: kelvinpiotr » 2018-10-20, 09:04

??? Nie bardzo rozumiem Twoje zniesmaczenie . W dzisiejszych czasach towar używany i użytkowany ( nie piszesz jaki przebieg miał pistolet) żeby nie wiem jak dobrze utrzymany musi być wiele tańszy od nowego ze sklepu z gwarancją.Chyba że jest to jakiś unikatowy model czy egzemplarz. Minimum to 30 % jak byś sam sprzedawał , kwestia jeszcze dostępności danego towaru . Im go więcej na pólkach w sklepach tym tańszy używany. Zauważ , że komis nie bierze twojego towaru"w komis" tylko proponujesz im formę rozliczenia czyli, de facto, kupno za gotówkę . Muszą zablokować sobie kasę na nie wiadomo jak długi okres czasu. Aż zjawi się klient który będzie się pewnie targował , bo to towar używany ;-)
Możliwe, ze ocenili iż szybciej sprzedadzą Karabin który sobie upatrzyłeś , niż Twój używany pistolet .
Nie miał bym w żaden sposób pretensji do sklepu ...
Ostatnio zmieniony 2018-10-20, 09:05 przez kelvinpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”